Přejít na obsah


Fotka

.... a koťátko zase ožilo !!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
131 odpovědí na toto téma

#81 MirekDusin

MirekDusin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 22:48

Ještě nebyl splněn listopadový plán moderatizace, tak je třeba to dohnat. Asi.
  • 0
Už s chmurným mírem shází den a samo slunce těžkou hlavu skrývá. jen zprostit toho kdo je nevinen a ztrestat provinilé ještě zbývá. Však věčně bude srdce jímat znova žal Juliin a bolest Romeova.

#82 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 8:13

Člověk tu pár dnů není a nestačí se divit, co se tu všechno rozebralo - ale co, sranda musí bejt.
Taky se divím, co všechno se tu moderovalo .... i když je smutný, že když někomu dojdou argumenty, tak přejde k vulgarizmům.
No nic, tak aspoň na dva příspěvky zareaguju :

dachmh napsal/a: Michale, chtěl bych reagovat na tvůj negativní přístup k PWT.
Připadá mi, že jediným tvým plus je jedno ožilé koťátko a většina zde přítomných aplauduje...
Nejsem žádný bodohonič ani zastánce PWT, ale... O prázdninách obvykle nějaký ten PWT střihneme. Jednou to byl Kapr - dostihli jsme dalšího kačera a v lijáku to byl mazec, Vlečka - s Týnou jsme nechápali, proč nám nechtějí uložit předem kola v hospodě, Liberecká ještěrka - to jsem šel raději sám, zkus to a uvidíš, kousek PWT v Maďarsku - projeli jsme na bicyklech a s břichy plnými hroznů se divili, že se loguje i tam, kde keš evidentně není (bohužel i profláklí kačeři z ČR). No prostě spousty zážitků! Mám moc rád tvé fotky a často do nich juknu, tvůj přístup ke keším - vlastně PWT - se mi ale nelíbí. Pochopitelně čerpám i z jiných vláken. Zkus jednou jít PWT bez předsudků hezky pěšky, v klidu, bez stresu, třeba po cestě zažiješ něco podobného jako např. v bývalém SSSR :D
Pokud i potom tvůj IL bude obsahovat +1000 položek, budu muset to kotě vzít k sobě domů :D

Díky a věř, že jsem to zkusil ale prostě od geocachingu očekávám víc, než jen bezduchý sběr bodů nebo prázdné listingy, kde se jen dokola kopíruje to samý systémem CTRL+C / Ctrl+V. Naopak, dovolím si doporučit já tobě - zkus nějakou dlouhou multinu, zažiješ přitom to samý co sám popisuješ ale rozdíl je v tom, že na takovou keš nikdy nezapomeneš a budeš na její zdolání opravdu hrdý. Z poslední doby mohu doporučit třeba : GCYJBD což je prostě paráda, kterou ani tisíc bodů nepřeváží ....
P.S. - Toho Kapra bych do toho netahal, to není bezduchý a bezlistingový PWT.

k-lord napsal/a: PT jsou out a proto jich je po světě čím dál tím víc a jsou to keše, které mají velmi hodně nálezů. ;);)

Nejčtenější "noviny" v ČR je Blesk, opravdu je to to nejlepší na čtení??

Jinak mě je to už celkem fakt jedno a celé jsem to myslel spíš jako srandu, i když základ srandovní není.
Taky mě naštvalo, že když jedu někam dál a chci si připravit PQ (které si roky poctivě platím), tak jej mám znehodnocené keškama, které mě nezajímají a nemám ani možnost si je jinak z PQ vyházet, než pomocí ignore listu. Fakt bych uvítal, kdyby měly PWT nějaký povinný atribut do filtrů a nebo kdyby byly rozšířeny možnosti ignore listu tak, aby bylo přidávání keší snazší - třeba z PQ nebo bookmarků a podobně.

P.S. - Abych nezapomněl - těm kdo mi rozumí děkuji za podporu - občas není snadné to říct nahlas.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#83 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 9:09

kapsa napsal/a:
Člověk tu pár dnů není a nestačí se divit, co se tu všechno rozebralo - ale co, sranda musí bejt.
Taky se divím, co všechno se tu moderovalo .... i když je smutný, že když někomu dojdou argumenty, tak přejde k vulgarizmům.
No nic, tak aspoň na dva příspěvky zareaguju :

dachmh napsal/a: Michale, chtěl bych reagovat na tvůj negativní přístup k PWT...


Díky a věř, že jsem to zkusil ale prostě od geocachingu očekávám víc, než jen bezduchý sběr bodů nebo prázdné listingy, kde se jen dokola kopíruje to samý systémem CTRL+C / Ctrl+V. Naopak, dovolím si doporučit já tobě - zkus nějakou dlouhou multinu, zažiješ přitom to samý co sám popisuješ ale rozdíl je v tom, že na takovou keš nikdy nezapomeneš a budeš na její zdolání opravdu hrdý. Z poslední doby mohu doporučit třeba : GCYJBD což je prostě paráda, kterou ani tisíc bodů nepřeváží ....
P.S. - Toho Kapra bych do toho netahal, to není bezduchý a bezlistingový PWT.


Jasně, i já chápu vlákno jako legraci :D.
Tebou doporučovanou skvělou multinu jsem si prošel už někdy v roce 2007 a spousty dalších jindy. Jsem i autorem několika opravdu dlouhých záležitostí - dvě dokonce ještě nikdo nedokázal pokořit za jeden den - a je to "jenom za bod" ;)
Jenom mi vadí jedním vrzem zesměšňování PWT. Dokonce i ty sám zpochybňuješ "bezduchost" Kapra :D. Např. i zmiňovaná Ještěrka u Liberce dá spousty zajímavých informací (pokud si je někdo čte) a k tomu parádní zážitek v terénu!
Také díky za reakci, měj se fajn a nevěš hlavu, koťátko si to nezaslouží :D:D:D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#84 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 11:10

kapsa napsal/a:
.....
Fakt bych uvítal, kdyby měly PWT nějaký povinný atribut
......

P.S. - Abych nezapomněl - těm kdo mi rozumí děkuji za podporu - občas není snadné to říct nahlas.


Atribut PT rozhodně není špatný nápad, protože do PQ podle toho vybírat jde.

Jinak s Tebou moc nesouhlasím, protože odlov je takový, jaký si ho uděláš a o rozteči keší to rozhodně není.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#85 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 11:46

dachmh napsal/a: Jenom mi vadí jedním vrzem zesměšňování PWT. Dokonce i ty sám zpochybňuješ "bezduchost" Kapra :D. Např. i zmiňovaná Ještěrka u Liberce dá spousty zajímavých informací (pokud si je někdo čte) a k tomu parádní zážitek v terénu!
Také díky za reakci, měj se fajn a nevěš hlavu, koťátko si to nezaslouží :D:D:D

Kapra mezi PWT fakt nepočítám (už jen podle listingů, odloveno nemám), jinak díky za tip, jdu se juknout na ty tvé "dlouhé záležitosti".

kolombo napsal/a: Jinak s Tebou moc nesouhlasím, protože odlov je takový, jaký si ho uděláš a o rozteči keší to rozhodně není.

Jasně - zábavným si lze udělat prakticky cokoliv, o tom to není. Není to ani o té rozteči, je to o bezduchosti, o tom, že to prostě postrádá myšlenku - XYZ-krát stejná keš, XYZ-krát stejný listing a v 99,9% případů nezajímavé místo uložení. Prostě špatná keš zůstane špatnou, i když se vynásobí XYZ-krát ....

P.S. - Ale ten atribut bychom si u Zeměmluva opravdu mohli vydyndat .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#86 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 12:24

Ona Abeceda vypadala jako klasický PWT. Jenomže ta krajina Blanského lesa je tak krásná, hlavně na podzim, že to stálo za to. A to jsem tam byl několikrát, vždycky po kousku, na kole, i když nakonec jsem to obešel pěšky a prakticky celé. Kdyby to byla "jen" dlouhá multina, obešel bych si ji taky, protože to mám blízko. Ale chápu, že na multiny se nejezdí přes půl republiky.
  • 0

#87 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 12:33

Na multiny se jezdí přes půl Evropy, protože těch pěknejch na několik dní moc není :) Jen kde brát čas, kurnya draat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#88 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 12:54

mpik napsal/a: Ona Abeceda vypadala jako klasický PWT. Jenomže ta krajina Blanského lesa je tak krásná, hlavně na podzim, že to stálo za to. A to jsem tam byl několikrát, vždycky po kousku, na kole, i když nakonec jsem to obešel pěšky a prakticky celé. Kdyby to byla "jen" dlouhá multina, obešel bych si ji taky, protože to mám blízko. Ale chápu, že na multiny se nejezdí přes půl republiky.

Přesně jak píše Citecka - jezdí se a to i hodně daleko, jen nesmí bejt člověk línej - a to je ten hlavní důvod. Všechno ostatní jsou jen kecy v kleci + výmluvy. Největším motivem jsou ale zase jen body, body a body - pro sto bodů pojede kdekdo i přes půl republiky aby je tam sbíral po škarpách. Na skvělou multi krásnou přírodou ale nepůjde, i když ji má za barákem ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#89 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 13:12

Kapso, pokud bojuješ proti PWT, kde jsou mikrovky ve škarpě, je vše OK. Mě osobně se třeba Vlečka nelíbila. Ale exituje dost sérií, které vedou docela zajímavě a i krabičky nejsou mikra a jsou i na zajímavých místech. A pokud chce owner přitáhnout víc lidí, spíš se mu to podaří sérií než multinou. Já osobně chodím na dlouhé multiny i na série, o kterých si myslím, že by mohly být zajímavé.
  • 0

#90 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 13:20

Zagloba napsal/a: Kapso, pokud bojuješ proti PWT, kde jsou mikrovky ve škarpě, je vše OK. Mě osobně se třeba Vlečka nelíbila. Ale exituje dost sérií, které vedou docela zajímavě a i krabičky nejsou mikra a jsou i na zajímavých místech. A pokud chce owner přitáhnout víc lidí, spíš se mu to podaří sérií než multinou. Já osobně chodím na dlouhé multiny i na série, o kterých si myslím, že by mohly být zajímavé.

Jasan, však já taky nehážu všechno do jednoho pytle - znám spoustu dobrých sérií, nicméně bych to shrnul asi tak, že dobrá série je taková, kde má skutečně význam a smysl každá její jednotlivá keš - to jest, že je na zajímavém místě, nebo má zajímavý listing k místu, případně jinou (samostatnou) zajímavost. Pokud splňuje aspoň něco z toho, tak neříkám ani půl slova, pokud ale ne, tak i 100x nic je pořád nic ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#91 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 13:25

Ono bojovat protijednomu z mnoha způsobů činnosti, kterej se mi zrovna nelíbí, je dost k ničemu - kromě zvýšenýho tlaku na osrdí a spousty vyplavenejch endorfinů u nadšených trollů. Osvěta a přesvědčování, to je jiná; zaťatý zubiska moc nepomůžou. hele, já si myslím, že komu není shůry dáno, zmrví si i zážitek při odlovu hřebenový multiny. a druhou stranu, my si s Čitou udělali z odlovu Vlečky takovou zvláštní hru, že nás to bavilo jak malý děti, promrzli jsme a ještě se různě podivně vraceli na druhou stranu (já chitrey nechal kolo DOLE u vody... dlažkám zdar!). Prostě, jaký si to uděláš, takový to máš. Body bych tak neproklínaj. Koneckonců maj jen částečnou vypovídací hodnotu. Teda až na ty koťátka, tam je důkladná statistika nutná. Nedejbože, aby se na nějaký to koťátko zapomnělo! :o A jestli nás Kapsa svejma záchrannejma aktivitama nutí ke zvýšenýmu bodosběru - pro udržení kotětí rovnováhy - tak ať pak nehudrá. Jeho vina, že vznikaj kompenzační PWT!!! :D Ale vážně: ten atrribut by byl fajn - kdyby ho teda autoři poctivě používali - už kvůli tý filtraci. Ať negativní, tak i pozitivní.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#92 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 13:39

Citecka napsal/a: Ono bojovat protijednomu z mnoha způsobů činnosti, kterej se mi zrovna nelíbí, je dost k ničemu ....

Já to ale fakt nevnímám jako boj, jen říkám, co si myslím - nic víc ale ani nic míň, takže spíš ta osvěta.
Jsou tací, kterým se to nelíbí (a dokonce mi za to i vulgárně nadávají) ale nenutím je to číst - stejně jako já nečtu jejich příspěvky o tom, jak se to super. Prostě od toho je diskuze diskuzí, aby se tu vyjádřily odlišné názory - když budeme všichni jen kejvat hlavou jak nemocní oslové, tak to nebude diskuze ....

Ten atribut bych ale fakt moc chtěl - a není to o poctivém používání, myslel jsem to jako povinnou součást listingu. Dalo by se to ale obejít i tím, kdyby se daly keše házet na ignore nějak víc snadněji, třeba nasosnutím PQ, bookmarku a podobně.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#93 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 13:52

kapsa napsal/a:

Citecka napsal/a: Ono bojovat protijednomu z mnoha způsobů činnosti, kterej se mi zrovna nelíbí, je dost k ničemu ....

Já to ale fakt nevnímám jako boj, jen říkám, co si myslím - nic víc ale ani nic míň, takže spíš ta osvěta.
......


Ale ostatním to jako boj proti PT připadá.

Kdekoliv se tu objeví něco o PT, tak tam začneš psát svoji agitaci .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#94 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 14:03

kolombo napsal/a: Ale ostatním to jako boj proti PT připadá.

Kdekoliv se tu objeví něco o PT, tak tam začneš psát svoji agitaci .....

Stejně tak bych mohl i já brát jako boj a agitaci to, jak tu pořád někdo slintá nad tím, jak je to super - ale neberu, nevyčítám jim to a už vůbec za to nikomu vulgárně nenadávám.
Prostě (férová - teda aspoň většinou) výměna názorů ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#95 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 14:23

kapsa napsal/a:

kolombo napsal/a: Ale ostatním to jako boj proti PT připadá.

Kdekoliv se tu objeví něco o PT, tak tam začneš psát svoji agitaci .....

Stejně tak bych mohl i já brát jako boj a agitaci to, jak tu pořád někdo slintá nad tím, jak je to super - ale neberu, nevyčítám jim to a už vůbec za to nikomu vulgárně nenadávám.
Prostě (férová - teda aspoň většinou) výměna názorů ....


Kde někdo píše, jaký je ten PT super ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#96 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 14:40

mpik napsal/a:
Ona Abeceda vypadala jako klasický PWT. Jenomže ta krajina Blanského lesa je tak krásná, hlavně na podzim, že to stálo za to. (...) Kdyby to byla "jen" dlouhá multina, obešel bych si ji taky, protože to mám blízko. Ale chápu, že na multiny se nejezdí přes půl republiky.


Vidíš, my si jich obešli pár cestou ke zřícenině kostela a když jsme se po čtvrté ohýbali pro jednu a tutéž lesní pařezovku, zahudrali jsme si, jaká tu mohla být krásná multinka nebo trochu naředěná série na nejlepších místech cesty, a raději jsme se prošli jen tak a následně odklonili kroky do hospody :D

Každého prostě zaujme něco jiného. Někoho zaujme místo, někoho zpracování, někoho listí a někoho dostupný statistický přírůstek. Když geocache upoutá, klidně si na ni naplánujeme výpravu do vzdálenějších končin, byť to je multina za jediný zářez (cestou se stejně vždycky najde i jiná kořist).
A souhlasím s Kapsou, že módní sázka na poslední jmenované gelákadlo je už docela otřepaná. Na druhou stranu je pro tvůrce nejednoduší na vymýšlení:)
Kočičí nekromancii samozřejmě plně fandím, bo kočky jsou fajn :D
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#97 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 14:46

Tak toto tema pozoruji z povzdali a cekam zda dostanu odpoved na otazky ktere jsem si polozil ve svem
logu a musim rict, ze zas nic. Vim uz sice ze odpoved na "otázku života, vesmíru a vůbec" je 42 ale ani to mne neuspokokuje, i kdyz mne to prave o tech 42 posouva dal, ale jen tam a nikam jinam. A tak dal budu pozorovat, treba se nekdy nejaka odpoved objevi a vysvetli tezko vysvetlitelne. Svet neni jednoduchy a lidske mysleni je snad jeste slozitejsi.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#98 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 15:00

kolombo napsal/a: Kde někdo píše, jaký je ten PT super ?

Třeba tady, jen před pár dny : http://www.geocachin...rt=&rowstart=40
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#99 HRAZDA team

HRAZDA team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 11:12

Poté co jsem se prokousal tímto vláknem: - jako spoluautor jednoho obrazce se všem omlouvám, že vás nutíme lovit to co nechcete. - nadruhou stranu mám radost, že jsme se velkou měrou zasloužili o obživnutí kotátka, protože kočky jsou mé oblíbené zvířátka.
  • 0

#100 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 11:19

Vzhledem k tomu, ze u nas nevznikaji serie o nekolika stovkach kesi, tak nekteri zacli pouzivat slovo PT na jakykoli obrazec a serii. PT je ale serie nekolika set jednoduse odlovitelnych kesi. Takovy byl puvodne vyznam PT.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama