Přejít na obsah


Fotka

.... a koťátko zase ožilo !!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
131 odpovědí na toto téma

#101 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 11:33

k-lord napsal/a:
Vzhledem k tomu, ze u nas nevznikaji serie o nekolika stovkach kesi, tak nekteri zacli pouzivat slovo PT na jakykoli obrazec a serii. PT je ale serie nekolika set jednoduse odlovitelnych kesi. Takovy byl puvodne vyznam PT.


HRAZDA team: a tedy to nahoře zmíněné se vaší série fakt netýká.. to není žádná díkyzabodovka. A za mě dobrý počin;)
  • 0

#102 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 11:37

k-lord napsal/a:
Vzhledem k tomu, ze u nas nevznikaji serie o nekolika stovkach kesi, tak nekteri zacli pouzivat slovo PT na jakykoli obrazec a serii. PT je ale serie nekolika set jednoduse odlovitelnych kesi. Takovy byl puvodne vyznam PT.


To víš, malá země, tak i PT tu bude menší než za oceánem ;)

Ono říkat lajně několika desítek jednoduše odlovitelných keší "série" je taky zavádějící, protože "sérií" se před módou "bodovacích lajn" myslely keše vytvořené k nějakému konkrétnímu tématu (třeba GC1CQJR, GC144TK nebo GC2HMYZ).

HRAZDA team napsal/a:
- jako spoluautor jednoho obrazce se všem omlouvám, že vás nutíme lovit to co
nechcete.


Dokud mě nenutíte jíst žabí stehýnka, tak v pohodě B)
Vy jste ale bílé vrány, dohodli jste se s myslivci a staráte se o to, aby série nikomu z dalších uživatelů lesa neležela v žaludku.

Největší problém fůry keší hozené na malém místě je právě v tom - klidný les má návštěvnost jak městský lesopark, to namíchne lesa pány, a pak se s tím svezou i geocache v okolí.
Nikdo asi nechce, aby přibývalo míst jako CHKO Žďárské vrchy nebo NP České Švýcarsko, kde se musí i keš ležící mimo nejpřísněji chráněné lokality všelijak posuzovat a schvalovat.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#103 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 11:45

PaWcz napsal/a: Ono říkat lajně několika desítek jednoduše odlovitelných keší "série" je taky zavádějící, protože "sérií" se před módou "bodovacích lajn" myslely keše vytvořené k nějakému konkrétnímu tématu (třeba GC1CQJR, GC144TK nebo GC2HMYZ).

Naprostý souhlas - tohle je úplně jiný kafe, který s "bodovacíma lajnama" nemá nic společnýho.
Sám mám vlastně taky sérii, v tom původním slova smyslu : GC385P6
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#104 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 11:53

kapsa napsal/a:

kolombo napsal/a: Kde někdo píše, jaký je ten PT super ?

Třeba tady, jen před pár dny : http://www.geocachin...rt=&rowstart=40


To mi zase nepřijde tak nepřiměřené, vlečka byla hezká akce v pěkné krajině, to si rozhodně pochvalu zaslouží.

Podle tvé teorie by se nesmělo chválit nic, protože každá skupina keší někomu vadí.

Už tu byl případ, že se nadávalo autorce 1 km dlouhé multiny, že multi nesmí být delší než několik desítek metrů. Nadává se na rychlé tradičky. Nadává se na těžké mysterky. Nadává se na keše na stromech. Nadává se na keše v přírodě. Nadává se na keše ve městech.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#105 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 12:18

kolombo napsal/a: To mi zase nepřijde tak nepřiměřené, vlečka byla hezká akce v pěkné krajině, to si rozhodně pochvalu zaslouží.

Tématicky je to super ale jen poházené mikrošky bez listingu a jakékoli pointy jsou jen bodosběr a je jedno, jestli u silnice, nebo v lese. Do pěkné krajiny lze jít i pro jednu keš, není nutné násobit jedno a to samé XY-krát. Když je někde špatná keš, tak všichni nadávají, když je špatných keší sto na hromadě, tak ti samí najednou tleskají .... :)
Ale to už bylo řečeno stokrát - aktuálně mi opravdu vadí pouze to, že mi ten geoodpad užírá místo v PQ nemám možnost si ho z něj jednoduše vyházet.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#106 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 12:38

Jak se vlastně dneska posílaj náměty na GS?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#107 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 12:41

kapsa napsal/a:
Tématicky je to super ale jen poházené mikrošky bez listingu a jakékoli pointy jsou jen bodosběr .....


To by ty listingy musel v prvni rade nekdo cist. At chces nebo ne, u tradicek cte listingy velmi malo kaceru. Nekteri si listing maximalne prectou, paklize je neco zaujalo az zpetne. Navic obsahle listingy jsou vesmes ceskou/slovenskou specialitou a v cizine se s tim moc casto nesetkas. Puvodni kese meli listing s nekolika malo vetami (viz tex-czech). Tyto kese jsou velmi casto na peknych mistech a nemyslim si, ze by byly nejakym odpadem kvuli kratkemu listingu.

Jinak jak bys chtel delat na vlecce multinu? Daval bys tam stage se souradnicemi? ;)
  • 0

#108 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 12:41

Citecka napsal/a:
Jak se vlastně dneska posílaj náměty na GS?


Pres oficialni forum groundspeaku.
  • 0

#109 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 12:55

kapsa napsal/a:

kolombo napsal/a: To mi zase nepřijde tak nepřiměřené, vlečka byla hezká akce v pěkné krajině, to si rozhodně pochvalu zaslouží.

Tématicky je to super ale jen poházené mikrošky bez listingu a jakékoli pointy jsou jen bodosběr a je jedno, jestli u silnice, nebo v lese. Do pěkné krajiny lze jít i pro jednu keš, není nutné násobit jedno a to samé XY-krát. Když je někde špatná keš, tak všichni nadávají, když je špatných keší sto na hromadě, tak ti samí najednou tleskají .... :)
Ale to už bylo řečeno stokrát - aktuálně mi opravdu vadí pouze to, že mi ten geoodpad užírá místo v PQ nemám možnost si ho z něj jednoduše vyházet.

Naimportuj si ty PQ do Geogetu a z něj si vyexportuješ co chceš. Uděláš si svůj výběr, do něj klidně něco dalšího přidáš, něco ubereš, a pak to najednou odešleš přímo do navigace. Dnes je to už oficiální, Groundspeakem uznaná aplikace. A umí toho mnohem víc, co by mohl Groundspeak umět sám o sobě.
  • 0

#110 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:09

k-lord napsal/a: To by ty listingy musel v prvni rade nekdo cist ....
Jinak jak bys chtel delat na vlecce multinu? Daval bys tam stage se souradnicemi? ;)

Já teda listingy čtu a dokonce rád. Pokud je někdo nečte, tak jeho chyba ale i kdyby nečetla většina, tak to nic nevypovídá - můj oblíbený příklad - víc lidí čte blesk než knihy, jsou proto knihy horší?

Jinak jako multina by to (teda aspoň podle mě) bylo skvělý - listing byl celkem dobrej, není třeba ho kopírovat stokrát. Jo a přsně tak bych to udělal - prdnul bych výchozí bod, pár stagí se souřadnicema nebo s číslem do jednoduchého vzorce na zajímavých částech a byla by z toho luxusní multina (nebo wherigo). Nepochybuju o tom, že by se dostala mezi legendy typu Diana a vydržela roky. Takto je to jen další bodosběrná atrakce, která chcípla stejně rychle jako vznikla - body nachlemtány, tak co s ní? Šup do archivu ....

Škoda promarněné příležitosti.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#111 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:11

mpik napsal/a: Naimportuj si ty PQ do Geogetu a z něj si vyexportuješ co chceš. Uděláš si svůj výběr, do něj klidně něco dalšího přidáš, něco ubereš, a pak to najednou odešleš přímo do navigace. Dnes je to už oficiální, Groundspeakem uznaná aplikace. A umí toho mnohem víc, co by mohl Groundspeak umět sám o sobě.

Díky, někdy tě pozvu na pivo a hen ten oný Geoget mě naučíš - já su na to tupé jak majzl .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#112 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:18

kapsa napsal/a:
Škoda promarněné příležitosti.

Třeba se tam ta multina nebo wigo objeví, brzy tam bude volno.
  • 0

#113 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:25

poohDA napsal/a: Třeba se tam ta multina nebo wigo objeví, brzy tam bude volno.

To doufám, tématicky je to fakt super a pokud to někdo udělá aspoň trochu slušně, tak se klidně na fleku vsadím o kastl piv, že ta multina nebo wherigo vydrží mnohem dýl, než ta pomíjivá bodosběrná série. I když je pravda i to, že i když to někdo udělá, tak po té sérii už to prostě nebude ono ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#114 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:28

kapsa napsal/a:
...I když je pravda i to, že i když to někdo udělá, tak po té sérii už to prostě nebude ono ....


Ale no tak, Kapso, skonci uz s tim svym pesimismem. ;)
  • 0

#115 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:28

poohDA napsal/a:
Třeba se tam ta multina nebo wigo objeví, brzy tam bude volno.

Však přitomnost těch krabiček v trailu nijak nebrání přítomnosti multiny nebo wheriga.
  • 0

#116 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:32

k-lord napsal/a:
Ale no tak, Kapso, skonci uz s tim svym pesimismem. ;)

Fakt, zbytečně se užírá :D
Vždyť máme ten GC v naší zemi tak přebujelý, že si prostě každý vybere co chce. Buďme rádi. Vždyť nikdo nikoho k odlovu ničeho nenutí. Někdo rád holky, jiný vdolky. Někdo blondýny, někdo brunety. Někdo hiphop někdo heavy metal. Možnost volby, respektujme to.
  • 0

#117 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:37

Mohl bych od vás dostat radu. Chtěl bych udělat pár kešek po okolí svého bydliště. Tradičky, nebo krátké multiny. Listingy prakticky žádné. Místo v lese nebo něco podobného, nic překrásného. Ale zato dost dobře udělaná krabička, stage, nebo prostě nějaká vychytávka. Myslíte, že tak by se to dalo?
  • 0

#118 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:38

Proč ne. :) Přesně takhle si hraje Alke04 v Žebráku.
  • 0

#119 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:44

k-lord napsal/a:

kapsa napsal/a:
Tématicky je to super ale jen poházené mikrošky bez listingu a jakékoli pointy jsou jen bodosběr .....


To by ty listingy musel v prvni rade nekdo cist. At chces nebo ne, u tradicek cte listingy velmi malo kaceru.
.......


To je právě ten problém :-(

U většiny tradiček, pokud se loguje pomocí fieldnote, tak se do listingu nikdo ani nepodívá :-(

Myslím, že Kapsa pláče hezky, ale nad špatnou věcí a na úplně špatném hrobě.

Ale atribut řetězová keš nebo obrazec by, pro další filtrování, nebyl špatný, když jsou ty obrázky taková móda.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#120 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:51

venca68 napsal/a:
Proč ne. :) Přesně takhle si hraje Alke04 v Žebráku.


Až na to, že Alke04 opatřil i ty listingy fajn obsahem ;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka