Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
224 odpovědí na toto téma

#161 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 10:30

MedoMys napsal/a:

kolombo napsal/a:
Mimochodem, když už někam jedu autem, tak několik minut telefonováni v klidu zvládnu.

A ty souřadnice můžeš klidně dostat v SMS, do které se prostě podíváš až když nevíš, pokud někdo považuje telefonování za takovou komplikaci.

Viz. druhá část mého odstavce. Můžou nastat komplikace, ať na straně autora, či betatestara, že telefonování nebude možné. A nechat to na druhý den a chtít po betatesterovi znovu 50 km cestu, by se tedy alespoň mně dost příčilo. Už tak pro mě dělá dost. Předání souřadnic stage, finálky či postupu jako další samostatný balík, do kterého se v případě potíží betatester nakoukne, je podle mě férové. Samozřejmě předpokládám, že batatesteři jsou natolik spolehliví a znalí důsledků, aby byli schopni s touto přídavnou informací pracovat a ne ji zneužívat.

Většina lidí, co dělá betatest, by na tu kešku jelo tak jako tak (dříve či později)... Tudíž argumenty o projetém benzinu jsou docela liché. Navíc betatest dělají většinou lidé, co to mají relativně blízko, konkrétně onen betatester jezdí na betatesty zdarma vlakem, případně na kole...
  • 0

#162 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 10:35

hanska napsal/a:
Většina lidí, co dělá betatest, by na tu kešku jelo tak jako tak (dříve či později)... Tudíž argumenty o projetém benzinu jsou docela liché. Navíc betatest dělají většinou lidé, co to mají relativně blízko, konkrétně onen betatester jezdí na betatesty zdarma vlakem, případně na kole...

Ty neumíš číst nebo nechceš rozumět psanému textu? Řeč je o:
- ZNOVU a zbytečně se vracet na stejné místo, když se dá nějaká prkotina/překlep vyřešit nakouknutím do řešení.
- 50 km je 25 km cesta tam a zpět, takže v okolí. Většina betatestrů má i větší okruh působnosti.
- Téměř žádný betatester nejezdí zadarmo.
  • 0

#163 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 11:00

hanska napsal/a:
Tak pak jeden z oficiálních betatesterů Moravian reviewera pro okres Karviná (koulou) asi není skutečný betatester. No ale obecně nelze od jedince, který se chlubí tím, že finálky mysterek a multin má z různých databází, očekávat nic jiného. Zásadní chyba je v tom, že se takovýto jedinec vůbec mohl stát oficiálním betatesterem daného reviewera. Asi nejen podle mě kačeři, kteří nevaáhají získavat finálky z různých databází apod. nemají právo být betatestery!

Tohle stále není konkrétní případ, ale reportáž tv Nova :-/
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#164 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 11:19

Podívej Honzo, ty pořád mluvíš o jednom případu. Co já vím, tak drtivá většina betatesterů to dělá poctivě s cílem pomoci kolegovi i všem ostatním (aby nebyl problém při lovu). A je to pro ně i čest to udělat dobře. Určitě se najde někdo, kdo to odflákne (jako všude). Pokud máš nezvratné důkazy, tak zde uveřejni jeho nick a od něj pak nikdo betatest nebude chtít. Ale už to, prosím pěkně, přestaň omílat dokola.
  • 0

#165 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:01

Zagloba napsal/a:
Podívej Honzo, ty pořád mluvíš o jednom případu. Co já vím, tak drtivá většina betatesterů to dělá poctivě s cílem pomoci kolegovi i všem ostatním (aby nebyl problém při lovu). A je to pro ně i čest to udělat dobře. Určitě se najde někdo, kdo to odflákne (jako všude). Pokud máš nezvratné důkazy, tak zde uveřejni jeho nick a od něj pak nikdo betatest nebude chtít. Ale už to, prosím pěkně, přestaň omílat dokola.

To jméno jsem už psal - jedná se o jedince s nickem Koulou. Jeho některé názory jsou ovšem celkově podivné, na jednom eventu si stěžoval že mu jiný jedinec (garant projektu msgc.cz) nechce zadarmo dávat finálky z jeho databáze (jak k nim přišel on a co všechno obsahují, to netuším a ani mě to nezajímá). Většina betatesterů je slušných, ovšem když je jeden betatester, kterého navíc příslušný reviewer uveřejní na svém profilu na seznamu betatesterů, takový vykuk, tak to shazuje nejen onoho betatestera, ale i reviewera (na základě čeho se stal onen jedinec betatesterem - dle jeho vlastních slov - to si raději nechám pro sebe...).
  • 0

#166 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:11

A to já jsem se stal betatesterem tak, že jsem se sám zapsal do geowiki. Neptal jsem se ani reviewera, ani maminky, ani honzáka. Ani žádné testy psychické odolnosti, morální orientace ani motivační pohovor. Prostě jen tak jsem se napsal. Teď z toho mám depresi jestli se na to hodím.
  • 0
.

#167 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:12

Hanska, můžu se tedy zeptat, o co ti jde a čeho chceš dosáhnout? Z tvých útoků jsem to zatím nedokázal dekódovat.
  • 0

#168 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:16

poohDA napsal/a:
A to já jsem se stal betatesterem tak, že jsem se sám zapsal do geowiki. Neptal jsem se ani reviewera, ani maminky, ani honzáka. Ani žádné testy psychické odolnosti, morální orientace ani motivační pohovor. Prostě jen tak jsem se napsal. Teď z toho mám depresi jestli se na to hodím.

To je běžná cesta, jenže onen jedinec na geowiki není, vybral si jej přímo reviewer jakožto zkušeného kačera (kešky před svým uvedením na profilu reviewera lovil asi tak rok...).
  • 0

#169 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:18

MedoMys napsal/a:
Hanska, můžu se tedy zeptat, o co ti jde a čeho chceš dosáhnout? Z tvých útoků jsem to zatím nedokázal dekódovat.

Aby se betatesterem nemohl stát jedinec, který se netají tím, že při lovení keší podvádí - nic více za tím nehledej...
  • 0

#170 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:28

A ten "betatester" je nějaká oficiální hodnost nebo funkce? Vždyť je to stejné, jako když poprosím kamaráda, aby mi hodil okem na mou chystanou geocache a poskytl mi konstruktivní zpětnou vazbu. Všechny ty seznamy betatesterů nejsou nic víc, než kontakty na zkušenější ownery a lovce, kteří jsou ochotní tu zpětnou vazbu poskytnou každému, kdo ve svém okolí žádného vhodného známého coby rádce nemá. Jestli dotyčný zbrutálil nějakou mysterku nebo si nechal říct, kde je finálka, to nemá vliv ani na fuknci rostlináře, natož na schopnost otestovat vznikající cache.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#171 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:30

hanska napsal/a:

poohDA napsal/a:
A to já jsem se stal betatesterem tak, že jsem se sám zapsal do geowiki. Neptal jsem se ani reviewera, ani maminky, ani honzáka. Ani žádné testy psychické odolnosti, morální orientace ani motivační pohovor. Prostě jen tak jsem se napsal. Teď z toho mám depresi jestli se na to hodím.

To je běžná cesta, jenže onen jedinec na geowiki není, vybral si jej přímo reviewer jakožto zkušeného kačera (kešky před svým uvedením na profilu reviewera lovil asi tak rok...).


Hmm, asi se napíšu na geowiki a pak budu prudit reviewra, ze me nema na svem seznamu ...

Betatest je podle meho, instituce vcelku rozumna, to ze se osoby nekterych betatesteru nemusi (a urcite nejen Tobe) zamlouvat je ale celkem normalni bych rekl. Stejne tak se rika "sto lidi sto chuti". Proste kazdy muze mit nejaky ten skraloup pro to aby ho nekdo dalsi mohl "nemuset".

Kouloua sice moc neznám, potkali jsme se sporadicky na pár keších a eventech ale myslím ze je to vcelku rozumny clovicek a hlavne ma smysl pro hru a zjevne ho bavi. Z meho pohledu porad radeji Koulou ktery objede 20 kesi na kole a v ramci toho zmakne i nejaky ten betatest nez nekdo kdo vyrazi na betatest a pak po zjisteni, ze si ten "bodik" nemuze zapsat, tak s testama sekne.

Zacinam dostavat depku, takze jsem ve spravnem vlakne. Ale neboj, uz budes mit klid, tvuj "uhlavni nepritel" jde do duchodu.
  • 0

#172 AJFA

AJFA

    Advanced Member

  • Moderators
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:30

Tedy i zde varování - pokud bude v tomto vlákně docházet k vzájemnému napadání či nepodloženému obviňování, nejprve budou závadné příspěvky moderovány, a pokud ani toto nepomůže, bude celé vlákno opět zamčeno.

AJFA

  • 0

#173 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 13:06

cz_bew napsal/a:
Kouloua sice moc neznám, potkali jsme se sporadicky na pár keších a eventech ale myslím ze je to vcelku rozumny clovicek a hlavne ma smysl pro hru a zjevne ho bavi..

Asi myslíš smyslem pro hru kouzelné schopnosti zjistit souřadnice bonusové keše, když má sám odlovenu jen polovinu indicií, multiny luštit v 95 % od stolu... Já toto jako smysl pro hru opravdu neberu, dle mého názoru je to jasný důkaz podvádění a snahy mít co nejvíce bodů co nejsnadněji a s co nejmenší vynaloženou námahou (fyzickou při odlovu multin, duševní při řešení mysterek).
  • 0

#174 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 13:20

Tak už se tím tak netrap. Měj radost z toho, že ty to hraješ poctivě. A že někdo švindluje? Kdybych se měl trápit takovejma blbinama, tak nedělám nic jinýho. Je spousta dalších, kteří švindlujou a má cenu se kvůli nim utrápit? Měj trochu radost ze života.
  • 0

#175 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 13:30

AJFA napsal/a:
Tedy i zde varování - pokud bude v tomto vlákně docházet k vzájemnému napadání či nepodloženému obviňování, nejprve budou závadné příspěvky moderovány, a pokud ani toto nepomůže, bude celé vlákno opět zamčeno.

AJFA


AJFO, jestli si VY neporadíte s hanskou a šamanem3, můžete nakonec možná zamknout celej board.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#176 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 19:04

Jak se sbírají body v praxi - keš GC412XP... V logbooku jsme včera našli všehovšudy dva zápisy, v listingu keše bylo před včerejškem FI logů 22!!! Že si občas zaloguje keš, kde nebyl, 1 jedinec z 50, budíž, ale že to udělá naprostá většina, to je už hodně smutné a o lecšems to vypovídá:(
  • 0

#177 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 19:41

Ono taky o leccems (hlavne ownerovi) vypovida to, ze z 22 WA se nakonec zalogovalo Attended jen 8 lidi, z cehoz byly dva logy smazany :D Ty se radsi neozyvej...
  • 0

#178 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 20:02

hanska napsal/a:
Jak se sbírají body v praxi - keš GC412XP... V logbooku jsme včera našli všehovšudy dva zápisy, v listingu keše bylo před včerejškem FI logů 22!!! Že si občas zaloguje keš, kde nebyl, 1 jedinec z 50, budíž, ale že to udělá naprostá většina, to je už hodně smutné a o lecšems to vypovídá:(

Tak ti nevím ale neměl by jsi jednodušší a hlavně hezčí kešování kdyby ses staral převážně o sebe a svůj přístup? Obzvláště když ti tu už spousta lidí dala najevo že o Tvoje "starání se" nestojí? Zkus se nad tím zamyslet.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#179 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 20:10

Lanc napsal/a:

hanska napsal/a: Jak se sbírají body v praxi - keš GC412XP... V logbooku jsme včera našli všehovšudy dva zápisy, v listingu keše bylo před včerejškem FI logů 22!!! Že si občas zaloguje keš, kde nebyl, 1 jedinec z 50, budíž, ale že to udělá naprostá většina, to je už hodně smutné a o lecšems to vypovídá:(

Tak ti nevím ale neměl by jsi jednodušší a hlavně hezčí kešování kdyby ses staral převážně o sebe a svůj přístup? Obzvláště když ti tu už spousta lidí dala najevo že o Tvoje "starání se" nestojí? Zkus se nad tím zamyslet.

Někdo stojí, někdo nestojí - sto lidí je sto názorů, od toho tu ale to fórum je, abychom si tu popovídali. Když ale budeme před vším jen zavírat oči a psát jen o tom, jak je všechno super (i když všichni víme, že není), tak za chvíli nebude o čem diskutovat. Pokud ti takové příspěvky vadí, tak je stačí ignorovat, nebo přejít do georadostného vlákna .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#180 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 20:28

kapsa napsal/a:
Někdo stojí, někdo nestojí - sto lidí je sto názorů, od toho tu ale to fórum je, abychom si tu popovídali. Když ale budeme před vším jen zavírat oči a psát jen o tom, jak je všechno super (i když všichni víme, že není), tak za chvíli nebude o čem diskutovat. Pokud ti takové příspěvky vadí, tak je stačí ignorovat, nebo přejít do georadostného vlákna .... ;)

.
Milý Kapso
mě nevadí tenhle konkrétní příspěvek od hansky, mě spíš vadí, že ten člověk nakonec ze samých starostí o ostatní, si kešování ani neužije, vždyť on v podstatě nedělá nic jiného než že se snaží pořád zachránit svět a ten jediný, podle něho, správný způsob kešování. Ale to bude asi způsobeno tím že jsem si pročetl ty jeho 2 eventy zmiňované v jiném vlákně a padnul na mě z toho trochu smutek. Proto píšu v geodepresivním a ne v georadostném koutku.;)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama