Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
224 odpovědí na toto téma

#141 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 15:46

V onom příspěvku, na který MR naráží, jsem psal pouze to, že by pro všechny měly platit stejná pravidla a betatesteři by neměli zneužívat svého postavení k snadnému sběru bodů. Navíc k čemu je betatest např. multiny či mysterky, když betatester neprovede betatest bez toho, aby znal finální souřadnice (to pak ztrácí betatest svůj smysl). Takže chápu-li to správně, MR schvaluje nestejný přístup ke všem (sám jej provozuje, takže to chápu) a vychcanost některých betatesterů (sám některé takové výslovně uvádí na svém profilu, takže to také nakonec chápu)?
  • 0

#142 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 15:51

Osobně jsem dělal dva betatesty multin a neměl jsem FW k žádné z nich a tak by to snad mělo být, abych poznal zda je zadání v pořádku.
  • 0

#143 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 16:46

U žádné z kešek, kde jsem dělal betatest jsem souřadnice finálek nevěděl. I když v případech, kdy to nebyla tradička a autor mi posílal autor listing v PDF-ku jsem mu napsal, jak to, že tam nemá finální waypoint (či stage of multi atp.), protože měl by tam být. Ne kvůli mně, ale kvůli schvalování... I když by tam byl viditelně pro betatestera, určitě bych si to jako betatester poctivě vyluštil s tím, že bych alespoň autorovi mohl zkontrolovat, že má výsledek správně zapsaný jako WP:-). Já osobně se při zakládání řídil tím, že jsem neotravoval RW prosbami o blokaci místa, bral jsem to tak, že prostě uvidím, jestli tam někdo byl dříve. Ale jak vidno, asi budu muset, v naší překešované zemi :-(
  • 0

#144 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 21:09

Když už se to tu rozebírá: Při betatestech vždy žádám kompletní listing, včetně finálních souřadnic. Celý proces to značně urychlí - příkladem:
Při betatestu multiny spočítám finální souřadnice, ale namísto 076 mi výjde 176. Pokud bych nevěděl finální souřadnice, marně bych hledal jinde. Takhle vím, že si mám zkontrolovat výpočet, a pokud je dobře, mohu ownerovi rovnou sdělit kde přesně má chybu a jak ji má opravit.
- předem vím, kam jdu, tudíž vím s kterými kešemi měřit kolizi. Pokud mě multina dovede na druhou stranu města kde bych neměl okolní keše připravené, musel bych tam znovu. Také mohu ownera informovat o kolizi už z pohledu do mapy.
- zbytečně ownera nenutím měnit finální wp, pokud v něm má 075 namísto 076.

Ale 50km na betatesty opravdu nejezdím, někdo blíž se určitě najde a nepatřím k těm, co by museli nutně prováděním betatestů dělat dobré jméno nějaké skupině...
  • 0

#145 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 21:56

Vy jste se v tom zase vrtal, pane Graundspík, co? Elektronický logbuk oddělený od listingu, fakt paráda. Chcu-li se podívat, jestli není poslední log DNF, musím klikat jinam. A druhá věc: když se snažím decryptovat hint, místo odkrytí hintu mi celá stránka cukne na začátek. Ale hint se nerozšifruje. Kde je zakopán pes?
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#146 Zilog

Zilog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 22:05

Jak to? Mě to funguje, jako dřív. Pár logů dole, při rolování postupné načítání, logbook zvlášť při tlačítku View Logbook a hint se decryptuje při kliknutí. Tak nevím, kde je chyba :-?
  • 0

#147 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 22:06

hauskaa napsal/a:
Kde je zakopán pes?


Neonemocněl Ti nějaký skript v prohlížeči? U mě ve FF, Opeře i Exploreru všechno funguje tak, jako dřív.

EDIT: Zilog vyhrál ;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#148 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 22:18

Taky mi to běhá normálně.
  • 0

#149 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 22:38

Já fakt netuším, co se kde pokroutilo, píšu tedy z firemního sčotu, kde mám jen IE a nic ostatního mi není dovoleno, bo nejsu admin. Ale dělá to přesně tyhle brikule, které popisuju. Logy se nezobrazí, musím kliknout a otevít jinou stránku a hint se nepodaří decryptovat vůbec žádným způsobem. :) Asi je na čase konečně začít v práci pracovat a neřešit kešky. :D
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#150 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 8:02

Tiskar94 napsal/a:
Když už se to tu rozebírá: Při betatestech vždy žádám kompletní listing, včetně finálních souřadnic. Celý proces to značně urychlí - příkladem:
Při betatestu multiny spočítám finální souřadnice, ale namísto 076 mi výjde 176. Pokud bych nevěděl finální souřadnice, marně bych hledal jinde.

A nebylo by férovější a lepší vyžádat si na ownera telefonický kontakt, finální souřadnice nemít a v případě problémů ownera kontaktovat telefonicky. Nemluvě o tom, že někteří betatesteři, když mají k dispozici finálky, tak na luštění mysterek či absolvování celé multiny zvysoka kálí. Pak může u multin snadno dojít k situaci, kdy je sice finálka na místě a v pořádku a problém je u některé ze stagí, o čemž ovšem betatester díky svému konání nemá ani páru a pak to schytá jak owner, tak i betatester.
  • 0

#151 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 8:29

hanska napsal/a:
A nebylo by férovější a lepší vyžádat si na ownera telefonický kontakt, finální souřadnice nemít a v případě problémů ownera kontaktovat telefonicky. Nemluvě o tom, že někteří betatesteři, když mají k dispozici finálky, tak na luštění mysterek či absolvování celé multiny zvysoka kálí. Pak může u multin snadno dojít k situaci, kdy je sice finálka na místě a v pořádku a problém je u některé ze stagí, o čemž ovšem betatester díky svému konání nemá ani páru a pak to schytá jak owner, tak i betatester.

Ne, nebylo. Když už betatester obětuje svůj čas a benzín, proč by ještě měl řešit nějakou prkotinu po telefonu a provolávat prachy? A nebo naopak proč by autor, který věnoval svůj čas a prostředky na vytvoření keše, měl obětovat další prachy za telefonování? Nemluvě o tom, že když bude při testu potřebovat konzultaci, nemusí se to zrovna autorovi hodit nebo nemusí být na jedné ze stran signál. Tzn. zpátky domů a v testu pokračovat druhý den. A to jenom proto, že to tak požaduje nějaký prudič na fóru? Hmm, to je teda pádný důvod.
A druhá věc - neznám nikoho, kdo by dělal betatest z jiného důvodu, než aby pomohl a ověřil dohledatelnost keše. Ty někoho takového (a jeho motivaci) znáš, že tu podnikáš takovéto výpady?
  • 0

#152 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 8:33

hanska napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Když už se to tu rozebírá: Při betatestech vždy žádám kompletní listing, včetně finálních souřadnic. Celý proces to značně urychlí - příkladem:
Při betatestu multiny spočítám finální souřadnice, ale namísto 076 mi výjde 176. Pokud bych nevěděl finální souřadnice, marně bych hledal jinde.

A nebylo by férovější a lepší vyžádat si na ownera telefonický kontakt, finální souřadnice nemít a v případě problémů ownera kontaktovat telefonicky. Nemluvě o tom, že někteří betatesteři, když mají k dispozici finálky, tak na luštění mysterek či absolvování celé multiny zvysoka kálí. Pak může u multin snadno dojít k situaci, kdy je sice finálka na místě a v pořádku a problém je u některé ze stagí, o čemž ovšem betatester díky svému konání nemá ani páru a pak to schytá jak owner, tak i betatester.

To co se nám tu snažíš podsouvat není betatester.
Na slovo "někteří" začínám být alergický. Buď konkrétní, jinak je jasné, že jen chceš vyvolávat hádku.
Skutečný betatester se snaží keš zkontrolovat celou a i po publikaci sleduje reakci ostatních. Je to věc jeho cti a dobrého pocitu.
A to, jestli má dopředu souřadnice, nebo nemá je věc celkem vedlejší.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#153 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 8:39

Pokud betatester něco vynechá a jde rovnou na finálku, není to betatest. Ale znalost finálních souřadnic znamená, že podvědomě se bude snažit, aby mu to tak vyšlo. A v případě nejednoznačnosti bude mít výhodu, kterou druzí mít nebudou. Byl bych pro to, aby betatester dostal listing jako ostatní a všechny dílčí výsledky si ověřoval u ownera. Tak se pozná, jestli je všechno jasné. Já jsem betatest nikdy nezadával. Ale taky jsem opravoval listing ve tři ráno, když mi přišly logy od FTFkařů, kteří našli i přes ty chyby. Betatesty smysl mají.
  • 0

#154 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 8:45

sovidoupe napsal/a:

hanska napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Když už se to tu rozebírá: Při betatestech vždy žádám kompletní listing, včetně finálních souřadnic. Celý proces to značně urychlí - příkladem:
Při betatestu multiny spočítám finální souřadnice, ale namísto 076 mi výjde 176. Pokud bych nevěděl finální souřadnice, marně bych hledal jinde.

A nebylo by férovější a lepší vyžádat si na ownera telefonický kontakt, finální souřadnice nemít a v případě problémů ownera kontaktovat telefonicky. Nemluvě o tom, že někteří betatesteři, když mají k dispozici finálky, tak na luštění mysterek či absolvování celé multiny zvysoka kálí. Pak může u multin snadno dojít k situaci, kdy je sice finálka na místě a v pořádku a problém je u některé ze stagí, o čemž ovšem betatester díky svému konání nemá ani páru a pak to schytá jak owner, tak i betatester.

To co se nám tu snažíš podsouvat není betatester.
Na slovo "někteří" začínám být alergický. Buď konkrétní, jinak je jasné, že jen chceš vyvolávat hádku.
Skutečný betatester se snaží keš zkontrolovat celou a i po publikaci sleduje reakci ostatních. Je to věc jeho cti a dobrého pocitu.
A to, jestli má dopředu souřadnice, nebo nemá je věc celkem vedlejší.

Tak pak jeden z oficiálních betatesterů Moravian reviewera pro okres Karviná (koulou) asi není skutečný betatester. No ale obecně nelze od jedince, který se chlubí tím, že finálky mysterek a multin má z různých databází, očekávat nic jiného. Zásadní chyba je v tom, že se takovýto jedinec vůbec mohl stát oficiálním betatesterem daného reviewera. Asi nejen podle mě kačeři, kteří nevaáhají získavat finálky z různých databází apod. nemají právo být betatestery!
  • -1

#155 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 8:49

MedoMys napsal/a:

hanska napsal/a:
A nebylo by férovější a lepší vyžádat si na ownera telefonický kontakt, finální souřadnice nemít a v případě problémů ownera kontaktovat telefonicky. Nemluvě o tom, že někteří betatesteři, když mají k dispozici finálky, tak na luštění mysterek či absolvování celé multiny zvysoka kálí. Pak může u multin snadno dojít k situaci, kdy je sice finálka na místě a v pořádku a problém je u některé ze stagí, o čemž ovšem betatester díky svému konání nemá ani páru a pak to schytá jak owner, tak i betatester.

Ne, nebylo. Když už betatester obětuje svůj čas a benzín, proč by ještě měl řešit nějakou prkotinu po telefonu a provolávat prachy? A nebo naopak proč by autor, který věnoval svůj čas a prostředky na vytvoření keše, měl obětovat další prachy za telefonování? Nemluvě o tom, že když bude při testu potřebovat konzultaci, nemusí se to zrovna autorovi hodit nebo nemusí být na jedné ze stran signál.
.......


Myslím, že pokud betatester kompletně neověří spočítatelnost a odlovitelnost keše z indicií, které jsou dostupné tak, jak je vidí normální kačer, tak se o betatest nejedná.

Pokud by se to Tiskařovi94 nezdálo, tak ať se zamyslí nad tou keší v Hodkovicích, u které tak kritizoval provedení a výpočty. Tam s uložením nebyl problém a pokud by se opravdu pořádně nezkontroloval postup, byla by keš nelovitelná.

Mimochodem, když už někam jedu autem, tak několik minut telefonováni v klidu zvládnu.

A ty souřadnice můžeš klidně dostat v SMS, do které se prostě podíváš až když nevíš, pokud někdo považuje telefonování za takovou komplikaci.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#156 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 9:20

Já teda když jsem posílala svou mysterku betatesterovi (Hradník team), tak jsem posílala v jednom souboru listing a v druhém zvláštním souboru postup řešení a finální souřadnice. Nad řešením se sešla rodinná rada, věnovali se tomu celý odpoledne, až přišli na princip (napsali mi, že podívat se předem si zakázali), a pak teprve otevřeli soubor s finálkama a zkontrolovali, jak to vyšlo, a další den zašli na keš. Betatester, kterej zkontroluje u mysterky nebo multiny jen samotný uložení škatule, je podle mě na houbelec. Pokud posílám keš na betatest, očekávám, že zkušenější kolega ověří nejen lovitelnost a uložení keše, ale zkontroluje i můj odhad D/T. Pokud budu odborník v nějaký oblasti, třeba chirurg nebo muzikolig, a udělám mysterku na odborný znalosti ze svýho oboru, nemusim být úplně v reálu co do obtížnosti špeků, který si navymejšlim. A já sama za sebe hodlám svoje keše posílat na betatest vždycky, pokud to nebude úplně obyčejná a jednoduchá tradička, a i pak bych ji aspoň aspoň "neoficiálně" ukázala nějakýmu kolegovi předem, abych nevypustila paskvil.
  • 0

#157 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 10:00

hanska napsal/a:

Tak pak jeden z oficiálních betatesterů Moravian reviewera pro okres Karviná ...


To nejsou žádní oficiální betetesteři, ale kačeři, o kterých Moravian ví, že jsou ochotni občas někam zajít a něco zkontrolovat. Když bych bydlel v jeho rajonu a napsal mu, že bych rád dělal betatesty tam a tam, tak mě tam zařadí taky. Betatester není žádná funkce. Pokud někdo tímto způsobem chce sbírat finálky, tak je to podle mě takový malý vyčůránek.
  • 0

#158 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 10:09

Teď bych chtěl mít vaše problémy, včera jsem si procházel mysterku, kterou chci publikovat, GPS v ruce, všechno OK , tak ještě hodím krabičku na finální souřadnice. No a u jedné stage se chci kouknout jak je to daleko k parkovišti a šok. Kolize s finálkou jiné keše o 28 metrů. Všechny indicie jsou vypálené na laseru na dřevěných kolečkách a na místech. Další data gravírovaná do plíšků a taky na místě. Listing se nedá změnit, protože to je malovaný obrázek. Prostě tři měsíce práce v pr..... Šel jsem tudy minimálně 10x a nic. NO A NEJBLBĚJŠÍ JE, ŽE I TA KOLIZNÍ KEŠ JE MOJE.:(:(:(:(
  • 0

#159 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 10:17

kolombo napsal/a:
Mimochodem, když už někam jedu autem, tak několik minut telefonováni v klidu zvládnu.

A ty souřadnice můžeš klidně dostat v SMS, do které se prostě podíváš až když nevíš, pokud někdo považuje telefonování za takovou komplikaci.

Viz. druhá část mého odstavce. Můžou nastat komplikace, ať na straně autora, či betatestara, že telefonování nebude možné. A nechat to na druhý den a chtít po betatesterovi znovu 50 km cestu, by se tedy alespoň mně dost příčilo. Už tak pro mě dělá dost. Předání souřadnic stage, finálky či postupu jako další samostatný balík, do kterého se v případě potíží betatester nakoukne, je podle mě férové. Samozřejmě předpokládám, že na betatestera mám spoleh, že je znalý důsledků, aby byl schopen s touto přídavnou informací korektně pracovat, ne ji používat jako součást řešení.
  • 0

#160 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 10:17

lubbez napsal/a:
Teď bych chtěl mít vaše problémy, včera jsem si procházel mysterku, kterou chci publikovat, GPS v ruce, všechno OK , tak ještě hodím krabičku na finální souřadnice. No a u jedné stage se chci kouknout jak je to daleko k parkovišti a šok. Kolize s finálkou jiné keše o 28 metrů. Všechny indicie jsou vypálené na laseru na dřevěných kolečkách a na místech. Další data gravírovaná do plíšků a taky na místě. Listing se nedá změnit, protože to je malovaný obrázek. Prostě tři měsíce práce v pr..... Šel jsem tudy minimálně 10x a nic. NO A NEJBLBĚJŠÍ JE, ŽE I TA KOLIZNÍ KEŠ JE MOJE.:(:(:(:(


Tak to je ještě ta lepší varianta - ještě furt můžeš poslat do archivu nebo přesunout tu překážející keš :D!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama