Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.5


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
122 odpovědí na toto téma

#101 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 15:19

shaman3 napsal/a:
Kolik keší se vejde do jednoho PQ?


Kdyz to PQ tahas pres API, tak 1000 do jednoho.A za den jich muzes mit az pet, takze denne si pres predpripravene PQ stahnes 5000 kesi, vcetne listingu.

tedy presneji receno, stahnout si muzes tech PQ vic, ale obsah se nove vygeneruje jen pro pet z nich. Pak tam vygenerovane ceka, az si ho stahnes. Takze si klidne muzes nastavit, at se ti kazdy den vygeneruje pet PQ, a stahnes si je pak za cely tyden najednou. To mas uz davku 35000 kesi, a zadna z nich neni starsi jak 7 dni.
  • 0

#102 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 16:23

to Gord a HaLuMa: PQ je částečné řešení. Asi se trochu motají pojmy seznam keší a PQ, pro jistotu rozepíšu: Cíl: Vypsat keše v kraji seřazené dle různých kritérií a vytvořit z nich výslednou HTML stránku. Nyní používaný postup je: - pomocí GJ si stáhnout seznam všech (nearchivovaných) keší v kraji (1 krok) - seznam aktualizovat (včetně FP) - to dělám přímo z Geogetu přes GC.Live - po aktualizaci provést patřičné třídění a exportovat výsledek PQ na kraje je částečné řešení, protože import PQ se mi smíchá i s jinými PQ (např. novinky), následně bych stejně musel v GG filtrovat. A volání aktualizace přes GC.Live je skoro duplicita na PQ, protože doplním jen favorite point, ostatní data už byla aktualizovaná pomocí PQ. Tím jsem chtěl jen říct, že GJ zatím není 100% nahraditelný službou GC.Live, která je v Geogetu zaintegrovaná. Zároveň ale také říkám, že služby, které lze dělat přes GC.Live (co poskytuje toto API), tak jsou mnohem efektivnější než stahování přes GJ. To by si měli uvědomit hlavně ti uživatelé, co používají starší verze nebo starší postupy svých denních aktivit a "netuší", proč by měli přejít na novou verzi či nový způsob práce. Prostě každý druh činnosti chce své :).
  • 0

#103 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 17:02

pozorjed napsal/a:
PQ na kraje je částečné řešení, protože import PQ se mi smíchá i s jinými PQ (např. novinky), následně bych stejně musel v GG filtrovat. A volání aktualizace přes GC.Live je skoro duplicita na PQ, protože doplním jen favorite point, ostatní data už byla aktualizovaná pomocí PQ.

Řekni, žes to nemyslel vážně, že ne? Že ses jen upsal, viď...?!? "Import se ti smíchá i s jinými a následně bys ho stejně musel v GG filtrovat"...?!? Tohle napsat u databázového programu, jehož hlavním posláním je uchovávat body (keše) a pak z nich nějak filtrováním získat co potřebujeme? Navíc u databázového programu, který zrovna tohle filtrování dělá tak šikovným až geniálním způsobem, že mu to mnozí uživatelé hlasitě vyčítají, protože ho nepochopí a připadá jim málo intuitivní?




  • 1

#104 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 17:24

HaLuMa napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Kolik keší se vejde do jednoho PQ?

Kdyz to PQ tahas pres API, tak 1000 do jednoho.A za den jich muzes mit az pet, takze denne si pres predpripravene PQ stahnes 5000 kesi, vcetne listingu.

tedy presneji receno, stahnout si muzes tech PQ vic, ale obsah se nove vygeneruje jen pro pet z nich. Pak tam vygenerovane ceka, az si ho stahnes. Takze si klidne muzes nastavit, at se ti kazdy den vygeneruje pet PQ, a stahnes si je pak za cely tyden najednou. To mas uz davku 35000 kesi, a zadna z nich neni starsi jak 7 dni.

Ale to předpokládám, že to může takto dělat jen PM, ne? BM se s PQ nechytá, ale zato může stáhnout přes geojáru všech 35000 keší nejednou, tedy mimo těch pár stovek, co jsou PM only. Ale PM může i ty stáhnout přes geojáru také. Tím chci jen říct, že ten geojára je docela důležitý a vychytaný doplněk Geogetu.
  • 0

#105 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 17:56

shaman3 napsal/a:
...
Ale to předpokládám, že to může takto dělat jen PM, ne? BM se s PQ nechytá, ale zato může stáhnout přes geojáru všech 35000 keší nejednou...

Tohle nedoporučuji dělat, pokud nechceš, aby ti zase dali ban od GS. Používání GJ je porušením ToU.
  • 0

#106 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 17:56

Je jedno, jak je dulezity a vychytany. Podstatne je, ze je neoficialni, nepodporovany, a z pohledu Groundspeaku i piratsky.

Ale hlavne jsem chtel puvodne rict (nez se to tu zvrhlo), ze je jedno, jaky GJ je, ale s Geogetem verze 2.7.5 (kteremu je venovane zrovna toto vlakno!), nema spolecneho nic!
  • 0

#107 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 18:15

H: ale vysvetluj to lidem. Vetsina stejne porad bere GJ jako nedilnou, uplnou a legalni soucast GG, za coz bych jim nekdy nejradsi utrhala hlavy (rejpalovwe, berte tohle s nadsazkou). Oni maji proste svoji pravdu a ikdyz jim bude 10minut na monitoru blikat oznameni, ze GJ neni z pohledu GS legalni a neni soucasti GG, tak to bude mit ucinek asi jako kdyz se budes snazit utisit hluk sepotem. ale abych rekla taky neco k GG: je skoda, ze nejdou nahazovat statistiky na profil legalni cestou :(ale bohuzel s tim nic neudelame, kdyz je GS user friendly jen z casti (aneb "udelame, co chcete, ale bude to po nasem" -> nekdy ani z poloviny...) kazdopadne diky za rozhreseni a potvrzeni, ze se jedne opravdu jen ciste o hlasku GJ. mate tam holt ten titulek chybovy hlasky /i me zblbnul :D/
  • 0

#108 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 18:48

dr.vota napsal/a:

shaman3 napsal/a:
...
Ale to předpokládám, že to může takto dělat jen PM, ne? BM se s PQ nechytá, ale zato může stáhnout přes geojáru všech 35000 keší nejednou...

Tohle nedoporučuji dělat, pokud nechceš, aby ti zase dali ban od GS. Používání GJ je porušením ToU.

Já to nedělal, stahoval jsem jen všechny kešky 40 km kolem sebe, co jsem zvládl dojet na jízdním kole a ani to už nepoužívám, používám teď jinou cestu, jak dostat kešky do Locusu.
Tím nechci říct, že mám něco proti Geogetu nebo geojárovi. Hodně mi v minulosti pomohli. Za to autorům díky. :)
  • 0

#109 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 18:57

kiReGPS napsal/a:

pozorjed napsal/a:
PQ na kraje je částečné řešení, protože import PQ se mi smíchá i s jinými PQ (např. novinky), následně bych stejně musel v GG filtrovat. A volání aktualizace přes GC.Live je skoro duplicita na PQ, protože doplním jen favorite point, ostatní data už byla aktualizovaná pomocí PQ.

Řekni, žes to nemyslel vážně, že ne? Že ses jen upsal, viď...?!? "Import se ti smíchá i s jinými a následně bys ho stejně musel v GG filtrovat"...?!? Tohle napsat u databázového programu, jehož hlavním posláním je uchovávat body (keše) a pak z nich nějak filtrováním získat co potřebujeme? Navíc u databázového programu, který zrovna tohle filtrování dělá tak šikovným až geniálním způsobem, že mu to mnozí uživatelé hlasitě vyčítají, protože ho nepochopí a připadá jim málo intuitivní?

Neupsal, možná kdyby jsi zkusil postup, co jsem psal, tak by jsi se tak nedivil. Když mám 3 PQ pro kraj a 1 PQ pro novinky v celé ČR a dám import PQ přes GC.live (v menu Geogetu), tak se kupodivu nahrají 4 PQ, tedy zároveň data KRAJ a jiná - to je to, co nazývám smícháním dat. Naproti tomu import seznamu keší z kraje pomocí GJ je stále seznamem keší právě z toho určeného kraje, nejsou tam keše jiného kraje. Je na tom něco nesrozumitelného ? A když mám pomocí GJ seznam KRAJ, už nemusím nic filtrovat - to je ta úspora několika kroků.
Nebo jsem něco přehlédl a máš v rukávu postup přes PQ pouze kraj?
  • 0

#110 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 18:59

Jen tak mezi nama, v tom nastaveni improtu PQ si muzes i vybrat, jakej nazev ma to PQ mit. A muzes tam pouzit i zastupny znaky. Takze kdyz mas treba PQ Seznam 1, Seznam 2 a Seznam 3, tak staci do toho policka pro nazev napsat Seznam* a stahne ti to jen ty PQ, co obsahujou v nazvu seznam. A voila - nic se ti nesmicha... Je to jen o tom to spravne nastavit :)Jo a k tomu PQ pouze pro kraj - v nastaveni PQ se to schovava pod vyberem Oblast - Státy ;)
  • 0

#111 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 19:01

Pro import PQ si muzes nastavit masku na nazev toho PQ. edit: ... byl jsem pomaly. ;)
  • 0

#112 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 19:09

petulinka1 napsal/a:
Jen tak mezi nama, v tom nastaveni improtu PQ si muzes i vybrat, jakej nazev ma to PQ mit. A muzes tam pouzit i zastupny znaky. Takze kdyz mas treba PQ Seznam 1, Seznam 2 a Seznam 3, tak staci do toho policka pro nazev napsat Seznam* a stahne ti to jen ty PQ, co obsahujou v nazvu seznam. A voila - nic se ti nesmicha... Je to jen o tom to spravne nastavit :)Jo a k tomu PQ pouze pro kraj - v nastaveni PQ se to schovava pod vyberem Oblast - Státy ;)

Kde to je, nenašel jsem:
Geoget - menu databáze - Import - Stáhnout a importovat PQ -> u mě to stáhne všechny dosud nenačtené PQ, v kterém s těchto kroků se zadává maska ? Mám verzi 2.7.5.707

Trochu ta debata jde jiným směrem, původní reakce byla, že GG bez GJ umí skoro vše, tak jsem uvedl příklad, co neumí tak jednoduše a efektivně.
  • 0

#113 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 19:33

A aby to videli vschni, tak Nastaveni - ziskavani dat - vybrat nastaveni pro dany PQ (nebo zalozit novy) a dal mate popis tady http://geoget.ararat...avody:import:pq
Jo a je to polozka Filtr

Jinak je dobre, ze jsme se odpoutali od GJ a venujeme se GG :D
  • 0

#114 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 19:43

Ted trosku z jinyho soudku. otevrele jsem GG a (opravdu bleskove :D) si vsimla ty zmeny u hlasky o prazdnym seznamu. Neslo by slovo "podmnozina" nahradit slovem "vyber"? Chapu, ze je to terminus technicus, ale mnoziny dost lidi desej :D
  • 0

#115 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 19:45

Díky, tímto postupem je potřeba ještě více kroků pro původně jednoduchý import - je potřeba povolit a nastavit import s patričným filtrem, provést potřebnou akci a pak zase nastavit jiný filtr, aby fungoval běžně používaný filtr pro import všech nových PQ. Závěr: GJ zatím nelze 100% nahradit importem přes GC.live. Navrhované postupy jsou méně efektivní (duplicitní stahování dat, více kroků pro stejný výsledek). Debatu na toto téma bych ukončil, dokud se neobjeví něco nového přímo v GG (nebo ještě lépe, další funkčnosti v GC.live).
  • 0

#116 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 19:53

pozorjed: a neni jednodussi nez resit omezeni vstupnich dat zvolit naopak vyber dat vystupnich? Tzn naimportuju komplet PQ, nastavim si jednou filtr tak aby mi vyhovoval a vic neresim. Ziskavani dat je pak rychlejsi, pohodlnejsi a hlavne legalni. Ale kazdemu dle jeho gusta :) A ze mam v databazi vic zaznamu nez potrebuju me vazne netrapi, naopak nikdy nevim kdy se to muze hodit :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#117 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 19:59

Pozorjed: Co se snazis obhajovat nebo dokazovat? Pokud ti tak zalezi na poctu kroku, tak proc nepouzijes Combine? Pokud si vytvoris jednou davku, budes to mit uz navzdy na jedine kliknuti. A legalni cestou.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#118 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 19:59

petulinka1 napsal/a:
Ted trosku z jinyho soudku. otevrele jsem GG a (opravdu bleskove :D) si vsimla ty zmeny u hlasky o prazdnym seznamu. Neslo by slovo "podmnozina" nahradit slovem "vyber"? Chapu, ze je to terminus technicus, ale mnoziny dost lidi desej :D


No, jsi asi prvni, kdo si toho vubec vsiml, takze to s tvojim postrehem nebude tak hrozne. :D

Jiste se tam da napsat cokoliv, ale kdyz si ta predstavim to slovo 'vyber', tak mi pripada o trochu vic matouci nez soucasna formulace. Slovo 'podmnozina' mi tam ted pripada lepsi.
  • 0

#119 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 20:02

pozorjed napsal/a:
Kde to je, nenašel jsem:
Geoget - menu databáze - Import - Stáhnout a importovat PQ -> u mě to stáhne všechny dosud nenačtené PQ, v kterém s těchto kroků se zadává maska ? Mám verzi 2.7.5.707


Nástroje, Nastavení, Zdroje dat.

V nastavení příslušného stahování je možnost nastavit filtr, do které databáze dané PQ patří. Ale já to aplikuji jen na státy, jinak mám vše v jedné databázi.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#120 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 20:03

Jsi trohcu pozadu kolombo, ale jinak dobry :D H: tak aspon neco pozitivniho :DTu podmnozinu beru, mi ej to jedno, ale chtelo by to nejaky lidovejsi slovo, jeslti me chapes :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama