Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#2341 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 20:54

Tady je rada jednoduchá: přestaň číst ty listingy. Nemá to na tebe dobrý vliv...


  • 6

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2342 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 21:43

Já tedy mám informativní listingy mnohem radši než takové ty typu: Tady sme bily na víleťe a moc se my tu lýbilo. Tak sem sem dal cash.
  • 8

#2343 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 21:47

Já tedy mám informativní listingy mnohem radši než takové ty typu: Tady sme bily na víleťe a moc se my tu lýbilo. Tak sem sem dal cash.

Nooo...jestli tam fakt dal cash, tak bych ráda měla ftf :lol:


  • 1

#2344 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 21:51

Při pravopisu ownera to mohly být tak tři kačky z kapesnýho...
  • 4

#2345 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 22:17

Já tedy mám informativní listingy mnohem radši než takové ty typu: Tady sme bily na víleťe a moc se my tu lýbilo. Tak sem sem dal cash.

 

Jojó, taky jsem takhle začínal...  :rolleyes:


  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#2346 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 22:22

Jojó, taky jsem takhle začínal...  :rolleyes:

 

Ale teď už jsem na jiné úrovni. Kolegové z Dobříšska potvrdí...  ;)


  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#2347 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 22:34

Já tedy mám informativní listingy mnohem radši než takové ty typu: Tady sme bily na víleťe a moc se my tu lýbilo. Tak sem sem dal cash.

Klasický listing americké keše. Co nejméně textu, aby neobtěžoval.


  • 1

#2348 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 22:36

Dneska jsem šel pro úplně obyčejnou tradičku na pražském sídlišti Lhotka a suchou větví jsem se tak mohutně píchnul do nosu, až jsem zakrvácel chodník, trávník a plenu, kterou jsem si nos ucpal. Lidi se na mě dívali, jako bych měl prašivinu, ale kačer snad prašivinu mít nemůže, nebo jo?


  • 2

#2349 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 22:41

Klasický listing americké keše. Co nejméně textu, aby neobtěžoval.



Přesně. Durch samá dikzabodova tradicka, s listingem na prd.

EDIT: Výjimky se sice najdou, ale je jich dost málo.

Tento příspěvek byl upraven od Onybazmek: 07 březen 2015 - 22:43

  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#2350 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2015 - 9:08

Zdravim

Čtu listingy ačkoliv to někdo může považovat za pošetilé či poněkud výstřední. Ale i já jsem jenom člověk a dnes mi došla trpělivost a dokonce jsem se přistihl při závisti. Ano, závisti při pohledu na tři věty u keší za velkou louží. Kde se proboha bere ta obsedantní touha českého kačera k tradiční keši umístěné v lese přidat tři A4 textu. Proč proboha owner začíná listing příchodem Praotce Čecha, ačkoliv s ní nemá vůbec nic společného a téma keše je smrk ztepilý? Proč v listingu o vesnickém kostele je nezbytné zmiňovat všechny dárce kostelních lavic a cenu varhan bez DPH a stavební změny v zákristii za posledních 800let? Proč je v listingu popisovaná poloha vodních příkopů, poloha spíže vůčí slunci v 13 hodin odpoledne a toalet strážných o nichž se zatím jen spekuluje a dosud nebyl nalezen důkaz v podobě však víte čeho? Proč je earthkeší popis oblasti ve větách ze kterých rozumím jen slovům je a vyzdviženo? Zapisuji-li cca 20 nálezů za víkend začíná se mi to poněkud v hlavě míchat a tak nevím zda kněz pocházel z ordoviku či měl hlavici tvarovanou vlysy nebo v novogotickém stylu a jezdil za ním myslivec péro na klobouku, který rodí čtyři až pět mláďat po roku 1789. ;)

 Myškin

 

Když jdu na keš a něco mě zaujme, rád si přečtu o tom, co tu bylo. Takové keše, kde je v listingu "Keš je zde a zde" mi nic neřeknou a klidně napíšu do logu, že bych byl raději, aby bylo něco napsáno o místě. Například díky listingům od AHA týmu na Šumavě jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí o místech okolo keší. A nebýt nich, tak spousty míst v těsné blízkosti bych si třeba ani nevšiml.

Takže za mě - geodeprese mě chytá spíš z listingů v Americe!

Samozřejmě vždy je otázka vyváženosti, všeho moc také škodí. Ale určitě jsem moc rád, že u nás jsou ty listingy s informacemi a nejen o pár řádcích.


  • 7

#2351 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2015 - 10:19

Já jsem také raději za listingy s informacemi, kde se mohu něco dozvědět (případně za zajímavé eventy jako jsou návštěvy obvykle pro běžného smrtelníka nedostupných míst). Jsem rád, když někam přijedu a mohu se o těch místech něco dozvědět. Listingy tradiček si tedy pročítám zpravidla až po návratu z výletu. Listingy typu "tady sem byl tak jsem tu založil keš" mne nějak neberou. 

 

 

 

Několik příkladů za všechny:

Praha - Historické hradní vodovody (GC4TCA5)

Praha - Kameny zmizelých (GC1H1EE)

Kutná Hora - KHD1 (GCPJXH)

Kutná Hora - Lom Prachovna earthcache (GC2BKX5)

Žatec - nebudu zmiňovat konkrétní, ale všechny keše od Kulíška

 

Někde pak stačí jen pár informací, hlavně že mi ukážou to místo. Například sem GC15QBE bych se asi hnedtak nevypravil nebýt tam kešky.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 08 březen 2015 - 10:20

  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2352 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2015 - 10:23

...Korunu tomu dá nějaká krabička od jídla, nebo tictacovka, která netěsní....

 

Tak díky tomuhle jsem byl zklamaný z keší TFTC na východ od Prahy. Odlovili jsme jich s kamarádem asi 20 a pak jsme řekli, že tohle pro nás prostě nemá cenu.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2353 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2015 - 18:53

Když jdu na keš a něco mě zaujme, rád si přečtu o tom, co tu bylo. Takové keše, kde je v listingu "Keš je zde a zde" mi nic neřeknou a klidně napíšu do logu, že bych byl raději, aby bylo něco napsáno o místě. Například díky listingům od AHA týmu na Šumavě jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí o místech okolo keší. A nebýt nich, tak spousty míst v těsné blízkosti bych si třeba ani nevšiml.

Takže za mě - geodeprese mě chytá spíš z listingů v Americe!

Samozřejmě vždy je otázka vyváženosti, všeho moc také škodí. Ale určitě jsem moc rád, že u nás jsou ty listingy s informacemi a nejen o pár řádcích.

 

Možná jsem neobratně vyjádřil můj názor, že někdy méně je více. Navštívené místo lze popsat několika větami a není nutno zahlcovat informacemi, které z velké části nebyli vytvořeni ownerem, ale byli pouze zkopírovány.

 Jak čtu zde vaše názory, docházím k závěru, že čim delší listing tím lepší keš. :D Dovolím si připomenout, že listing např. v roce 2005 nebyly zrovna dlouhý  GCPEPG Není jeden odstavec málo Antone Pavloviči? [;)] Neměl se přeci jen trochu víc rozepsat? Takhle je to skoro vypadá na kategorii díky za bod. [;)


Tento příspěvek byl upraven od Myškin: 08 březen 2015 - 18:56

  • 1

#2354 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2015 - 19:26

No, tak třeba ta zmíněná Milancerovka je pro mne naprosto dostačující :)


  • 0

#2355 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2015 - 20:54

Mě chytaj deprese z listingů bez jediného obrázku a s 5ti stranami informací zkopírované z wiki, nebo z nějakého místního webu. Korunu tomu dá nějaká krabička od jídla, nebo tictacovka, která netěsní. Mnohem raději jdu na kešku, kde jsou dvě fotky a třeba text "krásná procházka lesem zakončená vyhlídkou do kraje". Ovšem největší depku mám z mysterky, kde je luštění jako hrom a na závěr najdu jebku za okapem. Na druhou stranu, každej hledá v geocachingu něco trochu jiného.

Jo tak o tomhle mi raději ani nemluv. Tohle mě taky dost dráždí.


  • 0

#2356 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2015 - 22:26

Bože, zase se mi porouchala jedna z mých vychytavkovych. Já bych se šel zarafat. Světla stránka na tom je že to vim s dostatečným předstihem a brzo se k ni dostanu. Snad to není nic přehnaně vážného. :(
  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#2357 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 14:41

Log na jedné mé mysterce, která se týká jedné humoristické knihy: "Tato krabka pro mne měla obtížnost cca 5 hvězd, páč jsem nikdy žádnou knihu nečetl, nicméně strýček Google pomohl..."

Ach jo... ;(!
  • 2

#2358 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 16:23

No alespoň na tom googlu si ověřil, že umí číst :-)


  • 1

#2359 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 16:43

tak jsem včera nechtíc odcizila krabičku -_-

stalo se to poprvé po pětiletém lovení

 

sáhnu si takhle po víkendovém kešování skoro už doma do kapsy a nahmatám krabičku

naštěstí tedy jen něco jako izolepou obalená tictacovka a se zděšením ji otevírám a naštěstí je prázdná

přemýšlím, jak se mi v kapse vzala a vzpomněla jsem si na odlov jedné z mnoha, která by to asi tak mohla být

logbook jsem po zalogování vložila zpět do sáčku a uložila na místo a asi mi v tu chvíli nedošlo, že mu něco chybí

:wacko:


  • 0

#2360 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 17:55

:) mně se stalo jednou něco snad ještě horšího, co se týče roztržitosti - jedna keš mého oblíbeného ownera na Nymbursku měla takový hezký obal, v němž byla filmovka. Po zalogovaní jsem zaboha nemohl obal (sošku zvířete) najít. Prohledával jsem všechno možné, nic. Dal jsem tedy filmovku do skrejše a nasedl na kolo s tím, že ownera zkontaktuju, omluvím se, seženu či vyrobím alternativní schranku... Asi po 200 m na kole mi přišlo, že se mi nějak divně řídí...no a kouknu, a obal mám v ruce... Kde byl tu celou dobu prohledávání terénu a jakto, že jsem nezaregistroval, že obal beru při nasedání na bicykl do ruky, to ví, slovy klasika, jen Bůh a svatej Václav...

Žádný halucinogen jsem nepožil; možná to měl na svědomí úplněk, jenž právě předešlou noc vrcholil...


  • 5

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama