Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5401 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 17:21

To neni o zkusenosti, ale o bezohlednosti.
  • 11

#5402 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 17:39

Na, já bych řekl, že ty zkušenosti právěže má. S lamkama co bezohledně zdržují hru.


  • -14
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#5403 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 17:53

Na, já bych řekl, že ty zkušenosti právěže má. S lamkama co bezohledně zdržují hru.


Jestli tedy chapu dobre, tak lamka je kazdy, kdo nezaloguje tb hned a tedy bezohledne zdrzuje hru?
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#5404 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 17:55

Muzete mi, prosim, nejak rozumne vysvetlit, jaky muze mit duvod grabovani tb hned jak ho najdu? Vcera jsem ho odpoledne vlozil fyzicky do kese a dnes uz mi ho v poledne grabli. Nejaky smysl by to melo mit, kdyz dotycny ma pres 3k nalezenych kesi a pres 2700 tb. Tam uz nejakou zkusenost lze ocekavat, ne?

 

Důvod to má asi jediný - zjednodušení administrativy. Vyzvednu TB, hned na mobilu nebo večer u počítače si ho převedu k sobě a druhý den ho už můžu vložit do další keše. Nemusím pak už na to myslet, pamatovat si, že některé TB ještě nemám zalogované. Já to tak nedělám protože vím, že spousta lidí je na to citlivých, proto vždycky čekám až ho předchozí nálezce zaloguje, a když nezaloguje tak mu píšu, vysvětluju, atd. Ovšem pokud někdo takhle grabne mého cestovatele tak mi to nevadí. Pokud si mám vybrat mezi tím, že cestovatel přeskočí jednu keš a rychle jde dál nebo se na dny či týdny zasekne než logování doběhne realitu, plus riziko, že se při tom čekání někde zapomene v šuplíku či na dně batohu, tak radši beru tu první variantu.


  • -4

#5405 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 18:41

Důvod to má asi jediný - zjednodušení administrativy.


To chapu, ale pak se muze lehce stat, ze TB kvuli tomu nesplni svuj ukol nebo jeho cast. Nerikam, ze to byl muj pripad, ale jako ownera tb by me potesilo mit tb v tematicke kesi.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#5406 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 18:56

Důvod to má asi jediný - zjednodušení administrativy. Vyzvednu TB, hned na mobilu nebo večer u počítače si ho převedu k sobě a druhý den ho už můžu vložit do další keše. Nemusím pak už na to myslet, pamatovat si, že některé TB ještě nemám zalogované. Já to tak nedělám protože vím, že spousta lidí je na to citlivých, proto vždycky čekám až ho předchozí nálezce zaloguje, a když nezaloguje tak mu píšu, vysvětluju, atd. Ovšem pokud někdo takhle grabne mého cestovatele tak mi to nevadí. Pokud si mám vybrat mezi tím, že cestovatel přeskočí jednu keš a rychle jde dál nebo se na dny či týdny zasekne než logování doběhne realitu, plus riziko, že se při tom čekání někde zapomene v šuplíku či na dně batohu, tak radši beru tu první variantu.

Když v létě vyrážim na zahraniční akce (např. Madeira), nemám žádný přístup do internetu a loguji až po návratu z dovolené což může být i 14 dní. Když jej někdo grabne, TB klidně přijde o několik tisíc km a navštívení místa. Takže si jej grabnu zpět, napíši dotyčnému proč a zaloguji do mnou vložené keše. Ať si jej nový držitel ještě jednou vyzvedne....


  • 9

#5407 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 19:27

To chapu, ale pak se muze lehce stat, ze TB kvuli tomu nesplni svuj ukol nebo jeho cast. Nerikam, ze to byl muj pripad, ale jako ownera tb by me potesilo mit tb v tematicke kesi.

 
Ano, to je pravda. Kdysi jsem našel někde na Moravě TB hasičské autíčko, které chtělo navštívit hasičskou stanici v Chicagu. Shodou okolností jsem do těch končin za 14 dní jel. Věnoval jsem půl dne času tomu, abych TB šíleným provozem k hasičárně odvezl, a když jsem ho chtěl po 3 hodinách zalogovat, tak byl už grabnutý nějakým začátečníkem a cestoval po Michiganu. Je potřeba číst popis TB a používat zdravý rozum.
 

Když v létě vyrážim na zahraniční akce (např. Madeira), nemám žádný přístup do internetu a loguji až po návratu z dovolené což může být i 14 dní. Když jej někdo grabne, TB klidně přijde o několik tisíc km a navštívení místa. Takže si jej grabnu zpět, napíši dotyčnému proč a zaloguji do mnou vložené keše. Ať si jej nový držitel ještě jednou vyzvedne....

 

Mezitím ale ten TB může mít v držení několikátý nálezce a když ty si ho za každou cenu vezmeš zpátky, tak v tom můžeš nadělat pěkné zmatky. Přesně tahle situace nastala u mého TB před pár lety, někdo taky chtěl narovnat logování, ale člověk, který měl TB v držení fyzicky nebyl moc počítačově zdatný, vůbec nepochopil proč mu TB zmizel z inventory, nechápal jak ho získat zpátky a trvalo měssíce, než se TB znovu pohnul. Každý majitel TB to může mít jinak, ale já raději oželím Madeiru i pár tisíc km než se pak šťourat v tom proč cestovatel necestuje a kdo ho vlastně má a kde vůbec je. Předčasné grabnutí je chyba, ale násilné narovnávání historie vidím jako ještě větší chybu a zbytečné riziko pro TB.

 

Taky se mi stane, že loguji se zpožděním, ale vložení TB se snažím logovat poznámkou co nejdřív. Možností připojit se k internetu je dnes víc než dost.


  • 0

#5408 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 19:54

 Možností připojit se k internetu je dnes víc než dost.

To je stejný dojem, jako u možnosti dostat se na Sahaře k pitné vodě. Závidím těm mladým ty možnosti, já ten nejchytřejší mobil se satelitním připojením s sebou obvykle netahám.


  • 12

#5409 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 21:03

Jsou lidi bez mobilu, nebo s blbým mobilem bez dat. Jako já. V terénu nezaloguju nic. Po dovolené loguju všechno až další týden. Nikdy toho není moc, max. pár desítek a TB/GC jen několik, spíš si jen opíšu čísla. Ale když jsem ho bral, napsal jsem do logbooku, že ho beru a zaloguju až po dovolené. Problém s tím nebyl. A je dobré takto zapsat i vložení, pokud vím, že to zaloguju až později. Jednou jsem ale jel za rodiči, v poledne vložil GC do keše a večer když jsem se vrátil, už byl grabnutý a přenesený o 3 km dál. A kačer mi odpověděl, že to tak dělá vždycky, TB/GC že loguje z telefonu rovnou na místě.


  • 2

#5410 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 7:51

Někdy je to bezohlednost, někdy nezkušenost. V každém případě si zapisuju čísla všech TB a GC, co jsem někam vložil, abych si to případně mohl grabnout zpět a vložit do keše, kam to patří. Zatím to nebylo potřeba (i když, nejsem si jist, jednou možná jo).


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5411 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 9:29

Já si zapisuju jen čísla TB, která chci discovernout a nechávám je v keši. A dost často se mi stává, že zalogovat nejdou. Prostě si to opíšu blbě. Z jako 2, O jako 0, W jako V, apod. Zkouším několik variant a někdy se povede trefit, někdy ne. Takže asi je lepší si trakably fotit, pokud je na to vhodná technika. A ty fotky syslit někde, kde je najdu. Nedělám to. A už jsem musel do logu psát, ať to někdo grabne, protože jsem to omylem plácnul jinam a už jsem neměl kód, abych to opravil.


  • 0

#5412 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 16:36

KOUKÁM ŽE POSLEDNÍ DOBOU VZNIKÁ DOST KEŠÍ PRO PLATÍCÍ KAČERY OSTATNÍ MAJÍ SMŮLU :(  šKODA ŽE NEJDE DĚLAT KEŠE JEN PRO BĚŽNÉ KAČERY !!!


  • -7

#5413 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 17:36

Nevšiml jsem si, že by poslední dobou vznikalo nějak více PMO keší (i když je pravdou, že každý se pohybujeme jinde a sledujeme jinou lokalitu).
Na druhou stranu, zda-li bude keš PMO či nikoli, to jest čistě na jejím ownerovi. :)
  • 5

#5414 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 19:01

... A dost často se mi stává, že zalogovat nejdou. Prostě si to opíšu blbě. Z jako 2, O jako 0, W jako V, apod. Zkouším několik variant a někdy se povede trefit, někdy ne...

 

Jo, tímhle zkoušením se dá občas "objevit" i travel, kterýho člověk nikdy neměl v ruce. Né, že bych teda někdy takovej objev následně zalogoval... Jinak já si je na místě vždycky fotím, abych se tomuhle vyhnul.


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5415 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 10:03

To už se mi stalo. Zkoušel jsem, a když vidím, že je to něco úplně jiného, než jsem v keši viděl a owner je třeba z Brazílie a dosud to běhalo po jižní Americe, je to jasné. Ale teď jsem si opsal dva kódy a zalogovat nešel ani jeden. Přitom v keši mělo být podle inventory něco jiného, než jsem tam viděl já. Ale po čase se předměty vyměnily, nálezci je zalogovali, tak to asi bylo v pořádku. Jen je mi to divné. Ale taky občas najdu samotný štítek bez toho, co k němu mělo být připojeno, nebo je tam nějaká kopie, nebo něco úplně jiného. Taky často vidím, že to měl být klíč a já to našel jako kód na autě. Nebo někdo pustil kopii a pak se originál našel a teď pod jedním kódem putují dva a nálezy skáčou z místa na místo. Což bylo zajímavé, když z trakovacího čísla se počítala mysterka. Prostě, nedá se vždy zkontrolovat, jestli to co jsem viděl opravdu odpovídá tomu, co loguju.


  • 0

#5416 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 14:42

 
Ano, to je pravda. Kdysi jsem našel někde na Moravě TB hasičské autíčko, které chtělo navštívit hasičskou stanici v Chicagu. Shodou okolností jsem do těch končin za 14 dní jel. Věnoval jsem půl dne času tomu, abych TB šíleným provozem k hasičárně odvezl, a když jsem ho chtěl po 3 hodinách zalogovat, tak byl už grabnutý nějakým začátečníkem a cestoval po Michiganu. Je potřeba číst popis TB a používat zdravý rozum.
 

dobrá historka - taková ze života :)


  • 0

*


#5417 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 14:59

Stejné, jako když jsem našel TB, které chtělo cestovat na sever. Odvezl jsem ho 2000 km za severní polární kruh, připnul jsem k němu cedulku s anglickým textem, že zaloguji později, ať posečká s logováním. Fakt jsem neměl k dispozici web a cestovali jsme ještě týden... Ještě ten den co jsem ho tam dal, ho tam náhodou vyzvedl (v keši s normální návštěvností 1 kačer týdně) nějaký Němec, ještě ten den grabnul a odvezl ho za české hranice... Po návratu už ho měl třetí člověk, takže jsem už negraboval zpět :-( TB přišlo o min. 3000 km a cestu na daleký sever... 


  • 2

#5418 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 21:33

Měl jsem v ruce TB, který měl cestovat do jednoho japonského města. Už se mu podařilo dorazit do Japonska, když ho nějaký český cacher odvezl do Čech...


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#5419 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2016 - 0:07

A další pěkná keš kvůli [doplňte si libovolné nadávající přídavné jméno] finálkařům v háji -_- A pro jistotu rovnou i uzamčeno logování. GRR!


  • 0

#5420 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2016 - 7:43

A další pěkná keš kvůli [doplňte si libovolné nadávající přídavné jméno] finálkařům v háji -_- A pro jistotu rovnou i uzamčeno logování. GRR!

 

Informace s nulovou hodnotou, když nenapíšeš, o kterou keš se jedná


  • 3




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama