Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5821 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2017 - 9:59

to tomy.22, koho jsem urazil větou je to marný, je to marný.... vysvětli mi to pls.


  • 0

#5822 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2017 - 13:44

Tak to jsi docela mekka. Nedavno mi nic zlyho netuse jeden kaspar kteryho jsem v zivote nevidel napsal totez  :o  Mel problem, kes se premistila a holt novy souradky finalkari nemeli a jedinej kdo to po presunu vylustil jsem byl ja. Moje odpoved byla teda o dost razantnejsi. Jo, asi me taky ted nema rad. Ale ja tu prece nejsem od toho aby me meli lidi radi :)

 

Copak, poslal jsi ho na falešný souřadnice X kilometrů jinam? :-)


  • 4

#5823 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2017 - 20:30

Me prekvapuje ze nekdo ma "koule" si takhle napsat a doufa ze ty souradnice budou spravny a v terenu pak najde
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5824 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2017 - 21:58

Já bych je s radostí poslala na ty "správné" souřadnice. Ideálně pár km od nejbližší komunikace, brodění potokem by byl bonus. :-)
  • 8

#5825 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 11:19

To jako chceš, aby našel tu mou zatím nepublikovanou bonusovou kešku ze série Podél hraničních patníků - po patník to bonusové číslo, a dal tam FTF?


  • 0

#5826 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2017 - 23:15

Já mám táááákovou depku!  :(

Měla jsem radost ze super víkendu v mém oblíbeném sousedním kraji a dneska mi přijde mail, kde chce kačer, kterého sotva znám podle vidění, ODE MNE získat souřadnice FINÁLKY...

Po mně zase na jednom hospodském eventu žádal nejmenovaný severočeský kačer, ať zavolám své manželce, aby našla v doma v počítači souřadnice jedné mé mysterky a abych mu je prozradil...

Ani se nezačervenal...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5827 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 6:32

Po mně zase na jednom hospodském eventu žádal nejmenovaný severočeský kačer, ať zavolám své manželce, aby našla v doma v počítači souřadnice jedné mé mysterky a abych mu je prozradil...

Ani se nezačervenal...

 

Nejlepší jsou pak logy takovejch podvodníků - většinou už nemají koule na to, aby napsali, že jsou příliš líní, nebo hloupí, aby to dali poctivě a tak si jen někde vyžebrali, nebo vyšmelili souřadnice. Zpravidla se človek dočte, jaká to byla krása a zážitek, i když o tom nemají ani páru ....  :)


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5828 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 7:18

Navrhoval bych vytvořit do nějaký tý skriptovací aplikace, nebo jak se tomu nadává, vytvořit unilog:

 

"Jsem, jak všichni už víte, hloupej a línej honibod, takže mě ani nenapadlo tady něco luštit, nebo obcházet v terénu, prostě jsem, jak je mým zvykem, sprasil finálku. Nestálo to sice za nic, ale mám boda, a vo to mi de."


  • 5

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#5829 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 7:27

Po mně zase na jednom hospodském eventu žádal nejmenovaný severočeský kačer, ať zavolám své manželce, aby našla v doma v počítači souřadnice jedné mé mysterky a abych mu je prozradil...

Ani se nezačervenal...

To mě se zase čím dál častěji stává, že když chci naťuknout radu, tak mi je nabídnuta rovnou finálka... Jenže já chci pochopit jak se k ní dostat... Ne mít finálku.


  • 8

#5830 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 7:54

Navrhoval bych vytvořit do nějaký tý skriptovací aplikace, nebo jak se tomu nadává, vytvořit unilog:

 

"Jsem, jak všichni už víte, hloupej a línej honibod, takže mě ani nenapadlo tady něco luštit, nebo obcházet v terénu, prostě jsem, jak je mým zvykem, sprasil finálku. Nestálo to sice za nic, ale mám boda, a vo to mi de."

 

Prča na tom je, že ono ani tak nejde o ten bod, ale o to, o jaký - on totiž není bod jako bod. :)

Těch obyčejnejch se dá dneska po škarpách, nebo i z okýnka auta, či rovnou z tepla domova nasbírat hafo ....

A nebo taky vyšmelit stylem - já tě zaloguju tady a ty mě tam - viz "lovy" podvodníků na velkých PWT.

 

Ono spíš jde o to, mít (samozřejmě pokud možno bezpracně) odlovenou nějakou tu náročnější legendu na chlubení.

A to je ten pravý důvod, proč podvodníci nikdy do logu nenapíšou "jsem líná hloupá lemra, co musela někde potupně škemrat o finálku, případně ji vyšmelit". :ph34r:


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5831 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 9:23

Je to asi určitá forma sběratelství. Sběratel se taky rád chlubí tím, že vlastní něco, na jehož tvorbě se nijak nepodílel, pouze to sehnal či koupil.
Ale to se dá pochopit. Jenže existují sběratelé, kteří jsou ochotni vzácný kousek [nechat] ukrást. Takovým se nikdy nebudou moci chlubit veřejně, přesto to dělají a hřeje je to, že ho mají.

Za nepoctivě nabyté "body" nikomu kriminál nehrozí, tak proč se s nimi nechlubit veřejně. Tím spíš, že se většinou nedá nade vši pochybnost dokázat, jak to dotyčný odlovil, takže téměř vždycky se dá případně "ohradit proti nařčení". Navíc občas je někdo opravdu nařčen neprávem, takže to jenom situaci znepřehledňuje a podvodníkům nahrává do karet.

Veřejně téměř nikomu o "ty body" nejde. Ale zkuste jim log smazat, to bude tóčo! Ti opravdu zkušení mají systém promakaný do posledního detailu a nikdy nezapomenou si vyfotit svůj zápis v logbooku, aby si ten "bod, o který nejde" posichrovali.

Teď mě napadla taková "revoluční myšlenka do pranice": Po archivaci přestává být keš keší a dle pravidel by měla být z terénu odstraněna. Co kdyby se po archivaci také odečetl "bod" z toho počítadla? Tzn. počítadlo by ukazovalo počet odlovených keší, které jsou aktuálně živé. Takže "prasiči" by si moc nepomohli, když by se owner naštval, tak by keš archivoval a bylo by po bodech. Že by tím utrpěli ti, co si keš odlovili poctivě? A jak, čím? Vždyť vlastně o nic nejde, ne? Je to "jenom číslo", každému jde "především o zážitky" a o ty je přece "nikdo nemůže připravit". Aspoň by se ukázalo, kdo dělá geocaching pro zábavu a kdo jenom "sbírá body".
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5832 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 9:24

To mě se zase čím dál častěji stává, že když chci naťuknout radu, tak mi je nabídnuta rovnou finálka... Jenže já chci pochopit jak se k ní dostat... Ne mít finálku.

Asi se obracíš pro radu k finálkářovi :-)


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#5833 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 9:25

Prča na tom je, že ono ani tak nejde o ten bod, ale o to, o jaký - on totiž není bod jako bod. :)

Těch obyčejnejch se dá dneska po škarpách, nebo i z okýnka auta, či rovnou z tepla domova nasbírat hafo ....

A nebo taky vyšmelit stylem - já tě zaloguju tady a ty mě tam - viz "lovy" podvodníků na velkých PWT.

 

Ono spíš jde o to, mít (samozřejmě pokud možno bezpracně) odlovenou nějakou tu náročnější legendu na chlubení.

A to je ten pravý důvod, proč podvodníci nikdy do logu nenapíšou "jsem líná hloupá lemra, co musela někde potupně škemrat o finálku, případně ji vyšmelit". :ph34r:

jasně, to je vono...nojo, jenomže pak i to chlubení může bejt nebezpečný, jak se mám chlubit nějakou D4+, abych neprovalil, že jediná "šifra", kterou jsem musel prolomit, bylo moje heslo na finálkářskym webu... ?


  • 1

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#5834 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 10:05

To mě se zase čím dál častěji stává, že když chci naťuknout radu, tak mi je nabídnuta rovnou finálka... Jenže já chci pochopit jak se k ní dostat... Ne mít finálku.

 

Mně už se párkrát stalo, že mi někdo poslal souřadnice, způsob ukrytí, apod. aniž bych o to žádal. Jenom se jim zželelo mého DNF logu.


  • 1

#5835 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 11:51

Jsem si teď chtěla něco vyhledat a to pro mě stále nové vyhledávání mě nedostačuje. :(

Původně tam někde byl ještě odkaz na to staré, ale už tam není.

Nemáte někdo link na to původní, kde se dalo hledat třeba podle autora? -_-


  • 0

#5836 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 11:55

Tady:

https://www.geocachi...ek/nearest.aspx


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5837 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 11:58

Podle autora se dá vyhledávat i v novém vyhledávání.

vyhl.jpg


  • 0

#5838 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 12:21

Moc děkuji.


  • 0

#5839 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 12:22

Podle autora se dá vyhledávat i v novém vyhledávání.

vyhl.jpg

Díky, ale tam je jen založil a ne nalezl.


  • 0

#5840 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 13:09

Není zač. Psala jsi "hledat podle autora" tak jsem myslel, že hledáš tohle.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama