Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5841 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 13:44

Mně už se párkrát stalo, že mi někdo poslal souřadnice, způsob ukrytí, apod. aniž bych o to žádal. Jenom se jim zželelo mého DNF logu.

 

Když to nechceš, tak na to docela dobře funguje klávesa DELETE ;)


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#5842 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 15:09

Pokud Gresaci hledají onu noční keš u Netřebu, tak napovím, že leží v okrese Domažlice a odlovila jsem ji v červenci 2015. Rozhodně není zadarmo a i když je pěkně vymyšlená a provedená, zrovna davy na ni nechodí. ;)


  • -1

#5843 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 16:11

Když to nechceš, tak na to docela dobře funguje klávesa DELETE ;)

 

Takové rady mám rád. Jak poznám, že to nechci číst, aniž bych si to přečetl?


  • 6

#5844 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 17:18

Jak poznám, že to nechci číst, aniž bych si to přečetl?


Ty neumíš věštit z křišťálové koule? :D
  • 1

#5845 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 17:27

Vždyť na ty souřadnice nemusíš hned jít. Stačí, když je použiješ pro kontrolu výpočtu. Pořád lepší, než nic.


  • 1

#5846 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 18:30

Je to asi určitá forma sběratelství. Sběratel se taky rád chlubí tím, že vlastní něco, na jehož tvorbě se nijak nepodílel, pouze to sehnal či koupil.
Ale to se dá pochopit. Jenže existují sběratelé, kteří jsou ochotni vzácný kousek [nechat] ukrást. Takovým se nikdy nebudou moci chlubit veřejně, přesto to dělají a hřeje je to, že ho mají.

Za nepoctivě nabyté "body" nikomu kriminál nehrozí, tak proč se s nimi nechlubit veřejně. Tím spíš, že se většinou nedá nade vši pochybnost dokázat, jak to dotyčný odlovil, takže téměř vždycky se dá případně "ohradit proti nařčení". Navíc občas je někdo opravdu nařčen neprávem, takže to jenom situaci znepřehledňuje a podvodníkům nahrává do karet.

Veřejně téměř nikomu o "ty body" nejde. Ale zkuste jim log smazat, to bude tóčo! Ti opravdu zkušení mají systém promakaný do posledního detailu a nikdy nezapomenou si vyfotit svůj zápis v logbooku, aby si ten "bod, o který nejde" posichrovali.

Teď mě napadla taková "revoluční myšlenka do pranice": Po archivaci přestává být keš keší a dle pravidel by měla být z terénu odstraněna. Co kdyby se po archivaci také odečetl "bod" z toho počítadla? Tzn. počítadlo by ukazovalo počet odlovených keší, které jsou aktuálně živé. Takže "prasiči" by si moc nepomohli, když by se owner naštval, tak by keš archivoval a bylo by po bodech. Že by tím utrpěli ti, co si keš odlovili poctivě? A jak, čím? Vždyť vlastně o nic nejde, ne? Je to "jenom číslo", každému jde "především o zážitky" a o ty je přece "nikdo nemůže připravit". Aspoň by se ukázalo, kdo dělá geocaching pro zábavu a kdo jenom "sbírá body".

To není moc dobrý nápad. To se nechytne. O body sice nejde, ale o číselnou mystiku ano. Pokud pečlivě vyhlížím, jakou kešku bych rád jako stou, pěti stou, tisící… a pak mi nějaký zákonický mamlas smaže log a přehází body, je to smutné, ale lze to řešit dohodou. Taky se mi to stalo. Ale aby mi zmizely body za archívované kešky? Mrkev v zimě…


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5847 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 19:19

To je jako bychom sportovcům na konci olympiády zase všechny medaile odebrali zpátky.


  • 6

#5848 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2017 - 7:34

Pokud Gresaci hledají onu noční keš u Netřebu, tak napovím, že leží v okrese Domažlice a odlovila jsem ji v červenci 2015. Rozhodně není zadarmo a i když je pěkně vymyšlená a provedená, zrovna davy na ni nechodí. ;)

Ten hint nebyl potřeba, mysterka jak najít tu zmiňovanou nočku byla vcelku jednoduchá. Jen jsem se právě podivil, jak časově daleko byl ten úžasný víkend. :-) Doufám že jsi měla mezi tím i jiné.... ;-)


  • 0

#5849 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2017 - 9:16

To není moc dobrý nápad. To se nechytne. O body sice nejde, ale o číselnou mystiku ano. Pokud pečlivě vyhlížím, jakou kešku bych rád jako stou, pěti stou, tisící… a pak mi nějaký zákonický mamlas smaže log a přehází body, je to smutné, ale lze to řešit dohodou. Taky se mi to stalo. Ale aby mi zmizely body za archívované kešky? Mrkev v zimě…

Číselná mystika... A co si tak přiznat, že JDE o body. A kdyby mi někdo chtěl VZÍT nález, tak MÁM PRÁVO chránit SVŮJ majetek i se zbraní v ruce.
Přiznat si vlastní nedokonalost je prvním nezbytným krokem k nápravě světa ;-).
  • 2

#5850 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2017 - 10:05

Je to prostě takto postavený. Kdyby keše rychle vznikaly a zanikaly a přitom se počítaly jen aktivní, byla by to úplně jiná hra. Ti co přestávají hledat, by se propadali na konec, na vrcholu by byli powertrailisti, atd. Je to ale nastaveno takhle, že body mohou jenom přibývat, s výjimkou smazaného FI logu.


  • 3

#5851 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2017 - 15:46

Já bych je s radostí poslala na ty "správné" souřadnice. Ideálně pár km od nejbližší komunikace, brodění potokem by byl bonus. :-)

Vzhledem k tomu, že okolí moc neznám ( ale snažím se díky keším tak 2x do roka poznávat ), měla bych obavy, že se trefím náhodně vybranými souřadnicemi do jiné finálky.  Náhoda je blbec a já mám štěstí na ty nejnepravděpodobnější. :D To by teprve byla depka pro ownery trefené kešky!


  • 0

#5852 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2017 - 15:56

Ten hint nebyl potřeba, mysterka jak najít tu zmiňovanou nočku byla vcelku jednoduchá. Jen jsem se právě podivil, jak časově daleko byl ten úžasný víkend. :-) Doufám že jsi měla mezi tím i jiné.... ;-)

Mám mít depku, že jsi mi prolustroval profil?  :D Nebo jsi šel některou z dalších tří možností dohledání?

Víkend byl shodou okolností fajn jak tehdy, tak právě minulý - při obou byl event od Arthura "bosou nohou na...." a podobná sestava známých + pobyt na oblíbeném místě u  stejných kamarádů. Jediný rozdíl je, že v létě chodím opakovaně celou trasu opravdu BOSA a teď v březnu jsem to neriskla, i když třeba na vodu jsem schopná vlézt při eventu Rampouchy na vodě i 1.února.

Čili jak víkend v létě 2015 tak teď jsou pro mě pozitivní akce, kterými vyrovnávám depresivní zážitky. ;)

PS: Díky za optání na víkendy, řada je jich fajn i bez gc - baví mě toho poměrně dost. :)

 

Asi to vyznělo, že píšu o hodně starém víkendu, ale šlo o právě minulý, shodou okolností s ownery zmíněné keše. A hned po návratu domů mi přišel onen mail - dost velká náhoda a malá pravděpodobnost.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 24 březen 2017 - 21:33

  • -1

#5853 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2017 - 17:33

Číselná mystika... A co si tak přiznat, že JDE o body. A kdyby mi někdo chtěl VZÍT nález, tak MÁM PRÁVO chránit SVŮJ majetek i se zbraní v ruce.
Přiznat si vlastní nedokonalost je prvním nezbytným krokem k nápravě světa ;-).

Já jsem se třeba o své vůli zbavil sedmi bodů za lab kešky, protože mi připadly nesystémové a dělaly mi bordel ve statistikách.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5854 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2017 - 21:45

A kde byste vy "statistici" byli, nebýt bodů? Vždyť celé to vyplňování tabulek je taky jen honba bodů, akorát že ne primitivně na počet, ale tak nějak fajnověji.


  • -1

#5855 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 18:05

Některé logy fakt potěší :-)
https://www.geocachi...d4-21886c5b453e
  • 2

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#5856 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2017 - 21:19

Některé logy fakt potěší :-)

To by si možná zasloužilo i vlastní vlákno - Mudlology.

Jsou příklady špatné , hodně špatné i skoro neutrální. Ale našel jsem i zápis, kdy houbařka náhodně našla mysterku, snad D4-5, a napsala hezký log, a kešku nechala na místě.


  • 0

#5857 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 9:54

Jednou už mi mudlové dělali i maintenance... :)

 

9c47a2d9-4309-47a6-862b-75f138659eea.jpg


  • 6

#5858 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2017 - 18:43

Tak tohle byla geoseprese. 200km od domova, vše postahované v navigaci, jsem zjistil, že navigace zůstala doma. Našel jsem jen jednu, pamatoval jsem si, kde asi bude. Jinak nic.


  • 0

#5859 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2017 - 19:02

Tak tohle byla geoseprese. 200km od domova, vše postahované v navigaci, jsem zjistil, že navigace zůstala doma. Našel jsem jen jednu, pamatoval jsem si, kde asi bude. Jinak nic.

To jsem se zas jednou uprimne zasmal. No ja jen cekam kdy mne postihne neco podobneho, tutove to je jen otazka casu. Alespon jsi si jednou odpocinul od geocachingu.

To ja si jednou naplanoval volny weekend, kdyz jsem jel na setkani spoluzaku do Krkonos a nestahl jsem si ani jednu cache co tam byla. A ono tam bylo mezi nima 8 kaceru a tak jsem chca-nechca musel zalogovat asi 10 cache. Ach jo.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5860 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2017 - 20:21

Kdyby jenom od geocachingu. Na výletě jsme trochu zabloudili, papírová mapa je pěkná, ale když nevíš, kde jseš... Nakonec jsem zjistil, že jsme šli souběžnou cestou a vyšli jsme z lesa tam, kde jsme vlastně plánovali. No, stejně bylo počasí na nic. Jet na Vysočinu o velikonocích je sázka do loterie. Ani mi ty chybějící keše moc nevadí. Nebyl jsem tam naposled.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama