Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5861 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2017 - 20:49

Jestli tě to uklidní, tak hnusně bylo i u nás na jihu - byla jsem venku a dala si asi pětikilometrovou procházku. Odlovila jsem sice dvě keše, ale jen nenáročné tradičky. Cestou domů jsem se chystala, že si před setměním užiju konečně "Stohehenge" pár km od Podoláku, ale začala blbnout navigace, nešlo na keš navigovat - vyndala jsem kartu, znovu zprovoznila a stále stejný problém. Na jiné keše kupodivu navigovat šlo, tak jsem zkusila rozkliknout jinou a navigovat se na jakoby další úsek, což stále hlásilo stejnou chybu.....až mi došlo, že už kdysi při přípravě jsem zjistila, že je tu chyba......jenže to už se rozpršelo celkem dost a musela bych se asi deset km vracet, takže keš jsem už po x-té za pět let odložila. Chtěla bych se na místo podívat za lepšího počasí a ne za deště a téměř tmy. Včera jsem neměla svůj den, ono toho bylo víc, na celý fejeton. Ale co, zážitky byly, tak jaká depka.  :)


  • 0

#5862 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 8:38

Tak jsme si tak s bandou v sobotu uzivali krasnou prirodu v Krusnych horach na serii Hledani ztraceneho casu. Nez jsme jeli tak jsem zjistil ze na kesi 37 je DNF. Tak jsem se spojil s ownerem, ze kes pripadne obnovime. Odpoved rychla ze to spis vypada ze jen nekdo nenasel ale pripadne ze za obnovu bude rad. Kdyz jsme k te 37 prichazeli prastil nas do oci maskovaci pytlik kterej byl asi 20 metru jinde nez mel byt a v nem ta nenalezena 37. Rikame parada zalogovali jsme a ukryli ji tam kde podle fotohintu ma byt. Vecer jsem zalogoval a rano koukam v messangeru zprava a u kese DNF log jak.jsme mohli najit ze jsme nejaci kouzelnici a megakaceri odnekud od Rakonika ze oni v 5 lidech nenasli a ti den pred tim taky ne takze kes tam proste neni a my jsme v podstate podvodnici. Tak jsem mu zpravou odpovedel vysvetlil kde a co a prilozil fotky logbooku i krabicky protoze Sachino si kazdej logbook foti. No zadna odpoved uz nedorazila ocernujici log tam visi stale. To jsou lidi fakt takovi zavistivci a nedokazou proznat omyl a pripadne se omluvit nebo aspon ten log upravit?
  • 0

#5863 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 10:41

No velikonoce jsem strávil v teple a krásném sluníčku na východním Slovensku. Pršet začalo až pri návratu v Hodoníně. Jediná deprese je,  že usínám. chtělo by to ještě den relaxace :-))))


  • 0

#5864 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 10:44

Nevíte, kde se dá podepsat petice za lepší počasí? Podepsal bych ji hned.


  • 3

#5865 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 12:17

Tak jsme si tak s bandou v sobotu uzivali krasnou prirodu v Krusnych horach na serii Hledani ztraceneho casu. Nez jsme jeli tak jsem zjistil ze na kesi 37 je DNF. Tak jsem se spojil s ownerem, ze kes pripadne obnovime. Odpoved rychla ze to spis vypada ze jen nekdo nenasel ale pripadne ze za obnovu bude rad. Kdyz jsme k te 37 prichazeli prastil nas do oci maskovaci pytlik kterej byl asi 20 metru jinde nez mel byt a v nem ta nenalezena 37. Rikame parada zalogovali jsme a ukryli ji tam kde podle fotohintu ma byt. Vecer jsem zalogoval a rano koukam v messangeru zprava a u kese DNF log jak.jsme mohli najit ze jsme nejaci kouzelnici a megakaceri odnekud od Rakonika ze oni v 5 lidech nenasli a ti den pred tim taky ne takze kes tam proste neni a my jsme v podstate podvodnici. Tak jsem mu zpravou odpovedel vysvetlil kde a co a prilozil fotky logbooku i krabicky protoze Sachino si kazdej logbook foti. No zadna odpoved uz nedorazila ocernujici log tam visi stale. To jsou lidi fakt takovi zavistivci a nedokazou proznat omyl a pripadne se omluvit nebo aspon ten log upravit?

Cau Martine. Tak jsem si s tim dal tu praci ze jsem si to dohledal. Jednak uz tam omluvu mas, ale hlavne si za to muzes sam. Kdybys nebyl linej psat logy jak to skutecne probehlo a napsal tam rovnou ze jste kes nasli pohozenou 20m mimo souradnice, tak by nikdo asi o nalezu nepochyboval. Ovsem takhle, kdyz parta lidi obehne trail docela tezkejch mysterek a ma bez vyjimky zalogovany uplne vsechny, to znamena vsechny dokazali vylustit, vsechny dokazali najit, a to vcetne te ktera na miste nebyla (coz sam potvrzujes, byla o dost jinde), vse zalogovano klasicky trailovym skriptem o nicem co by s kesi souviselo, tak to samozrejme vyvola jistou neduveru. Protoze co si budeme povidat, leckdo loguje i co nenajde.

 

Jo, do geodepresivniho koutku to patri. Ale dle meho nazoru z pohledu vetsiny zucastnenych. Tech co neloguji DNF, tech co loguji skriptem kraviny, i tech co ty opravnene logy bez provereni zpochybni. Nemate si moc co vycitat.

 

BTW kolik vam to lusteni dalo prace? Ja nemam jeste ani pulku a stravil jsem s tim neuveritelnyho casu.


  • 13

#5866 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 12:40

To by mě taky zajímalo kolik práce si s tím přespolní dali. Malé procento se dá najít na netu, tato série není o luštění ale o detailní znalosti historie Chomutova. Sám tu bydlím cca 35 let, ale nedal bych to kdybych neměl zde narozenou manželku. Ta sice velkou část dala z hlavy, ale musela navštívit knihovnu a vypůjčit si nejméně 4 knihy na které musela i dost dlouho čekat než se vrátí... 


  • 0

#5867 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 13:04

Něco málo se našlo na netu, něco po kamarádech z chomutovska, něco bylo dotazem na archiv.  Přesnou dobu ti neřeknu ale bylo to v rádu několika týdnů, každej jsme dělali nějakej kousek.


  • 0

#5868 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 13:12

Tak to smekám. Vím, že manželce to dalo dost zabrat a ownerům poslala pár nepublikovatelných jmen na dálku  :D Některé názvy jsou fakt špeky. Naštěstí je známe, tak jim to řekla i z očí do očí  :D


  • 0

#5869 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 13:16

Někdy jsme to taky měli až na několikátý pokus, a to co se zdálo být správně nebylo :)


  • 0

#5870 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 14:17

Během hodinky jsem dal asi 10 kousků, když člověk přijde na správnou metodu, není to tak strašné. Něco jsem taky nenašel, dokompletovat to bude asi oříšek. V Chomutově jsem nikdy nebyl, ale asi se tam podívám :) .

 

Ale tohle už asi patří do jiného vlákna...


  • 1

#5871 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 19:25

Nevíte, kde se dá podepsat petice za lepší počasí? Podepsal bych ji hned.

A co je lepší počasí? Je to vyšší teplota, třeba +40°C nebo nižší, třeba -20°C, nebo sucho, nebo mokro ze všech stran, nebo bezvětří, nebo vichr 100km/hod :D . Mně osobně vyhovuje počasí "že by psa nevyhnal" neb to nevylezou ani ti mudlove co by teoreticky mohli vyhanět toho psa, ale ze zkušenosti vím, že nevyleze ani mnohy kačer. Jako nejhorší počasí bero to "když na mudly vleze jaro" to pak máte mudly všude (hlavne v křoví, kde se zhusta vyskytují cache) a kačeří maji po šprdlíkách. Tak jaké počasí je pak to lepší?


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5872 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 19:36

....nebo bezvětří, nebo vichr 100km/hod :D

 

Jak to bylo... "Víte prdlajs co je protivítr"

 


  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5873 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2017 - 20:59

Lepší počasí je takové, které odpovídá roční době. Je jaro, tak co tu má dělat sníh? Loni 1.10. bylo počasí na koupání (doslova), 2.10. začal sychravý podzim a vydrželo to dodnes, s výjimkou jednoho týdne, kdy bylo léto. Myslím, že meterologové by se měli naučit předpovídat lepší počasí, jinak ať jdou do háje. Když předpovídají takto hnusné, naštvou lidi ať se náhodou trefí, nebo ne.


  • 2

#5874 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 7:25

"Duben ještě tam budem", tohle přísloví je o dost starší než "Poručíme větru dešti".

 

Počasí je takové jaké je, pamatuju chumelenice na 1.máje zrovna tak jako kvetoucí stromy obletované včelami začátkem února. Nejde než se s tím smířit...


  • 0

#5875 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 7:38

"Květen - topím jak kretén"


  • 4

#5876 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 12:41

"Duben ještě tam budem", tohle přísloví je o dost starší než "Poručíme větru dešti".

 

Počasí je takové jaké je, pamatuju chumelenice na 1.máje zrovna tak jako kvetoucí stromy obletované včelami začátkem února. Nejde než se s tím smířit...

 

Taky pamatuji 2.června, už nevím přesně rok (1999 - 2001 ???) : ZR - 2°C a na Svratouchu v 8:00   -1°C a 3cm sněhu.  

Na to je jaká pranostika?   :D  :lol: 


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#5877 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 13:02

Lepší počasí je takové, které odpovídá roční době. Je jaro, tak co tu má dělat sníh?...

No nekdy si pripadam jako malé decko co se furt pta: " a jake pocasi odpovida rocni dobe?". Vzpominam, jak jsem jednou v srpnu na Mravenecniku v Jesenikach byl rad, ze mam kulicha, rukavice, salu, teplou bundu a tluste ponozky a pritom jsem to povazoval za normalni, coz asi nemohlo rikat 30 lidi okolo mne co nemeli zimni doplnky :D .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5878 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 14:22

Taky pamatuji 2.června, už nevím přesně rok (1999 - 2001 ???) : ZR - 2°C a na Svratouchu v 8:00   -1°C a 3cm sněhu.  

Na to je jaká pranostika?   :D  :lol: 

 

Červen studený - sedlák krčí rameny :D .

 

https://cs.wikiquote...nové_pranostiky


  • 0

#5879 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 16:12

Tsss, vy toho naděláte kvůli počasí - neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený kačer a špatně obuté auto. ;)

 

Už na velikonoční pondělí jsem do auta při cestě na příbramský event hodila zimní prošívaný kabát s velkou kapucou ( = něco jako spacák  :D  ) a oblékla ho do deště hned u první keše. To sice byla teplota +4°C, ale auto juž jako obvykle řvalo, že hrozí námraza. Do konce dubna většinou zimáky nepřezouvám, tak nevím, z čeho mělo strach. :D  Cestou domů jsme si užili sněhovou vánicí,  prošívák od té doby nosím dál ( hned včera se cestou z práce hodil, padala krupice 3-5 mm ) a autíčko přezouvat tenhle týden určitě nebudu. Takže žádná depka, stále teplíčko a pohoda. Jen z práce jsem vymrzlá tak, že si vařím další čaj....njn, už se moc netopilo, když  1.4. bylo 21°C a známí mi psali z pískoven, že už se 2x koupali, jestli nechci přijet......


  • 0

#5880 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 17:11

Asi tak nějak, co Zvědavko? :D

Přiložené miniatury

  • vtipek.jpg

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 19 duben 2017 - 17:17

  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka