Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6321 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 20:11

Ach jo, další :(


  • 0

#6322 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2017 - 20:15

The Flintstones (GC503DJ) s nastaveným upozorňováním Nova Mysterkamá nový log:

Logoval: Akim-cv
Typ logu: Archive
Datum: 2017-07-03
Umístění: Ustecky kraj, Czech Republic
Typ: Unknown Cache

Log:
Vzhledem k neustálemu kupčení ve velkém s finálkami nejen mých keší kačerem Berunda posílám všechny své mysteri keše do archivu.

Zatím mi dorazilo 9 takových logů a jak koukám, tak něco od něj mám vyluštěné, tak jsem zvědav, jak to dopadne, mysteri keší má pod svým účtem opravdu hodně

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 03 červenec 2017 - 20:15

  • -1

#6323 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2017 - 13:57

Ach jo, další :(

 

Ajaj. Od tohodle autora jsme byli na nekolika kesich a jedna lepsi nez druha. Tenhle kousek byl skvely lustenim a zly duch zase provedenim.

Jeho lockpickerska nam dala zabrat na vice nez pul hodiny.

 

skoda kvalitnich kesi, ale autora plne chapu. :-/


  • 0

#6324 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2017 - 9:38

No jo, svévolné obnovování. Toto bez exemplárních trestů, obávám se, nepůjde.

Kdyby byla moje, tak bych:

1) falešnou krabku z místa odnesl, jakmile bych se o ní dozvěděl

2) smazal log tomu, kdo ji tam umístil, je-li to jednoznačně identifikovatelné. Ostatním ne, pokud v listingu nebylo dopředu prezentováno, jak finální krabka vypadá.

3) do OM logu následně dal fotky té falešné keše a logbooku a připomněl, že zvyšovat počet finálních krabiček na místě se nedělá a že každý další pokusník dopadne stejně (tento bod je důležitý - je mnoho nováčků, kteří takovou věc třeba dělají v dobré víře, na fórum nechodí a musí se nějak dozvědět, že je to no-no)


  • 6

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6325 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2017 - 11:12

Já a kačeři v mém okolí dáváme zajímavější keše pro PM. Nováčci, kteří většinou dělají výše zmiňované problémy tam nejdou.
  • 0

#6326 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2017 - 12:03

Jenže ono je docela průšvih, že takové věci dělají i někteří zkušení - zažila jsem ve svých začátcích myslím dva případy. Dost mě to tehdy překvapilo a tak jsem se ptala na eventech a zjistila, že přesně tohle dělat neměli. Ovšem kolik nováčků je až tolik zvědavých a neudělá příště, když něco nenajdou, totéž, co "zkušení"?

 

Osobně bych nahradila jen pokud mám telefon na příslušného ownera, on potvrdí, že místo je správně a bude si provizorní náhradu přát.


  • 0

#6327 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2017 - 12:06

Ale pořád se ta pravděpodobnost snižuje.

Tento příspěvek byl upraven od Kvíčala: 05 červenec 2017 - 12:07

  • 1

#6328 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2017 - 12:09

Např. u nás vypaloval keše nováček a spol.
  • 0

#6329 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2017 - 14:46

Na jedné mé keši v Tisé, která má finálku va velkém kamenu mi naprosto pravidelně přidávají kačeři další krabku s tím, že nic nenašli a že pod tím kořenem určitě byla. Nikoho nezajímá, že obtížnost hledání je 3,5. Prostě prdnou tam novou krabku, FI a jedeme dál. Nemít zrovna k téhle keši silný citový vstah, tak už je v geonebi.

 

Jo, tu na kameni jsem chvili hledal - tedy nez mi doslo, ze mam hledat o uroven vys. Tam uz nebylo co resit.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 červenec 2017 - 14:48

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6330 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2017 - 16:42

Když ubývají kešky tak je to smutné, ale co mám dělat, když přibývají? Na jedné mé keši v Tisé, která má finálku va velkém kamenu mi naprosto pravidelně přidávají kačeři další krabku s tím, že nic nenašli a že pod tím kořenem určitě byla. Nikoho nezajímá, že obtížnost hledání je 3,5. Prostě prdnou tam novou krabku, FI a jedeme dál. Nemít zrovna k téhle keši silný citový vstah, tak už je v geonebi. Co se týká těch archivací, všechny mé procházky s pejsky (vesměs jsou to multiny a lB) dal nějakej zm..rd na finálky. Zatím přesouvám souřadnice, tak aby to nebylo vidět, ale jednoho krásného dne udělám totéž co ostatní ARCHIV.

Ahoj.

Taky mě to napadlo (archivace keší) ale potom si říkám co ty ostatní co poctivě procházejí a hledají :(  holt ty zasr....idioti co dávají na finálky tuto hru kazí a ničí a berou chut dělat další keše.


  • 2

#6331 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2017 - 12:26

....

 

BTW kolik vam to lusteni dalo prace? Ja nemam jeste ani pulku a stravil jsem s tim neuveritelnyho casu.

 

Prvni dve zabraly cca hodinku na nalezeni kde hledat a pochopeni co zadavat do checkeru.

Dalsich tricetsedm zabralo cca dve hodiny.

Posledni ctyri jsem po dalsich dvou hodinach opustil a vcera dala zena cca za hodinu Peška, Doly a ještě jednu - problém nebyl najít co to je ale zjistit jak to zadat checkeru.

A #28 mi zbývá doposud, asi opět zádrhel v tom jak to zadat checkeru.

https://www.geocachi...aspx?wp=GC6NQ3V


  • 0

#6332 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2017 - 14:12

Nečekal jsem, že plnění prázdninových suvenýrů mě pošle na PWT. :huh:


  • 0

#6333 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2017 - 15:19

Vláčku, přiblížil bys to nám, kteří se to tyhle věci (suvenýry) moc nezajímají?


  • 1

#6334 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2017 - 15:59

Cílem je během tohoto týdne odlovit a do středy zalogovat 6 kešek (některé se počítají za 2), počítají se do toho i kešky odlovené přáteli (to je nějaká funkce na webu GS, kterou nepoužívám). Protože takto formalizované přátele nemám a od zítřka jsem pryč a nebudu logovat, tak jediná možnost mi zbyla dneska odlovit 6 kešek. A nejjednodušší to mám přes PWT, kterých mám v dosahu několik neodlovených. Ale byl to snesitelný počet, nenechalo to na mě žádné následky. :D


  • 0

#6335 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2017 - 21:24

Nejjednodušší - ignorovat :-) Jako většinu suvenýrů, které jsou za datum... Kešky hledám kdy se mi chce, ne kdy chce GS.


  • 13

#6336 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2017 - 22:01

Romane, tady jde podle mě o něco jiného než byly před nějakým rokem každodenní nálezy - o "týmy přátel". Navíc nejde o hledání v jednotlivých dnech, jak to bylo před nějakým rokem, ale o nasbírání 30 bodů za tým za TÝDEN, což je při 10 za návštěvu eventu a keš za 5 docela nenáročné. Navíc keš, která má deset a více srdíček se ti počítá za dvojnásobek, čili za 10 jako event. Tohle za týden většinou tak nějak běžně nasbírá skoro každý. Už jsem tu vedle psala, že jsem se dívala než měli mí přátelé včetně mě všechno zalogováno a byli jsme někde přes 800. :)


  • -1

#6337 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2017 - 7:14

Stále je to ale o tom, muset lovit "teď". Já v současnosti lovení samotných keší musel hodně omezit (místo toho hlavně kafrám tady na fóru :-( ). Takže když nepočítám kešky nalezené na 2 dovolených v průměru najdu tak 10 keší do měsíce... Takže ani tohle teď nesplňuji :).

Tento týden je můj program přijít z práce do večera makat doma, případně se chvíli věnovat malému a jen zítra máme v plánu návštěvu jedné dětské akce - jenže bohužel v místech, kde mám keše odlovené... A abych kvůli suvenýru se hnal odlovit 6 keší X kilometrů? Nemám zájem... Sice mohl bych, ale raději si to nechám někdy na pohodovou procházku s rodinou, až budeme mít v plánu vyrazit na kešky... 

 

Samozřejmě, mohl jsem si nabrat 6 kamarádů a každý odlovit alespoň 1 keš atp. Na druhou stranu já vidím pro sebe zábavu spíše někde jinde... A byl bych raději, kdyby GS věnoval nadšení, které věnuje vymýšlení suvenýrů, lepším službám webu...

 

PS.: Nevíte jestli v novém logování fieldnote se nějak jde přímým odkazem dostat na listing keše jako ve starém logování, nebo zase něco "zlepšili"?


  • 1

#6338 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2017 - 7:32

Kliknout na název keše? ;-)


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 21 červenec 2017 - 7:32

  • 1

#6339 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2017 - 7:55

To nefunguje - to odkáže taky na napsání logu.


  • -1

#6340 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2017 - 7:56

Kliknout na název keše? ;-)

ale až u logu, v seznamu to asi nejde


  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama