Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6361 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 7:00

Takže místo toho, aby Pocket Query na okolí Mladé Boleslavi pokrylo pěknou velkou oblast, bude to díky dalšímu powertrailu jen pár kilometrů... ach jo.

No přijde mi, že daná lokalita už je poněkud překešovaná. A výzva v listingu je sice fajn, ale upřímně, snad nejsou owneři tak naivní, že čekají, že to budou kačeři respektovat.
  • 2

#6362 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 8:02

Pánové, vždyť trejlíček je zážitek, kterému se nic jiného nevyrovná (...)“. :D

Osobně jsem však rád, že nic podobného v okolí svých HC nemám.


  • 6

#6363 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 8:24

Listing je perla - co odstavec to náruč sarkasmu.

Další dávka geospamu.


  • 2

#6364 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 10:37

Pánové, vždyť „trejlíček je zážitek, kterému se nic jiného nevyrovná (...)“. :D

Osobně jsem však rád, že nic podobného v okolí svých HC nemám.

Moc bych to tu nevykřikovala. Mohlo by se stát, že si někdo všimne volného prostoru a za pár dní.... :D

 

Jsem skoro na depku z počasí, včera u nás celé dopoledne i chvíli po obědě šla jedna bouřka za druhou s pěknými průtržemi, takže jsem začala procházet různé předpovědi na dnešek. No, snad tentokrát bude mít pravdu Aladin a ne Norové. Místo na půlnoční event jsem pro jistotu včera večer za krásného sluníčka znovu zkontrolovala, všechno OK. Dneska už je to s počasím zase všelijaké a navíc po tolika teplých nocích má být dost chladno. Mno, ukáže se, kdo je jak odolný a jak se vybaví. Na druhou stranu potěšilo, že se i za takových podmínek hlásí další návštěvníci.  :) 

A všimla jsem si jednoho zajímavého úkazu - poprvé to na místním eventu vypadá podle mailů ( rodiny s dětmi, které přijedou právě podle vývoje počasí ), že by mohla nastat situace, že nás početně Praha převálcuje.  :D To už je do radostného koutku, docela milé překvapení. 


  • 0

#6365 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 12:56

Pánové, vždyť „trejlíček je zážitek, kterému se nic jiného nevyrovná (...)“. :D
Osobně jsem však rád, že nic podobného v okolí svých HC nemám.

Dočkej času... však se i ty dočkáš ;-)
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6366 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 19:18

No při pohledu na keškoměrku se obávám, že to nebyl poslední PW. Ještě, že ho ne mapě nevidím...


  • 0

#6367 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2017 - 23:37

Zvědavka a Arne: Mně tahle myšlenka prolétla hlavou také, ale nevěřím, že by se něco chystalo (ťuk ťuk do stolu).

Daku: Asi měsíc a půl nazpátek jsem někde postřehl nějakou zvěst o tom, že se snad něco chystá na začátek září. Ale kdo ví, jestli to nebyla jen nějaká fáma.
  • 1

#6368 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 6:42

Daku: Asi měsíc a půl nazpátek jsem někde postřehl nějakou zvěst o tom, že se snad něco chystá na začátek září. Ale kdo ví, jestli to nebyla jen nějaká fáma.

Nebo mega či dokonce gigafáma. A třeba to bude "velký" a nebude to v Čechách :P, ale konečně ho nás.


  • 3

#6369 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 13:26

Plumlov?  B)

 

Jinak je skoro na depku, že je tu další "anonym", který si na jednu stranu stěžuje na kde co a na druhou je mu fórum dobré pro hledání společnosti a dotaz na T5 "trejlíčky". :rolleyes:  

Očekávám, kdy se sám odkope podobně jako Zmiki.  B) Ještě by si potom mohl postěžovat, jak jsme po jeho identitě pátrali. :D Tihle kačeři, co se "stydí" použít svůj pravý nick mě fakt baví. :)  

Navíc nějak nerozumím tomu, že ho baví T5, ale nedovede si je najít, když je jich všude tolik.  


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 13 srpen 2017 - 13:28

  • -1

#6370 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 8:18

Geodeprese mne přepadla při pohledu do mailu, který se mi zavšivil několika stovkami notifikací. Peklo se otevřelo. Vylezl nový eklhaft trail od Čachovic. Jen nacvakat tu hrůzu do ignore listu zabere hodinu...

 

Quo vadis, geocaching??

 

No, kolikrát už jsem přemýšlel, co dělat, až se něco takového objeví poblíž mých HC. A nejlepší asi bude postupovat striktně podle pravidel. Tolik keší se nedá stíhat udržovat. To owneři stíhají první rok, pak už to vázne. A pokud někde aspoň 30 dní (časový limit běžný ve Státech) visí NM, je to důvod pro NA. Pro klid duše dva měsíce, budiž. Nebát se, že člověk bude za policajta. Každý z nás ownerů odsouhlasil při zakládání, že se o kešku bude starat. Tu odpovědnost mám stejnou, ať mám založenu jednu keš nebo stovky. Viděl jsem, jak to zafungovalo na trailu u Bystřice pod Hostýnem, kam nějaký kačer na dlouhodobě neudržované keše nasázel NA logy. Owner už do dalšího starání se nešel a archivoval to. A zas tam mají podél silnice klid.


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6371 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 8:50

To asi tady moc nepomůže, když jejich starší dva power traily už fungují několik let. Stejně pořád nechápu, proti čemu vlastně chcete bojovat. Traily se budou zakládat jenom tak dlouho, dokud o ně bude mezi kačery zájem. A to, vzhledem k počtu odlovů, zřejmě je.


  • 2

#6372 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 9:30

Máš pravdu, že zrovna Sven se o to stará, tam to nepomůže. Aspoň jsme ve správném koutku - sveřepý udržovatel odpadu ve škarpách je na depresi. ;-)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6373 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 10:15

To asi tady moc nepomůže, když jejich starší dva power traily už fungují několik let. Stejně pořád nechápu, proti čemu vlastně chcete bojovat. Traily se budou zakládat jenom tak dlouho, dokud o ně bude mezi kačery zájem. A to, vzhledem k počtu odlovů, zřejmě je.


Jo, ty jsou udržované. Zájem zjevně je, ostatně to odpovídá dnešnímu pojetí hry, posbírat co nejvíce bodů.

Ale pochop, že je tu i minoritní názor, který powertraily spíše odsuzuje. Třeba proto, že degradují hodnotu ostatních keší v cestě powertrailu, nepřispívají k dobrému vnímání hry nehráči (ne každý je rád, že přes třeba původně klidné místo najednou proudí davy).
  • 6

#6374 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 11:01

Ona stačí i menší série... U nás vzniklo něco přes 20 krabek a kačer začátečník už po pár měsících sérii přesunoval, protože "vadí" místním. Ani se nedivím, šla přímo přes jednu samotu, kde najednou začaly proudit i desítky lidí týdně. 

To mi připomíná, že bychom se měli po víc jak měsíci konečně vydat taky na keše a dolovit si ten zbytek, než bude archivovaná úplně...


  • 0

#6375 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 11:12

nevím,zřejmě se mnou většina nebude souhlasit,ale pokud jsou PWT dobře zaměřený a udržovaný,přimlouvala bych se za jejich místo na slunci...

jen by bylo moc fajn,kdyby owner při jejich zakládání přemejšlel,aby neobsadil lokalitu,kterou by mohlo vyzdobit spíš pár tradiček než had táhnoucí se kilometry a kilometry...

a taky,aby danou oblast "nezamořil" spolu s dalšími zakladateli jen takovýma "šňůrama"....pak už je to fakt spíš kombajn.... :-/

 

s kamarádkou jsme třeba vyzkoušely dva PWT na Žďársku,jeden pěšky,jeden na kolech....a za sebe musím říct,že mě obě cesty přírodou moc bavily... :-)

i my jsme se teda zarazily,když jsme na jedné silnici v protisměru viděly podivně chovající se auto a jeho posádku...

co si myslet o vozidle,který každých cca 200 metrů zastaví,vyskočí spolujezdec a běží směr stoka,jakože už TO má na krajíčku...aby po nějaké minutce opět upadl na sedadlo vedle řidiče....a situace se za cca 200 m opakovala.....?!

tak takhle teda ne....

ale to máte těžký,když někoho baví TAKHLE nasbíraný bodíky....co na to říct...?

pak jsme se s posádkou auta setkaly...a fakt se z nich vyklubali těžký kombajnéři.... :-(

 

vím,že pravověrným kačerům se nejspíš otvírá kudla v kapse....ale když já jsem konzument vděčnej za každou milou krabušku,s kterou si někdo dal práci,aby (aspoň doufám,že to je ta pohnutka) udělal ostatním radost..... :-))

 

přeju všem hezkej čas strávenej v přírodě (případně i ve městě,když to jinak nejde.. :-D ) a samý pěkný úlovky


  • -2

Žij a nech žít.


#6376 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 12:50

Já bych řekla, že některé argumenty odpůrců PT jsou trochu přehnané. Třeba si nedokážu představit, čím by mohly degradovat hodnotu ostatních keší. Pěkná krabka bude stejně pěkná, i kdyby kolem ní vedlo 10 power trailů. Jestli máš na mysli univerzální logování honibodů, tak za to nemůže PT, to je neúcta lovců. A zdaleka se to netýká jen míst, kterými PT procházejí. V Praze s tím máme úplně stejné problémy, a to kolikrát koukám, u jak vymazlených krabek takové logy jsou. A to zvýšení provozu? Konkrétně tyto power traily jsou mimo vesnice, takže v zástavbě se popojíždění nekoná. A kolik tam tak denně těch kačerských aut projede? Pokud přeci jen nějaká stížnost je, dá se to vždycky řešit přemístěním. Ale opět, nevhodné umístění se může přihodit jakékoli keši, nejen PT.


Tento příspěvek byl upraven od ilus: 14 srpen 2017 - 12:50

  • -3

#6377 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 13:13

Nemáš úplně pravdu.

 

1/ Na PWT je bod řekněme za čtvrt minuty zastavení a zalogování, zatímco stejný bod třeba na

   šumavském Ostrým znamená několik hodin pěší cesty (tam a zpět), takže PWT hodnotu bodů

  jednoznačně devalvují.

 

2/ Řeknu skutečný případ: Alke04 zveřejnil zjara moc pěknou sérii (podotýkám, že pěší a v přírodě)

    Žebrácký stroj času a po několika týdnech byl nucen asi půlku keší přemístit na žádost majitelů lesa,

    zcela zjevně kvůli enormnímu nárůstu návštěvníků. Přitom ve stejné lokalitě je už osm let osamocená

    keš, která nikomu nevadila a nevadí...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 14 srpen 2017 - 13:14

  • 6

#6378 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 13:33

Nevím, jestli devalvují hodnotu bodů, protože si nemyslím, že body mají nějakou reálnou hodnotu. Psala jsem, že nesnižují hodnotu hezkých keší, tím myslím zážitků, že je za to stejný bod, mě nijak netrápí.

 

To, jestli PT dělá nějaké problémy místním, by se mělo řešit přímo v konkrétním případě, neodsuzovat kvůli tomu všechny. Když je problém s jednotlivou krabkou, také kvůli tomu nebudeme chtít zakládat jen virtuálky.


  • 1

#6379 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 13:33

To nebylo z důvodu enormního nárůstu návštěv, ale z důvodu geodálnic.... Svah v zdaní části série vypadal hůř než po nájezdu divokých prasat


  • 1

#6380 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 13:48

Nevím, jestli devalvují hodnotu bodů, protože si nemyslím, že body mají nějakou reálnou hodnotu. Psala jsem, že nesnižují hodnotu hezkých keší, tím myslím zážitků, že je za to stejný bod, mě nijak netrápí.

 

To, jestli PT dělá nějaké problémy místním, by se mělo řešit přímo v konkrétním případě, neodsuzovat kvůli tomu všechny. Když je problém s jednotlivou krabkou, také kvůli tomu nebudeme chtít zakládat jen virtuálky.

Možná tě to překvapí, ale "powertrailisti" na PWT chodí právě kvůli bodům, takže pro ně určitě nějakou hodnotu mají. A ano, zážitky samozřejmě zůstávají.

 

A místní v každém případě zvýšenou frekvenci návštěvnosti zaznamenají, i když ne vždycky to skončí nějakou stížností. Díky PWT taky prakticky vždycky vzniknou geodálnice (třeba jen od silnice ke keši) a dost často dojde k migraci lesní zvěře, což má taky nějaké důsledky.


  • 2




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama