Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6401 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 10:23

Před časem jsem si u Kron Family nechal udělat asi třicet kopií coinů a TBček. Vypadá to jako TBčko, ale je to z plastu, vyjde to na pár kaček. Teď jsem dělal probírku a světe div se, polovina se už zase ztratila. Přitom je to blbej kousek plastu s číslem!!! Pak se nelze divit, že jsem za tenhle kalendářní rok v keši zatím nic nenašel, zatímco dříve mi to vycházelo na jeden coin na pět keší. Škoda, že z téhle hry téměř vymizela jedna její součást.


  • 1

#6402 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 10:41

Ono kdyby se netahaly TB a GC po eventech a nebyla opisovací mánie, tak by to také bylo jiné kafe. Když to vidím, tak je mi z toho vždy smutno.


  • 6

#6403 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 11:58

Ono kdyby se netahaly TB a GC po eventech a nebyla opisovací mánie, tak by to také bylo jiné kafe. Když to vidím, tak je mi z toho vždy smutno.

Jenže to je důsledek toho, že se z keší ztrácí...


  • 2

#6404 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 12:09

Jenže to je důsledek toho, že se z keší ztrácí...

To není až tak pravda. Na eventech se toho kolikrát ztratí mnohem více. Stačí se podívat do inventářů. Cestovatelé tam visí i po jejich archivaci. 


  • 1

#6405 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 12:19

To není až tak pravda. Na eventech se toho kolikrát ztratí mnohem více. Stačí se podívat do inventářů. Cestovatelé tam visí i po jejich archivaci. 

Když někomu dám na eventu cestovatele, obvykle ho znám a potom ještě koukám, jestli si jej vyzvedl, když ne, tak mu to připomenu.


  • 1

#6406 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 12:28

Toto bych ještě možná akceptovala, kdyby se to tak dělalo.

Ale obvykle se hodí na stůl hromada TB a každý si opisuje. Něco se rozebere a co zbyde, tak si současný majitel nebo spíš nosič vezme zpět. A něco tak skončí v nenávratnu.

Když jsem začínala, tak se ukazovaly buď TB vlastní nebo ty, co měl lovec zrovna u sebe, protože je právě našel nebo se chystal někam dát.

Ale teď se situace rapidně zhoršila a každý toho má s sebou pytel. A když nic nemám nebo nejevím o ukázané zájem, tak jsem pro ostatní divná.


  • 3

#6407 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 13:28

Za sebe: Co přinesu, tak si zase odnesu a nebo to někomu konkrétnímu dám/vyměním. Kdo si to mezi tím opíše, o to se nestarám, spíš to po očku hlídám, aby to někomu neskončilo v kapse. Pokud tam někdo něco nechá ležet, to je pak těžké, ale souvisí to s masivním nárůstem počtu kačerů a lze to řešit jenom osvětou.


  • 1

#6408 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 21:40

Hm, já lovím kešky teprv krátce, necelý rok, ale je fakt, že vloni jsem našla TB v keškách pět různých TB, letos ani ťuk. Já sama vypustila do světa jeden, a ten se ztratil okamžitě, aniž by z kešky, kam byl vložený, udělal aspoň jeden přesun... další už se mi do kešky dávat ani moc nechce. Doufala jsem, že se proběhne aspoň kousek, že se ztratí hned z první štace jsem nepředpokládala vůbec. A přitom to byl jen ten plíšek a k tomu malá kovová kočka za pár kaček... Je to škoda. Nemyslím té mé kočky, ale tak vůbec.


  • 5

#6409 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 17:20

Taky si myslím, že kdyby jich lidi netahali desítky na eventy, bylo by to lepší. Jasně, že se občas něco ztratí, ale kdyby to byla běžná věc jako dřív, tolik by se toho neztrácelo. Kdyby alespoň lidi nosili svoje travely, ale nosí tam pytle cizích. Sám mám několik coinů, které jsou dlouhé měsíce u kačerů a jen je nosí po eventech. To by mě vzal šlak.


  • 2

#6410 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 18:25

Taky si myslím, že kdyby jich lidi netahali desítky na eventy, bylo by to lepší. Jasně, že se občas něco ztratí, ale kdyby to byla běžná věc jako dřív, tolik by se toho neztrácelo. Kdyby alespoň lidi nosili svoje travely, ale nosí tam pytle cizích. Sám mám několik coinů, které jsou dlouhé měsíce u kačerů a jen je nosí po eventech. To by mě vzal šlak.

 

 

Myslím,že TB,co lidi tahají v pytlech po eventech,ještě pořád mají šanci,že "jsou na světě"...

Tím,že je u někoho zaloguju jako "discovered it",říkám,že TB ještě "žije"....

Mám pocit,že plno kousků mizí v kapsách prostě proto,že jsou to opravdu kousky s velkým Ká,většinou moc hezký "kusy železa"...a holt si je nějakej šmejd přivlastní prostě jako svůj suvenýr.

Taky asi nějaký procento připadá na "módní vlnu",jak tomu říkám...

To jsou lidi,co o GC četli,slyšeli.....a jelikož jim to přijde momentálně cool,jdou to vyzkoušet...

Matně někde zahlídli pravidla,pokud vůbec,a tam se přece píše,že v krabičce jsou věci pro ostatní,na výměnu....no,tak prostě vymění GC nebo TB...třeba za prošlej lístek na MHD... :(

Sama to mám 1:1,jeden TB bude mít teď na konci září tři roky na cestách...a vždycky si tiše oddechnu,když ho někdo logne,že ještě žije,kluk můj zelenej... :)

Slon Marián necestoval ani dva měsíce,ze Žďárska se mi přiblížil do Dačic (za úkol měl návrat na Třeboňsko)...a tam jeho stopa končí... :(

 

U dalších kousků jsem zatím nenašla odvahu pustit je do světa.Ve výsledku mi nejde o ty pořizovací peníze,i když si prachy netisknu,ale ještě pořád,ani ve svým pokročilým věku,neumím zpracovat,když někdo škodí,ubližuje,jen tak,ze sportu,protože mu to přijde jako dobrej fór...sem,mimo jiný spadají i zničený krabičky,spálený a počmáraný logbooky apod.


Tento příspěvek byl upraven od greenhair: 22 srpen 2017 - 18:26

  • 0

Žij a nech žít.


#6411 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 18:29

A jen ještě k tý zmínce o coinech,co je nosí kačeři jen po eventech...podotýkám,že vím,že to nejsou všechny případy,týká se to spíš TB....ale momentálně mám dva malý plyšáky plus teď čerstvě jeden malej tenisák....a jen se modlím,abych našla krabičku,kam se vejdou,do petky je lisovat nechci....


  • 0

Žij a nech žít.


#6412 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 17:51

Když už chcete používat c-geo tak si laskavě přečtěte co vám píše za chybu jen dement může zmáčknout 19x za sebou tlačítko odeslat kdo to má mazat. 

 

Oprava 21x 


Tento příspěvek byl upraven od jilovak: 23 srpen 2017 - 17:55

  • 3

#6413 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 19:16

Já včera u jednoho celkem 29x


  • 0

#6414 RaknalB

RaknalB

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 13:16

Dneska jsem otevřela mapu na GC.com, kde mám přes GME přidané turistické Mapy.cz. Do dneška jsem měla staré mapové téma, s původní grafikou. Jsem v menšině, prostě se mi nové Mapy.cz nelíbí, protože jsou celkově mnohem méně výrazné. Nevidím zřetelně vrstevnice, barvy jsou o chlup jiné, nevím, proč se mají baráky stínovat atd. Ach jo.... Ach jo. A teď na mě na GC.com vykoukla aktualizovaná mapa. Přesně tak, jak je nyní vyvedená online. Ach jo. Kéž bych tak mohla vrátit tu starou, víc podobnou tištěné verzi turistických map. 

Jo, je to pořád milionkrát lepší než mapy od Googlu. Graficky se mi to ale nelíbí. 


Tento příspěvek byl upraven od RaknalB: 29 srpen 2017 - 13:19

  • 1

#6415 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 14:58

Máš pravdu, měl jsem oboje s přepínání a nyní už ta nejstarší 

http://m{s}.mapserver.mapy.cz/turist_trail_bike-m/{z}-{x}-{y}

ukzuje to samé , co ta starší

http://m{s}.mapserver.mapy.cz/wturist-m/{z}-{x}-{y}

tedy to samé , jako ta letošní novinka

http://m{s}.mapserver.mapy.cz/1turist-m/{z}-{x}-{y}

:-(
 


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 29 srpen 2017 - 15:00

  • 0

#6416 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 15:24

Ať se debata přesune od virtuálek taky někam jinam - včera byl publikován Hanácké Powertrail první http://coord.info/GC78TVA a je jich 220

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 29 srpen 2017 - 15:24

  • -1

#6417 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 16:02

Ať se debata přesune od virtuálek taky někam jinam - včera byl publikován Hanácké Powertrail první http://coord.info/GC78TVA a je jich 220

No fuj. To raději budu číst ukřivděné slinty na téma "proč von jo a já ne"...


  • 7

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#6418 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2017 - 12:29

Dneska jsem otevřela mapu .... Graficky se mi to ale nelíbí. 

Mi zase na novejch mapách.cz hrozně leze na nervy ta změna plánování pro trasy na kole. Dřív tam byla možnost plánovat po silnicích, po stezkách, a nebo kombinace obojího. Používala jsem zásadně třetí variantu. teď to zkrouhli na silniční kolo - horské kolo. Při volbě silničního kola to prostě odmítá naplánovat i krátkej přejezd po slušný zpevněný polní cestě v rovině, kde běžně jezdí i auta. Při volbě horskýho kola to je sice ochotný kousek trasy přeroutovat na silnici, pokud tam člověk násilím tu trasu přesune, ale nejbližší polní cestou to z tý silnice zase uteče a vede to trasu po nějakejch šílenejch šutrech přes kopec pětikilometrovou oklikou. A přitom jsem přesvědčená, že většina normálních lidí volí kombinaci silnic a polních cest s rozumným terénem, zvláště, pokud si nejde užít projížďky v extrémním terénu, alebrž potřebuje prostě dojet co nejrychleji odněkud někam.  Kdyby tam radši místo těchhle pitomostí přidali optimalizaci na nejkratší cestu nebo na eliminaci největších kopců a podobně.


  • 2

#6419 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2017 - 12:36

Zkus jim napsat. Nic horsiho, nez ze te poslou do haje, se stat nemuze. Prinejmensim budou mit jednu zpetnou negativni vazbu.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6420 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2017 - 19:50

Zkus jim napsat. Nic horsiho, nez ze te poslou do haje, se stat nemuze. Prinejmensim budou mit jednu zpetnou negativni vazbu.

Stalo se cca před  třema tejdnama. Žádná reakce.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama