Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6421 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2017 - 20:33

Divné, mě odpověděli po nahlášení chyb během pár hodin. Chápal bych, kdyby se člověk před nima zmínil o GC.   :D   Jinak co se týká barevnosti map, není dobré vinit z toho autory. Naposledy proběhlo hlasování mezi lidma o barvě dálnic.  ;) 



hlas.jpg
 


  • 0

#6422 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2017 - 9:33

Když probíhala první velká změna na mapy.cz, tak jsem posílala dotaz ohledně cyklostezek, zda by je rozšířili podle terénu tak, jak to mají Shocart mapy třeba na cykloatlasu. Reakce byla kupodivu okamžitá s tím, že se tím budou zabývat.
Škoda, že to za ty roky stále nedotáhli.

Ohledně barevnosti, ano, je potřeba z toho vinit autory. Design se nedělá na přání všem. U map je potřeba zajistit nejen líbivost, ale také dobrou viditelnost pro ty se zrakovým handikepem. Metodiky na to jsou vypracované. Jak moc se tím z mapy.cz řídí, nedokážu posoudit.
  • 2

#6423 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2017 - 11:08

Ber to tak, že dali na lidi. A vždycky je to tak, že se nezavděčíš každému. Někomu se líbí to, co se jinému nelíbí. A za mě jsem s mapy.cz spokojen.


  • 0

#6424 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2017 - 12:27

Omlouvám se Bubo, s tvým příspěvkem souhlasím a chtěla jsem dát palec nahoru, jenže mi lítá obrazovka a už se mi opakovaně díky tomu někomu povedlo dát palec opačný.

 

U map by rozhodně nemělo jít o líbivost, ale v první řadě o čitelnost - s přibývajícím věkem poznají i další, co je podstatné a co ne. .-)


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 02 září 2017 - 12:27

  • 0

#6425 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2017 - 19:53

A to je naprd s tím, že se ty palce nedají opravit. Teď se mi stalo v sousedním vlákně to samé a při pokusu o opravu už to píše jenom neplatné hodnocení...


  • 3

#6426 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 7:39

Mam lehkou depresi, protoze se nam ve Svedsku nepodarilo najit krabicku,do ktere by se veslo SQ. Takze jsem jich vsech 20 zase dovezl domu :(
  • 0

#6427 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 10:46

Chápu, že jsi chtěl místním udělat radost, ale neupadej do depky - pokud vymyslíme nějakou "kačeří poštu" přes známé, ráda vyměním. Sice už se sbíráním končím, ale ještě jsem schopná najít dvě různá SQ, jedno osobní a jedno se znakem města. Pokud budeš mít zájem, schovám ti je. :)


  • -1

#6428 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 11:51

Diky. O vymenu neslo. Taky je nesbiram.Dpis jde o takovou tradici.Pokazde, kdyz nekam jedeme je specialni edice s vlajkama a sledovacim cislem. Mistni maj pak velkou radost. A tentokrat vozim celej vylet v batohu 25 svedskech kousku a neudal jsem ani jeden:( Sq je tady: https://www.geocachi...aspx?id=4234839
  • 0

#6429 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 12:03

Tak je holt rozhazim nekde jinde :)
  • 0

#6430 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 16:31

Po včerejším pěkném dopoledni na Gigaventu v Plumlově jsem získal geodepresi při odjezdu z obce, kde silnici lemovala zaparkovaná auta těch, co byli ochotní dát stovky korun do paliva, ale už ne pajcku za jedno z doporučených parkovišt, přestože na to apeloval listing. Ty policajty a flastra bych jim ze srdce přál, protože v úzké obousměrné ulici určitě nenechali 6 metrů prostoru a přispěli k tomu, aby místní takovou akci nevnímali zrovna pozitivně.


  • 9

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6431 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 17:42

Jj to je opravdu skoda.
  • 0

#6432 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 20:26

Giga event přivede do deprese asi i mě, ač jsem tam nebyla.
 
Měla jsem TB ještěrky, kde u malé s trackovacím číslem byla velká látková a někdo k nim přidal ještě jednu červenou hračku. Poslední dobou se TB místo vkládání a vyzvedávání hlavně graboval a tak jsem měla radost, když ho minulý týden správně vyzvedla kačerka s téměř pětitisíci nálezy. Jenže hned mě radost přešla, protože se zmínila, že ještěrky vezme na Plumlov - proto jsem jí napsala mail, kde jsem poděkovala za správné vyzvednutí a zároveň ji požádala, aby do logu při vložení do gigáče uvedla nick kačera, kterému TB předá. Ono je to i v popisu, ale kdo je čte, že? 
Byla jsem spokojená až do dnešního večera, kdy mi v mailu přistál log o vložení, jenže kdosi s nickem Kleinzschawitzer 

asi nebude domorodec, přestože TB má cestovat po eventech jen u nás, do zahraničí jen s tím, kdo ho zase přiveze zpátky.

I zkusila jsem uvedený nick dohledat a nenašla.....Takže mysterka, kdo TB převzal. Zatím nepřišel ani jeden log, že by ještěrky někdo discovernul.....Pokud někdo znáte kačera s podobným nickem, prosím o info - nejsem němčinář, takže jsem zkusila asi dvě varianty nicku a na gc.com nenašla.....Předem díky za pomoc - uvažuji poslat mail, aby TB neodváželi z ČR.


  • -1

#6433 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 20:38

Tady je ten kačer: https://www.geocachi...3f-d7ad3c0ab690


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6434 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 20:40

zvadacko, co tenhle?

https://www.geocachi...3f-d7ad3c0ab690


  • 0

#6435 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 21:00

Díky vám oběma za rychlou reakci. Jenže jak jsem se dívala na jeho profil, tak ještěrky už jsou v .......no, řekněme, že zatím možná někde u Drážďan a dál se uvidí. Snad se vrátí do Čech, budu optimista.


  • -1

#6436 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2017 - 22:31

O víkendu jsem byl na Giga eventu v Plumlově. Pořadatelé zajistili skoro nekonečné parkoviště, ale první, co mě praštilo do tlamy, byla auta kačerů odstavená skoro kdekoli, městečko jimi bylo zavalené. A pak sotva jsem prošel bránou na zámecké nádvoří, hned mi cizí lidi nabízeli hesla ke všem labkám, včetně těch v Prostějově a Olomouci. Kolem nich hrozen lidí fotících hesla a dotyční kačeři naparující se jako roková hvězda. To bych zase praštil do tlamy já je. A když jsem pak přijel domů, měl jsem v mailu žádosti od nějakých Poláků a Švédů o finálku nočního letterboxu, aby stihli odlovit co nejvíc typů keší....


  • 4

#6437 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2017 - 10:54

Co městečko, ale jak vypadala příjezdová cesta na CITO, kde byl jasný parkovací waypoint na parkovišti u Alberta. Ale ono se (asi) i pomáhat přírodě musí hlavně pohodlně z vlastního vozu...


  • 2

#6438 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2017 - 11:23

U podobně masových akcí to je problém, vždycky se najde nějaký "blbec". Dost aut byla zaparkována blbě a při průjezdu jsem se bál, abych někoho nesrazil, jak bylo málo místa nebo překáželi ve výhledu.


  • 1

#6439 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2017 - 11:29

Mi zase na novejch mapách.cz hrozně leze na nervy ta změna plánování pro trasy na kole.

...

Kdyby tam radši místo těchhle pitomostí přidali optimalizaci na nejkratší cestu nebo na eliminaci největších kopců a podobně.

 

Jacko, pokud plánuješ u PC, zkus se podívat sem . Výběrem profilu a u každého z až 4 alternativ lze vybírat dle libosti. Je to primárně na kolo, takže to bere do úvahy i povrch (pokud je tedy v datech) a stoupání. Zobrazuje profil, umí vyexportovat trasu do gpx...

 

Osobně mi to vyhovuje víc než mapy.cz, i když to mouchy samozřejmě má také.


  • 2

#6440 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2017 - 12:19

Jo a kolik lidí jezdilo na T5 atrakce autem po těch polníh cestách?
Šel jsem Filmovou serii a proti mě jelo asi 10 aut na tom 1,5 km.

PZ byli z ČR, SK, F.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka