Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8841 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 11:26

Jsem smutný, když zkušený kačer (více jak 4000 nálezů) uloží TB do keše, kde možná nebude celou zimu nález a TB tam "zkysne".

Stalo se tak nedávno v krásné multině od Čtyřhranky - Hřebenem Nízkých Tater. V říjnu má tahle paráda rok, navštívilo jí zatím 17 kačerů (když ale vezmu v úvahu že většinou chodí ve dvojicích tak cca 7-8 návštěv za rok). .....a sem vložit TB je asi dost diskutabilní. Vždyť stačilo jen keš "navštívit"  a vložit ho někam jinam. Pokud TB nevyzvedne někdo během října, kvůli sněhu bude pravděpodobně TB ležet zaseklý do jara....a při tom má dost nalítáno.

...třeba je ale vše jinak a mýlím se......ale přesto, prosím, buďte při vkládání TB rozumní......

Podle mne je to lepší a bezpečnější, než je dát do nějakého drive-in "TB hotelu", odkud snadno zmizí neznámo kam a navždycky.


  • 10

#8842 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 11:31

Jsem smutný, když zkušený kačer (více jak 4000 nálezů) uloží TB do keše, kde možná nebude celou zimu nález a TB tam "zkysne".
Stalo se tak nedávno v krásné multině od Čtyřhranky - Hřebenem Nízkých Tater. V říjnu má tahle paráda rok, navštívilo jí zatím 17 kačerů (když ale vezmu v úvahu že většinou chodí ve dvojicích tak cca 7-8 návštěv za rok). .....a sem vložit TB je asi dost diskutabilní. Vždyť stačilo jen keš "navštívit" a vložit ho někam jinam. Pokud TB nevyzvedne někdo během října, kvůli sněhu bude pravděpodobně TB ležet zaseklý do jara....a při tom má dost nalítáno.
...třeba je ale vše jinak a mýlím se......ale přesto, prosím, buďte při vkládání TB rozumní......


Ber to pozitivně. Taky si myslím, že je menší šance, že se z takové keše TB ztratí. Tuhle keš bych taky vnímal jako bezpečnou pro TB. Že se neposune? Dnes je spíš zázrak, že vydrží v oběhu a někdo ho neukradne nebo neztratí.

Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 10 září 2018 - 11:33

  • 3

#8843 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 11:49

To mi jako ownerovi nedá. V roce 2016 jsem koupil 100!! tužek a pravidelně jsem je v mých cca 30ti keších doplňoval. V únoru 2017 byla krabička prázdná. Kvůli zmuchlaným logbookům jsem začal vyrábět "knížečky" a ty vydrží déle a hlavně nejdou moc zmuchlat. A závěr to celého? Nepoužívám lock lock krabičky, neb byly plné bordelu, pravidelně rozlámané nebo proražené. Pouze PET, malé i velké, do nich příslušnou velikost logbooku a jednu tužku. Nedá se v nich udělat bordel a když tužku někdo odnese, musí ostatní použít svou. Jistě, u některých keší je to problém ownera, že na to prdí. Ve většině případů je to však bezohlednost kačerů. Já beru jako naprosto samozřejmé, že s sebou nosím několik logbooků a pokud narazím na poškozený, tak přidám nový. Rozbité krabičky samozřejmě neopravuju a ztracené nenahrazuju jinými. To píšu DNF a info ownerovi.

Osvedcily se mi kovove krabice. Ammoboxy a dalsi varianty. Malokdy je nekdo rozlame :D


  • 0

#8844 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 14:16

Osvedcily se mi kovove krabice. Ammoboxy a dalsi varianty. Malokdy je nekdo rozlame :D

Tak ty se mi vůbec neosvědčily, všechny mi ukradli...
  • 3

#8845 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 14:44

Tak ty se mi vůbec neosvědčily, všechny mi ukradli...

Napadlo mě něco podobnýho. Ikdyž já měl asi štěstí. V terénu na mojí multině jsem měl jeden ammobox, který tam v pohodě vydržel 5 let, tedy po celou životnost keše. A zas tak daleko od relativně frekventované silnice to nebylo.


  • 0

#8846 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 14:52

Tak ty se mi vůbec neosvědčily, všechny mi ukradli...

vsechny retezem aspon 2x okolo a zatim se neztratila ani jedna :)

Ale vim ze tu u kasaren jsi mel taky fest retezem :)


  • 0

#8847 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 17:28

Vyrazil jsem na kole z Boleslavi přes okraj Vysočiny do jižních Čech a po cestě hledal. Docela nepříjemně mne zaskočil mnohdy špatný stav cachí, hromady sežvaněných logbooků, chybějící tužky atd. Asi jsem zmlsaný ownery u nás v Českém ráji a přilehlém okolí.

Možná sis na jihu nevybral keše správných ownerů - zkus Lobengulu, Dzimense nebo Piďase u Chotovin. Njn, někteří owneři nabízí pomoc s luštěním, jiní doprovod při odlovu ( možná jen pro kachny v obavě, aby zase něco nevyvedly ? ) a další zřejmě s vidinou veselého logu dokonce pozvání na pivo nebo tatarák. :-) Na jihu je veselo, mrkni na můj profil na včerejší zalogovaný event Adamovo loučeni s létem a nové keše. Kdybys viděl luxusní tematické logbooky , hned by tě depka přešla, nádhera..;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 10 září 2018 - 17:33

  • 0

#8848 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 23:38

Vyrazil jsem na kole z Boleslavi přes okraj Vysočiny do jižních Čech a po cestě hledal. Docela nepříjemně mne zaskočil mnohdy špatný stav cachí, hromady sežvaněných logbooků, chybějící tužky atd. Asi jsem zmlsaný ownery u nás v Českém ráji a přilehlém okolí.

 

Nevím proč si pořád někdo stěžuje na chybějící tužky. Nikde v pravidlech není napsáno, že tam tužka být musí. Je to jen bonus, když tam je. Dávám ji do keše, ale stejně po pár nálezech ji někdo šlohne.

Je to jak chodit na keše bez GPS, mobilu nebo mapy. To taky nikdo nedělá. Prostě kačer bez tužky = NELOGUJE! Jeho chyba. Příště si to bude pamatovat  :P

 

Vlastně někteří jsou v tomto směru nepoučitelní a pak se domáhají uznání logu na který nemaj nárok  :wacko:


  • 15

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#8849 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 5:07

SMRK : Tak to neni dobra zprava. Jedeme tam ve stredu :(

Ktere to byly? Tradicky nebo jsi mel i neco vylusteno? Mam jich tam asi 14 od ArizonaSmithe a ten normalne komunikuje, tak doufam, ze neco najdeme.

Ahoj, byly to tradičky. A naprostá většina z nich měla logy o nenalezení, akorát že jsem si je předem nečetl.


  • 0

#8850 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 6:03

Ahoj, byly to tradičky. A naprostá většina z nich měla logy o nenalezení, akorát že jsem si je předem nečetl.


Tak snad se nam s mysterkama a multinama zadari lepe. Tak to dneska aktualizuju a uvidim. V kazdem pripade diky za upozorneni.
  • 0

#8851 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 7:28

vsechny retezem aspon 2x okolo a zatim se neztratila ani jedna :)
Ale vim ze tu u kasaren jsi mel taky fest retezem :)

Jo, oka měl,že by krávu udržel, přesto čistý střih jako máslem....
  • 0

#8852 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 8:31

Nevím proč si pořád někdo stěžuje na chybějící tužky. Nikde v pravidlech není napsáno, že tam tužka být musí. Je to jen bonus, když tam je. Dávám ji do keše, ale stejně po pár nálezech ji někdo šlohne.

Je to jak chodit na keše bez GPS, mobilu nebo mapy. To taky nikdo nedělá. Prostě kačer bez tužky = NELOGUJE! Jeho chyba. Příště si to bude pamatovat  :P

 

Vlastně někteří jsou v tomto směru nepoučitelní a pak se domáhají uznání logu na který nemaj nárok  :wacko:

Dávat do cache tužku je dobrý zvyk a bral jsem to tak, že to je víceméně samozřejmost, že se to tak prostě dělá. Navíc v končinách, kde loguju, jsou tužky v cachi opravdu celkem pravidlem.

 

To, že za chybějící tužky mnohdy můžou cacheři, je mi celkem jasné.

 

Nejhorší na tom je, že tužka chybí zásadně tehdy, když odejdu od kola minimálně pár desítek metrů daleko jenom s GPS v ruce, úplně nejlépe, když kvůli cachi lezu na strom.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8853 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 8:35

Možná sis na jihu nevybral keše správných ownerů

Byly to pro mne neznámé končiny, vybíral jsem podle mapy cache na pěkných místech a s větším množstvím FP. A byly mezi nimi i pěkné kousky, například GC11E2G


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8854 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 11:48

Dávat do cache tužku je dobrý zvyk a bral jsem to tak, že to je víceméně samozřejmost, že se to tak prostě dělá. Navíc v končinách, kde loguju, jsou tužky v cachi opravdu celkem pravidlem.

 

To, že za chybějící tužky mnohdy můžou cacheři, je mi celkem jasné.

 

Nejhorší na tom je, že tužka chybí zásadně tehdy, když odejdu od kola minimálně pár desítek metrů daleko jenom s GPS v ruce, úplně nejlépe, když kvůli cachi lezu na strom.

 

Proto jsem si zvykl nosit malou propisku v kapse. V kole mám jenom záložní.


  • 2
Vložený obrázek

#8855 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 17:33

Tak jsem se těsně minul s eventem v Sobíně. Když někdo schová ikonku eventu pod ikonku jiné kešky, tak to je pak těžký. :wacko:


  • 0

#8856 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 20:53

Tak jsem se těsně minul s eventem v Sobíně. Když někdo schová ikonku eventu pod ikonku jiné kešky, tak to je pak těžký. :wacko:

Když potřebuješ dělat event na nějakém konkrétním místě, tak to pak je těžký...


  • 1

#8857 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 21:22

Když potřebuješ dělat event na nějakém konkrétním místě, tak to pak je těžký...

 

To si holt musí owner vybrat, jestli chce dělat event jenom pro PM s notifikacemi nebo trochu zalhat s polohou.


  • 1

#8858 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 23:35

nebo trochu zalhat s polohou.

To naposledy skončilo retractováním eventu. Co by sis po této zkušenosti vybral?  ;)


  • 0

#8859 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 6:02

Možná by bylo lepší, kdyby se ikonky eventů zobrazovaly NAD ostatními. Eventová je tam jen krátkou dobu. Nebo kdyby nějak signalizovali překrývající se (třeba barevným flekem a číslicí, jako je to u jiných webů s polohou, po přiblížení se rozdělí). Ale to Groundspeak asi netrápí. Kliknutí tam, kde se překrývají ikonky ale vyvolá bublinu, ve které se dá překliknout na druhou keš, i v bublině po najetí myší se ukazují obě. Stačilo by tuto informaci zveřejnit i graficky.

Já jednou musel přesouvat ikonku mysterky, protože by se překrývala s tradičkou. Přitom místo bylo logické, ukazovalo tam, kde bývala kaplička, co o ní píšu v listingu. Nevadilo to, mysterkový otazníček může být kdekoli.


  • 1

#8860 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 6:49

Tak 10-20 metrů by snad nevadilo, když je to na dohled. Záleží na tom, o jaký event se jedná.

 

Osobně si eventy vybírám spíše naopak, podívám se, co kdy kde je, a jestli by se nám to hodilo k návštěvě. Jak ti může vadit jeden event v Praze, když tam jich je jako naseto.

My teď máme nejbližší event 20 km a u nás v kraji jich je celkem aktivních jen 7 :-). Bohužel pro návštěvu s malými dětmi většina není moc vhodná, snad krom jednoho (hodně odpoledních eventů někde s posezením v hospodě, nebo přímo s omezením bez dětí). Takže člověk se s rodinou na pěkný event pořádně nedostane...

 

A zrovna nedávno jsem se dozvěděl, že pěkné eventy, na které jsme moc rádi jezdili právě proto, že byly fajn i pro děti, se konat nebudou :-(


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 13 září 2018 - 6:50

  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama