Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8961 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 14:55

CITO se dá skloňovat, stejně jako IKEA. Člověk chodí do IKEY.

 

Když už, tak potom s malými písmeny. Byl jsem na Citu a cestou jsem se stavil v Ikei.


  • 0

#8962 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 15:00

Z geodepresního koutku se stal jazykozpytný. :-) Ne, ale souhlas číst některé logy, listingy (samozřejmě nejenom) je fakt na depresi . Aspoň pro někoho. :-)

Tento příspěvek byl upraven od Evca.N: 25 září 2018 - 15:02

  • 0

#8963 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 15:26

Měl jsem do předu připravený lisitng, a čekal, kdy půjde do archivu. Kód na zámku jsem neměnil, k ničemu by to nebylo. Keš jsem chtěl umístit za elektrobednu, ale nakonec jsem jí dal dovnitř, viz. níže. Krabičku jsem do bedny umístil dnes, stejně jako nový zámek. Starý jsem dostal dolů typnutím čísleného kódu, který byl přehozený jen o jedno číslo. Jestli mi owner odpoví, samozřejmě mu starý zámek vrátím.

 

Když už se ti povedlo najít změněný kód zámku, očekával bych, že nastavíš zase ten správný a ownerovi a jako log napíšeš, že je vše OK. Ale já jsem holt ze staré školy...


  • 19

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#8964 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 15:29

To jsem udělal až po archivaci,ownerovi jsem napsal email, že mu vrátím jak zámek, tak zbytek logbooku.
  • -1

#8965 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 16:06

A teď tu O karkulce...


  • 5

#8966 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 16:06

Ano, znám ho osobně.

 

Nemyslel jsem to tak, jestli někdo ví, jak vypadá. Že to není Fantom, je mi jasné. Spíš mi šlo o to, jestli ho někdo zná blíž, tj. jestli je někdo schopný říci něco bližšího o tom, jaký to je člověk. Proč se chová, tak jak se chová. Ani Hansmatt si svoje negativní „renomé“ nevybudoval za tak krátký čas, jako DanielKotmel.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8967 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 16:17

Nemyslel jsem to tak, jestli někdo ví, jak vypadá. Že to není Fantom, je mi jasné. Spíš mi šlo o to, jestli ho někdo zná blíž, tj. jestli je někdo schopný říci něco bližšího o tom, jaký to je člověk. Proč se chová, tak jak se chová. Ani Hansmatt si svoje negativní „renomé“ nevybudoval za tak krátký čas, jako DanielKotmel.

Chápu. To bohužel nikoliv.

A nějak zatím (narozdíl od většiny) nejsem schopnej si na něj udělat jednoznačný názor.


  • 0

#8968 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 16:32

To jsem udělal až po archivaci,ownerovi jsem napsal email, že mu vrátím jak zámek, tak zbytek logbooku.

 

 

A už jsi zaplatil ten trackovatelný batoh co jsi ukradl?


  • 0

#8969 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 20:19

Měl jsem do předu připravený lisitng, a čekal, kdy půjde do archivu. Kód na zámku jsem neměnil, k ničemu by to nebylo. Keš jsem chtěl umístit za elektrobednu, ale nakonec jsem jí dal dovnitř, viz. níže. Krabičku jsem do bedny umístil dnes, stejně jako nový zámek. Starý jsem dostal dolů typnutím čísleného kódu, který byl přehozený jen o jedno číslo. Jestli mi owner odpoví, samozřejmě mu starý zámek vrátím.

 

Já jsem tipoval že jsi brutálně dobrej hacker a něčím Rica vydíráš... takže ti dohazuje adopce super keší... nebo ti to jako napotvoru archivuje tak že už máš připravenou novou...


  • 0

#8970 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 22:32

A já pořád co mi tohle wherigo připomíná....  GC7XPPN

A už jsem si vzpomněl.   GC72ZAN


Pominu, že jsi listing pravděpodobně "ukradl" jak je u tebe zvykem i u jiných věcí, ale to jsi Daniel Kotmel nemohl změnit alespoň tu větu:

 

Na místě jsem měl povětšinou toleranci GPS na whereyougo kolem osmi metrů, ale z hintu, pokud ho vůbec budete potřebovat to je jasné. Obtížnost si určujete sami svojí cestou k finálové zóně
Příjemnou zábavu


86023269053256988551.png


  • 1

#8971 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 23:30

Já si jednou dovolil veřejně se u jednoho eventu prostřednictvím WN ozvat s tím, že mnou psané povídání bylo použito bez mého vědomí. Reakce? V kostce: nemám kazit hru a veřejně lynčovat. Přitom by stačilo, kdyby mě dotyčný jen předem oslovil třeba přes email a zeptal se, jestli může text použít (samozřejmě bych svolil, vždyť o nic nejde). Ale je fakt, že mě to naučilo dvě věci: radši nic neřešit a pokud ano, tak nejlépe tím způsobem, aby to protější strana nepovažovala za útok nebo lynč. :)


  • 1

#8972 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 6:14

Já si jednou dovolil ...


Protože to je dyžkriminácia!
  • 1

#8973 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 7:31

Měl jsem do předu připravený lisitng, a čekal, kdy půjde do archivu. Kód na zámku jsem neměnil, k ničemu by to nebylo. Keš jsem chtěl umístit za elektrobednu, ale nakonec jsem jí dal dovnitř, viz. níže. Krabičku jsem do bedny umístil dnes, stejně jako nový zámek. Starý jsem dostal dolů typnutím čísleného kódu, který byl přehozený jen o jedno číslo. Jestli mi owner odpoví, samozřejmě mu starý zámek vrátím.


Bohužel zde je vidět, jak upadá morálka. Nechtěl bych, tě potkat u své nehody, protože podle toho, jak se chováš, místo toho, abys mi pomohl, čekal bys, až vykrvácím, protože by sis mohl vzít něco z mého auta, protože já bych to již nepotřeboval.

Dříve bylo asi daleko rozšířenější, že si lidé pomáhali. A takové překódování zámku je snad normální. Stejně jako např. doplnění plného logbooku (bez odnesení starého), vysušení keše, případně další věci dle situace (např. u neaktivních kačerů (někdy i mrtvých) někteří místní takto udržují keše na živu řadu let místo toho, aby je archivovali).

Mně to přijde přirozené, ale možná je to jen proto, že jsem začínal už v dobách, kdy v celé ČR bylo pár (doslova) tisíc keší. Proto i dnes se snažím, pokud má nějaká keš nějaký problém a já tam jedu se domluvit, abych pomohl. Přestože někdy člověk narazí i na případ, že vlastník ani nechce, aby jeho keš byla v pořádku.

 

Stejně tak kopírování listingů bez zmínění toho, od koho to kopíruji je zvěrstvo. Stejně tak jako pokud je možno požádat o svolení s kopírováním daného textu.

 

Kdysi se mi jednou stalo, že tátovi přišlo PF od jedné společnosti a já koukám, že je na něm má fotka, kterou jsem předtím dával na jedny webové stránky na tip na výlet... Napsal jsem jim email, jak si to mohli dovolit bez mého souhlasu, ani mi neodpověděli. Naštvalo mě, že se ani nezeptali, jestli to mohou použít. Na druhou stranu nechtěl jsem to soudně řešit a alespoň potěšilo, že se někomu má fotka líbila.

 


  • 2

#8974 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 7:32

Já si jednou dovolil veřejně se u jednoho eventu prostřednictvím WN ozvat s tím, že mnou psané povídání bylo použito bez mého vědomí. Reakce? V kostce: nemám kazit hru a veřejně lynčovat. Přitom by stačilo, kdyby mě dotyčný jen předem oslovil třeba přes email a zeptal se, jestli může text použít (samozřejmě bych svolil, vždyť o nic nejde). Ale je fakt, že mě to naučilo dvě věci: radši nic neřešit a pokud ano, tak nejlépe tím způsobem, aby to protější strana nepovažovala za útok nebo lynč. :)

Tak to ti závidim. Bohužel v dnešní době je slušnost a tolerance považovaná za slabost. Stačí jen trochu povolit a hned s tebou někdo vyjebe a ještě se tím chlubí. 


  • 3

#8975 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 7:33

Já vím, když já si nemohl pomoci. :D
 



Já to tedy znám takto: Názvy v podobě iniciálových zkratek zůstávají nesklonné. (viz: http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=398)

Pokud byste ale napsali, že chodíte do Ikey, nebo jedete k moři s Čedokem, pak nemám námitek. :)

 

Děkuji.

Na geokešingovém fóru jsem se naučil od gymplu více z češtiny, než kdekoliv jinde :-) A jsem za to rád ;-). Člověk se stále učí. Příště už budu psát jen "Cita".


  • 1

#8976 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 7:39

Já si jednou dovolil veřejně se u jednoho eventu prostřednictvím WN ozvat s tím, že mnou psané povídání bylo použito bez mého vědomí. Reakce? V kostce: nemám kazit hru a veřejně lynčovat. Přitom by stačilo, kdyby mě dotyčný jen předem oslovil třeba přes email a zeptal se, jestli může text použít (samozřejmě bych svolil, vždyť o nic nejde). Ale je fakt, že mě to naučilo dvě věci: radši nic neřešit a pokud ano, tak nejlépe tím způsobem, aby to protější strana nepovažovala za útok nebo lynč. :)

 

To já se ozvu, když mi něco vadí na chování ostatních. A myslím, že je to dobré dělat, protože jinak se ti ostatní nedozví, že dělají něco špatně.

 

Je pravda, že když se ozvu, tak mě pak hodně lidí považuje za rýpala a někteří známí se mnou přestali mluvit, když jsem si jim třeba dovolil na Citu říct, že by mohli taky něco dělat, nebo jindy, že se mi něco úplně nelíbí...


  • 3

#8977 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 7:49

Děkuji.
Na geokešingovém fóru jsem se naučil od gymplu více z češtiny, než kdekoliv jinde :-) A jsem za to rád ;-). Člověk se stále učí. Příště už budu psát jen "Cita".

Když budeš psát cita s malým písmenem bude to lepší, není to žádné vlastní jméno ;-)
  • 1

#8978 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 8:23

Měl jsem do předu připravený lisitng, a čekal, kdy půjde do archivu. Kód na zámku jsem neměnil, k ničemu by to nebylo. Keš jsem chtěl umístit za elektrobednu, ale nakonec jsem jí dal dovnitř, viz. níže. Krabičku jsem do bedny umístil dnes, stejně jako nový zámek. Starý jsem dostal dolů typnutím čísleného kódu, který byl přehozený jen o jedno číslo. Jestli mi owner odpoví, samozřejmě mu starý zámek vrátím.

 

Když už jsme u toho jazykového koutku, tak kód jsi odhadl, tedy tipnul. Zajímavé je, že nikomu z těch, co nenašli, se přehození pouhého jednoho čísla nepovedlo odhalit. Mimochodem, co by se stalo, pokud bys ten kód netipnul a ten zámek na bruteforce nešel otevřít? Zkoušet kombinace u 3místného zámku jde, ale u 4místného si to nedokážu moc představit. Každopádně by asi bylo vhodnější se původního ownera zeptat předem, jestli plánuje keš řešit. Protože mi přijde docela rozdíl mezi tím, když původní krabička zmizí nebo když je pouze nedostupná. Ale každý uvažuje jinak.


  • 2

#8979 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 11:01

Mimochodem, co by se stalo, pokud bys ten kód netipnul a ten zámek na bruteforce nešel otevřít? Zkoušet kombinace u 3místného zámku jde, ale u 4místného si to nedokážu moc představit.

Dá se najít návod.


  • 0

#8980 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 11:44

Já si jednou dovolil veřejně se u jednoho eventu prostřednictvím WN ozvat s tím, že mnou psané povídání bylo použito bez mého vědomí. Reakce? V kostce: nemám kazit hru a veřejně lynčovat. Přitom by stačilo, kdyby mě dotyčný jen předem oslovil třeba přes email a zeptal se, jestli může text použít (samozřejmě bych svolil, vždyť o nic nejde)

Jistě, citovat by se mělo buď (skoro) doslova (a pak dát citovanou pasáž do uvozovek), nebo stručně reprodukovat autorovy myšlenky. V obou případech samozřejmě s uvedením zdroje, ale k tomu není třeba souhlas autora. Nejhorší je ale citovat pouze část textu, která se nám "hodí do krámu" a pak autora rozcupovat hlava nehlava, byť třeba v celém sdělení vlastně tvrdil opak... Tak si leckdo představuje polemiku.

Jiná věc jsou obrázky, grafy apod. Tam by se bez souhlasu autora nic použít nemělo.

Já jsem ovšem realista, takže u svých listingů nepíšu ©  (= Copyright), ale (CC BY-SA 3.0 CZ)  (= zkopíruj, ale uveď autora) nebo ( B ). Myslí se tím Beerware, což nabádá toho, kdo ten text přebírá, že musí vypít na autorovo zdraví jedno pivo.

Ad Roman z Jaroměře: měl ses kvůli té fotce ozvat a pohrozit té firmě soudem. Mohl jsi z nich vyrazit pár korun jako "mimosoudní vyrovnání".


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 26 září 2018 - 11:46

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama