Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8921 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 9:15

...Nikdonení schopný podle pravidel vyměnit logbook, tak vypínám...

No nekdy mam trochu jine mysleni a tak kdyz jsem si to precetl, tak jsem pochopil, ze autor toho logu to myslel trochu vic obecne nez je zvykle a pravdepodobne si stezuje na sirsi okoli sve cache a nikoliv a svou cache.

- Tak bud doopravdy NIKDO neni schopny ... a tak vsichni meni logbooky, ale ne podle pravidel

- Nebo v okoli NIKDO nemeni logbooky jak je psano v pravidlech

- Mozna on sam neni schopen vymenit ten logbook a aby se tak trochu schoval v anonymnim davu, tak pise NIKDO... a z toho nevylucuje ani sam sebe.

 

Ale v kazdem pripade z te vety se neda usuzovat na nic konktertniho, krome toho ze vypina sve cache a na to ma pravo. Mozna ceka jen na to az u okolnich cache se vymeni logbooky podle pravidel a zacne plati, že "NEKDO je schopny...". Vi buh. :D :P :D.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#8922 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 10:17

...nebo má svá vlastní pravidla.
  • 0

#8923 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 11:38

Taky si logbooky archivujeme, skladujeme v krabici pod postelí :D


Já v krabici ve skříni :D (bez ironie)

Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 21 září 2018 - 11:38

  • 0

#8924 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 11:58

Ale neni mozny z kese bez vedomi ownera cokoliv odnaset, zejmena pak ne logbook.

 

Beru to tak, že logbook patří ownerovi; samozřejmě není nic špatného na tom ho doplnit. Na druhou stranu jsem párkrát vyhodil z cache vyložený bordel v podobě zmačkaných jízdenek na vlak, parkovacích lístků, vlhnoucích bonbonů a podobných - někdy i dost nechutných - věcí. Jednou jsem z regulárky vyhodil skoro celé noviny, jejichž vnitřní dvojlist ležel zmačkaný asi o 2m dál a hádejte, co pod ním bylo ... :o


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8925 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 12:17

Beru to tak, že logbook patří ownerovi; samozřejmě není nic špatného na tom ho doplnit. Na druhou stranu jsem párkrát vyhodil z cache vyložený bordel v podobě zmačkaných jízdenek na vlak, parkovacích lístků, vlhnoucích bonbonů a podobných - někdy i dost nechutných - věcí. Jednou jsem z regulárky vyhodil skoro celé noviny, jejichž vnitřní dvojlist ležel zmačkaný asi o 2m dál a hádejte, co pod ním bylo ... :o

Tak bordel samozrejme. Kameni, slimaky, shnily veci. Jednou jsem z kese o Velikonocich vyhazoval velikonocni vajicko, co tam nekdo vlozil. To by asi za par dni byla pekna biologicka zbran. Myslel jsem tom jako ze se nemaj odnaset zadny veci co do ty kese patrej. Muzu tradovat, muzu vyhodit jasnej skodlivej bordel, ale zbytek odnaset nemam. Pridat muzu smysluplny predmety dle pravidel a vyjimecne logbook, ale v takovym pripade tam starej necham.


  • 0

#8926 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 12:42

Tipuju spíš na hřib podpapírák... ;)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8927 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2018 - 2:56

Taky si logbooky archivujeme, skladujeme v krabici pod postelí :D

Taky si založím pár keší a pak budu lákat kačerky na prohlídku sbírky logbooků  :wub: 


  • 0

#8928 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2018 - 10:23

Beru to tak, že logbook patří ownerovi; samozřejmě není nic špatného na tom ho doplnit. Na druhou stranu jsem párkrát vyhodil z cache vyložený bordel v podobě zmačkaných jízdenek na vlak, parkovacích lístků, vlhnoucích bonbonů a podobných - někdy i dost nechutných - věcí. Jednou jsem z regulárky vyhodil skoro celé noviny, jejichž vnitřní dvojlist ležel zmačkaný asi o 2m dál a hádejte, co pod ním bylo ... :o

 

 

Tak bordel samozrejme. Kameni, slimaky, shnily veci. Jednou jsem z kese o Velikonocich vyhazoval velikonocni vajicko, co tam nekdo vlozil. To by asi za par dni byla pekna biologicka zbran. Myslel jsem tom jako ze se nemaj odnaset zadny veci co do ty kese patrej. Muzu tradovat, muzu vyhodit jasnej skodlivej bordel, ale zbytek odnaset nemam. Pridat muzu smysluplny predmety dle pravidel a vyjimecne logbook, ale v takovym pripade tam starej necham.

 

Jednou jsem se potkal u kese s kacerama a videl jsem je davat tam bombony (jednalo se o smallku v lese). Kdyz jsem jim rikal, ze potraviny do kese nepatri, stejne tak jako nebezpecne predmety typu ziletka, nuz, nabojnice (uz jsem taky jednu nevystrelenou v kesi nasel), tak se na me docela hrube oborili, ue to tam davaji pro deti a ze mam drzet to cim vydavam zvuky.

Byla to pro me tenkrat dalsi kapka do geodeprese. Ale je to asi dan za to, ze lze dnes uz provozovat geocaching na beznym telefonu (cas, kdy na to clovek potreboval GPS jsou uz bohuzel pryc) :-(


  • 1

#8929 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2018 - 13:46

Od počátku lovím s telefonem a nikdy mě taková pitomost, jakou je cpát do keší tebou uvedené věci, nenapadla. Ani vlastnictví navigace není podmíněno inteligencí. Ale chápu, jak si to myslel. :)
  • 3

#8930 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2018 - 20:46

Jednou jsem se potkal u kese s kacerama a videl jsem je davat tam bombony (jednalo se o smallku v lese). Kdyz jsem jim rikal, ze potraviny do kese nepatri, stejne tak jako nebezpecne predmety typu ziletka, nuz, nabojnice (uz jsem taky jednu nevystrelenou v kesi nasel), tak se na me docela hrube oborili, ue to tam davaji pro deti a ze mam drzet to cim vydavam zvuky.

 

Děti zatím nemám, ale i kdyby ano, asi bych je nenechal jíst bombóny bůhvíjakého původu, které najdu někde v lese... Kdesi jsem slyšel citát "Čím míň člověk o něčem ví, tím víc si je jistý správností svého názoru" - v tomto případě to platilo o pravidlech geocachingu :)


  • 11

#8931 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2018 - 21:33

Trochu nechápu ten údiv, že si někdo "archivuje" logbooky. Já si ty, které zbudou v keších do výměny také nechávám a ukládám. I když jsou často dost poničené. V duchu písničky "Ukládám je tam kam patří, za rok za dva nebo za tři budu rád, že je mám" :-).

Každopádně mi vadí, pokud někdo logbook odnese. To se přece nedělá.
  • 1

#8932 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2018 - 22:39

Jednou jsem se potkal u kese s kacerama a videl jsem je davat tam bombony (jednalo se o smallku v lese). Kdyz jsem jim rikal, ze potraviny do kese nepatri, stejne tak jako nebezpecne predmety typu ziletka, nuz, nabojnice (uz jsem taky jednu nevystrelenou v kesi nasel), tak se na me docela hrube oborili, ue to tam davaji pro deti a ze mam drzet to cim vydavam zvuky.

Byla to pro me tenkrat dalsi kapka do geodeprese. Ale je to asi dan za to, ze lze dnes uz provozovat geocaching na beznym telefonu (cas, kdy na to clovek potreboval GPS jsou uz bohuzel pryc) :-(

Já jednou byl u obří keše, o kterou sis musel říct obsluze parkoviště. A jeden páreček vybral kde co a dal tam několik balíčků kapesníků. Když jsem se jich zeptal, jestli si nedělají legraci, tak mi řekli, ať si hledím svého, že si to každý hraje, jak chce. Nebo jsem byl kdysi na GeoZOO nebo jak se to jmenovalo, a tatík se synkem vybrali celou finálkovou bednu. A řekli mi, že cestou roztrousili bez výměny několik CWGček, tak co. Navíc je to jejich věc, jak hru hrají. Jako bych to už někde slyšel (četl).


  • 1

#8933 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2018 - 22:42

Tak tedy tohle je nejen geo deprese.

Google jak začal krouhat používání svých stránek, tak už to zasáhlo i Keškomapu a její nádherně použitelné Street view. Byly tam tři verze. Jedna nejde už dávno, druhá teď začala ukazovat negativ a upozornění pro majitele stránky, že by měl použít správný API klíč (tj. zaplatit). Panorama od Seznamu nejde už delší dobu. Třetí streetview zatím jde. Bohužel asi budu muset opustit tuto nádhernou kompilaci map Vše v jednom. a hledat na původních google mapách a Seznam mapách, tj. vyhledávat místo dvakrát, abych mohl porovnávat.

Bohužel Google je na tom tak dobře, že si může diktovat podmínky, je nějaký úbytek uživatelů nepoloží.

EDIT: ráno to funguje zase normálně. Ale znamená to asi, že při určitém provozu to začne stávkovat. Pochopitelně Google má právo nastavit podmínky pro využívání svých služeb, ale pokud z něčeho udělá prakticky standard a pak když se to používá všude, to omezí, dělá si silnou antireklamu, což ovšem Googlu nevadí, protože s výjimkou několika zemí (naštěstí vč. nás) konkurenci v oblasti map nemá.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 23 září 2018 - 8:09

  • 0

#8934 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2018 - 10:39

Péče o keš je věcí ownera, včetně výměny logbooku, ale to už tu bylo řečeno mnohokrát. Jako owner budu hlavně rád, pokud včas dostanu echo, že dochází logbook, to je nejoptimálnější výpomoc.

Zvědavka: hoď link na některou keš s tímto disable logem, chtěl bych vidět na vlastní oči, že to opravdu někdo napsal. :)

Tak už jsem to našel: https://www.geocachi...F_podolsky-most
To je teda kousek ;) Kromě téhle kešky si založil PWT a asi nestíhá servis....

755FB6E0-889A-4001-BA52-C4D8AD5082AE.jpeg 2F89E486-6182-4B92-BEF3-0B606F717382.jpeg

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 23 září 2018 - 11:16

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8935 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2018 - 21:10

Tak už jsem to našel: https://www.geocachi...F_podolsky-most
To je teda kousek ;) Kromě téhle kešky si založil PWT a asi nestíhá servis....

attachicon.gif755FB6E0-889A-4001-BA52-C4D8AD5082AE.jpegattachicon.gif2F89E486-6182-4B92-BEF3-0B606F717382.jpeg

 

Nestiha vydelavat na logbooky? :D


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8936 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2018 - 21:35

Tak už jsem to našel: https://www.geocachi...F_podolsky-most
To je teda kousek ;) Kromě téhle kešky si založil PWT a asi nestíhá servis....
attachicon.gif755FB6E0-889A-4001-BA52-C4D8AD5082AE.jpegattachicon.gif2F89E486-6182-4B92-BEF3-0B606F717382.jpeg

Omlouvám se, že jsem se neozvala, ač jsem zůstala pár dní neodhlášená - chystala jsem páteční event a využívala poslední krásný týden na střídání koupání na pískovnách a houbaření se zavařováním. Správně Plavčík našel, nejdřív byly disable keše ze série a dost mě znění překvapilo.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 23 září 2018 - 21:38

  • -1

#8937 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2018 - 21:52

...disable keše ze série a dost mě znění překvapilo.

 

Vzhledem k tomu, že dle nicku se jedná o tým, asi nikdo z týmu nemá čas vyměnit logbook. ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8938 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2018 - 21:54

nikdo není schopný podle pravidel doplnit lobbook, takže vypínám

 

Ale to je přece jasné! Vzpomeňte si na Trojskou lávku. Tam byl taky plný logbook, došlo tím pádem k přetížení mostní konstrukce a k jejímu pádu. A owner se bojí, aby nedošlo k podobnému neštěstí a apeluje na nás, abychom plný logbook vyměnili. Když most spadne, tak on nic, on muzikant... A hlavně že nespadne s ním!


  • 8
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#8939 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2018 - 22:13

Láďo, :-):-):-)
  • -1

#8940 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 6:52

Vzhledem k tomu, že dle nicku se jedná o tým, asi nikdo z týmu nemá čas vyměnit logbook. ;)

Jj, to bude ownerova hořká stížnost na bratry ve zbrani. :)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama