Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9481 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2019 - 23:03

Koukám na to, asi 100x FI za 16 dní, to mohlo někomu místnímu opravdu vadit, že se mu tam courají lidi...


  • 1

#9482 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 10:47

Ona tam je vlastně jedna cesta, od rybníka k bývalé bráně letiště a pak odtud do lesa. Další cesty vedly kolem rozestavěných a pobořených kasáren, které se v současnosti asi likvidují. Lidí - borůvkářů, houbařů, cyklistů - tam bývá dost. Ovšem asi ne až v blízkosti hangárů. Tam opravdu pokud to bylo zpřístupněno, tak před rokem, dvěma, dřív tam určitě byly ploty. Ono není dost dobře možné letiště oplotit, tak se předpokládá, že ochrana bude dána neznalostí, tím, že tam stejně nikdo nechodí. Ale to je jen odhad, opravdu to mohlo vadit zahrádkářům od rybníka, že jim jezdili kolem zahrady. Ovšem nedavno se tam kácelo a to jim musely jezdit kolem zahrad traktory a náklaďáky. Tuhle sérii jsem si nechával na nějaký hezký den, že to objedu na kole, škoda, že mi to nevyšlo. Uvidíme, jak to bude s obnovou.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 27 duben 2019 - 10:48

  • 0

#9483 kosovaci

kosovaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 12:53

Na tuhle sérii jsem se chystal včera. Místa uložení jsou jasné, ale keše nikde. Podle mě to není práce ostrahy- musely by přesci vědět souřadnice. Spíš bych to tipnul na nějakého kačera. Škoda, místa jsou to zajímavá a určitě stojí za návštěvu.


  • 0

#9484 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 17:16

Pro ty kdo to neví - Letiště Č. Budějovice je bývalé vojenské, dávno zrušené, léta se připravuje civilní provoz. Ranvej s parametry snad na Boeingy, ale infrastruktura žádná. Využití minimální, ta letadýlka co se tu provozují mohou odstartovat z ranveje i napříč. Ostraha tam asi je, asi by pro nikoho nebylo těžké si kačerský účet udělat a souřadnice zjistit. Ale pokud by to tak bylo, spíš bych čekal protest proti autorům a ne odnesení krabiček. Může to být opravdu něčí hloupost nebo pomsta, ale myslím, že vyhlášené problematické firmy tu teď nemáme.


  • 0

#9485 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 8:57

Vcera jsem tam byl a v terenu jsem ulovil 3 kousky naprosto bez problemu a ctvrty v aute ownera. Jeste jsem se pokousel o tri vytipovane, ale nic jsem nenasel, mista jsou uklizene, nerozhrabane, na to, ze tu byla cache je mozne prijit jen tak ze tu je obslapany jeden strom a navic pro mudlu skoro nepostrehnutelne, jinak nic. Docela mne prevapilo to rozhrani, kde cache chybi, a kde normalne ziji, to rozhrani je u znacky "zakaz vjezdu". Na kacera to nevypada, spis bych si tipl ochranku letiste, kde se nekdo prihlasil aby zjistil souradnice a hint. Precijen vetsina tech zmizelych cache byla v blizkosti silnice, ci bunkru a jen 4 byly v lese.

 

Dnes tam uz neni ani jedna, neb autor zbyle odnesl. Doporucil jsem mu nechat to 2 mesice odstat a pak to spusti v rezimu PM trochu dal od silnice.

 

Jinak pri tom silnem provozu na letisti (cca 1 letadlo za 14 dni ) se ochranka asi silne nudi a vymysli nahradni cinnost aby zustala ostrazita a jedna z moznosti je geocaching :rolleyes: .

 

No mohl by byt take problem v tom, ze v celem arealu je zakaz stani (znacka hned u vjezdu na letiste) a kdyz jdete kousek dal od auta, tak auto se musi odstavit a toho si nekdo musel vsimnout. A tutove nejeden kacer sem jel autem a navic ty parkovaci body k tomu primo vybizeji.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 28 duben 2019 - 9:00

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9486 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 9:40

Docela mne prevapilo to rozhrani, kde cache chybi, a kde normalne ziji, to rozhrani je u znacky "zakaz vjezdu". Na kacera to nevypada, spis bych si tipl ochranku letiste, kde se nekdo prihlasil aby zjistil souradnice a hint. Precijen vetsina tech zmizelych cache byla v blizkosti silnice, ci bunkru a jen 4 byly v lese.

Letiště v Budějovicích má status veřejného vnitrostátního letiště a kdybyste viděli současnou legislativu co se týče bezpečnosti letišť, tak byste se divili, co je požadováno. Rozdělení letiště na veřejné a neveřejné zóny, průkazy ke vstupu; pro návštěvy nutné vyřídit povolení, ne, že je vezmete s sebou, když už tam máte vstup; tlaky na oplocení letišť a jako prémie kontroly z ministerstva dopravy (což jsou mnohdy lidé, co létání nerozumí), co to chodí kontrolovat a ze kterých mají provozovatelé letišť strach.

 

Nějaké cedule se zákazem vstupu tam nejsou?


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#9487 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 10:03

Cele letiste je oplocene s ostnatym dratem nahore a na tom plote jsou cedule se zakazem vstupu a vjezdu. Ale cache a prubezna silnice na severni strane letiste je uz mimo ten plot. Cca nekde tady N 48°57.10983' E 14°27.17038' je cedule se zakazem stani a rychlosti v celem arealu a cca tady N 48°56.99907' E 14°24.81947' je cedule se zakazem vjezdu. Jinak nic neco zakazujici nebo prikazujici.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9488 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 16:44

Šolime, takže jsi ownera alespoň vyvedl trochu z depky? Jak tě znám,tak se ti to vyprávěním zážitků z odlovů určitě podařilo.
Škoda, že jsi nezůstal u Lhot na Táborsku - tam to včera bylo jak střídání stráží u některých krabek.:-) Co mám zatím nalezeno, tak samé lehké luštění nebo krátké procházky hezkými místy - asi by ti byl blízký humor ownera Dlouhé Lhoty, už listing stojí za přečtení. Pokud bys tuhle partu chtěl poznat, tak event ke Lhotám je publikovaný na konec května - na depku určitě nebude, vidím to na dobrou recesi. :-)
  • 0

#9489 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 18:28

No to bych musel o tech Lhotach vedet, oni nejsou na prvni pohled v mape videt. Ja mel vcera v planu kostlivce ve skrini, ktereho jsem chtel odlovit a soucasne jsem delal vse pro to aby mne uz nevysel cas a zas mel objektivni duvody proc ho nehledat. Ale vse slo jak po masle a tak cas vyzbyl, posledni objektivni duvod zmizel a ja musel na toho kostlivce ve skrini (Blanice - Soutok *BONUS*) a po nem jsem mel v hlave takove prazdno, ze jsem sel radsi nakupovat do OBI v Pisku.

 

Kdo tu cache poctive lovil, tak asi vi o cem mluvim.

 

Jen ted nevim zda to patri do deprese nebo do radosti, ja v kazdem pripade po odlovu trpel soucasne depresi  :(  i radosti :rolleyes: a tak jsem z toho mel nakonec velmi intezivni prazdny pocit :huh: .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9490 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 18:36

Teď budu mít depku, že jsem byla na parkovišti vedle a nepotkali jsme se. Njn, na výpravy potřebuji hlavně zásoby jídla. ;-)
Kutil že mě už určitě nebude, takže OBI jen nouzově pro žárovky apod. :-)
  • 0

#9491 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 6:30

Nedávno byla u ČB publikována nová série keší věnovaná letadlům - vypadala na pěknou procházku v lese. Dneska mi v poště přistává jeden mail za druhým s oznámením ownerů, že někdo posbíral krabičky.....Tak nevím, jestli někomu opravdu až tak keše vadily nebo jde jako v onom vtipu o začátečníka, který keše sbírá až má plnou stodolu a ptá se,kam je dávají ostatní.
Pro ownera je to na depku v obou případech, už jen listingy musely stát dost čas a dát dost práce. :-(

 

Skoro se mi chce zeptat... má owner souhlas majitele/majitelů pozemku/pozemků?


  • 0

#9492 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 7:57

Koukám na katastr, pozemky patří z velké části vojenským lesům a statkům, tj. majitelem je Česká republika. Ovšem jde o les a pokud je to tak, jak píšou ostatní, že plocha samotného letiště je oplocena a označena (před několika lety určitě nebyla, naopak byly oploceny některé objekty, které dnes asi nejsou), pohyb v lese před plotem odpovídá např. houbaření, sběru borůvek, nebo venčení psa. Problém je, pokud se parkuje na lesních cestách, vjíždí do zákazu vjezdu, to je ovšem problém těch, kdo to dělají, řešitelný policií nebo lesníky. A pokud by si někdo dal tu práci udělat si účet, nebylo by jednodušší přes profil napsat ownerům, že zvýšený pohyb osob v těchto místech není žádoucí? Než fyzicky hledat a sbírat? Z jiné oblasti je známý případ myslivnce, co si zřídil účet aby mohl ničit keše v lese, kde mu údajně kačeři plašili zvěř. Toto může být podobné, prostě člověk, ať už lesník, myslivec, nebo ochranka se chtěl zbavit kačerů v lese a přitom zůstat anonymní. Je to škoda, keše mají velice dobře zpracované listingy, samy o sobě stojí za stažení, těšil jsem se na delší procházku (projížďku na kole). Mám zkušenosti, že na městské mikrovky musím jít hned, než zmizí. Netušil jsem, že toto bude podobný případ.


  • 0

#9493 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 8:36

Koukám na katastr, pozemky patří z velké části vojenským lesům a statkům, tj. majitelem je Česká republika. Ovšem jde o les a pokud je to tak, jak píšou ostatní, že plocha samotného letiště je oplocena a označena (před několika lety určitě nebyla, naopak byly oploceny některé objekty, které dnes asi nejsou), pohyb v lese před plotem odpovídá např. houbaření, sběru borůvek, nebo venčení psa. Problém je, pokud se parkuje na lesních cestách, vjíždí do zákazu vjezdu, to je ovšem problém těch, kdo to dělají, řešitelný policií nebo lesníky. A pokud by si někdo dal tu práci udělat si účet, nebylo by jednodušší přes profil napsat ownerům, že zvýšený pohyb osob v těchto místech není žádoucí? Než fyzicky hledat a sbírat? Z jiné oblasti je známý případ myslivnce, co si zřídil účet aby mohl ničit keše v lese, kde mu údajně kačeři plašili zvěř. Toto může být podobné, prostě člověk, ať už lesník, myslivec, nebo ochranka se chtěl zbavit kačerů v lese a přitom zůstat anonymní. Je to škoda, keše mají velice dobře zpracované listingy, samy o sobě stojí za stažení, těšil jsem se na delší procházku (projížďku na kole). Mám zkušenosti, že na městské mikrovky musím jít hned, než zmizí. Netušil jsem, že toto bude podobný případ.

 

Na tomto případě se ukazuje, že série keší jsou hodně vidět a můžou vadit. Kdyby v tom lese byly dvě či tři keše, tak tam nebudou jezdit davy a bude klid. Současné pojetí geocachingu zaměřené mnohdy na sběr bodů (a série mikrovek v lese k ničemu jinému dobré nejsou) prostě občas způsobuje problémy a konflikty s veřejností. A k listingům. Kolik procent kačerů bude u tradičkové série v lese, kde jednotlivé keše nejsou zajímavé vůbec ničím, číst listingy? Řekl bych, že když tak 20 procent, bude to hodně. 


  • 3

#9494 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 9:09

Několik keší v tom poměrně rozsáhlém lese skutečně je nebo bylo. Bez problémů. Tohle je sice velká série, ale nemí to PWT. Je ale pravda, že se to z hlediska hledačů PWT podobá. Kolik procent bude číst listingy? Ten kdo má zájem o leteckou techniku, si je přečte. Já jsem rád, že už je mám v Geogetu, kde mi zůstanou i kdyby je archivovali nebo zPMOčkovali. Sice nejsem takový fanda do letadel, ale určité informace se mohou hodit a tady je mám na hromadě. A umístění? Kam jinam dát leteckou sérii, než do lesa k letišti? I když pravda, za války toto letiště moc pro nás pozitivní úlohu nemělo. Taky v těch keších šlo i o německá letadla. Jak vidím, teď se to po letech začíná hýbat a možná se dočkáme i civilního provozu s velkými letadly. Otázkou je, kdo sem bude létat, aby to nemělo stejný výsledek jako splavnění Vltavy.


  • 0

#9495 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 9:50

Několik keší v tom poměrně rozsáhlém lese skutečně je nebo bylo. Bez problémů. Tohle je sice velká série, ale nemí to PWT. Je ale pravda, že se to z hlediska hledačů PWT podobá.

 

To je přesně ono. Navíc je tam všude spousta naznačených parkovišť a těch 100 nálezů za 3 týdny, to je hodně lidí, hodně aut. Ten, kdo zvolil řešení v podobě odnesení keší, je idiot, má nejdřív slušně napsat ownerům. Ale třeba ani nemá účet na gc.com, pouze šel po vyšlapaných cestičkách. Geocaching má být aktivita, která nemá být viditelná pro veřejnost a takhle je a ne všem se to líbí.


  • 1

#9496 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 10:48

Debata na dvě stránky, ale že by někdo dal odkaz aspoň na jednu keš, to ne...kdo to má hledat?

 

GC85NRC


  • 3

#9497 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 11:20

Podíval jsem se na mapy letiště (například http://www.airport-c...-bezpecnost.jpg) a vypadá to, že všechny cache jsou mimo neveřejný prostor, paradoxně dvě z těch, co přežily, jsou zrovna u "úlů" v SZ části letiště, která je v plánku označena jako neveřejná. U toho zbytku bych si moc nebyl jistý, jestli ty prostory jsou skutečně volně přístupné (někteří, co tam mají FI se také divili), i když tam tedy údajně žádné zákazové cedule nejsou.

Ale to, že se provozovateli letiště nemusí lidé pohybující se hned za plotem líbit, se nedá vyloučit, vzpomněl jsem si na jednu cache v Pardubicích nedaleko semtínské chemičky, která se také nějak nápadně často ztrácela, přestože v žádné zakázané oblasti nebyla a byly jisté spekulace o tom, že se to nelíbí někomu ze Synthesie.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#9498 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 11:47

Možná by řešením bylo dát ty keše kousek dál od ranveje a (bývalých) hangárů. Ten les je velký dost a jeho souvislost s letištěm je zřejmá. Ovšem to jedině v případě teorie Ochranka. V případě teorie Myslivec, Lesák, Zahrádkář nebo Kačer je to jedno. Ovšem chápu, že přesun celé série znamená 24 x komunikovat s reviewrem a výsledek je nejistý, pokud se ten někdo nepřihlásí a nevysvětlí důvody, bude se to opakovat. A ztratily se keše i u cesty, odkud je k ranveji dost daleko a kterou i tak projíždí dost cyklistů.

A Kdo to má hledat? Stačí se podívat do prostoru Planá - Šindlovy Dvory - Mokré - Kaliště u Lipí  - Homole a ten had ze šedivých ikonek je zřejmý hned.


  • 0

#9499 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 12:12

Na tom letišti to bude patrně kombinace okolností. Sama jsem taky zaváhala, a sérii jsem prošvihla. Ale chápu to i z druhé strany.

 

Nedávno mi ta cesta skrz, okolo které byly ty keše, byla doporučená na kolo (tak 14 dní před spuštěním té série, místními). Sama jsem to do té doby objížděla jinudy. Takže průchod/průjezd je minimálně už delší dobu tolerován a běžně se tam jezdí/chodí, a nevypadá to, že by to někdo řešil. 

 

Druhá věc ovšem je, "natáhnout" tam kačery tou sérií. Být jedna nebo dvě kešky, tak to sice provoz zvedne, ale časem to opadne. Ta série ale bude větší lákadlo, takže se dá čekat i trvalejší problém. Navíc byla série v provozu zrovna, když bylo krásné počasí, takže tam byl provoz asi větší než by i byl obvykle.

Jestli to majitel keší měl se správou letiště nějak domluvené, to netuším. Ale stejně dobře mohl předpokládat, že je to vcelku normálně přístupný prostor - už několik let to letiště funguje spíš jen ve fázi zbožných přání a očekávání. Obávám se, že pokud to vadilo majiteli (ochrance), řešením bude časem zákaz i na té cestě. 

 

Že to může vadit i nějakému myslivci, je věc druhá. Kousek od nás nevydržely dvě keše, které silně vadily rybářům. Větší legrace byla, že rybáři pravidelně chodili nadávat i do firmy, kterým ten pozemek patřil (a který dotyční rybáři neměli pronajatý), s tím že si zaměstnanci dovolili chodit na pozemku firmy /"oni nám tam pořád lezou"/. Sice je odsud pravidelně vypakovali s poukazem na to, že jestli někdo někam leze kam nemá, jsou to ve skutečnosti dotyční rybáři, ale vždy několikrát do roka se situace opakovala... Lidé si "svou" pravdu neradi nechávají narušit skutečným stavem věcí.


  • 1

#9500 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 12:17

Debata na dvě stránky, ale že by někdo dal odkaz aspoň na jednu keš, to ne...kdo to má hledat?

 

GC85NRC

 

Díky. 

 

 

Nevím jak u ostatních listingů ale fakt by mě zajímalo co je tak unikátního na tomto listingu? To že je to výcuc z wikipedie? Nebo je tam ještě něco, co mi uniklo?


  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama