Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9501 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 12:28

Nedávno byla u ČB publikována nová série keší věnovaná letadlům - vypadala na pěknou procházku v lese. Dneska mi v poště přistává jeden mail za druhým s oznámením ownerů, že někdo posbíral krabičky.....Tak nevím, jestli někomu opravdu až tak keše vadily nebo jde jako v onom vtipu o začátečníka, který keše sbírá až má plnou stodolu a ptá se,kam je dávají ostatní.
Pro ownera je to na depku v obou případech, už jen listingy musely stát dost čas a dát dost práce. :-(

Listingy jsou kopírovány z Wikipedie.


  • 0

#9502 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 12:40

Když se stavěla kasárna (nikdy nedostavěná a teď bouraná), byla prý uzavřena i silnice Mokré - Kaliště, tj. ještě stovky metrů od té cesty, o kterou se teď jedná. Vojáci měli zabraný obrovský kus, který s letištěm nesouvisel. Až se zase udělá slušnější počasí, sjedu se tam na kole podívat, i když tam keše nejsou. Kdysi jsem tam hledal jedna boží muka a procoural jsem to tam komplet, kam to šlo (byla nakonec jinde). Plot tam určitě nebyl, kdybych měl tu drzost, mohl jsem se procházet po ranveji. Tak by mě zajímalo, jak je to tam teď, když začali stavět terminál a hrají si na opravdu civilní zprovoznění.


  • 0

#9503 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 12:58

Několik keší v tom poměrně rozsáhlém lese skutečně je nebo bylo. Bez problémů. Tohle je sice velká série, ale nemí to PWT. Je ale pravda, že se to z hlediska hledačů PWT podobá. Kolik procent bude číst listingy? Ten kdo má zájem o leteckou techniku, si je přečte. Já jsem rád, že už je mám v Geogetu, kde mi zůstanou i kdyby je archivovali nebo zPMOčkovali. Sice nejsem takový fanda do letadel, ale určité informace se mohou hodit a tady je mám na hromadě. A umístění? Kam jinam dát leteckou sérii, než do lesa k letišti? I když pravda, za války toto letiště moc pro nás pozitivní úlohu nemělo. Taky v těch keších šlo i o německá letadla. Jak vidím, teď se to po letech začíná hýbat a možná se dočkáme i civilního provozu s velkými letadly. Otázkou je, kdo sem bude létat, aby to nemělo stejný výsledek jako splavnění Vltavy.

No tak to teda nevim co uz by mel bejt powertrail kdyz ne tohle. Cca 20 mikro tradicek pohazenejch nadoraz co kolize dovolej po lese podel cest. Jediny co snad by mohlo bejt jeste horsi je kdyby jich bylo vic. Listingy jsou doslova vykopirovany z Wikipedie vcetne obrazku (aspon teda u Spitfiru, zrejme to u dalsich bude taky tak). Za me presne to jak geocaching nema vypadat. Zadna skoda jich neni. Kdyby tam byla misto toho jedna poradna kes, bylo by to lepsi a zadny problemy by nebyly.


  • 24

#9504 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2019 - 7:17

A co tak skusit sa spytat ochranky ci to berie ona alebo nie? Len tolko, ci im hovori nieco aktivita zvana geocaching. Za opytanie sa odsekaval jazyk mozno tak v 15.storoci, maximalne pytajuceho poslu prec, prinajlepsom sa zisti, ci za to mozu alebo nemozu. Keby tam byvam, tak s tym nemam problem. Ale mozno je to len tym, ze ja mam v takýchto situáciách ako vy myslim hovorite ´´prorizly jazyk´´ :-)


  • 0

#9505 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2019 - 14:49

Tak jsem dnes našla keš, očividně původní umístění v budce. V budce hnízdí pták s mladými (otvor nebyl zaslepený, budka ve výšce cca 1,7m). Keška položená pod budkou na zemi.
Někteří lidi mají očividně v hlavě jen těžítko.
  • 2

#9506 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2019 - 16:02

Tak jsem dnes našla keš, očividně původní umístění v budce. V budce hnízdí pták s mladými (otvor nebyl zaslepený, budka ve výšce cca 1,7m). Keška položená pod budkou na zemi.
Někteří lidi mají očividně v hlavě jen těžítko.

Ti, kteří musí za každou cenu odlovit i krabku, na které hnízdí pták s mladými, určitě...


  • 0

#9507 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2019 - 19:38

Ti, kteří musí za každou cenu odlovit i krabku, na které hnízdí pták s mladými, určitě...

A jak to má dopředu člověk vědět, že v budce bude místo krabky pták?
  • 1

#9508 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2019 - 21:41

A jak to má dopředu člověk vědět, že v budce bude místo krabky pták?

Když kouknu dovnitř a uvidím ptačí hnízdo, tak tam nebudu hrabat ... 

 

Mimochodem, kdysi jsem objevil cache v dutině stromu, z jedné strany cache, z druhé asi o metr výš včelí hnízdo ...


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#9509 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2019 - 22:40

Když kouknu dovnitř a uvidím ptačí hnízdo, tak tam nebudu hrabat ...

Tak to je snad zcela jasné.
  • 0

#9510 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 5:38

Proto taky není moc vhodné dávat keš do ptačí budky, když tak bez vletového otvoru. Ovšem pravé budky jsou dnes všude, stalo se to módou (vhodnou) a tak hledač se špatnými souřadnicemi někdy vleze do sousední pravé. Ona to není zase taková tragédie, někteří ptáci vyhnízdí i v poštovní schránce a úmrtnost drobných ptáků je dána spíš kočkami, dravci, nebo mrazem. A průměrná obsazenost budek je dost nízká. Ale je to zbytečné. První budka mi připadala jako dobrý nápad. Desátá a další už ne.


  • 0

#9511 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 7:50

U nás na paneláku zaparkovala sýkorka feťačka a snesla si vajíčka v plechovém popelníku s vajglama. Přišlo se na to až jí někdo toho vajgla típnul o peří. :-) Samozřejmě je tam dál. :-)


  • 3

#9512 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 21:17

Zajímavé, že DNF mě do depky nepřivádí, kolikrát si cestu nebo i místa, kde se zastavil čas, užívám víc než vlastní keš.
Spíš mě mrzí, kam se nestíhám podívat. Včera jsem měla mezi naplánovanými i jednu Cestu časem....a čas mi na ni chyběl. :-(

Opět se vracím k jasnému introvertovi, místo eventu jsem se včera toulala sama na zapadlých místech. Do depky mě přivádí davy, jsou místa, kterým se proto přes léto radši vyhýbám.
  • 1

#9513 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2019 - 12:16

To je zase dneska den :-(. https://www.geocachi...E_pejsci-v-lese


  • 0

#9514 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2019 - 14:56

Rekl bych, ze za to opakovani muze c:geo.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9515 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2019 - 15:09

Ono je docela rušno a "veselo" i na jihu, ale z tabletu sem nedám odkazy. Možná je to i dobře.
Jde o jeden překlep WN a FI a kauzu schvalování....no, početla jsem si, měla jsem v mailu co mazat. ;-)

Ale pořád mě hra baví, jen ji neberu až tak vážně jako určitá část komunity.
  • 0

#9516 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2019 - 20:53

Rekl bych, ze za to opakovani muze c:geo.

To tezko. Pred casem kolegou vyzkouseno, ze webova logovaci stranka (ani nova ani stara) nedovoli vicenasobny log NM ani NA (stejne jako FI), alespon ne behem jednoho dne.A zeby GS dostal rozum a c:geo mohlo byt pres API pochybuji.


  • 0

#9517 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2019 - 21:51

Rekl bych, ze za to opakovani muze c:geo.

 

 

Tak mi přijde, že na gc.cz je c:geo vtělený antikrist, jehož jméno raději nebrat do klávesnice (natož se přiznat k používání, nechce-li člověk ohnivé palce), a když už je vyslovit, tak jen pokud se jím dá označit původce jakéhokoli zla...


  • 0

#9518 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2019 - 22:50

c:geo umí krást. Tak možná proto.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#9519 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 5:45

Webová stránka neumožní vícenásobný FI. V poslední době. Dříve to umožnila, nevím už jak je to dlouho, co to změnili, ale tak moc dlouho to není. Hlavně začátečníkům se stávalo, že byli netrpěliví a poslali FI několikrát.


  • 0

#9520 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 6:02

Ja si to vicenasobne odeslani logu nevymyslel. Bylo to tu nekolikrat zmineno a vysvetleno, ze k tomu dochazi treba pri spatnem pripojeni. Jestli to uz nedela, to netusim. Ale pripadalo mi to jako rozumnejsi vysvetleni nez to, ze by nekdo poslal 10+ stejnych logu za sebou. To mi smysl nedava.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama