Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9521 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 7:00

c:geo umí krást. Tak možná proto.

 

To já umím taky, když na to přijde. A vsadím se, že ty taky.  Ale to ještě neznamená, že jsme i vrazi.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 09 květen 2019 - 7:02

  • 0

#9522 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 7:30

Proto nepisu že někdo krade, ale jen to, že to c:geo umí. A možná ani někteří kačeři userove nevědí, že to umí.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 09 květen 2019 - 7:32

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#9523 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 7:34

Vícenásobně teď nelze logovat FI. NA a jiné logy asi jo, je to logické, nenajít můžu i několikrát po sobě. Takže když někdo má pomalé nebo blbé připojení a odešle několikrát po sobě (ať už ručně nebo automaticky), možné to asi je. Jen kdybych něco tak důležitého posílal, asi bych si zkontroloval jestli to tam je a případně duplicity smazal. Ownerovi a RW by ale stejně přišla spousta mailů.


  • 0

#9524 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 7:35

Proto nepisu že někdo krade, ale jen to, že to c:geo umí. A možná ani někteří kačeři userove nevědí, že to umí.

Když pobydou chvíli na gc.cz, dozvědí se to opakovaně. :-)

Kolik z dalších běžně v PC a na mobilech používaných aplikací to neumí?


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 09 květen 2019 - 7:36

  • 0

#9525 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 8:21

Nová logovaci stránka ty duplicity neumí, nicméně ta stará logovaci stránka, která duplicitu klidně vyrobí, stále existuje. (Zkus si nějaký ten log editovat...) A kterou z nich asi tak používá cgeo?
  • 2

#9526 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 9:09

Mě ani stará logovací stránka (opt out) nepovolí druhý FI. Ale nevylučuju, že stále funguje ještě nějaká starší, co to umí, nebo že při jiném postupu to umožní. C:geo neznám.


  • 1

#9527 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 18:23

Vícenásobně teď nelze logovat FI. NA a jiné logy asi jo, je to logické...

 

Me pozdeji doslo, ze to nejak musi jit kdyz to udelal. Pred cca rokem jsme  to resili na eventu a tehdy to neslo, resp. stara stranka odeslala, ale log nikde nebyl, nova ani nenabidla. Bohuzel jsem to na vlastni oci nevidel, tak jen cituji. Zrejme nejaky vyvoj ci kdovi co a byla to chyba nekde v jine casti systemu, nikoliv umysl.

 

Ja pise HaLuMa, nova stranka skutecne duplicity nedovoli a to i v pripade NM logu, to mam pred casem vyzkouseno.


  • 0

#9528 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 18:46

Nová logovaci stránka ty duplicity neumí, nicméně ta stará logovaci stránka, která duplicitu klidně vyrobí, stále existuje. (Zkus si nějaký ten log editovat...) A kterou z nich asi tak používá cgeo?

 

Nojo ale kdyz na to koukam, tak ten text logu je ten z nove logovaci stranky, stara ho klidne posle prazdny. Takze bud c:geo pouziva tu novou (nevim, pouzivam offline do field notes), nebo to musel delat z jine apky ci webu. No at tak nebo tak, je to vul.  Asi chce trumfnout kolegu z JC kraje o kterem se diskutuje ve vedlejsim vlakne.


  • 0

#9529 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 20:07

Tak ono to, že formulář na logovaci stránce podle stavu zálohování nějaké formulářové hodnoty nenabízí, nijak neomezuje to, jaké hodnoty tam strojově cgeo podstrčí.
  • 3

#9530 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 20:42

Tak ono to, že formulář na logovaci stránce podle stavu zálohování nějaké formulářové hodnoty nenabízí, nijak neomezuje to, jaké hodnoty tam strojově cgeo podstrčí.

 

A nepodstrcilo by je tam v anglictine? Pokud vim, tak se obcas resi, ze prepne stranky GC do anglictiny a pak uz nedokaze (chyba spojeni nebo v programu) prepnout zpet. Ale nevim, jak web tak mobil mam v anglictine, takze i c:geo stejne jako Locus, ktery ted pouzivam vice, jsou komplet v anglictine (samozrejme text logu, ktery pisu je vetsinou cesky). No nic, koncim diskusi, vecnou cast kauzy si stejne musi poresit owner s reviewerem a jak to ten hnup udelal je celkem jedno.


  • 0

#9531 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2019 - 6:17

Je to otázka, jestli je omezení jen na straně prohlížeče příp. serverové stránky pro logování (že nenabídne FI), nebo na straně databáze. Je dost pravděpodobné, že to omezili jen napůl, tj. že i když se FI nenabídne, vygenerovaný požadavek na něj se přijme. Totéž s NA apod. Ale pořád si myslím, že několikanásobný NM a nakonec i NA je v pořádku, keš může být několkrát po sobě ve stavu, že něco potřebuje a když owner nereaguje, aby poslal OM, která příznak smaže, nahromadí se tam NM, třeba od různých lidí, ale klidně i od jednoho. Ale to je jen logika, skutečnost může být jiná.


  • 1

#9532 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2019 - 9:35

To je zase dneska den :-(. https://www.geocachi...E_pejsci-v-lese

Když jsem poblikoval tohle, tak mi ani tak nešlo o to opakování archivního logu, ale že po nenálezu stage borec hned usoudil, že se o keš nestarám a poslal ji do archivu.


  • 0

#9533 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2019 - 14:16

... 15x


  • 0

#9534 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2019 - 21:33

https://coord.info/GC86TQJ

 

...další kačer s 11 (!!!!) nálezy má pocit, že MUSÍ založit vlastní krabičku. Ach jo.


  • 0

#9535 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2019 - 23:02

https://coord.info/GC86TQJ

 

...další kačer s 11 (!!!!) nálezy má pocit, že MUSÍ založit vlastní krabičku. Ach jo.html 

Ale je vidět, že se s každou další keškou zlepšuje. Postupně objevuje možnosti HTML editoru. Od jednobarevného listingu bez náznaku interpunkce na dalších nasazuje barevné odlišení a typ písma ( pravopis ale dál pokulhává ). Tady jsem si vzpomněl na svoje začátky ,,samouka" a na radost, když se mi povedlo do listingu kešky ,,zapracovat" něco barevného a typově odlišného než měli owneři v mém okolí ( první moje keška měla v listingu dva obrázky a jeden typ písma ).  :D  :D  :D


Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 12 květen 2019 - 23:03

  • 1

#9536 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2019 - 6:50

https://coord.info/GC86TQJ

 

...další kačer s 11 (!!!!) nálezy má pocit, že MUSÍ založit vlastní krabičku. Ach jo.

 

Ono to není v počtu nálezů. Viděl jsem pěkné kešky u kačera s podobným počtem. Ostatně já toho taky moc nemám a už dvě keše v terénu a zdá se, že se líbí.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 13 květen 2019 - 6:51

  • 0

#9537 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2019 - 13:27

c:geo umí krást. Tak možná proto.

Prosím o podrobnější vysvětlení.


  • 0

#9538 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2019 - 14:14

Proto nepisu že někdo krade, ale jen to, že to c:geo umí. A možná ani někteří kačeři userove nevědí, že to umí.

 

Prosím o podrobnější vysvětlení.

 

c:geo nezískává data o keších přes API, ale chová se, zjednodušeně řečeno, podobně jako webový prohlížeč. Což ale není zcela v souladu s Terms of Use. Běžní uživatelé mají pro přístup přes API poměrně přísné limity a c:geo je svým fungováním obchází. Za tohle tvrzení tu jistě schytám kritiku, ale u kačera, co je PM, bych to ale podle mého osobního názoru neviděl jako problém. c:geo bude pravděpodobně více zatěžovat server, ale limity pro PM zcela jistě neporuší (tedy pokud nestahuješ celou ČR najednou). A většina BM o nějakých limitech nic netuší nebo to nevnímá jako problém. 
Řešení by bylo jednoduché. Stačilo by, aby c:geo začalo používat API. Nevím ale, jestli autoři c:gea požádali o přístup k API a nedostali ho nebo ani nežádali. Ale jako PM mě to skutečně netrápí.


  • 7

#9539 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2019 - 17:28

c:geo nezískává data o keších přes API, ale chová se, zjednodušeně řečeno, podobně jako webový prohlížeč. Což ale není zcela v souladu s Terms of Use. Běžní uživatelé mají pro přístup přes API poměrně přísné limity a c:geo je svým fungováním obchází. Za tohle tvrzení tu jistě schytám kritiku, ale u kačera, co je PM, bych to ale podle mého osobního názoru neviděl jako problém. c:geo bude pravděpodobně více zatěžovat server, ale limity pro PM zcela jistě neporuší (tedy pokud nestahuješ celou ČR najednou). A většina BM o nějakých limitech nic netuší nebo to nevnímá jako problém. 
Řešení by bylo jednoduché. Stačilo by, aby c:geo začalo používat API. Nevím ale, jestli autoři c:gea požádali o přístup k API a nedostali ho nebo ani nežádali. Ale jako PM mě to skutečně netrápí.

Dík za vysvětlení. Myslel jsem původně, že se jedná o nějaké nelegální/nekorektní chování k ostatní datům v Androidu.


  • 0

#9540 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2019 - 19:34

Řešení by bylo jednoduché. Stačilo by, aby c:geo začalo používat API. Nevím ale, jestli autoři c:gea požádali o přístup k API a nedostali ho nebo ani nežádali. Ale jako PM mě to skutečně netrápí.

 

Ted kdyz vyvoj c:geo ponekud ustrnul, tak muze byt situace jina. Nicmene drive by asi API pouzili radi ale zaroven chteli c:geo jako open source. Jenze GS jsou hlavne obchodnici a tak pristup pres API nemuze byt soucasti open source. Resp. by asi mohl byt formou nejakeho uzavreneho interface, ktery by se pri kompilaci c:gea jen linkoval jako binarni soubor. Ale zas tak do hloubky tomu ani licencnim podminkam nerozumim. Sice jsem programator, ale pisu firmware, tedy orientace hlavne na obsluhu hardware.  Se zbytkem prispevku souhlasim, sice uz primarne pouzivame Locus, ale na c:geo (dokud fungovalo dobre a update byly caste) nedam dopustit. Stale ho oba mame nainstalovane jako zalozni.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama