Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10081 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 22:49

Tu znám, nefunguje. :-(
Spíš něco o pokročilém věku, on trochu zezadu mate sestřih, takže nějaké varování typu " zezadu lyceum, zepředu muzeum".

Ono nefungovalo ani "Pozor, blondýna za volantem". Tu jsem dostala kdysi od kolegy za zaučování v práci - na silnici spíš probouzela snahu si bloncku prohlédnout, čili efekt přesně opačný.

Napadlo mě něco ve stylu "jseš si jistý, že tě nesnímá kamera a večer nebudeš na Nově?"

Mozna by pomohlo sednout si v aute opacne, xichtem dozadu ;)


  • 5

#10082 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 23:16

Tu znám, nefunguje. :-(
Spíš něco o pokročilém věku, on trochu zezadu mate sestřih, takže nějaké varování typu " zezadu lyceum, zepředu muzeum".

Ono nefungovalo ani "Pozor, blondýna za volantem". Tu jsem dostala kdysi od kolegy za zaučování v práci - na silnici spíš probouzela snahu si bloncku prohlédnout, čili efekt přesně opačný.

Napadlo mě něco ve stylu "jseš si jistý, že tě nesnímá kamera a večer nebudeš na Nově?"

 

Celkem dobře funguje použití ostřikovače, ať už v koloně nebo na lepiče při jízdě. Můžu vřele doporučit...


  • 1

#10083 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 5:57

Při popojíždění mi to lepení až zas tolik nevadí. Za jízdy ano, takže si ostříknu přední okno a lepič se vzdálî. Při popojíždění do kopce ale stačí vždy při rozjezdu maličko couvnout, on už si sám nechá odstup.
  • 1

#10084 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 10:25

Tu znám, nefunguje. :-(

 

V tom případě, pokud máš nějaké auto, kterého se chceš zbavit, tak nějakému takovém expertovi dupni na brzdu, on to do tebe nakouří, policajtům řekneš, že ti do cesty vběhlo zvíře... třeba si to zapamatuje, že bezpečná vzdálenost k něčemu slouží. Alternativní metoda, kterou používám (narozdíl od te předchozí ;-) je, že na prvním vhodném místě sjedu na kraj vozovky nebo úplně mimo a počkám až debil předjede.

 

Bohužel, vzhledem k tomu, že tohle policajti vůbec neřeší (ono taky jak, žejo?) tak to v podstatě žádné řešení nemá, než si dát na držku. Bohužel agresivita řidičů je dneska taková, že můžeš čekat cokoliv. Já takhle jednou měl za zadkem debila asi metr a ve zpětném zrcátku jsem viděl, že ještě telefonuje. To mě hodně znervóznělo, tak jsem lehce přibrzdil, jen aby se rozvítily světla (cokoliv víc by stejně vedlo ke kolizi). To tomu magorovi stačilo k tomu, aby mě předjel, na silnici první třídy zastavil a šel na mě řvát. Zlatej vlak...


  • 1

#10085 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 11:31

Všechno uvedené kromě Modrákovy rady  ( řídit bude asi kdo? Teslu nemám a ani bych ji nechtěla ) podle situace dělám. Auta se zbavovat nechci, mělo teprve páté narozeniny a  když už jsem si na ně konečně zvykla, ráda bych, aby mi pár let vydrželo.

Když nezapomenu kameru doma, nejúčinnější mi přijde provokativně rozsvítit display. Díky ostřikování vypleskám takových 7-8 litrů za půl roku, dřív to nebyl ani třílitrový kanystr. Fakt bych některým borcům, zejména těm, co předjíždí před horizontem nebo před zatáčkou kam nevidí, na místě auta šrotovala, aby nemohli nikoho ohrožovat. Taky jsem jezdívala dost ostře a rychle, ale vždycky tak, abych nikoho ( kromě sebe ? ) neohrožovala. Dneska mě kolony donutily se zklidnit a zařadit, předjet dvě auta, když jich jede v koloně dvacet nemá cenu - jen jezdím stejnou trasu dvakrát tak dlouho co dřív v noci při prázdných silnicích. :-(


  • 0

#10086 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 13:15

Všechno uvedené kromě Modrákovy rady  ( řídit bude asi kdo? Teslu nemám a ani bych ji nechtěla ) podle situace dělám.

Sem netusil ze patris mezi tech par excentriku co si svuj Rolls ridi sami :)


  • 1

#10087 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 13:17

V tom případě, pokud máš nějaké auto, kterého se chceš zbavit, tak nějakému takovém expertovi dupni na brzdu, on to do tebe nakouří, policajtům řekneš, že ti do cesty vběhlo zvíře... třeba si to zapamatuje, že bezpečná vzdálenost k něčemu slouží. Alternativní metoda, kterou používám (narozdíl od te předchozí ;-) je, že na prvním vhodném místě sjedu na kraj vozovky nebo úplně mimo a počkám až debil předjede.

 

Riskovat sebemenší poškození krční páteře za to myslím nestojí.

Alternativní metodu také používám.


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#10088 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 13:18

Jaký Rolls? Loni na Vánoce jsi mi ho zapomněl poslat!   :angry:  Letos by ses mohl polepšit.  ;)


  • 0

#10089 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 16:41

Bezdůvodné brždění je hrubý dopravní přestupek. Kolega takhle chtěl vytrestat šmudlu co jel těsně za ním, krátce zabrzdil a průser byl hotovej. Borec do něj ťuknul, lekl se dupl na brzdu a zatočil volantem. Pak se třikrát otočil přes střechu. Bohužel on i auto za ním mělo kameru a policie vyhodnotila jeho brždění jako bezdůvodné a ohrožující dopravu. Po dvou letech soudů skončil s podmínkou a zákazem řízení na tři roky, dásledně pak psychologické vyšetření. Borec za svou přiblblou jízdu dostal 3 body, 2000Kč pokuty.


  • 3

#10090 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 17:24

Jaký Rolls? Loni na Vánoce jsi mi ho zapomněl poslat!   :angry:  Letos by ses mohl polepšit.  ;)

 

Moc se omlouvam. Loni jsem byl na rade ja. Ale nechtel jsem Rollse, ale Bentleyho


  • 0

#10091 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 17:26

Bezdůvodné brždění je hrubý dopravní přestupek. Kolega takhle chtěl vytrestat šmudlu co jel těsně za ním, krátce zabrzdil a průser byl hotovej. Borec do něj ťuknul, lekl se dupl na brzdu a zatočil volantem. Pak se třikrát otočil přes střechu. Bohužel on i auto za ním mělo kameru a policie vyhodnotila jeho brždění jako bezdůvodné a ohrožující dopravu. Po dvou letech soudů skončil s podmínkou a zákazem řízení na tři roky, dásledně pak psychologické vyšetření. Borec za svou přiblblou jízdu dostal 3 body, 2000Kč pokuty.

 

A tvrdil kolega, že mu přes cestu běželo zvíře? Každopádně bezdůvodné brždění je dopravní přestupek a lepení se někomu na zadní nárazník...? Asi ne. Vždycky platilo, že co nedobrzdíš, to neukecáš, ale časy se, zdá se mění.


  • 0

#10092 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 17:30

Pánové, jako blondýně by mi zcela jistě uznali naprosto jinou argumentaci:

 

Lepil se mi na zadek, chtěla jsem přidat plyn a V ROZČÍLENÍ si spletla pedály.  ;)  Kdo mi dokáže, že to tak nebylo? Jsem stará, potrhlá a on mě vylekal.....


  • 0

#10093 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 17:34

Doporučuje se zpomalit bez brzdění, pomalu zajet na krajnici a rozblikat varovná světla. Nechat se předjet a potom pokračovat.
Na Slovensku jsou na dálnicích dopravní znacky, na nichž je nařízen minimální odstup a policie nekompromisně pokutuje. V Rakousku sice značky nejsou, ale nedodržení odstupu je také stíháno. A to podle kamerových záznamů.
  • 3

#10094 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 17:35

A tvrdil kolega, že mu přes cestu běželo zvíře? Každopádně bezdůvodné brždění je dopravní přestupek a lepení se někomu na zadní nárazník...? Asi ne. Vždycky platilo, že co nedobrzdíš, to neukecáš, ale časy se, zdá se mění.

Na argumentaci zvířetem tam byly bohužel dvě kamery... Ne, vybržďování není dobrá praktika na silnici. Ani lepení. Zkrátka ani jedno.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 30 říjen 2019 - 17:36

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#10095 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 17:38

Snad už konečně bude bezpečný odstup i v našich zákonech. Kolikrát brání lepení i bezpečnému předjíždění - auta jsou tak nalepená, že je problém se zařadit.


  • 0

#10096 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 17:51

Doporučuje se zpomalit bez brzdění, pomalu zajet na krajnici a rozblikat varovná světla. Nechat se předjet a potom pokračovat.
Na Slovensku jsou na dálnicích dopravní znacky, na nichž je nařízen minimální odstup a policie nekompromisně pokutuje. V Rakousku sice značky nejsou, ale nedodržení odstupu je také stíháno. A to podle kamerových záznamů.

I to uz jsem kdysi udelal. Typek zastavil taky a zrejme mi sel rozbit hubu. Pockal jsem az zhasne motor, vystoupi, udela par kroku a pak jsem v pohode ujel. Nez se dokazal znovu rozjet, byl jsem pryc.


  • 2

#10097 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 18:22

Ty jsi mu předtím něco provedl?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#10098 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 19:18

Ty jsi mu předtím něco provedl?

Jo. Predjizdel u Sparty odbocovacim pruhem kolonu a ja si dovolil ho nepustit pred sebe.


  • 0

#10099 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 19:30

Jo. Predjizdel u Sparty odbocovacim pruhem kolonu a ja si dovolil ho nepustit pred sebe.

Tak na tomto miste svagr zazil neco vic vyhroceneho. Jelito nebylo z odbocovaciho pruhu vpusteno, tak na svetlech (byla cervena) vlezlo do kufru a heverem rozbilo tomu, co ho nepustil, okno.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#10100 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 20:39

Čtvrtina lidí neměla papíry vůbec dostat a čtvrtině by je měli zase vzít.

A jak by bylo najednou volněji.  :D

 

Je to teda dost OT, ale soustavně nám kolem Brna někdo bourá na dálnici, tak su z toho takový frustrovaný.  :ph34r:


  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama