Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10121 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 17:30

Nemusí – záleží na Tobě, jestli si ho necháš do katalogu zařadit. Ale když je v katalogu, vidí ho ostatní majitelé, mohou navrhovat výměnu,  dá se s ním pracovat ve skriptech třeba v Geogetu a pak ve statistikách atd…


  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#10122 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 18:00

V Geogetu muzes pacovat i s temi, co v katalogu nejsou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10123 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 20:57

Tak nevím, totálka mi přijde spíše dost velká prohra. Dají ti tak polovinu ceny opravy. Příbuznou nabourali. Měla čerstvě opravené auto před technickou za 20 tisíc. Pojišťovna řekla - totálka a ocenili to na 11 tisíc (i přes účet za opravu auta týden před nehodou za 20 tisíc). Řekli, že to nemá cenu opravovat. Nakonec příbuzná řekla, že to auto zná, že nemá cenu kupovat jiné (za tu cenu totální vraky), že si ho nakonec nechá opravit. Podařilo se mi přimět pojišťovnu k proplacení dalších asi 7 tisíc (část opravy, další část řekli, že je příprava na technickou), ale alespoň něco. Naštěstí dle NOZ je přední návrat do původního stavu, kterým jsem argumentoval. Ale stejně je to pěkně v Prčicích, co ty pojišťovny zkouší.


  • 0

#10124 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 22:28

Auto jsem koupila za 20, šest let s ním jezdila, za totálku dostala 15, ale to už bylo na všech nosných částech i podvozku zrezlý na mraky, po pár měsících jsem ho pak za další 3 tisíce prodala už nepojízdný údajně na ND (co s ním nový majitel udělal reálně, vědět nechci).

Nestěžuju si. :-)

 

(Tu bouračku jsem neopravovala, dojezdila jsem s promáčklýma pravýma dveřma.)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 01 listopad 2019 - 22:32

  • 0

#10125 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2019 - 12:24

Nevím, kdo z vás ho sledoval, ale mně bude chybět: blog zasipkou.xyz končí...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#10126 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2019 - 14:27

Nemam ksichtoknihu, co je duvodem?
  • 0

#10127 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2019 - 14:40

Tak tedy info z Ksichtoknihy:

Důležitá zpráva:

Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl, že blog www.zasipkou.xyz bude 31.12.2019 zrušen. Tímto chci poděkovat všem, kteří nás sledovali a zároveň vysvětlit důvody, proč jsem se takto rozhodl. Jak jistě víte, blog je nekomerční, to znamená, že všechny náklady spojené s provozem webu ležely na mých bedrech a ony náklady bohužel nejsou malé. Jako provozovatel webu do nich musím započítat náklady na hosting, údržbu webu, platby za bezpečnostní opatření spojená s webem, GDPR (a to i vedlejší náklady na zakoupené publikace a následná školení). Bohužel, ani různá bezpečnostní opatření nejsou zdarma. Do této chvíle jsem se snažil vše obsáhnout sám, včetně administrace. Bohužel nastal čas, kdy náklady začínají přesahovat pro mě únosnou mez. Tímto se omlouvám Vám, pravidelným čtenářům i přispěvatelům, ale v tuto chvíli náklady přesáhly mez, se kterou je to z mojí strany udržitelný "koníček". K mému rozhodnutí přispěla i absence komentářů pod články nebo minimální reakce na našem FB profilu. A tak se Vám všem omlouvám a slibuji, že se pokusím najít řešení, při kterém by články nezmizely, ale byly by pro Vás "nějakou" přijatelnou formou přístupné i nadále, protože většina z nich je opravdu unikátní. Videa pro začátečníky zůstanou samozřejmě na Youtube dále přístupná. Díky, že jste nás četli a díky lidem, kteří mi zdarma pomáhali a že to dělali pro radost nás všech. Velké Díky!

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 03 listopad 2019 - 14:52

  • 1

#10128 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2019 - 19:59

Po cca 20 DNF najednou FI log: "Tak tady jsem nano sice nenašel, ale v rouře byl PVC pytlík s čistým papírem, no a tak jsem se zalogoval, díky za keš." :-.(


  • 0

#10129 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2019 - 20:28

Dejwy: diky
  • 0

#10130 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 11:59

Na začátku srpna jsem našel při hledání jedné mysterky pěkné místo uprostřed lesů, nikde nikdo. Připravil jsem tedy krabičku a vymazlil listing. Na konci října jsem se konečně dostal k umístění keše. Po čtrnácti dnech čekání na publikaci jsem dostal zprávu, že je v kolizi s jednou mysterkou. Keš bohužel nejde přemístit, protože má smysl jen na tom jednom konkrétním místě. Tři měsíce čekání a výsledek tohle...


  • 0

#10131 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 12:33

Na začátku srpna jsem našel při hledání jedné mysterky pěkné místo uprostřed lesů, nikde nikdo. Připravil jsem tedy krabičku a vymazlil listing. Na konci října jsem se konečně dostal k umístění keše. Po čtrnácti dnech čekání na publikaci jsem dostal zprávu, že je v kolizi s jednou mysterkou. Keš bohužel nejde přemístit, protože má smysl jen na tom jednom konkrétním místě. Tři měsíce čekání a výsledek tohle...

Osvědčilo se mi napsat příslušnému revírnímu, kterýžto mi vždy ochotně ověřil kolize před započetím prací na keši.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 09 listopad 2019 - 12:34

  • 1

#10132 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 13:23

Na začátku srpna jsem našel při hledání jedné mysterky pěkné místo uprostřed lesů, nikde nikdo. Připravil jsem tedy krabičku a vymazlil listing. Na konci října jsem se konečně dostal k umístění keše. Po čtrnácti dnech čekání na publikaci jsem dostal zprávu, že je v kolizi s jednou mysterkou. Keš bohužel nejde přemístit, protože má smysl jen na tom jednom konkrétním místě. Tři měsíce čekání a výsledek tohle...

HA HA přesně tohle se mi stalo asi tak před hodinou. Místo, které znám jak své boty a jsem v kolizi nějakejch 70 metrů. Sice jsem věděl, že tam je konec jedné multiny, ale po odlovení jsem smazal její souřadnice a po tom čase jsem si myslel, že je o kousek dál. A tak musím do lesa, zrušit vymazlenou skrýš a jít hledat novou.


  • 0

#10133 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 16:15

Osvědčilo se mi napsat příslušnému revírnímu, kterýžto mi vždy ochotně ověřil kolize před započetím prací na keši.

 

Já jsem to přesně zaměřil až když jsem tam dával tu keš. Každopádně mi to přišlo jako dostatečně odlehlé místo, aby to nevyžadovalo kontrolu na kolizi... nojo, už jsem moudřejší.

 

Každopádně, po obědě jsem tam přes déšť a slotu vyrazil to vyzvednout. Počasí bylo nahoře opravdu nic moc, ale nakonec jsem na místo dorazil: kámen, který keš kryl by odvalen a v úkrytu keš nebyla. Nebyla ani nikde okolo a nevypadalo to, že by tam řádila nějaká lesní zvěřena. Vypadá to, že nějaký mudla dal předpublikační FTF a celou keš sbalil jako trofej. Vč. travelbugu, který v ní byl.

 

To je zase den.


  • 0

#10134 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 16:25

Chtěl jsem napsat příspěvek do georadostného koutku, ale jen co jsem před chvílí koukl do mailu, hned mě to přešlo. Sakra, to nemůžou někteří jedinci počkat alespoň pár dní než zaloguji dnešní nálezy? Dvě hodiny po zapsání se do logbooku už mi někdo grabnul TB z inventáře. Na dotaz, jestli je normální a nemohl počkat alespoň pár dní (nebo hodin, jelikož toho mám víc, chtěl jsem TB vložit do keše pomocí WN večer) jsem se akorát dočkal odpovědi, že se mám uklidnit, protože se jedná o mou chybu, že jsem nezalogoval keš hned při nálezu. Protože na dohadování se v angličtině nemám náladu, vysvětlil jsem dotyčnému, že u nás doma bývá dobrým zvykem počkat týden a popřál jsem mu trochu sarkasticky hezký víkend.
Mrzí mě, že teď budou danému TB chybět docela dost vysoké kilometry.
  • 0

#10135 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 17:10

Grabni si ho zpet k sobe a postupne mu zaloguj to, co mu chybi.


  • 5

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10136 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 19:23

... Vč. travelbugu, který v ní byl.

 

To je zase den.

To se tady může psát stokrát "nikdy nedávej TB a GC do nepublikované keše"....a je to marný, je to marný, je to marný...


  • 3

#10137 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 19:39

To se tady může psát stokrát "nikdy nedávej TB a GC do nepublikované keše"....a je to marný, je to marný, je to marný...

 

Tohle nebyla keš ve městě. Tohle bylo v lese daleko od nejbližších obydlí, 2 km od nejbližší silnice, mimo oficiální turistické trasy. Vůbec nechápu, jak na tohle někdo mohl přijít. Jinak samozřejmě po téhle zkušenosti už TB/GC do nových keší dávat nebudu -- jak je vidět, možné je úplně všechno.


  • 0

#10138 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 20:59

Pokud ten TB byl zalogován do té nepublikované keše, existuje způsob, jak její souřadnice zjistit, je to letitá chyba, o které se obecně ví. Takže někdo možná šel najisto.


  • 0

#10139 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 21:42

Pokud ten TB byl zalogován do té nepublikované keše, existuje způsob, jak její souřadnice zjistit, je to letitá chyba, o které se obecně ví. Takže někdo možná šel najisto.


Ano, jde to, ale jestli to byl fakt ftfkař, proč by odnášel i schránku? To nedává smysl...
  • 2

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#10140 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 21:43

Grabni si ho zpet k sobe a postupne mu zaloguj to, co mu chybi.


Už nemám kód... A pokud ho mám ještě někde zapsaný, bude mi ležet na nějakém papíře, který už jsem i tak možná vyhodil.
Prostě mě to v první chvíli dost rozčílilo. Být to nováček, ještě bych měl pochopení, ale u člověka s pěti sty nálezy mám už nějaká očekávání. Třeba právě to, že nikdo není povinen logovat z terénu a se zápisem TB je dobré počkat, když není zapsaný v keši na webu. Jasně, občas jsem také lempl, který něco nezapíše včas, ale pak bych při grabnutí neřekl ani ň, protože bych si za něj mohl sám.
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama