Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10141 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 21:45

Ale musel by to být někdo, kdo není u počítače běžný uživatel. Většina z nás by netušila, jak se na něco takového podívat.
  • 0

#10142 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 22:37

Pokud ten TB byl zalogován do té nepublikované keše, existuje způsob, jak její souřadnice zjistit, je to letitá chyba, o které se obecně ví. Takže někdo možná šel najisto.

 

TB v tom samozřejmě zalogován nebyl.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 09 listopad 2019 - 22:40

  • 0

#10143 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 23:18

Pořád předpokládáte kačera - ale to spíš byl nějaký mudla, prostě nevhodné místo...nebo zvíře...

A ani nezalogovaný se tam nemá dávat.


  • 0

#10144 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 23:49

Ach jo... 

 

Tohle není už deprese, ale čiré na... z chování kačerů. Aneb když máte originální krabičku, kterou není úplně jednoduché najít, drží si 32% FP a ze zpráv od kamaráda se náhodou dozvíte, že "Byla tam tahle zkumavka http://www.medipos.c...-60ml-ster.html"

Ono je to ještě lepší. Logbook v té náhradní krabičce je, jak se ukázalo, původní. Takže prostě nějakýmu kreténovi se moje keš líbila, tak si jí odnesl a nahradil jí nějakou zkumavkou. To prostě musel být kačer, to si jinak vysvětlit nedovedu. A o to víc mě to štve. Další závažíčko, aby se misky vah zakládat vs. na všechno se vykašlat, převážily.


  • 0

#10145 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 8:13

Pořád předpokládáte kačera - ale to spíš byl nějaký mudla, prostě nevhodné místo...nebo zvíře...

 

Hm, tak to bych chtěl vědět, které místo je vhodnější, než něco úplně stranou, kde to zná pár lidí. A zvíře by tu krabku někde v okolí nechalo.


  • 0

#10146 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 8:18

Chápu... Někdy se mi zdá, že všichni předpokládají, že všichni logují on-line...


  • 0

#10147 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 14:23

Někteří lidé asi neumějí číst:

 

Pokračování: asi ani já. Nejsem schopen sem dostat jediný obrázek ze svého počítače.

Vzdávám to.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 10 listopad 2019 - 14:26

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#10148 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 15:34

Chtěl jsem napsat příspěvek do georadostného koutku, ale jen co jsem před chvílí koukl do mailu, hned mě to přešlo. Sakra, to nemůžou někteří jedinci počkat alespoň pár dní než zaloguji dnešní nálezy? Dvě hodiny po zapsání se do logbooku už mi někdo grabnul TB z inventáře. Na dotaz, jestli je normální a nemohl počkat alespoň pár dní (nebo hodin, jelikož toho mám víc, chtěl jsem TB vložit do keše pomocí WN večer) jsem se akorát dočkal odpovědi, že se mám uklidnit, protože se jedná o mou chybu, že jsem nezalogoval keš hned při nálezu. Protože na dohadování se v angličtině nemám náladu, vysvětlil jsem dotyčnému, že u nás doma bývá dobrým zvykem počkat týden a popřál jsem mu trochu sarkasticky hezký víkend.
Mrzí mě, že teď budou danému TB chybět docela dost vysoké kilometry.

Tohle se mi stalo na jednom eventu, dala jsem TB do krabice na výměnu, a asi půlhodině koukám, že mi ho někdo grabnul, do eventu jsem ho samozřejmě nestihla vložit, nejsem člověk mobilový, loguju doma na PC. Tak jsem té kačerce napsala, že takhle se to nedělá (myslela jsem, že to bude nějaký nováček pak jsem zjistila, že to je někdo s asi čtyřnásobkem mých nálezů), grabla jsem ho zpátky a vložila do eventu. Vysloužila jsem si dlouhou odpověď plnou nepublikovatelných výrazů...


  • 0

#10149 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 16:54

Všechno zlé je i pro něco dobré - minimálně teď víš, že dotyčná nezná pravidla a co asi bude zač. Takovým se příště v klidu vyhnu. Při osobním setkání prostě ignoruji a to bys viděla,jak to některé podobné experty štve.;-) Obzvlášť když vidí, že se ostatní dobře baví a oni zůstanou mimo. Běžně spíš zkouším zatáhnout méně komunikativní do společnosti, ale u pár expertů razím heslo na hrubý pytel hrubá záplata. Sice se nesnížím na jejich úroveň, ale jsem chladná jak ledovec. :-)
  • 2

#10150 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 20:17

Chápu... Někdy se mi zdá, že všichni předpokládají, že všichni logují on-line...

Přesně tak.

 

Mě v poslední době (a stalo se mi to už vícekrát), když se někomu zmíním, že:

--- používám pouze GPS 

--- do terénu chodím s vytištěným listingem

--- trasu mám napsanou na papíře

--- nepoužívám v terénu žádnou "apku"

--- nemám v mobilu data

--- loguji až doma z PC (někdy až po týdnu), popřípadě někde v penzionu, kde je wifi (a to tedy až večer u piva)

 

tak jsem naprosto "mimo mísu" a patřím do "starého železa" a jsem naprosto "neschopný kačer" (resp. kačerka)  :)     :)     :)

Takže to, že zaloguji TB až po několika dnech, je vcelku pro mě běžně, ale "ti ostatní" to prostě nechápou. 

Pro někoho je toto už "pravěk" :) .


  • 1

#10151 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 20:43

A někteří nepoužívají ani tu GPS
https://www.geocachi...89-615b791fea38

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 10 listopad 2019 - 20:44

  • 0

#10152 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 21:50

Někdy s dobrým hintem jde mrknout doma nebo cestou do map a odlovit opravdu bez ničeho. Občas se tak bavím.

Jen mám dotaz na Žirafku, proč má popsanou cestu? A na co si tiskne listing - nemá ho v GPS? Ze začátku jsem to dělávala u WP multin, tam jsem si dopisovala v terénu zjištěné údaje. Časem se mi víc osvědčil diář, WP už nepotřebuji, zobrazíme si je rovnou v Locusu, jen si pro jistotu vedle vyfocení indicie zapíši a výpočet stále rukou do notesu, i když to umím modernější cestou. Ono i kupecké počty jsou na procvičení mozku dobré. ;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 10 listopad 2019 - 21:59

  • 0

#10153 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 1:01

A někteří nepoužívají ani tu GPS
https://www.geocachi...89-615b791fea38

Tohle je takový hodně specifický příklad :D :D Viděl jsi ji někdy naživo?
  • 0

#10154 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 2:39

Tohle se mi stalo na jednom eventu, dala jsem TB do krabice na výměnu, a asi půlhodině koukám, že mi ho někdo grabnul, do eventu jsem ho samozřejmě nestihla vložit, nejsem člověk mobilový, loguju doma na PC. Tak jsem té kačerce napsala, že takhle se to nedělá (myslela jsem, že to bude nějaký nováček pak jsem zjistila, že to je někdo s asi čtyřnásobkem mých nálezů), grabla jsem ho zpátky a vložila do eventu. Vysloužila jsem si dlouhou odpověď plnou nepublikovatelných výrazů...

Někdy bohužel nestačí ani osvěta  :D - TB56RDH TB75NC1


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#10155 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 7:05

Někdy bohužel nestačí ani osvěta :D - TB56RDH a TB75NC1

Je to marný, je to marný, je to marný.

Tohle je takový hodně specifický příklad :D :D Viděl jsi ji někdy naživo?

Neměl jsem to štěstí, ale bydli asi 7km od nás. PanzerStepan by mohl povídat...
Ale nebude chtít.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 11 listopad 2019 - 7:05

  • 0

#10156 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 7:29

Ono je to ještě lepší. Logbook v té náhradní krabičce je, jak se ukázalo, původní. Takže prostě nějakýmu kreténovi se moje keš líbila, tak si jí odnesl a nahradil jí nějakou zkumavkou. To prostě musel být kačer, to si jinak vysvětlit nedovedu. A o to víc mě to štve. Další závažíčko, aby se misky vah zakládat vs. na všechno se vykašlat, převážily.


Ja jak mam Brouka a Babu na Tesnove, tak mi nekdo uz 3xukradl tu vnitrni hlinikovou krabicku. Logbook a ta schranka samotna zustala. Takze uz jen pytlik a papirek :(
  • 0

#10157 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 10:14

Jen mám dotaz na Žirafku, proč má popsanou cestu? A na co si tiskne listing - nemá ho v GPS? Ze začátku jsem to dělávala u WP multin, tam jsem si dopisovala v terénu zjištěné údaje. Časem se mi víc osvědčil diář, WP už nepotřebuji, zobrazíme si je rovnou v Locusu, jen si pro jistotu vedle vyfocení indicie zapíši a výpočet stále rukou do notesu, i když to umím modernější cestou. Ono i kupecké počty jsou na procvičení mozku dobré. ;-)

Pro zvedavku:

--- Popsanou cestu mám proto, abych věděla, kudy a kam jít a jaké keše po cestě sbírat. Dělám si doma u mapy důkladnou domácí přípravu  :) .

--- Tištěné listingy (tu důležitou část) používám u multin (to jsem asi zapomněla napsat) Dobře se mi v něm hledá a indicie si píšu tam. Vyhledávání v GPS mi připadá zdlouhavé a písmenka jsou tam nějak pořád menší a menší  :) . Prostě ten papír mi víc vyhovuje  :)  a mám to pak i "modré na bílém", když něco hledám. Tyto listingy si ukládám, když pak chce někdo poradit s indiciemi. 

--- mívala jsem notes, ale ten jsem občas někde nechala, což bylo nepříjemné, takže toto neee


Tento příspěvek byl upraven od zirafka183: 11 listopad 2019 - 12:32

  • 0

#10158 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 10:34

Jen mám dotaz na Žirafku, proč má popsanou cestu? A na co si tiskne listing - nemá ho v GPS?

 

Nejsem Žirafka, ale popsanou cestu (či spíše vyznačenou v mapě) používám taky. S chytrým telefonem už jenom jako trasu v aplikaci, ale na principu se nic nemění. Na kole (ale občas i pěšky) se pak můžu nechat podle ní navigovat a nemusím na každé křižovatce zastavovat a koukat, kudy dál.

A listingy multin či earthek tisknu taky (tu potřebnou část).


  • 0

#10159 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 11:24

S těmi listingy - zjistil jsem, že prohlížeč Opera umí ukládat stránky do PDF, takže listingy mám v této podobě v mobilu (mimochodem, taky mne lehce dráždí lidé automaticky předpokládající, že jsem trvale online, nehledě na to, že při geocachingu se vyskytuju dost často v místech, kde se člověk připojí k internetu maximálně přes Edge, pokud vůbec)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#10160 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 14:27

S těmi listingy - zjistil jsem, že prohlížeč Opera umí ukládat stránky do PDF, takže listingy mám v této podobě v mobilu (mimochodem, taky mne lehce dráždí lidé automaticky předpokládající, že jsem trvale online, nehledě na to, že při geocachingu se vyskytuju dost často v místech, kde se člověk připojí k internetu maximálně přes Edge, pokud vůbec)


Tojde stahovat skoro ve všech prohlížečích...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama