Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10161 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 14:47

Moment, jde stáhnout celý listing najednou? Když jsem chodila jen s tabletem a chtěla jsem mít offline třeba obrázek hintu, používala jsem jednoduše PrtSc. Používám ho třeba i teď v mobilu, kdy abych nemusela moc listovat, uložím si třeba u labek mapičku, v neznámém místě do ní občas mrknu, většinou mi to stačí a nepromítám si gpx soubor do Locusu. Testují tak své orientační schopnosti, chodit jen za šipkou mě až tolik nebaví - jsem generace, která zažila jen papírové mapy, často ne.zrovma aktuální a pusu. I tak jsem se vždycky dostala do cíle a tak sem tam vzpomínám a jdu část bez GPS.
  • 0

#10162 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 15:11

Moment, jde stáhnout celý listing najednou? Když jsem chodila jen s tabletem a chtěla jsem mít offline třeba obrázek hintu, používala jsem jednoduše PrtSc. Používám ho třeba i teď v mobilu, kdy abych nemusela moc listovat, uložím si třeba u labek mapičku, v neznámém místě do ní občas mrknu, většinou mi to stačí a nepromítám si gpx soubor do Locusu. Testují tak své orientační schopnosti, chodit jen za šipkou mě až tolik nebaví - jsem generace, která zažila jen papírové mapy, často ne.zrovma aktuální a pusu. I tak jsem se vždycky dostala do cíle a tak sem tam vzpomínám a jdu část bez GPS.


Do pdf jde stáhnout celý listing pouze s fotkama co jsou na stránce již načteny.Jen tak mimochodem ja papirove mapy vubec nepouzivam,protože nevím co to je...:-D

Tento příspěvek byl upraven od Turysta10: 11 listopad 2019 - 15:11

  • 0

#10163 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 15:24

Mám schválně některé schované, včetně autoatlasu - ten je nostalgicky asi ještě přendaný i v posledním autě.
Je zajímavé, že poslední dobou se v infocentrech a knihovnách objevuje plno map okolí- když nebyly mobily s mapami, papírové mapy takhle k dispozici nebyly. Dneska, v době map v mobilech, jsou to dokonce celé trhací bloky. Pro zajímavost jsem si pár vzala, pro návštěvníky ze vzdálenějších míst v nich bývají i tipy, co nezapomenout navštívit. Takže zase až tak zbytečné už mi nepřijdou.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 11 listopad 2019 - 15:25

  • 0

#10164 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2019 - 12:28

Ja jak mam Brouka a Babu na Tesnove, tak mi nekdo uz 3xukradl tu vnitrni hlinikovou krabicku. Logbook a ta schranka samotna zustala. Takze uz jen pytlik a papirek :(


Nevím, jak keš vypadá, nemám odloveno, ale naprosto rozumím tvému rozhořčení. Vědomí, že ti to nejspíš dělá kačer, je na tom to nejhorší.
  • 0

#10165 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2019 - 21:26

Vyrůstal jsem na papírových mapách a i když dnes chodím spíše podle těch digitálních, tak na ty papírové (či jiné, třeba tabulové) nedám úplně dopustit.

Hlavně v mobilu či jiném malém zařízení se nedá moc naplánovat pořádně trasa, nedá se tam zakreslovat apod. Na to je potřeba už mapa alespoň v tom počítači. I proto asi mi vyhovují mapy, jako jsou mapy.cz a mapy na google maps mi přijdou katastrofální.

 

Oboje má své pro a proti.

 

Např. dodnes si ještě značím projeté trasy i na papírových mapách :-).


PS.: By mne zajímalo, jak loví ten, co má v tom podpisu, že loví pouze podle nápovědy, bez GPS, bez map... I když v logu píše, že prošel multinu, vypočítal atd.


  • 0

#10166 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2019 - 21:37

OT ale musím říct, že třeba v Locusu se trasy plánují moc dobře. Je tam na to funkce, polní cesty, lesní pěšiny, není problém :-)
  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10167 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2019 - 21:47

Papírová mapa je neocenitelná na vyhlídkách - krásně vidím, co vidím.


  • 0

#10168 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2019 - 21:51

Vyrůstal jsem na papírových mapách a i když dnes chodím spíše podle těch digitálních, tak na ty papírové (či jiné, třeba tabulové) nedám úplně dopustit.
Hlavně v mobilu či jiném malém zařízení se nedá moc naplánovat pořádně trasa, nedá se tam zakreslovat apod. Na to je potřeba už mapa alespoň v tom počítači. I proto asi mi vyhovují mapy, jako jsou mapy.cz a mapy na google maps mi přijdou katastrofální.

Oboje má své pro a proti.

Např. dodnes si ještě značím projeté trasy i na papírových mapách :-).

PS.: By mne zajímalo, jak loví ten, co má v tom podpisu, že loví pouze podle nápovědy, bez GPS, bez map... I když v logu píše, že prošel multinu, vypočítal atd.


Celý pětidenní výlet na šumavu jsem planoval na 5ti palcovem telefonu v app. Mapy.cz-i ubytování..Google mapy-HRŮZA-NIKDY.To radši si vezmu papirovou nez mapy od googlu.
  • 0

#10169 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2019 - 21:51

Vyrůstal jsem na papírových mapách a i když dnes chodím spíše podle těch digitálních, tak na ty papírové (či jiné, třeba tabulové) nedám úplně dopustit.
Hlavně v mobilu či jiném malém zařízení se nedá moc naplánovat pořádně trasa, nedá se tam zakreslovat apod. Na to je potřeba už mapa alespoň v tom počítači. I proto asi mi vyhovují mapy, jako jsou mapy.cz a mapy na google maps mi přijdou katastrofální.

Oboje má své pro a proti.

Např. dodnes si ještě značím projeté trasy i na papírových mapách :-).

PS.: By mne zajímalo, jak loví ten, co má v tom podpisu, že loví pouze podle nápovědy, bez GPS, bez map... I když v logu píše, že prošel multinu, vypočítal atd.

Celý pětidenní výlet na šumavu jsem planoval na 5ti palcovem telefonu v app. Mapy.cz-i ubytování jsem v jsem tam našel.....Google mapy-HRŮZA-NIKDY.To radši si vezmu papirovou nez mapy od googlu.

Tento příspěvek byl upraven od Turysta10: 12 listopad 2019 - 21:53

  • 0

#10170 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2019 - 6:14

Jeste si pamatuji, jak jsme na papirove mape niti merili, kolik to asi bude km :)
  • 0

#10171 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2019 - 6:21

Novější papírové mapy (ty zelené 1:50000) už mají kilometrovou síť, není třeba měřit nití. Pořád jich mám slušnou sbírku a na větší výlet nejdu bez příslušné papírové. Případně i 1:200 000, ta se hodí právě na vyhlídky. Telefon mám bez kompasu, takže na virtuální realitu - promítání názvů kopců a dalších míst do záběru je nepoužitelný. Otázkou je, jak je použitelná příslušná aplikace na telefonu, který to umí, nikdy jsem to v reálu neviděl.


  • 0

#10172 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2019 - 7:28

Papirove mapy mam rad a nekdy neni nic lepsiho. Prave treba ta virtualni realita na pojmenovani kopcu. Vyzkousel jsem radu aplikaci a vsechny me dost zklamaly. Jmeno kopce je klidne posunute o kilometr(y) od toho spravneho, je na jinem horizontu pripadne neni vubec jasne, na ktery horizont to ukazuje, ... Zajimavost to je, ale zatim pro me nic praktickeho. Na papirove mape to mam sice pracnejsi, ale spolehlive.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10173 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2019 - 8:05

Ano na vyhlidky je nejlepsi papirova mapa a buzola tam jsem v chybe 1°, u mobilu nebo GPS se pod 5° dostavam jen velmi obtizne.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10174 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2019 - 8:20

Buzola v chybě do 1° ? Vždyť ta ukazuje k magnetickému pólu a ten je od zeměpisného dost vzdálen a navíc migruje.


  • 0

#10175 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2019 - 9:44

Buzola v chybě do 1° ? Vždyť ta ukazuje k magnetickému pólu a ten je od zeměpisného dost vzdálen a navíc migruje.

 

A ty nekoriguješ magnetickou deklinaci? ;-)


  • 1

#10176 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2019 - 12:42

:-) Jak vás tak čtu, asi bych měla mít depku, že s přibývajícím věkem jsem čím dál větší pohodář a plno věcí už neřeším, na výletech se hlavně kochám.
Apky na určení kopců, ale i jednotlivých hvězd, jsem zažila u kolegů a nejspíš nainstalují, díky za připomenutí. Zejména u hvězd mě hodně překvapila, viděla jsem použití při pozorování zatmění Měsíce a jen jsem zírala. Až na to bude počasí, budu muset vyzkoušet.
  • 1

#10177 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2019 - 19:12

Papírová mapa je neocenitelná na vyhlídkách - krásně vidím, co vidím.

Na to případně doporučím i elektronickou verzi :-)
https://docs.locusma...uide:add-ons:ar

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 13 listopad 2019 - 19:12

  • 2
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10178 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 6:57

To ano, ale...

Mám telefon bez kompasu, takže tohle nepůjde.

A u podobných aplikací vidím problém s přesností, někdo to tu už psal.

Pochopitelně, problém s přesností je i u papírové mapy, jak si ji natočím.

Papírová mapa má největší výhodu, že si ji mohu rozložit a vidím třeba totéž, co na displeji, ale na velké plachtě.

Mobil nikdy nenahradí papírové noviny. Nedá se do něj zabalit svačina, rozdělat oheň, vycpat boty,...


  • 2

#10179 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 7:45

Tak nejak uplne nevim na zaklade ceho maji byt papirove mapy presnejsi. Uz pri jejich kresleni by mohlo vzniknout spousta vychyleni.
  • 1

#10180 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 7:49

To ano, ale...
Mám telefon bez kompasu, takže tohle nepůjde.
A u podobných aplikací vidím problém s přesností, někdo to tu už psal.
Pochopitelně, problém s přesností je i u papírové mapy, jak si ji natočím.
Papírová mapa má největší výhodu, že si ji mohu rozložit a vidím třeba totéž, co na displeji, ale na velké plachtě.
Mobil nikdy nenahradí papírové noviny. Nedá se do něj zabalit svačina, rozdělat oheň, vycpat boty,...


Docela dost lidi je naopak z mobilu nestastnych , co se tyka rozdelavani ohne :D navic MacGyver z nej umi tu papirovou mapu vyrobit :D
  • 2




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama