Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10101 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 20:50

Riskovat sebemenší poškození krční páteře za to myslím nestojí.

Alternativní metodu také používám.

 

Naprosto bezpečné je, místo brnknutí o brzdový pedál, rozsvítit zadní mlhovky. V první chvíli to lepiče na zadek poleká a sám dupne na brzdu. ;-)


  • 1
www.povetrnik.cz

#10102 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 21:06

Čtvrtina lidí neměla papíry vůbec dostat a čtvrtině by je měli zase vzít.

A jak by bylo najednou volněji.  :D

 

Je to teda dost OT, ale soustavně nám kolem Brna někdo bourá na dálnici, tak su z toho takový frustrovaný.  :ph34r:

 

http://dfens-cz.com/...avaji-z-pricin/


Tento příspěvek byl upraven od honzak123456: 30 říjen 2019 - 21:06

  • 0

#10103 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 23:21

Osobně mám radost, když nějakého experta po jeho nebezpečné akci probliknu a on se lekne, že ho varují před PČR, hodně zpomalí a zklidní se tak, že jede přede mnou téměř vzorově! :-)
Ovšem je pravda, že už jsem také zažila, že mě začal vybržďovat a měla jsem obavy, že dojde na fyzický kontakt. Mít podpatky a ne trekovky, asi ho zkusím kopnout do čéšky nebo naopak nějakou blbostí rozesmát. Záleželo by, jak bych ho otipovala. Taková varianta " Ahoj zlato" a vrhnout se ho olíbnout by ho mohla vyděsit dost. :-) Zoufalé ženy prý občas dělají zoufalé věci. Navíc nejlepší obrana je rychlý útok....

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 30 říjen 2019 - 23:22

  • 0

#10104 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 1:16

Na argumentaci zvířetem tam byly bohužel dvě kamery... Ne, vybržďování není dobrá praktika na silnici. Ani lepení. Zkrátka ani jedno.


Lepší než že zvíře běželo přes cestu je říct, že viděl rychly pohyb směrem do vozovky u kraje cesty, v křoví, u stromu, v rygolu, ve tme, malé zvíře... To už na kamerách být vidět nemusí, hlavně kvůli jinému uhlu. A samozřejmě nebyla řeč o vybrzdovani, jen probliknuti brzdy, aby se kokot prilepeny za prdeli probral.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 31 říjen 2019 - 1:17

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10105 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 7:49

Já nevím, neřešíte to moc?

Prostě jedu, a co si dělá ten za mnou, je jeho věc. Když mi naboří zadek, jde to z jeho pojistky.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 31 říjen 2019 - 7:49

  • 0

#10106 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 7:57

Ano, to je sice pravda, ale třeba já mám k autu trošku vztah. Má to tak, na rozdíl od většiny žen většina chlapů. Mě říká dma mje paní, že se k autu chovám líp než k ní.

Proto nestojím o to, abych měl auto nabořené, měl s tím starosti, auto po bouračce už je prostě po bouračce. Takže asi takto je to u mě.


  • 1

#10107 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 8:00

Aha. Já neměla nikdy nový auto, vždycky dojíždím po někom, vztah k němu mám taky (když jsem svoje první už nepojízdný prodávala na náhradní díly, tak jsem brečela), ale pořád je to jen věc, a trápit se kvůli tomu, co by kdyby, nehodlám. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 31 říjen 2019 - 8:02

  • 0

#10108 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 9:25

Bezdůvodné brždění je hrubý dopravní přestupek. Kolega takhle chtěl vytrestat šmudlu co jel těsně za ním, krátce zabrzdil a průser byl hotovej. Borec do něj ťuknul, lekl se dupl na brzdu a zatočil volantem. Pak se třikrát otočil přes střechu. Bohužel on i auto za ním mělo kameru a policie vyhodnotila jeho brždění jako bezdůvodné a ohrožující dopravu. Po dvou letech soudů skončil s podmínkou a zákazem řízení na tři roky, dásledně pak psychologické vyšetření. Borec za svou přiblblou jízdu dostal 3 body, 2000Kč pokuty.

 

Ono zásadní je neříkat na sebe nic. Po jakémkoliv problému si dát na čas, poradit se s právníkem a rozhodně nic nepodepisovat na místě. Ne nadarmo je v USA fráze "všechno co řeknete může být použito proti Vám", většinou dokonce platí "může a bude použito proti Vám".

 

Pokud v podobném případě jednou řekne "výchovně jsem brzdil", je vymalováno.  Rozhodně je lepší "periferně jsem zahlédl pohyb vedle silnice, myslel jsem, že je to zajíc" a vůbec nejlepší je mlčet. Ve stresu nedokážeme vyhodnotit co říkáme a jaké to může mít následky.

 

 

Můžeš se poradit s profesionálem (web jednoho velmi oblibeneho "rekordmana") :) . Ale vážně berte tento odkaz jen jako depresivní provokaci pod čarou, nikoliv reklamu, nemám s nima nic společného...


Tento příspěvek byl upraven od xjurasek: 31 říjen 2019 - 13:42

  • 1

#10109 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 9:31

To sem fakt dáš odkaz na Joneu? Ty ses pomát


  • 7

#10110 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 9:42

S autem to mám podobně jako Mirek454. Dřív to byl jen dopravní prostředek, které klíčky s techničákem jsme kdo doma vzali, tím jsme jeli. Až začal bodový systém, muž měl obavy, že mu budou chodit mé přestupky za rychlost a já si vybrala a nechala napsat první auto na sebe - Focuse, kterého jsem mela fakt ráda jak dalšího člena rodiny. V gc jsem s ním něco najezdila, byla spokojená, jenže měl svůj věk - motor skvělý, ale....Těžko jsem se s ním loučila, dlouho vybírala, čím ho nahradím. Pět let jezdím jiným autem, prvním novým, ale takový vztah k němu už nemám. Je sice spolehlivé, mám ho ráda, ale prostě starý dobrý Fifík to není.
Má odlehčení: Teď už jen čekám, co mi pod stromeček pošle Modrak. O Rollse bych moc nestála, to spíš něco praktického do terénu - nemyslím tím BVP nebo traktor, ale auto 4x4, třeba RAVka by stačila. To jen aby to nepopletl.;-)
  • 0

#10111 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 9:50

Já nevím, neřešíte to moc?

Prostě jedu, a co si dělá ten za mnou, je jeho věc. Když mi naboří zadek, jde to z jeho pojistky.

 

Zařizování s tím budeš mít i ty, auto po opravě už bude navždycky bourané a pokud třeba vzadu vezeš psa, jako my, tak už ti to vůbec není jedno. A ještě můžeš narazit na ***, kterej bude tvrdit, že jsi ho vybržďovala. Navíc pokud máš starší vůz, tak pojišťovna prohlásí, že to je totálka, vyplatí ti zbytkovou cenu a nazdar.


  • 1

#10112 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 10:01

Už jsem měla, nic extra, vyřízeno skoro celé přes internet a mejly a totálka se mi naopak hodila, dostala jsem víc, než bych dostala, kdybych to auto prodávala, jen o málo míň, než za kolik jsem ho o čtyři roky dřív koupila. A ještě jsem s ním dalších několik měsíců jezdila, než se rozpadlo samo ze zcela jiného důvodu. :-)

 

Tvrdit si může kdo chce co chce, to tamten tehdy taky zkoušel, ale policajti zas nejsou tak úplně blbí, jak se traduje. Psa vzadu občas vozím, ale mám dlouhý auto, je tam prostorová rezerva.

 

Takže opakuju: Tyhle věci řeším, až nastanou, a že se mi někdo lepí na zadek, se nenervuju. To jsem měla víc nerva, když se mi z vedlejšky těsně před čumák nacpal motockylista se slečnou na sedačce za zády, až jsem musela dupnout na šlajf a polilo mě  až k infarktu, co by bylo, kdybych je v té rychlosti štrejchla.

 

I sebelepší sebemilejší auto je pořád jen věc, nezlobte se na mě.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 31 říjen 2019 - 10:03

  • 0

#10113 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 10:12

A nebo to napíšu jinak:

 

Když narazíte na blbce lepícího se vám na zadek nebo cpoucího se před vás, tak ho buď pusťte a nechte jet, ať se rozbije někde mimo vás, nebo mu nevěnujte víc pozornosti, než je nezbytně nutné ke kontrole dění na silnici. Protože jakákoli snaha něco mu dát najevo nebo ho nějak usměrnit je jednak neefektivní, akorát ho naprudíte a on se začne chovat ještě víc zkratkovitě až agresívně, a jednak to vás samé odvádí od sledování silnice tak, jak byste ji sledovat měli, a zvyšujete si riziko vlastní chyby.


  • 3

#10114 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 10:33

Už jsem měla, nic extra, vyřízeno skoro celé přes internet a mejly a totálka se mi naopak hodila, dostala jsem víc, než bych dostala, kdybych to auto prodávala, jen o málo míň, než za kolik jsem ho o čtyři roky dřív koupila. A ještě jsem s ním dalších několik měsíců jezdila, než se rozpadlo samo ze zcela jiného důvodu. :-)

 

Tvrdit si může kdo chce co chce, to tamten tehdy taky zkoušel, ale policajti zas nejsou tak úplně blbí, jak se traduje. Psa vzadu občas vozím, ale mám dlouhý auto, je tam prostorová rezerva.

 

Takže opakuju: Tyhle věci řeším, až nastanou, a že se mi někdo lepí na zadek, se nenervuju. To jsem měla víc nerva, když se mi z vedlejšky těsně před čumák nacpal motockylista se slečnou na sedačce za zády, až jsem musela dupnout na šlajf a polilo mě  až k infarktu, co by bylo, kdybych je v té rychlosti štrejchla.

 

I sebelepší sebemilejší auto je pořád jen věc, nezlobte se na mě.

 

Auto je sice věc, ale když bych měl tratit (časově, finančně, zdravotně) na tom, že někdo jezdí jako d*bil, tak o to opravdu nestojím. Ale pro odlehčení. Kolega z práce taky jezdí poměrně "tělo na tělo" a když mu to říkáme, tak oponuje, že nechává dostatečný odstup. Není to typický lepič a agresivní řidič, ale spíše si nechává menší odstup, než by bylo vhodné. Přehodnotil to poté, co si pořídil auto s adaptivním tempomatem, takže mu auto hlídá odstup od auta před ním a velmi často na něj varovně pípá :)

Osobně si myslím, že na takové ty typické drzé a agresivní řidiče by pomohly povinné psychologické testy už při skládání testů na ridičák. Část takových řidičů by totiž řidičák vůbec nedostala a byl by klid. Chybu za volantem může udělat každý a když má smůlu, tak se nehoda stane. Ale je rozdíl mezi chybou či nepozorností a stálým agresivním chováním. Paralela s podvodníky se nabízí :)


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 31 říjen 2019 - 10:37

  • 1

#10115 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 10:53

Kolega z práce taky jezdí poměrně "tělo na tělo" a když mu to říkáme, tak oponuje, že nechává dostatečný odstup. Není to typický lepič a agresivní řidič, ale spíše si nechává menší odstup, než by bylo vhodné.

 

Takhle jezdí můj mladší syn a mně z toho stojí vlasy na hlavě, páč (samozřejmě) má auto na moje povinný ručení.


  • 0

#10116 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 13:46

To sem fakt dáš odkaz na Joneu? Ty ses pomát

 

Máš pravdu, omlouvám se. Odkaz jsem smazal, ať nemá reklamu a křížové odkazy. Narazil jsem na něj náhodou v úplně jiné diskusi mimo geocaching a dost mě upoutala stejná profilová fotka, ale je možné že to tu už někde proběhlo.


Tento příspěvek byl upraven od xjurasek: 31 říjen 2019 - 14:22

  • 0

#10117 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 17:03

Možná ještě funguje pánský klobouk na hlavě a na platě kytka či věnec.
  • 0

#10118 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 21:17

No... znameho nabourali nedavno (totalka) a vyrizovani skody se dost vleklo. Je s tim spousta starosti. Byt 2 mesice bez auta by pro mne bylo hodne neprijemne, uz kvuli dojizdeni do prace.
  • 0

#10119 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 14:53

Tak si říkám - dávají se ještě vůbec CWG do kešek, nebo se mění jen přes směnárny:(? Včerejší skore - 10 kešek, 1 CWG, a to ještě není v katalogu.

 

Já lituju, že stále nemám svůj CWG pořád. Skoro v každé slušnější (tedy solidní tradičky, mysterky atd.) kešce CWG jsou.


  • 0

#10120 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 15:19

A proč musí být CWG v katalogu?


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama