Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#1061 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 7:43

hanska napsal/a:
Výměnný obchod je také obchod. A na kole se dá v pohodě dojet cca 300 m od oné kešky. Jen se snažíš nějak obhájit svůj podvod, nic jiného. Nebo je pro tebe tak těžké uznat, že na nějakou kešku prostě nemáš a raději se k ní dostaneš podvodem?

Nejsou to trochu silná slova? Upřímně - myslím, že se v kačerské obci najde možná pár desítek kačerů, kteří si nikdy nenechali od kamaráda sdělit souřadnice nějaké mysterky, popř. alespoň polopaticky vysvětlit postup jejich získání (přičemž mezi tím prvním a druhým způsobem získání souřadnic nevidím velký rozdíl). Znamená to, že my všichni ostatní jsme podvodníci? Lidé už prostě takoví jsou a pokud to nepřesáhne určité meze, nevidím v tom nic špatného. Osobně jsem jako owner několika mysterek spíše rád, že když na řešení někdo nemůže přijít, zeptá se známého, než aby se obracel na mě. Ne že bych nechtěl odpovídat, ale stojí mě to čas, který se dá využít užitečněji.
  • 0

#1062 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 8:05

Osobně hledám pátrám po hezké místu, které bude splňovat parametry a ) odolnost proti BF náletům, b ) bez hintu se nechytneš. No a pak hint bude ukrytý jen v PETce na mezistagi... A ideálně u Prahy, ať se finálkaři poserou :)
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#1063 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 8:19

MirexCZ napsal/a:
Osobně hledám pátrám po hezké místu, které bude splňovat parametry a ) odolnost proti BF náletům, b ) bez hintu se nechytneš.
No a pak hint bude ukrytý jen v PETce na mezistagi...
A ideálně u Prahy, ať se finálkaři poserou :)

Opatři si několik kódovejch zámků, finálku zavři, do dostatečně vzdálený stage dej kód zámku, a průběžně ty zámky střídej :D . Ale na finálku aby sis opatřil opancéřovanou pokladnu, neb ti na ni rozzuření finálkáři jinak vemou sekeru :D !
  • -1

#1064 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 8:54

Já teda vidím rozdíl v tom, jestli na keš půjdu s kamarádem, který ji má vyluštěnou, případně si od něj nechám poradit, a když otevřu web, kde si najdu téměř jakoukoli finálku.
  • 0

#1065 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 9:24

Smrk napsal/a:
Já teda vidím rozdíl v tom, jestli na keš půjdu s kamarádem, který ji má vyluštěnou, případně si od něj nechám poradit, a když otevřu web, kde si najdu téměř jakoukoli finálku.

To samé jsou třeba rodiny, nebo páry, kde oba mají svůj nick... To má logovat jen jeden, který luští, zatím co druhý, který třeba zatím připravuje svačinu na výlet a případně pere věci po výletu nemá? :-).
To by už bylo hodně přehnané... Protože i ten druhý se přece zasloužil o odlov, že ten první měl čas počítat ;-). Víc než ten kamarád... I když taky to je jen "omluva" a někteří skalní mi řeknou, že by si každý měl mysterky luštit sám... Ovšem v tomhle si myslím, že je klika, že naše hra je o tom, jakou si ji každý udělá... A že většinou i sami autoři rádi poradí :-)
  • 0

#1066 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 9:33

Rodinné týmy asi jo, ale odlov stylem, deset lidí čumí, jak jeden leze na strom už je asi za hranou. Chce to asi uplatnit pravidlo zdravého rozumu :) (osobně když s někým jdu na mysterku, kterou má vyluštěnou a já ne - ujistím se, že je to lehká googlovačka; když mi řekne, že je to těžký, fyzicky neloguju... Jsem asi divnej ;) )
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#1067 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 9:45

Ja se domnivam, ze zde neni treba zehrat nad zpusobem hledani metodou BF, jelikoz se nejedna o preryvani krajiny, ale vesmes dosti narocnou detektivni a intelektualni cinnost, ktera mozna obcas svou obtiznosti a take zabavnosti predci samotny modry otaznik. :-)
  • 0

#1068 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 10:00

Když jde někdo s kamarádek, který keš vyluštil, tak to beru (ovšem ne když na eventu loguje mysterku 50 lidí a vyluštil ji jediný). Když někdo požádá o radu při luštění mých mysterek, tak poradím (nedám ale přímo souřadnice). Kdežto když si někdo souřadky koupí na různých webech, tak to neberu. A výmluvy alá shaman, že požádat o nakopnutí je větší ostuda než si finálky koupit, to už je dle mého názoru totálně mimo mísu. Na stejnou úroveň jako ono kupování finálek na různých stránkách ovšem stavím i sdílení finálek v různých skupinách např. na facebooku, tam také vyluští jeden a loguje i několik desítek jedinců!
  • 0

#1069 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 10:10

Aha, takže když jsi po svém úžasném eventu na Zimném šel s partou lidí, kteří tě přímo za ručičku dovedli ke keši, kterou sis i následně zalogoval a ani jsi nepípl, tak jsi se vlastně stal tou špínou, kterými tady opovrhuješ. :D B) Neměl jsi to vyluštěné a rozhodně jsi se o to ani poté nesnažil. Takže... Jaký je rozdíl mezi tvým činem a činem ostatních? Já bych řekl, že jediný rozdíl je v tom, že oni nejsou ty, aby pak museli řvát na netu nesmysly a lhát všem ostatním do očí. Přeber si to jak chceš, ale co zpráva, tím se propadáš stále hlouběji a hlouběji do svých lží a podvodů.
  • 0

#1070 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 10:36

Novome, ukaž mi onu keš, kterou máš na mysli, ta, kterou máš na mysli, tak u té jsem si svůj FI log smazal, ač se domnívám, že takových zalogovaných keší má každý kačer určitě několik, u tebe možná i několik desítek... A pokud mě paměť neklame, tak jsem byl jediný z celé skupiny, kdo měl uloženy souřadnice první stage, takže asi tak...
  • 0

#1071 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 11:18

Obviňovat ostatní, to by ti šlo. ;) Opět nám tu s každým tvým příspěvkem klesá inteligence. :D
  • 0

#1072 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 13:05

Jacka_dominikanka napsal/a:
Opatři si několik kódovejch zámků, finálku zavři, do dostatečně vzdálený stage dej kód zámku, a průběžně ty zámky střídej :D . Ale na finálku aby sis opatřil opancéřovanou pokladnu, neb ti na ni rozzuření finálkáři jinak vemou sekeru :D !


Mě takhle vypáčili i tradičku z 3mm plechu, a to byla jen na šroubek a visel na ní šroubovák... Kupodivu vnitřní lock&lock tam zůstala.
  • 0

#1073 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 13:35

Petrtra napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Opatři si několik kódovejch zámků, finálku zavři, do dostatečně vzdálený stage dej kód zámku, a průběžně ty zámky střídej :D . Ale na finálku aby sis opatřil opancéřovanou pokladnu, neb ti na ni rozzuření finálkáři jinak vemou sekeru :D !


Mě takhle vypáčili i tradičku z 3mm plechu, a to byla jen na šroubek a visel na ní šroubovák... Kupodivu vnitřní lock&lock tam zůstala.

Možná to nebyli kačeři...
  • 0

#1074 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 13:42

hanska napsal/a:
Když jde někdo s kamarádek, který keš vyluštil, tak to beru (ovšem ne když na eventu loguje mysterku 50 lidí a, vyluštil ji jediný).

A kde je ta hranice? 1 kamarád?, 2?, 5? 8?, nebo kolik? To abych věděl? Nás třeba jezdí na víkendy i více jak 12. Je to moc? Někdo luští, někdo připravuje provijant, někdo zajišťuje ubytování, někdo připravuje lezecí matroš, někdo připravuje trasy, atd. atd., Jsme povl, když logujeme všichni? Protože, když třeba luštím a potom při odlovu bych třeba řekl (což by mne ani nenapadlo), neluštil jsi neloguj, tak by se mi potom mohlo následně stát, že bych slyšel, nežer nepřipravil jsi provijant a táhni chrápat na hnůj, nezajistil jsi ubytování.;):D.
  • 0

#1075 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 14:37

Cejda napsal/a:

hanska napsal/a:
Když jde někdo s kamarádek, který keš vyluštil, tak to beru (ovšem ne když na eventu loguje mysterku 50 lidí a, vyluštil ji jediný).

A kde je ta hranice? 1 kamarád?, 2?, 5? 8?, nebo kolik? To abych věděl? Nás třeba jezdí na víkendy i více jak 12. Je to moc? Někdo luští, někdo připravuje provijant, někdo zajišťuje ubytování, někdo připravuje lezecí matroš, někdo připravuje trasy, atd. atd., Jsme povl, když logujeme všichni? Protože, když třeba luštím a potom při odlovu bych třeba řekl (což by mne ani nenapadlo), neluštil jsi neloguj, tak by se mi potom mohlo následně stát, že bych slyšel, nežer nepřipravil jsi provijant a táhni chrápat na hnůj, nezajistil jsi ubytování.;):D.

Dle Novoma je hranice asi 0, já bych řekl tak max, 7-8 nicků. Když leze na strom v rámci eventu 1 člověk a kešku si zaloguje 20 nicků, tak je to síla a to mnozí ani nejsou zapsáni v logbooku, viz http://www.geocachin...5a-f58be7750ef3.
  • 0

#1076 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:17

Witko: přestaň trollovat, nesouhlasím s mnohými tvými argumenty, ale nikdy nezačnu tvrdit, že jsem nikdy nepožádal o pomoc, nebo souřadnice. Nicméně veřejně to vykřikovat a obhajovat nebudu! A vůbec na světě by bylo o hodně líp, kdyb někteří lidé dokazali nechat ostatní na pokoji a přestali jim nutit co a jak mají dělat.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#1077 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:28

Tak jsem právě odepsal další čtyři coiny. Z dvaceti šesti už jich žije jen osm. Jeden byl, a zřejmě asi i je, už dva roky u nějakého Němce, který ho každý týden protáhne keší, ale ne a ne ho někde nechat, na maily nereaguje. Tak jsem ho taky zlikvidoval, třeba ho to konečně trkne. A jeden skončil klasicky u kačera se sedmi nálezy a jedním, mým, coinem. Takhle už jsem přišel o několik coinů. Vždycky mi zatrne, když vidím, že mi někdo něco uložil do tradičky 1,5/2.
  • 0

#1078 Jindris

Jindris

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:31

Blokly ze mi záda :( a nemůžu chodit na keše. Tak jsem na ně jela na kole, to můžu. A když byla keš někde v terénu, šla jsem k ní v předklonu. Chudák můj geomuž, jel se mnou a hlídal mne. A musel taky vynechat všechny stromy, protože já jsem to tentokrát nemohla ani zkusit. Ale na jednu vrbu nad vodou přece jenom vlezl, tak jsem mu alespoň podala nad tu vodu razítka, abych měla taky zásluhu a mohla se zalogovat.
  • 0

#1079 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:37

Smrk napsal/a:
Tak jsem právě odepsal další čtyři coiny. Z dvaceti šesti už jich žije jen osm. Jeden byl, a zřejmě asi i je, už dva roky u nějakého Němce, který ho každý týden protáhne keší, ale ne a ne ho někde nechat, na maily nereaguje. Tak jsem ho taky zlikvidoval, třeba ho to konečně trkne. A jeden skončil klasicky u kačera se sedmi nálezy a jedním, mým, coinem. Takhle už jsem přišel o několik coinů. Vždycky mi zatrne, když vidím, že mi někdo něco uložil do tradičky 1,5/2.


Pak je z neho tzv. Schrödingeruv geocoin.
  • 0

#1080 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:41

Jindris napsal/a:
Blokly ze mi záda :( a nemůžu chodit na keše. Tak jsem na ně jela na kole, to můžu. A když byla keš někde v terénu, šla jsem k ní v předklonu. Chudák můj geomuž, jel se mnou a hlídal mne. A musel taky vynechat všechny stromy, protože já jsem to tentokrát nemohla ani zkusit. Ale na jednu vrbu nad vodou přece jenom vlezl, tak jsem mu alespoň podala nad tu vodu razítka, abych měla taky zásluhu a mohla se zalogovat.

Tak teďko jsi mě rozesmála a povzbudila :D ! Samozřejmě s tebou soucítím, ale člověk, kterej se dokáže v předklonu plazit po keších ve stavu, kdy jiný nešťastně hekají doma, to je přece zářný příklad pro všechny zdejší fńukaly :D! Připomíná mi to dobu, kdy jsem řešila, jak by se daly vozit francouzský berle na kole (rekonvalescence po komplikovaný zlomenině nohy po pádu s kola). Historka skončila tím, že mi to (od jednoho biskupa pučený) kolo před nemocnicí ukradli. :D
  • -1




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama