Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10921 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 12:04

Nějaký hajzl mi zničil Pankrácké sochy. Takže jsem v p..asti, protože schránka nejde podomácku vyrobit, ta původní by šla opravit možná svařením (ale to by musel říct někdo, kdo tomu rozumí) a není obchod, kde bych koupil novou petlici a není, kde bych nechal vyrobit razítko.

 

Takovým individuím, kteří ničí ze zlé vůle, přeji vždy jen jediné - ať se jim ten čin tisícinásobně vrátí.

To mě mrzí.
Ten palec dolů byl jako vyjádření smutku :-(
Chtěl jsem jí odlovit při GIGA eventu.


  • 0

#10922 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 12:20

Pamatuji si, jak jsem si kdysi četla listing - jen jsem při cestách na Pankrác nikdy neměla dost času, popřípadě padaly trakaře a tak jsem si sochy neprošla. Škoda, snad ti někdo z kutilů pomůže s obnovou - jak psala už Zvěřinec, pro živnostníky je třeba OBI otevřené. Chtěla jsem jednu drobnost a při nákupu potravin vedle mě napadlo se s někým na parkovišti domluvit, aby mi ji koupil na sebe.
  • 0

#10923 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 12:28

No, koukal jsem zatím na zaslané fotky - podle všeho je vyrvané i to očko pro petlici. Schránka je kovová. Uvidím, až si pro ni zajdu, dnes nebo zítra.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10924 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 12:47

Oni zlodusi zacali vyuzivat toho, ze v praci nikdo neni a vsichni sedi doma. A tak rostou vloupacky do nebytovych prostor. Tak se nediv, ze na vymetene ulici nejakeho debila zlakala zamcena bedna...


  • 0

#10925 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 13:29

Já se tolik nedivím, jen mne to hodně naštvalo. Protože mám v podstatě nulové možnosti, jak jí obnovit.

A pochopit tenhle lidský odpad je nad mojí mozkovou kapacitu. Ne že bych ho chápat nějak moc chtěl.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10926 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 13:46

Naštve to, ale asi není teď nutno obnovovat ihned.


  • 0

#10927 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 15:49

MInimálně bych si měl dojít pro zbytky a ten zámek. A podívat se, jestli tam někde není aspoň zahozené razítko.

Obnovovat jí opravdu budu později.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10928 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 17:26

Petlice se dá sehnat o Horbachu, mají tam buď e-shop a zaslani poštou, nebo rezervaci a odebrání přimo na prodejně. Podivej se na jejich stránky, je to tam popsané, jak se dostat k jejich zboží i když nejsi živnostník.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10929 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 23:24

Děkuji všem za rady a tipy. Kromě poničené petlice je poškozen také vnější kryt - je vylámáno očko s přinýtovaným protikusem, Chvíli to potrvá, na chalupu do dílny se asi hned tak nedostanu.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10930 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 1:09

Tak to je mi, Jirko, moc líto. U takové pěkné krabice to fakt nasere. Přemýšlím, jestli nějakého šikovného svářeče neznám, ale asi bohužel :(

Taky mám geodepresi. Je to asi 14 dnů, co jsem se vydal asi na tři údržby a objel přitom dalších asi 12 svých keší, mimo jiné tři T4 stromovky, vzdálené od sebe všechny jeden až dva kilometry. Můžete si tipnout, kolik těch stromovek potřebuje můj zásah. Tipijete? Myslíte, že víte? Jo, máte pravdu, všechny tři. Jedné chybí víčko a dvě asi zmizely úplně. Vyloženě miluju, když někam jedu a obratem tam můžu znova. To ubírá hodně síly a nálady.
  • 0

#10931 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 11:41

Dnes jsem byl v Horbachu a pripadal jsem si jak ve vystrojnim skladu na vojne v prijimaci. U jednech dveri, po vystati fronty, zaplatite a druhych, po vystati fronty, odeberete zbozi. Samozrejmne musite napred objednat pres e-shop a pockat na telefonicke potvrzeni. Zivnostnici to maji alespon na pul hodiny, normalni lid zatim na 15 minut. Tak pokud nutne nemusite, tak doporucuji radsi pockat na lepsi casy.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10932 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 14:02

Dnes jsem byl v Horbachu a pripadal jsem si jak ve vystrojnim skladu na vojne v prijimaci. U jednech dveri, po vystati fronty, zaplatite a druhych, po vystati fronty, odeberete zbozi. Samozrejmne musite napred objednat pres e-shop a pockat na telefonicke potvrzeni. Zivnostnici to maji alespon na pul hodiny, normalni lid zatim na 15 minut. Tak pokud nutne nemusite, tak doporucuji radsi pockat na lepsi casy.

Lepsi casy uz byly B)


  • 4

#10933 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 15:14

Lepsi casy uz byly B)

Není lepší věty do tohoto vlákna!
  • 4

#10934 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 19:33

Mě už za chvilku hrábne. 


  • 0

#10935 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 19:49

Modrák má bohužel pravdu. Donedávna jsem to říkala o autech ( fakt se mi nelíbí přecpané často nesmyslnou elektronikou a hlavně dnešní typy motorů ) před více dvaceti lety už o jogurtech ( většinou byly živé a opravdu jogurty, ne ty dnešní náhražky ).
Ted to bude platit o více oblastech, cestování asi bude mezi prvním, na co budeme muset zapomenout - chtěla jsem se ještě jednou podívat k Rudému moři mezi zewy a korály, ale asi si jen pustím nejaky dokument a budu ráda, pokud nás pustí na domácí řeky a pískovny. Před pár dny jsem smutně koukala na paddleboard, voda už mi hodně chybí.
  • 0

#10936 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 20:22

A co dělám proti depce?
No, nejlepší je asi pokec s někým alespoň na dálku - v mém případě Zvěřinec přes WhatsApp.
Potom nějaké čtení, asi nejvíc mi vadí ze všech zavřených institucí knihovna. Jo, mám čtečku, ale knížka je knížka.
Trochu pohybu - minikolečko s pohonem bylo docela dobrý nápad, už mi ho, opět na dálku, přes jednu cyklokeš, schválil pořadatel cykloeventů.
Dál si občas udělám radost něčím na zub - oříšky, čokoláda,zmrzlina z mrazáku a právě teď po neskutečné době gin-tonic. Leží nám tu láhev několik let a kdyby náhodou...
Jako správná ženská si dovedu udělat radost nějakou tou piplanou rostlinkou - pár sazenic pokojovek pustilo kořínky a půjdou do květináčů. Dneska při nákupu potravin jsem si udělala radost kalou v květináči - tmavá fialová. Kaly všech barev mám ráda, ty bych mohla pro všechny příležitosti.
No a hadříky! Proti depce ryze ženské, ale velmi účinné - doporučuji. To takhle jdete koupit sešívačku na výrobu jednorázových roušek z papírových utěrek. V Kauflandu nemají, tak vlezete do Tesca, kde už jste pár týdnů nebyly...radost, že sešívaček mají hned několik....no a když už tu jste, tak vedle jsou nějaké hadříky....jo, super šaty za pár kaček, na výběrová řízení se budou hodit! :-) A tak se člověk i přes situaci usmívá a baví se nad paradoxy. Jj, sešívačka na roušky.:-)

Co používáte na depku vy?

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 27 březen 2020 - 20:30

  • 0

#10937 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 20:47

My jsme si vyjeli (rodina s 3 členy) do Domaslavického údolí na medvědí česnek. Už roste, zatím jsou lístky všude vysoké tak 5 - 7 cm. Je správně aromatický, načichla mi jeho silicí rouška. Lidí dnes dost, ale o víkendu tam budou nájezdy. Pak jsme se zastavili na rybí farmě na potoce tekoucím údolím a koupili tam 3 pstruhy. Cena 1 kg za 175 Kč + 7 Kč za zabití a vykuchání. Stálo nás to 178 Kč a zítra budou k obědu. Bohužel se během přípravy dost smrsknou.

 

Chtěl jsem zase přispět do geodepres. koutku se zpravodajstvím z koronavirového bojiště. Ale když jsem viděl tu nemohoucnost ministra (chudák se ztrapňuje čím dál víc) a ostatních před kamerami, tak už nemám slov. Zato slova mají (a velmi ostrá) představitelky sester a perzonálu domovů důchodců atd., které usvědčují neználky z krizového štábu z nesmyslnosti jejich představ. Jedna sestra v noci na každém patře (často v noci honící zmatené pacienty po chodbách, aby neutekli) a lékař dojíždějící 3x týdně do ohromného domova důchodců (sám jsem tam 14 dní jezdil ordinovat vedle svého obvodu. Volné pokoje žádné, WC společné pro 1/2 patra - tj cca 34 lidí. Kde brát, když nic není. Třeba to ale  už bude lepší než před 20 lety)...

Jsem zvědav, jak z toho vybruslí.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 27 březen 2020 - 21:15

  • 3
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#10938 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 21:26

.... a lékař dojíždějící 3x týdně do ohromného domova důchodců (sám jsem tam 14 dní jezdil ordinovat vedle svého obvodu. Třeba to ale  už bude lepší než před 20 lety)...

 

Přistrčil polnímu kurátovi svůj zápisník pod nos. „Vidíte: polní kurát Matyáš v Brně, zemřel v izolační nemocnici před týdnem. Já bych si rval vlasy. Nezaplatil mně 1800 korun, a jde do cholerového baráku zaopatřovat nějakého člověka, po kterém mu nic nebylo.“

 

„To byla jeho povinnost, milý pane,“ řekl polní kurát, „já jdu také zítra zaopatřovat.“

 

„A taky do cholerovýho baráku,“ poznamenal Švejk; „můžete jít s sebou, abyste viděl, co to znamená, vobětovat se.“

 


  • 3

#10939 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 23:39

Manželka kolegy z práce je zavřená jako jedna z 6 členů personálu v "nakaženém" domově důchodců se 70 klienty bez možnosti odejít. To je strašná depka.


  • 0

#10940 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 9:54

No asi mam jinaci problemy nez vetsinova populace. Mam uz za sebou 3/4 roku dlouho trvajici trening na karantenu diky zraneni na D1 a tak v soucasne karantene se pro vlastne nic nemeni a depku dostat nemohu. Vychazky jsem zas scvrknul na vychazky na zahradu. Zasel jsem papriky, rajcata, okurky a presazuji je a opecovavam a na zahrade jsem uz pripravil truhliky s automatickou zavlahou, coz se mi loni, kdy jsem fakt nemohl nic, velmi osvedcilo a rostlinky nestradaly. Kesky jsem prozatim vypustil uplne, ani je nelustim, neb toho jsem si uzil hodne uz pred pul rokem, kdyz jsem si myslel, ze tez dostanu depku. Tehda mne v terenu zachranily LABky a virtualky. Nemohl jsem se ohybat a chodit moc daleko a tak jsem byl rad, ze nemusim nic hledat a nekam se zapisovat. A tak se zajmem ctu jak jide propadaji ponorkove nemoci po 14-ti dnech, ale chapu to. Rano jsem se pustil do vyroby ptacku a uz jsou v troube.

 

No asi by to nemelo byt v geodepresivnim vlakne, ale ja depresi propadnout nemohu. Clovek se ma radovat i z malickosti.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama