Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10941 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 10:00

Věřím, že až bude takovýhle průser jednou za 5 let, budou na to všichni připravený. Nebo o tom budou alespoň kecat. Ono být v opozici a rozhořčeně kritizovat je strašně snadné, protože nemusíte nic dokazovat, nic dělat. Poslední minimálně dvě dekády se dělá maximum pro zlikvidování našeho průmyslu. Docela to jde, protože tady platí zákony, minimální mzda, EU ...., takže konkurovat Číně nemůžou. A pak je v Číně průser a koncovka. :-( A o pár dní později dojemné PR s fakultou a tiskárnami HP a už nás zachraňujou. Prostě dojemný cinty z červené knihovny, ale půl národa to žere. Sám za sebe se snažím chovat zodpovědně podle požadavků našich představitelů. Lze předpokládat, že jejich informace jsou kvalitnější než ty naše. Soudy o tom, kdo to posral, kdo za to může a kdo naopak ne, si nechám až se situace vyřeší (jestli). Pak budu mít (jesli to přežiju :-)), možnost si ve volbách vybrat to správného alfa samce, který mě - nás povede k lepším zítřkům. 

edit: včera jsem poprvé nedal ty čtyři zdi a vyrazil na kešky, hluboko do lesa a daleko od vesnic. Byla to dvouhodinová nádhera.


Tento příspěvek byl upraven od None: 28 březen 2020 - 10:04

  • 1

#10942 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 10:04

Mnoho lidí se doma nudí a připadá depresim. Já jsem na homeoffice doslova zavalen prací a nestíhám... Inu, ajťák.
  • 2

#10943 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 10:41

Problém home office spočívá v přílišné blízkosti ledničky a plotny :ph34r: .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 28 březen 2020 - 10:42

  • 5

#10944 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 10:52

Mě se líbí, jak na 3D tiskárnách vyrábějí adaptéry k filtrům. Nezvládl by to náhodou instalatér co umí svařovat plasty rychleji a levněji? Když tak tuším, jak rychlá je 3D tiskárna. Je opravdu pěkné, že se něco dělá, ale taky je nutno přemýšlet, aby se nedělalo jen pro dělání. Ale nevidím do toho, možná ten 3D tisk je přínosný.


  • 1

#10945 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 15:51

Problém home office spočívá v přílišné blízkosti ledničky a plotny :ph34r: .


Problém home office spočívá v přílišné blízkosti rodinných příslušníků, zejména pak školou povinných dětí.
  • 2

#10946 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 16:07

Mě se líbí, jak na 3D tiskárnách vyrábějí adaptéry k filtrům. Nezvládl by to náhodou instalatér co umí svařovat plasty rychleji a levněji? Když tak tuším, jak rychlá je 3D tiskárna. Je opravdu pěkné, že se něco dělá, ale taky je nutno přemýšlet, aby se nedělalo jen pro dělání. Ale nevidím do toho, možná ten 3D tisk je přínosný.

Kdyby jen adaptery, nebo drzaky oblicejovych stitu... ony se delaji cele masky. A pritom se vsadim, ze kdyby nasli jednu nyni se nudici fabriku se vstrikovacim lisem, tak ty plastove dily mohou vyrabet ve velkych seriich za zlomek ceny. Jenze kdyz to delaji "na modernich technologiich", tak jim vsichni tleskaji. Krasny priklad nesmyslnosti jsou ty ty respiratory, jejichz vytisteni stoji 400 jen na materialu, a jsou potreba specialni profi tiskarny, kterych je v republice jen 8. Ale v mediich to bylo vsude.

Co se tyka instalateru, tak tam mas problem, ze umi svarovat jen trubky konkretnich rozmeru a materialu. Ale oni tam potrebuji konkretni zavit, aby tam sel nasroubovat filtr. To asi se svareckou nevyrobis, ne?

 

Ostatne filtry, to je dalsi vyborna taskarice. Vsichni resi, jak tam nasroubovat konkretni filtry, i na ty slavne 3D respiratory s tim, ze je jich prece dostatek. Neni! Zase jinde jsem cetl, ze vyrobce tech filtru ma problem, protoze to nezvlada rucne (!!!) montovat, a tak se chlubi, jak za ctyri dny vyvinuli robotickou montazni linku. :o


  • 2

#10947 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 16:07

Problém home office spočívá v přílišné blízkosti rodinných příslušníků, zejména pak školou povinných dětí.


... se kterymi se pracovat rozhodne neda a naopak da dost prace je primet k tomu aby delali co maji...

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 28 březen 2020 - 16:09

  • 2

#10948 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 16:42

Problém home office spočívá v přílišné blízkosti rodinných příslušníků, zejména pak školou povinných dětí.

Každý to máme jinak...


  • 1

#10949 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 20:01

Kdyby jen adaptery, nebo drzaky oblicejovych stitu... ony se delaji cele masky. A pritom se vsadim, ze kdyby nasli jednu nyni se nudici fabriku se vstrikovacim lisem, tak ty plastove dily mohou vyrabet ve velkych seriich za zlomek ceny.

Vždyť na tom, aby se to začalo dělat na vstřikolisu, se pracuje a říkají to od samého začátku, že je to potřeba dělat takhle...

(A na ty štíty je od zdravotníků dobrý ohlas).


  • 0

#10950 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 21:29

Problém vstikolisu je profi matrice za desítky tisíc. Pak výrobek za dvacku, ale musí se tam rozpočítat ta matrice. 3D tiskárna pracuje pomalu a draze, ale vyrobí cokoli, co dokáže konstruktér navrhnout. Ideální na prototypy, ale do výroby už musí vstřikolis. Ale teď se pochopitelně kvaltuje.


  • 2

#10951 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 22:00

Přes 24 hodin jsem si nezahrál na prognostika a tak to musím napravit.

Zaujala mě ta chytrá karanténa. Navržené to mají na první pohled dobře, ale mám jisté pochybnosti.

I když se premiér snaží budit dojem, že vše má vláda pod palcem, tak se ukazuje, že tomu ani zdaleka tak není. Třenice mezi  min. Maláčovou a min. Vojtěchem nevěští nic dobrého. Bude třeba hodně improvizovat a tam bude potřeba značného souznění duší.

Zkoušet takový projekt hned v celém kraji najednou považuji za dost riskantní. Podle mne nejsou dobře odhadnuté toky dat. Myslím kvantitativně a v čase. Bude tu jedno nebo víc "úzkých hrdel", kde budou data stagnovat a ztrácet se. Nevidím takový problém v přísunu  dat od mobilních operátorů a bank, ani v jejich agregaci, ale v kapacitě hygienické služby z těchto dat získat potřebné informace. Hygienici jsou už teď vyčerpaní z dohledávání kontaktů - ty budou hledat stále - a k tomu budou nově zavaleni daty ze systému chytré karantény... Nic dobrého nevěští ani to, že v pondělí se má tento systém v celém kraji spustit, ale ještě dnes (v sobotu) neví nic moc bližšího ani krajská hygiena, krajské hejtmantství a další. Jedna instituce bude házet práci na druhou a vinit ji (jako teď - a stále - třeba s respirátory) z neschopnosti a ze lží.

(Je to asi jako si vymyslet nějaký výborný byznys, vše by na papíře fungovalo výborně - jenže kdyby odběratelé neplatili tak, jak by měli, tak se takový systém rychle zhroutí.)

Rád bych neměl pravdu, ale zatím jsem se většinou trefil.


  • 3
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#10952 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 4:33

Tohle by snad neměl být problém. Kontaktní pracoviště nemusí být na nějakém konkrétním místě, může to dělat ne sice kdokoli, ale proškolená tlupa domácích pracovníků. Těch jsou potenciálně statisíce z řad vysokoškoláků, s nimiž by stačilo podepsat závazek mlčenlivosti a pustit je do systému. Ti by mohli telefonicky kontaktovat ty, kdo mají být testováni a vytěžovat je s kým se kde potkali. Po kontaktu by je už předávali do databáze k vyšetření, která asi ve velkém má dělat armáda. 

Po uplynutí maximální doby 6 hodin od kontaktování mají (a musí) být údaje z databáze smazaná. To snad proběhne automaticky.


  • 0

#10953 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 7:41

Já vidím technické problémy. Včera jsem podle operátora byl v jedné vesnici, mapy.cz mi to ukazovaly. Ve skutečnosti v lese kilometr od ní. Teprve když jsem zapnul GPS, skočilo to správně. Kolik lidí chodí se zapnutou GPS? Hodně jich ani neví, že ji tam má, nebo jsou i blbé mobily bez GPS. V našem baráku bydlí cca 100 lidí, 8 pater nad sebou. V ulici tisíce lidí, většinou doma. Jak toto chtějí vyhodnotit? A co se týče mlčenlivosti a rozhození mezi tisíce lidí, tak o nějaké mlčenlivosti nemůže být řeč, to prostě musí někde uniknout.


  • 1

#10954 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 7:52

Já vidím technické problémy. Včera jsem podle operátora byl v jedné vesnici, mapy.cz mi to ukazovaly. Ve skutečnosti v lese kilometr od ní. Teprve když jsem zapnul GPS, skočilo to správně. Kolik lidí chodí se zapnutou GPS? Hodně jich ani neví, že ji tam má, nebo jsou i blbé mobily bez GPS. V našem baráku bydlí cca 100 lidí, 8 pater nad sebou. V ulici tisíce lidí, většinou doma. Jak toto chtějí vyhodnotit? A co se týče mlčenlivosti a rozhození mezi tisíce lidí, tak o nějaké mlčenlivosti nemůže být řeč, to prostě musí někde uniknout.

To nemá bejt přesný na metry, je to jen pomůcka pro to trasování kontaktů.


  • 0

#10955 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 9:34

No právě. Jak mám vědět, jestli jsem dotyčného potkal, nebo jestli byl v nejvyšším patře domu, kolem kterého jsem šel?


  • 0

#10956 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 11:08

Tohle by snad neměl být problém. Kontaktní pracoviště nemusí být na nějakém konkrétním místě, může to dělat ne sice kdokoli, ale proškolená tlupa domácích pracovníků. Těch jsou potenciálně statisíce z řad vysokoškoláků, s nimiž by stačilo podepsat závazek mlčenlivosti a pustit je do systému. Ti by mohli telefonicky kontaktovat ty, kdo mají být testováni a vytěžovat je s kým se kde potkali. Po kontaktu by je už předávali do databáze k vyšetření, která asi ve velkém má dělat armáda. 

Po uplynutí maximální doby 6 hodin od kontaktování mají (a musí) být údaje z databáze smazaná. To snad proběhne automaticky.

Jak napsal na Twitter Jan Barta, byznysmen a jeden z iniciátorů COVID19CZ, v noci z pátku na sobotu: „Náš team absolvoval mítink, kde bylo 15 lidí z hygieny, a celý ten mítink byl o tom, kdo z těch 15 lidí bude mít zodpovědnost za předávání dat nám. Nikdo nebyl schopný vzít na sebe zodpovědnost, protože se všichni báli o místo.“

 

Divíte se? Bojí se nejen o svá místa, ale že je budou roky vláčet po soudech jako bývalé ministryně Parkanovou nebo Součkovou.

My lékaři (a nejen my) máme dokonce oznamovací povinnost při podezření na trestný čin. Mimo jiné to je § 180

(čislo tohoto paragrafu se několikrát změnilo, nejsem právník)

Neoprávněné nakládání s osobními údaji

(1) Kdo, byť i z nedbalosti, neoprávněně zveřejní, sdělí, zpřístupní, jinak zpracovává nebo si přisvojí osobní údaje, které byly o jiném shromážděné v souvislosti s výkonem veřejné moci, a způsobí tím vážnou újmu na právech nebo oprávněných zájmech osoby, jíž se osobní údaje týkají, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

Ještě se divíte, že se do toho nikomu nechce?

 

Ještě si neodpustím něco z dějepisu.

Ve starém Řecku měli asi 100 let poněkud svéráznou demokracii, ale nepřežila.  Ve starém Římě si asi vzali jisté poučení a demokracie přežila skoro pět století. Měli senát jakožto základní demokratickou instituci. Ale pro řešení problémů praktického života měli dva konzuly (volené! Jeden byl patricij a druhý plebejec). Měli nejvyšší soudní a trestní pravomoc. A aby to nedopadlo jak s dvěma kohouty na jednom smetišti (viz Vojtěch a Hamáček nebo Vojtěch a Maláčová), tak každý měl navrch jeden měsíc a tak se střídali. Ale pozor! Když šlo do tuhého - např. došlo k povstání nebo válce, tak konzulové jmenovali jednoho diktátora. A ten měl ohromné pravomoce. Tihle úředníci (diktátoři, konzulové a další) měli jako odznak své moci svazek prutů (někdy se sekyrou; svazkům se říkalo fasces a tento výraz přešel do současnosti pro označení podobné diktatury jako fašizmus).

Aby bylo jasno: nevolám po nějakém diktátorovi (nedejbože Vůdci) ani po samoděržaví carského nebo stalinského typu. Ale situace, kdy se ministři a jejich podřízení místo spolupráce hádají a vzájemně obviňují jeden druhého, je neúnosná a šeredně se nám vymstí.

Sledujete rychlé přibývání nakažených klientů a personálu v domovech důchodců? To není jen chybějícími rouškami, respirátory atd. To je pouze "normální" chování tohoto viru, když se mu poskytne prostor (zde naopak, je tu hodně lidí na malém prostoru). A tak nás do nasazení léků nebo očkování ochrání jen imunita. Získaná, nebo lépe - přirozená.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 29 březen 2020 - 11:32

  • 3
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#10957 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 15:11

Problémy v domovech důchodců nebo LDN se daly předvídat, ale jestli by jim šlo nějak zabránit? V místechtech, kde je víc lidí pohromadě mi to přijde nereálné. Těžko i zjistit, jestli k nákaze došlo před zákazem návštěv od někoho z rodin, od personálu nebo jednoho důchodce při vycházce. Personál má hodně těžkou situaci.
  • 1

#10958 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 15:19

Zajímaly by mě mutace viru, někde jsou stále zmínky o dvou, jinde už o čtyřech variantách.
Pokud bude epidemie trvat dlouho, může se stát, že případná vyvinutá vakcína ( nebo léky ) už nebude na nové mutace platná? Vycházím z informací o přípravě vakcín na chřipky na další rok, kdy se vlastně předpokládá, jaký kmen přijde popř. jak zmutuje - podle správného odhadu se potom odvíjí účinnost očkování?
  • 0

#10959 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 18:36

Zaujala mě ta chytrá karanténa. Navržené to mají na první pohled dobře, ale mám jisté pochybnosti..

 

Taky si myslím, že to nic nedá. Základem je trasování, testování a přísná karanténa. Ani jedno se dnes nestíhá, natož po Velikonocích, kdy nakažených bude oproti dnešku zase násobně víc. Trasování pomocí mobilů a platebních karet je jen drobná vychytávka, která principiálně nic moc neřeší.

 

Já se bojím jiné věci. Základ exponenciály se v posledních dnech ustálil na cca 1,15. I když budu počítat 1,1, tak mi to na konec dubna vychází na 50000 potvrzených nakažených, což povede k silnému přetížení zdravotnictví (odkaz na konci příspěvku uvádí jako hraniční číslo pro přetížení 30000). Ministr Vojtěch předpovídal na konec dubna 15000 nakažených (viz stejný článek). Snad má pravdu, ale já nevidím jediný důvod, proč by měla exponenciála začít brzdit.

 

https://www.idnes.cz...090859_veda_mla


  • 0

#10960 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 21:15

ohlásili pravděpodobné prodloužení o týden


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama