Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11161 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 9:33

Začaly se mi množit logy na geocoinu, který mám už spoustu let v batohu, jestli jsem ho za ty roky ukázal padesáti lidem na eventech, tak je to možná hodně. To už existuje něco na způsob finálek i na coiny? Nikdy tam není nic konkrétního, jen viděno, dík za ukázku atd. A z různých zemí světa.

Taky jsem dostal logy na geocoiny, ktere mam doma v suplíku a nikdo jiny naz ja je nevidel. Podle logu byly k videni na eventu v Litve. Tak jsem ty logy smazal. Jak jsem koukal, tak dotycny ma podezrelo mnoho zalogovanych geocoinu. Spis to vypada, ze tipuje cisla.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11162 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 10:26

Kromě BTS v dohledu také pro každou z nich ví parametr TA (time advance), který říká, jak jsi daleko. Aspoň u GSM to tak bylo, ale hádám, že i pro 3/4G se to musí nějak řešit.

Před lety jsem vylezl na vyhlídku na Pasecké skále (819 m n. m., poblíž Medlova, 5 km od Nového Města na Moravě). Pode mnou dole v lese byl vidět kouř - začínající požár lesa asi od odhozeného nedopalku cigarety. Zavolal jsem hasiče na č. 150 a ptal se, jestli to jsou hasiči v Novém Městě. Dispečer řekl, že ano. Jenže Pasecká skála, Rokytno ani Medlov mu nic neříkaly. Nakonec jsme se domluvili, že jsem se dovolal hasičům v Novém Městě nad Metují!   Přes 80 km daleko vzdušnou čarou a přes hranice 3 nebo 4 okresů. Kudy éterem nebo kabely  ten signál šel nevím, ale asi ani ta lokalizace mobilů nemusí vždy perfektně fungovat.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 12 duben 2020 - 10:27

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11163 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 11:12

Rozhodne bych vyloucil, ze bys byl chyceny na 80km vzdlenou BTS. ;) Z toho vyse zmineneho parametru TA totiz vyplyva, ze mobil umi komunikovat na max. cca 35 kilometru.


  • 0

#11164 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 11:57

Taky si myslím, že 80 km je moc. KV vlny se snad odrážejí od ionosféry, ale tyhle vysoké frekvence asi ne (?).

Kudy to volání jde, netuším. Teď to jde na krajský dispečink (hasičů nebo záchranky), což je trochu problém. Teplickým bych řekl, že se něco stalo "u opic", "u Oka", "na betóně" nebo "U Ptáčků" a všichni hned vědí, kam jet, ale takhle musím lovit v paměti, jak se vlastně jmenuje ta ulička, kterou chodím už tolik let x-krát denně.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11165 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 16:46

Taky jsem dostal logy na geocoiny, ktere mam doma v suplíku a nikdo jiny naz ja je nevidel. Podle logu byly k videni na eventu v Litve. Tak jsem ty logy smazal. Jak jsem koukal, tak dotycny ma podezrelo mnoho zalogovanych geocoinu. Spis to vypada, ze tipuje cisla.

 

Taky jsem to všechno promazal. Takové počínání mi hlava nebere.


  • 0

#11166 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 17:00

Zase jsem si alespoň udělal probírku ztracených coinů. Nechal jsem si na podzim udělat asi patnáct plastových kopií a jeden z ownerů eventu GIFF Weekend ve Voticích je zalogoval na tento event GC8BMH3,ale odcestoval jen jeden. Ostatní se tam ztratily. A podle logů u toho eventu nejsem jediný.


  • 0

#11167 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 18:31

Jj, včera a dnes jen mažu logy na coinech které mám doma v albu. Viděny v Sarajevu, San Francisku, dokonce i někde v Peru. A i moje auto se teleportovalo na Island. Takže dnes už jsem utahaný, ale zítra sednu a zamknu zas na chvíli logování.
  • 0

#11168 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 19:59

Před lety jsem vylezl na vyhlídku na Pasecké skále (819 m n. m., poblíž Medlova, 5 km od Nového Města na Moravě). Pode mnou dole v lese byl vidět kouř - začínající požár lesa asi od odhozeného nedopalku cigarety. Zavolal jsem hasiče na č. 150 a ptal se, jestli to jsou hasiči v Novém Městě. Dispečer řekl, že ano. Jenže Pasecká skála, Rokytno ani Medlov mu nic neříkaly. Nakonec jsme se domluvili, že jsem se dovolal hasičům v Novém Městě nad Metují!   Přes 80 km daleko vzdušnou čarou a přes hranice 3 nebo 4 okresů. Kudy éterem nebo kabely  ten signál šel nevím, ale asi ani ta lokalizace mobilů nemusí vždy perfektně fungovat.

U tísňových linek to funguje jinak, obzvlášť při volání z mobilu.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#11169 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 10:39

Tak tohle mě rozesmálo.

 

"Nejtěžší dva dny má před sebou české zdravotnictví. V neděli má podle propočtů elitních prognostiků  z Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) přijít největší nápor na nemocnice. V pondělí má pak dostoupit vrcholu úmrtnost spojená s novým typem koronaviru.

Projekce počítá s tím, že klasických lůžek bude potřeba 765 (krajní hodnoty udává jako 235 a 3018), odhadovaný vrchol vytíženosti lůžek JIP vyčíslili analytici na 159 (s minimem 62 a maximem 585), Denní přírůstek lidí, kteří nemoci covid-19 podlehnou, by měl dosáhnout vrcholu v pondělí (dnes), kdy předpokládaný počet je 20. Minimálně 4 zemřelí, naopak nejčernější scénář by znamenal 91 mrtvých."

(Předpověď k 12. 4.)

 

Tohle spočítali lidé z ústavu IHME, který založila při Washingtonské univerzitě Nadace Billa a Melindy Gatesových. Takhle snad není možné, že by se do těchto mezí netrefili.

Zajímavá čísla a hlavně meze odhadů. Statisticky řečeno Plus mínus autobus...

Celý článek je zde:

https://www.seznamzp...-355-lidi-99505

 

IHME je asi pěkný tunel na finance Gatesových. Kdyby za ty peníze radši "sponzoroval" uživatele Windows a Microsoft Office, aby nestály takové nekřesťanské peníze, udělal by líp. Já vím, to se v kapitalizmu nedělá...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 13 duben 2020 - 10:40

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11170 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 12:25

"Nejtěžší dva dny má před sebou české zdravotnictví. V neděli má podle propočtů elitních prognostiků  z Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) přijít největší nápor na nemocnice. V pondělí má pak dostoupit vrcholu úmrtnost spojená s novým typem koronaviru.

Projekce počítá s tím, že klasických lůžek bude potřeba 765 (krajní hodnoty udává jako 235 a 3018), odhadovaný vrchol vytíženosti lůžek JIP vyčíslili analytici na 159 (s minimem 62 a maximem 585), Denní přírůstek lidí, kteří nemoci covid-19 podlehnou, by měl dosáhnout vrcholu v pondělí (dnes), kdy předpokládaný počet je 20. Minimálně 4 zemřelí, naopak nejčernější scénář by znamenal 91 mrtvých."

(Předpověď k 12. 4.)

Tak zrovna doc. Vozáb řešil například otázku, kdy vlastně Cimrman do Liptákova
přišel, měřením rozpadu radioaktivního uhlíku v organické nečistotě na podrážkách
Cimrmanových bot. Zjistil, že – pokud Cimrman vůbec v těchto botách do Liptákova přišel – se tak stalo na podzim roku 1906 plus minus 200 let.


  • 4

#11171 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 12:47

Taky jsem dostal logy na geocoiny, ktere mam doma v suplíku a nikdo jiny naz ja je nevidel. Podle logu byly k videni na eventu v Litve. Tak jsem ty logy smazal. Jak jsem koukal, tak dotycny ma podezrelo mnoho zalogovanych geocoinu. Spis to vypada, ze tipuje cisla.

Zajímavé, před pár dny nějaký Lotyš discovernul můj coin, který je už více než 10 let ztracený a krátce na to log zase smazal. Zkoušel jsem tipovat podobné kódy ve snaze zjistit, jaká je pravděpodobnost to strefit a po cca 20 minutách marného snažení to vzdal.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11172 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 12:50

Rozhodne bych vyloucil, ze bys byl chyceny na 80km vzdlenou BTS. ;) Z toho vyse zmineneho parametru TA totiz vyplyva, ze mobil umi komunikovat na max. cca 35 kilometru.

Když jsem měl ve větroni zapnutý mobil, tak mi opakovaně nějakých 1500m nad mořem nad jižními svahy Ještědu přišla SMS "Vítejte v Polsku"


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11173 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 13:01

Zajímavé, před pár dny nějaký Lotyš discovernul můj coin, který je už více než 10 let ztracený a krátce na to log zase smazal. Zkoušel jsem tipovat podobné kódy ve snaze zjistit, jaká je pravděpodobnost to strefit a po cca 20 minutách marného snažení to vzdal.

To mně se stalo už mockrát (nejmíň 30-40x), že se mi objevil coin nebo TB, který jsem nikdy neviděla. Stává se to při nezřetelném nebo napůl smazaném čísle, kdy zkouším varianty mezi B-8, O-0-D, W-M, F-E a podobně. Při tom by se fakt dalo těch TB zalogovat mraky. Akorát fakt netuším, proč bych to dělala :D.


  • 0

#11174 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 18:19

Tak zase oprášili tu Chytrou karanténu. Už mi to připomíná starověký Řím a neustálé opakování Carthago delenda est  řečníky v senátu.

 

"Mapa má sloužit hygienikům při rozhovoru s nakaženým, aby si lépe vzpomněl, kde byl, s kým se mohl potkat, a koho je tedy třeba kontaktovat, případně otestovat a umístit do karantény. V posledních dnech se objevila kritika, že hygienici stále nezačali zmíněné vzpomínkové mapy využívat.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je chytrá karanténa jedním z nejdůležitějších projektů v boji s pandemií koronaviru. Chytrou karanténu, která se nejdřív zkoušela právě na jižní Moravě, také odborníci označují za jeden z předpokladů pozvolného uvolňování současných plošných restrikcí."

„Systém se ještě stále ladí, v neděli jsme ale vygenerovali první vzpomínkovou mapu,” uvedl ředitel. Z mapy vygenerované podle čísla mobilu dotyčného a dat od operátora hygienici zjistí, kde se nakažený člověk pohyboval.

Hygienici minulý čtvrtek absolvovali školení, následně vzpomínkovou mapu zkoušeli vytvořit. Do neděle se jim to ale nepodařilo.

„První případ, který jsme měli odsouhlasený, ukázal na šedého operátora (přeprodejce tarifů), který nikdy nepůjde vytrasovat. V Jihomoravském kraji je v posledních dnech málo případů, na kterých by se systém dal vyzkoušet.„Většina nově pozitivně testovaných byla buď z domovů pro seniory nebo z nemocnic. To znamená, že se nikde moc nepohybovali a generovat nějaké mapy u nich nemá moc smysl,” uvedl ředitel.

Celý text je na https://www.novinky....m_campaign=null

 

"Teď když máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela!",  zpívalo se v jedné budovatelské písni.

Armáda proškolených hygieniků a 50 až 100 posluchačů vojenské lékařských fakulty je v plné bojové pohotovosti připravená utkat se s nepřítelem - ale on jaksi zatím vidět není. Resp. kanóny Chytré karantény máme, ale vrabci zatím unikají.

Už je mi trapné mé neustálé sýčkování ohledně tohoto ambiciózního projektu, i když se utěšuji, že není všem dnům konec.

Ale stejně dobře nechápu, kam to v praxi povede. Dosud  pracovnice hygieny vyzpovídala nakaženého a poznamenal si x jeho významnějších kontaktů a ty pak řešila. Jenže takhle jich bude mít už zmíněných x - a k tomu dalších y z Chytré karantény. A pošle do karantény všechny x + část y. 

Čím dál víc zdravotníků (hlavně sester) tvrdne doma v karanténě a o klienty v několika domovech seniorů se už pomalu nemá kdo starat. Počty nemocných v čase modeluje kdekdo, ale jestlipak někdo modeluje počet lidí (především pracujících) v karanténě? Zatím jsem nic takového nečetl.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 13 duben 2020 - 18:31

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11175 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 19:14

Tak koukám, že u nás máme první kes "založenou" v dubnu GC81YPW:D


  • 0

#11176 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 7:31

Tak koukám, že u nás máme první kes "založenou" v dubnu GC81YPW:D

Hm, otázka je proč? (jen pro úplnost, keš je publikovaná 3. ledna 2019, jen owner změnil datum založení).


  • 0

#11177 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 8:21

Protože jí v dubnu přesunul? A souvislosti mu pravděpdobně (vzhledem k počtu nálezů) vůbec nedošly?


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11178 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 8:32

Hm, otázka je proč?

 

Protože jí v dubnu přesunul? A souvislosti mu pravděpdobně (vzhledem k počtu nálezů) vůbec nedošly?

Nebo protože Jasmer challenge! I když na Slovensku se nové kešky vesele publikují (i loví) i v dubnu, na rozdíl od nás či Rakouska, takže splnit to furt půjde.


  • 0

#11179 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 9:22

Tak koukám, že u nás máme první kes "založenou" v dubnu GC81YPW:D

Keška je k 19.02.20 disablováná, protože jí někdo ukradl a tudíž tam jasně není.

20.03.20 jí ale Jonea "visited" i kdýž dá DNF log.

13.04.20 je znovu spuštěna.
Jak dlouho tam ten DNF log vydrží?


  • 0

#11180 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 9:58


Jak dlouho tam ten DNF log vydrží?

Myslím, že do té doby, kdy se magicky promění na FI. :)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama