Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11121 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 10:57

Já taky občas v parku (vede jím cyklostezka) při pomalé jízdě - když po cestě jde s dospělým malé dítě a vidí mě - mírně zazvoním. Dítě se rozzáří a já se na něj taky usměju. A maminka má hned námět k hovoru s ním.

Moc se mi líbí matky, když na nemluvně v kočárku mluví a upozorňují ho na předměty kolem.

To bych taky potřeboval. Nemusel bych zrovna být vezen v kočárku, ale aby se na mě mluvilo jak na nemluvně, abych se taky naučil mluvit.

Samozřejmě anglicky, protože jsem v tomto ohledu věčný začátečník. (minulé a budoucí časy ovládám, ale to mluvení je problém. Těch gramatických možností něco vyjádřit je tolik, že si nemůžu vybrat tu nejvhodnější).


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 10 duben 2020 - 11:01

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11122 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 12:59

zvedavkanocni: To nebyla reakce na tebe. Jestli nechceš zvonit, nezvoň. Ale kolo bez zvonku je pro mě jako auto bez světlometů.


Zvonek na kole bych přirovnala spíš k houkačce v autě a tu naopak používám často. Co jiného s těmi, co nedovedou vyřešit jednoduchou křižovatku a evidentně netuší, kde mají dát přednost? Kdybych nepředvídala, tak už je auto dávno ve šrotu.
Světelnou houkačku používám hlavně výchovně na ty, co předjíždí na plné, před horizontem, ve vesnici minimálně osmdesát apod. Nejezdím zrovna pomalu, také padla nějaká pokuta za rychlost, ale jde o to neohrožovat druhé. Někdy jsou silnice jak ruská ruleta. :-(
Takže přeji všem hlavně šťastný návrat, ať jedete na kole nebo autem - na svátky opět vyjedou sváteční řidiči, nouzový stav je doma neudrží.
  • 0

#11123 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 13:19

Na kolo jedině se zvonkem (nebo něčím ekvivalentním), není totiž skoro cesty, kdy bych nemusel na někoho zvonit. Jestli se někdo lekne...myslím, že je lepší někoho krapet vylekat než aby jeden z nás skončil s nějakým zraněním. Osobně vítám, když jsem v roli chodce a cyklista na mě zazvoní, než když mě neslyšně objede, byť při tom zpomalí. To se vážně leknu mnohem více než nějakého zvonku. Nejlepší jsou pak "cyklisti", kteří o sobě nedají vůbec vědět a pak, když třeba udělám na cestě trochu krok stranou, usilovně brzdí, málem se se mou srazí a ještě mě div nepošlou někam s tím, že mám dávat přeci pozor. Ano, já si pozor dávám, ale nemůžu být pořád otočený hlavou dozadu a kolo prostě není vždy slyšet. Takže, zvonit, zvonit a zvonit.

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 10 duben 2020 - 13:20

  • 3

#11124 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 13:27

Nejlepší jsou pak "cyklisti", kteří o sobě nedají vůbec vědět a pak, když třeba udělám na cestě trochu krok stranou, usilovně brzdí, málem se se mou srazí a ještě mě div nepošlou někam s tím, že mám dávat přeci pozor. Ano, já si pozor dávám, ale nemůžu být pořád otočený hlavou dozadu a kolo prostě není vždy slyšet. Takže, zvonit, zvonit a zvonit.

Po které straně cyklostezky chodíte? Po pravé (jako na chodníku) nebo po levé jako na silnici? Já chodím vlevo, ale ostatní většinou vpravo.

Po epidemii si všimnu, jak chodí Němci, už si to nevybavuji.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11125 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 14:33

Po silnici vlevo, ale po cestách (tj. mimo klasické asfaltky) vpravo, tedy jako na chodníku. Neříkám záměrně cyklostezkách, protože těch tu tolik ve svém okolí nemám, a když už ano, jsou povětšinou značeny právě na jiných cestách nebo silnicích. Doteď mě vlastně ani nenapadlo, že bych chodil vlevo. Nikdy jsem nad tím nějak neměl v případě cyklostezky důvod uvažovat.

 

EDIT: V mém příspěvku myslím cyklostezkou stezku jednak značenou trasu a jednak cyklostezku spojenou se stezkou pro pěší. Tedy to, co se vyskytuje v mém okolí. (reakce na Beetovy pode mnou)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 10 duben 2020 - 15:11

  • 0

#11126 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 15:08

Po které straně cyklostezky chodíte? Po pravé (jako na chodníku) nebo po levé jako na silnici? Já chodím vlevo, ale ostatní většinou vpravo.

Po epidemii si všimnu, jak chodí Němci, už si to nevybavuji.

 

No na cyklostezku podle § 57 Zákona o provozu na pozemních komunikacích by chodci vůbec neměli. Jen na bruslích, či lyžích.


  • 2

#11127 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 15:21

Pokud je to ovšem čistokrevná cyklostezka označena příslušnou značkou. Často se používá kombinovaná se stezkou pro pěší. Nebo si pumpičkáři často pletou cyklostezku s cyklotrasou. Není to totéž.
  • 2

#11128 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 17:21

Přesně tak, hodinky nebo holínky...oboje se natahuje... Většina toho, co mám ve svém okolí jsou značené cyklotrasy a těch pár úseků cyklostezek je kombinováno s pěšími. Měl bych se vyjadřovat správně, já vím. :)
  • 0

#11129 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 17:45

Po které straně cyklostezky chodíte? Po pravé (jako na chodníku) nebo po levé jako na silnici? Já chodím vlevo, ale ostatní většinou vpravo.
Po epidemii si všimnu, jak chodí Němci, už si to nevybavuji.


po prave
  • 0

#11130 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 17:58

něco málo postřehů.....já jsem taky rád, když na mě za mnou jedoucí cyklista zazvoní, můžu reagovat a neleknu se. To samé dělám já, ale pro jistotu zvoním už z větší dálky, aby mě pak nehupli pod kolo. A když jedu v autě a dojíždím cyklistu, tak jen krátce houknu aby o mě věděl. Někdo to bere a mávne ať jedu, někdo je debil a začne šermovat rukama a pořvávat, co na něj troubím. Ale nejsmutnější je, že spousta cyklistů jsou řidiči a naopak, tak by mohli vědět co je jim nepříjemné jako cyklistovi nebo řidiči. Bohužel systém....bacha já jedu a vy uhněte.


  • 0

#11131 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 19:17

nejsmutnější je, že spousta cyklistů jsou řidiči a naopak, tak by mohli vědět co je jim nepříjemné jako cyklistovi nebo řidiči

Já myslím, že řada z nich má v hlavách snad nějaké přepínače a na tu svoji alternativní druhou silniční roli rázem stoprocentně zapomenou. Jinak si nedovedu vysvětlit řadu úkazů...


  • 1

#11132 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 20:41

obávám se, že nemají v hlavě přepínače, ale jen jedno.....já já já.Takový člověk je stejný i kdyby jel na lyžích nebo tříkolce. K těm zvonkům, viděl jsem nějaká videa z anglie, kde jednomu cyklistovi došla trpělivost a namontoval si na kolo vzduchový klakson jako mají náklaďáky. Bylo zajímave sledovat reakce chodců na cyklostezce, když nejdřív zazvonil na klasický zvonek a oni nic a pak zmáčknul klakson :-))). Kdyby to nebyla taková obluda, hned bych si ho pořídil.


  • 0

#11133 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 21:28

Tohle není až taková obluda, je to docela silné a každopádně je zvuk dost neobvyklý ;)


  • 0

#11134 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 22:15

Po které straně cyklostezky chodíte? Po pravé (jako na chodníku) nebo po levé jako na silnici? Já chodím vlevo, ale ostatní většinou vpravo.

Po epidemii si všimnu, jak chodí Němci, už si to nevybavuji.

Tak momentálně na cyklostezky v Bavorsku vyrazily davy, takže většinou jsou rodinky roztažené přes celou cyklostezku. Je docela poznat jak se mimo města a vesnice najednou objevujou lidi z jiného světa (hospody, nákupní centra apod.), je to dost často poznat třeba i na oblečení - na horském kole se mimo město v džínách normálně nejezdí ani tady. Jinak většina lidí chodí vpravo a na zvonky jsou tu zvyklí, takže uhýbají bez řečí. Nicméně poděkování za takové uhnutí se bere jako samozřejmost.


  • 1
MaFa

#11135 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 22:18

Kam se letos podělo Otevírání pokladů? 


Tento příspěvek byl upraven od Myškin: 10 duben 2020 - 22:19

  • 0

#11136 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2020 - 1:26

Bylo dáno do karantény.


  • 3

#11137 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2020 - 5:17

Ale upřímně, už to několik let upadalo...
  • 0

#11138 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2020 - 7:16

Po které straně cyklostezky chodíte? Po pravé (jako na chodníku) nebo po levé jako na silnici? Já chodím vlevo, ale ostatní většinou vpravo.

Po epidemii si všimnu, jak chodí Němci, už si to nevybavuji.

Po cyklostezce se smíšeným provozem mají chodci chodit po pravé straně u kraje tak, aby zabírali maximálně polovinu svého pruhu. Psi pouze na krátkém vodítku. Vidíš to jasně tam, kde je stezka předělená čárou a jsou na ní piktogramy - vždy chodec a cyklista jsou namalovaní ve stejném, nikoliv opačném směru. Musíš ale dávat pozor, když jdeš například po cyklotrase, kde část je značená jako cyklostezka, a pak další úsek je místní komunikace nebo nějaká ulička atd. - jakmile tam mohou jezdit i auta, tak máš jako chodec přejít vlevo.


  • 2

#11139 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2020 - 7:18

Tak momentálně na cyklostezky v Bavorsku vyrazily davy, takže většinou jsou rodinky roztažené přes celou cyklostezku. Je docela poznat jak se mimo města a vesnice najednou objevujou lidi z jiného světa (hospody, nákupní centra apod.), je to dost často poznat třeba i na oblečení - na horském kole se mimo město v džínách normálně nejezdí ani tady. Jinak většina lidí chodí vpravo a na zvonky jsou tu zvyklí, takže uhýbají bez řečí. Nicméně poděkování za takové uhnutí se bere jako samozřejmost.

Já teda jezdim na terénním kole se zadním tlumičem zásadně v sukni :D. Už léta a několikrát do týdne!
 


  • 0

#11140 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2020 - 8:51

Jako dítě pamatuji z cest do Bratislavy doby, kdy na jižní Moravě jezdily "tety" na kolech v širokých sukních jak od krojů. ;-) Aut tehdy moc nebylo, samé kolo a široká delší sukně. :-)

Osobně oblečení vybírám podle počasí a nálady, i na kolo - včera krátká sukně, tričko a kotníkové trekovky, abych mohla do lesa na kopřivy. Když se ochladilo, přehodila jsem slabou bundu. Byla jsem hluboko v lesích, kde jsem potkala jen pár pěších a cyklistů asi do desítky - samí muži a všichni vystajlovaní do "závodního", až mi to přišlo komické na projížďku po lese. Jim jsem tak zase mohla přijít já se svou pohodou a oblečením, ale jsem pro, ať se každý vypraví, jak mu vyhovuje - osobně dávám stále přednost bavlně a lnu před různými "funkčními" triky, které jsem také vyzkoušela. Navíc když z kola slezu, pořád jsem oblečená běžně a mohu kamkoliv, zatímco chlap v "závodnickém oblečku" mu přijde poněkud komický. Fakt na relaxační projížďky nestačí šortky nebo bermudy a tričko?
Až ke konci jsem potkala dvě mladé holčiny, ty byly oblečené běžně sportovně.

Smíšenou cyklostezku střídavě na levém a pravém břehu Otavy máme v centru asi trochu netypickou - dva pruhy pro cyklisty jsou blíž řece, pruh pro chodce je na vnější straně. Dál už rozdělení na pruhy vzhledem k šířce není, běžná smíšená.

V čem mám mínus je cyklohelma, nemám ráda cokoliv na hlavě - sice ji mám, uvědomuji si její důležitost, zbytek rodiny ji zodpovednw používá, ale.... zatím jsem ji měla jen někam do podzemí, na kolo ani jednou. :-(
Njn, budu se muset polepšit.
  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama