Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11221 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 7:47

Těch "více později" logů, mnohdy starých několik měsíců, jsou všude mraky. Cache loguju hned po příchodu domů, ale zato z jedné vody načisto.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11222 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 7:51

WuWeBTt.png

 

Taky milujete tyhle "více později" logy, kde později jaksi nikdy nenastane...?

Ten čtverečkovanej obrázek je hezkej. Ale na druhou stranu tady GDPR nehrozí a pokud mám s někým (něčím) problém, tak to většinou řeknu "na plnou hubu". Jinak logy jsou různé. Při mých cca 50 aktivních keších mi jich chodí dost, a čtu je všechny. Tenhle typ je taky dost častej. A taky mě se...re, nechápu žádný rozumný  důvod k tomu z terénu upozorňovat, že se ozvu později. Ostatní logy mě nechávají v pohodě, až na jednu výjimku a to je, když chybí poděkování. Umím si představit log "Tak ta keš stála za hovno, ale dík za bod". Při čtení nepotěší, ale naprosto korektní zápis. :-) Před několika lety jsem se o tom bavil s kolegou motorkářem, shodou okolností velmi úspěšným psychoterapeutem. Ten mi poradil, "tak si ty "hovádka" někam poznamenej a až budou oni něco potřebovat, tak je ignoruj.  Sice si připadám, trochu jako stbák, kterej si zapisuje ty špatný, ale světe div se funguje to. Jinak těch pozitivních logů je většina a je to vždycky takovej balzám na duši. 


  • 3

#11223 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 8:29

Je pravda, že co jsem začal logovat z telefonu, píšu logy kratší. Ono se moc nedá datlovat. Ale teď jsem přišel na to, že na mém telefonu funguje hlasové zadávání textu skoro bez chyby, tak možná budu "psát" delší logy. Pokud chci napsat víc, uložím si jen drafty a napíšu to až doma. Drafty proto, abych tam měl ze šablony čas nálezu. Ale taky se mi stávalo, že jsem poslal log z terénu a pak jsem ho ještě editoval, když jsem si na něco dalšího vzpoměl. Nebo když mi telefon udělal automatickou opravu, které jsem si nevšiml (tu orig. klávesnici, co to dělala a nedalo se to vypnout, už jsem odinstaloval a dal tam jinou). Vím, že o tom už autorovi mail nepřijde, pokud by to bylo něco důležitého, napíšu to jako další WN, nebo jako soukromou zprávu. Ale taky mě překvapí, když dostamu mail s WN nebo DNF že něco našli a když se podívám, je tam už FI - obvyklá chyba a následná oprava.


  • 0

#11224 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 9:30

Tenhle typ je taky dost častej. A taky mě se...re, nechápu žádný rozumný  důvod k tomu z terénu upozorňovat, že se ozvu později.

Se zbytkem souhlas, ale zrovna u FTF naprosto chápu krátký log z terénu a pak detaily doma od počítače.

Jedná se jen o zprávu ostatním, že FTF padlo, na druhou stranu mastit plnohodnotný log na mobilu je masochizmus.

 

Je fakt, že upozornění na změnu logu nebo nahrání fotky by se hodilo.


  • 8

#11225 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 9:38

GS by měl zavést možnost zasílat upozornění na editaci logu.

Jo, to by jistě hodně lidí uvítalo. BTW, přijde upozornění, když někdo změní WN na FI?


  • 0

#11226 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 9:52

Zrovna tohle je kacer kterej pise fakt hodne dobry logy. Tak bud ma nejakou pakarnu, nebo sbira sily napsat neco co stoji za to. Nevim.

Teď jsem se chtěl podívat na jinej FTF "více později" log, kterej vím, že je měsíce nedopsanej jako lepší ukázku... a světe div se, jeho autor ho zatím doplnil.


  • 0

#11227 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 9:53

Jo, to by jistě hodně lidí uvítalo. BTW, přijde upozornění, když někdo změní WN na FI?

 

Nepřijde, nedávno mi takhle někdo napsal WN log ke kešce, já ho na to upozornil a za 2 dny tam byl FI, ale mě nic na mail nepřišlo.


  • 0

#11228 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 10:06

Když se mi náhodou podaří bedna, tak klidně pošlu FI s textem „xTF, více z domova“ a nevidím v tom žádný problém. Přijde mi to i logické, aby byly logy na webu seřazeny podle nálezců, protože poslat z terénu WN a až od počítače FI může znamenat, že se log objeví až několikátý v řadě, neboť zaloguje mezitím další nálezy. Plnohodnotný log většinou napíšu do pár hodin a předpokládám, že owner si zrovna u xTF ten listing klidně rozklikne a přečte, co jsem tam napsal. Když si vzpomenu, pošlu po editaci WN s informací, že jsem svůj FI log doplnil, načež dané WN obratem smažu. Vážně někomu těch pár FTF logů s „více později“ vadí?
Ostatní nekomentuji.
 

Jo, to by jistě hodně lidí uvítalo. BTW, přijde upozornění, když někdo změní WN na FI?

 

GC.com taková upozornění nemá, ale P-GC nějakým takovým nástroj snad disponuje. S jistotou nevím, nezkoumal jsem to nikdy.


  • 0

#11229 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 10:58

Ano, na project-gc taková funkce je. Funguje dobře jak na změnu typu, tak na změnu obsahu logu. Do mailu přijde aktuální znění, takže pokud archivuješ logy, můžeš se snadno podívat, co se změnilo, aniž bys musel na webu geocaching.com hledat zpětně log třeba několik let starý.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11230 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 11:13

Jo, ale zapomínáš dodat, že je to placená funkce.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 12 květen 2020 - 11:13

  • 1

#11231 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 12:11

O tom přece řeč nebyla. Nemám pocit, že bych měl mít všechny funkce zadarmo, tak mi nepřijde divné, že tahle služba navíc je placená.


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11232 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 13:48

Teď jsem se chtěl podívat na jinej FTF "více později" log, kterej vím, že je měsíce nedopsanej jako lepší ukázku... a světe div se, jeho autor ho zatím doplnil.

Vzhledem k tomu ze jsem u toho osobne byl, tak vim jak to probihalo. U FTF je slusnost tam okamzite po nalezu postnout neco, aby ostatni vedeli ze je po vsem a nemusej se honit. Pokud teda jim nechces pripravit drsny prekvapko ze tam jedou treba 100 kilaku a pak otevrou logbook a nestacej se divit. Za normalnich okolnosti bych tam tohle postnul hned od kese sam. Jenze ja zaroven vylustil (na PC), zaroven ridil auto a jeste jsem lustil stage. Takze i kdyz to cely trvalo 2 hodiny, tak jsem kupodivu v tom fofru v dobe nalezu jeste ani nemel kes stazenou do mobilu, protoze proste tenhle jednoduchej ukon jsem nestihnul. Takze kdyz jsme nasli, vyzval jsem lidi at to nekdo hned logne, pac me by trvalo nez se zorientuju a najdu vubec co logovat. No a jeden z nas to hned udelal. Za vsechny, aby tam ten log byl pro ostatni. To je normalni postup. Mohl to poeditovat driv, ale proste z nejakyho duvodu to neudelal. Kdyby tam dalsi logy nebyly tak je to ostuda. Vzhledem k tomu ze tam od vsech ostatnich logy naskakaly myslim v rozumnem case (mam pocit ze behem 24 hodin tam byly vsechny) a chybi jeden log z mnoha, tak bych to nevidel jako velkej problem.

 

Co se tyka tech editovanejch logu, tak ja to delam tak ze pokud tomu nic nebrani, tak ten puvodni provizorni log smazu a zaloguju novej, prave aby to prislo ownerovi a lidem na watchi. Pokud ale treba uz tam mezitim je 10 FI se stejnym datem, pak edituji puvodni log aby se zachovalo poradi logu. I to dava smysl. Ze se to pak owner explicitne nedozvi je fakt. Ale zas je to jeho nova kes a stejne tam kouka, takze si to bez problemu ohlida. A notifikace o zmenenejch logach jsou k dispozici na projectu. Funfuje to dobre, jen se musi zaplatit. Cena je velice prizniva, na to co vsechno za tech par kacek dostanu. Ten algoritmus jak logovat FTF aby byli spokojeni uplne vsichni je dost slozitej a v podstate ani vsem soucasne vyhovet nelze.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 12 květen 2020 - 13:53

  • 0

#11233 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 14:16

Vzhledem k tomu ze jsem u toho osobne byl, tak vim jak to probihalo. U FTF je slusnost tam okamzite po nalezu postnout neco, aby ostatni vedeli ze je po vsem a nemusej se honit. Pokud teda jim nechces pripravit drsny prekvapko ze tam jedou treba 100 kilaku a pak otevrou logbook a nestacej se divit. Za normalnich okolnosti bych tam tohle postnul hned od kese sam. Jenze ja zaroven vylustil (na PC), zaroven ridil auto a jeste jsem lustil stage. Takze i kdyz to cely trvalo 2 hodiny, tak jsem kupodivu v tom fofru v dobe nalezu jeste ani nemel kes stazenou do mobilu, protoze proste tenhle jednoduchej ukon jsem nestihnul. Takze kdyz jsme nasli, vyzval jsem lidi at to nekdo hned logne, pac me by trvalo nez se zorientuju a najdu vubec co logovat. No a jeden z nas to hned udelal. Za vsechny, aby tam ten log byl pro ostatni. To je normalni postup. Mohl to poeditovat driv, ale proste z nejakyho duvodu to neudelal. Kdyby tam dalsi logy nebyly tak je to ostuda. Vzhledem k tomu ze tam od vsech ostatnich logy naskakaly myslim v rozumnem case (mam pocit ze behem 24 hodin tam byly vsechny) a chybi jeden log z mnoha, tak bych to nevidel jako velkej problem.

 

Co se tyka tech editovanejch logu, tak ja to delam tak ze pokud tomu nic nebrani, tak ten puvodni provizorni log smazu a zaloguju novej, prave aby to prislo ownerovi a lidem na watchi. Pokud ale treba uz tam mezitim je 10 FI se stejnym datem, pak edituji puvodni log aby se zachovalo poradi logu. I to dava smysl. Ze se to pak owner explicitne nedozvi je fakt. Ale zas je to jeho nova kes a stejne tam kouka, takze si to bez problemu ohlida. A notifikace o zmenenejch logach jsou k dispozici na projectu. Funfuje to dobre, jen se musi zaplatit. Cena je velice prizniva, na to co vsechno za tech par kacek dostanu. Ten algoritmus jak logovat FTF aby byli spokojeni uplne vsichni je dost slozitej a v podstate ani vsem soucasne vyhovet nelze.

Já to zas tak neprožívám a logy "více později" mi vůbec nevadí, pokud to tam logující časem doplní. U onoho konkrétního kačera... zajímavé je, že má čas jet v noci na FTF, ale napsat pár řádků a zfinalizovat FTF log už nemá. U téhle konkrétní keše mě taky zajímalo, jak jste to luštili. Já zkoušel hledat na internetu a nenarazil jsem na podobnou šifru, tak bych rád věděl, jestli je to vážně originální nápad, nebo už jste viděli 10 takovejch. Ale to už je mimo téma.


  • 0

#11234 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 17:01

No když už tu byla řeč o project-gc, tak není úplně dokonalej. U challenge 360° Czech republic https://coord.info/GC4PCQB jsem na stránce checkeru https://project-gc.c...llenges/GC4PCQB prošel všechny výseče a kešky z dané výseče jsem si otagoval příslušnými hodnotami stupňů, tak mi zbylo něco málo přes 2000 kešek z ČR, které byly neotagované. Tak nevím, čím se projectu tyhle kešky znelíbily, že je nezařadil do žádné výseče.
  • 0

#11235 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 17:21

No když už tu byla řeč o project-gc, tak není úplně dokonalej. U challenge 360° Czech republic https://coord.info/GC4PCQB jsem na stránce checkeru https://project-gc.c...llenges/GC4PCQB prošel všechny výseče a kešky z dané výseče jsem si otagoval příslušnými hodnotami stupňů, tak mi zbylo něco málo přes 2000 kešek z ČR, které byly neotagované. Tak nevím, čím se projectu tyhle kešky znelíbily, že je nezařadil do žádné výseče.

Checkery obecne nejsou vec projectu, ale jsou to skripty psany externimi autory. Bugy v nich jsou a project za ne az tak nemuze. I kdyz v tomhle konkretnim pripade pokud tam fakt je bug, tak tenhle checker psal Magnus osobne, takze v tomhle pripade by se to za chybu projectu prohlasit dalo. Ale obecne to neplati. Ze checker nefunguje se deje malokdy, ale je vic takovejch pripadu. Nekdu jen proto ze owner naimplementoval blbost ktera proste neodpovida slovnimu zadani podminky.


  • 0

#11236 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 18:16

Checkery obecne nejsou vec projectu, ale jsou to skripty psany externimi autory.

 

No jo, ale předpokládám, že používají databázi gc-projectu. A když jsou problémy v datech, tak za to skript nemůže. Situace, že si nechám vyhledat nějaké kešky v oblasti (typicky setříděné podle oblíbenosti) a nějaká keška tam chybí, nejsou zas tak výjimečné.
 


  • 0

#11237 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 20:09

Přiznám se, že jsem taky jednou dostal pojeb od kačerů z Ústí, kteří jeli kousek za Krásný les na FTF. Byla to tradička, náhodou jsem slyšel pípnutí notifikace, tak stáhnu souřaďky do Oregona a jedeme. V Krásném lese kličkovalo ještě nějaké německé auto a to jsem předjel, protože jsem naprosto přesně věděl, kde krabka bude a taky byla. Když jsem viděl toho němčoura jak zastavil opodál, tak se ho žena ptá jestli je kačer a on že jo a my tak ať sebou hodí, protože teprve loguju a tak si s námi dal co FTF. Na zpáteční cestě právě v Krásňáku zastaví auto a volaj na nás, jestli máme FTF. No a já že jo a oni měli spoustu keců, že jeli tak daleko zbytečně .... Až ze mě vypadlo něco o pr..de..li. Když jedu lovit FTF keš tak jedu s tím, že se to možná povede. Nikde není v pravidlech nějaké časové dělení. To si jen parta soutěživejch kačerů udělala svoje pravidla. Který mě ale vůbec nezajímají. Když jsme dali na Mandevilovo keši FTF, tak to bylo okolo půlnoci, ještě jsem tam hubou padnul do nějakého rygolu, prostě docela masakr a přijel jsem domů (do Tisé) a logovali jsme FTF. Ještě lepší byla o kousek dál pře cca 2 rokama Jílovákova šílená multina. Nejdřív jsme se spletli a začali hledat o kilák jinde, po půl hoďce jsme to zjistili a přesunuli se na správnou lokalitu a začali. Kdo zná Jílovákovo keše, ví o čem mluvím. Myslím čtyři masité stage, stále dál od auta a finálka mezi nějakejma věžičkama, nebejt to tak daleko, tak jsme to zabalili. Finálku jsme hledali nekecám 40 minut. Pak mi klouzla noha, já spadnul tak 3 - 4 metry do nějaký trhliny a hubou vrazil do krabky. Logovali jsme přesně v 00:00. Opět jsem zalogoval po příjezdu domů, ale stf bylo až po několika dnech. Nikdy jsem nepsal logy od keše, prakticky s iPhonem nelovím, a ani mě nenapadne zavádět takové nějaké divné pravidla. Upřímně, ty kiláky ke keši bych jel stejně, sranda při odlovu je to klíčové a pokud někdo to FTF fakt nutně potřebuje, tak ať mi napíše a já mu nějaký klidně nechám. Já lovím kešky.


Tento příspěvek byl upraven od None: 12 květen 2020 - 20:13

  • 4

#11238 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 4:38

No na Vysočině (HB + ZR) je pravidlo, že FTF se loguje až po jednom dni a docela se dodržuje a nikdo neremcá. Sám jsem tam jednou lovil cache prvni den po publikaci, na netu žádný log a v cache jsem byl pátý, tak jsem počkal do druhého dne až se zalogují všichni předemnou.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11239 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 5:24

S geocachingem jsem začínal v době, kdy jsme si o chytrých telefonech mohli nechat zdát. Nalezený krabičky jsem si zvykl logovat většinou o následujícím víkendu. Nechci to svalovat na nedostatek času, ale spíše nechuť po práci ještě něco smolit na netu. A to platilo i o FTF. Nikdy s tím nebyl problém až poslední dobou s příchodem možnosti onlajn logování. Asi jsem v tomhle konzerva, prostě jsem takhle zvyklej. Teď jsem dokonce logoval po měsíci, což si za rámeček nedám, to je fakt  :). Ale co chci napsat je to, že za poslední tři roky mám pouhý 3 FTF, loguji samo s tím zpožděním. Po jednom z nich mě napadl jeden kačer, že tím, že neloguji okamžitě, vytráci se z GC slušnost, což jsem se dočetl i v tomto vláknu o několik příspěvků výše. Dovolím si s tím naprosto nesouhlasit! Honba za FTF by podle mě měla zůstat adrenalinovou záležitostí s nejistým výsledkem, byť se za ním někdo pachtí třeba 100 km! V životě jsem jakýkoli onlajn log neposlal, nemíním to tedy nijak měnit, pokud to pravidla umožňují. Za elementární slušnost naopak považuji za krabičku poděkovat, že jo, shaman3  :D.


  • 13

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#11240 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 5:46

FTF je jiste adrenalinova zalezitost a i tim zustane. Ale porad u me je slusnost zalogovat co nejdriv to jde. Uz mi za vcasny log spousta lidi podekovala. Typicky se Zubrikem jsme to takhle meli, kdyz jsem byl rychlejsi, ocenil ze dostal notifikaci od logu jeste kdyz bezel k autu a mohl se v klidu vratitt a jit zas spat. Zrovna tak me nepotesilo kdyz jsem po slozity anabazi dorazil na Sumave kdesi v horach ke kesi a nasel tam log starej >24 hodin. Udelal jsem tim zbytecnym vyjezdem dost velkou pakarnu zbytku rodiny, zcela zbytecne. Pokud jsou lidi kteri usetreni pakarny ostatnim nepovazuji za slusnost, je to jejich vec. Ja to za slusnost povazuji. Ona je v zivote spousta veci ktere se udelat nemusi, nejsou na to zadne predpisy a zakony, ale je to proste slusnost. Treba pustit nekoho do dveri atd. Samozrejme jsou lidi co to nedelaji a nikdo si to na nich nemuze vynucovat. Ale muze si o nich myslet svoje. Proto pisu od kese FTF-vice pozdeji. A pokud zas nekomu vadi tohle, tak at reciprocne polibi pr... on me.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka