Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11261 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 15:00

"Z mýho pohledu terénní log nikomu neublíží ..."

 

Neublíží, ale také ne každý loví mobilem a je stále online, ale to v dnešní době chápe už málokdo.

Pokud by sis precetla i ten prvni odstavec meho prispevku na ktery reagujes, nasla bys tam jasne napsane "pokud je to technicky mozne". Samozrejme jsou lokality bez signalu, dodnes existuji lidi bez smartfounu, jsou lidi bez datovyho pripojeni, s docasne vycerpanym kreditem atd, pak to samozrejme technicky mozne neni a tim padem neni co resit. Diskuze je o tom kdyz nekdo vsechny ty prostredky ma a presto mi rekne ze na me kasle a co delam ja je muj problem. Na to ma samozrejme pravo, stejne jako ti co jedou po hlavni me tam nemusej pustit a muzou si rict at si ten kaspar trhne nohou, je to jeho boj. Je to jen o tom jestli nekomu udelat ten favor kdyz muzu. Ja ho udelam, spousta dalsich lidi taky, nekteri treba jen zapomenou nebo si to neuvedomi a nekteri ho neudelaji umyslne, at si ostatni trhnou nohou. Je to stejny jako se vsim jinym v zivote.


  • 1

#11262 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 15:11

No ono jet na FTF po více než 24 hodinách je už docela o předpokládatelném riziku.

Kdyby jste se minuli třeba jen o půl hodiny, výsledek je stejný, i kdyby logoval v "rozumné době". Opět tvé rozhodnutí, tebou propálená nafta/benzín, opět stejná "pakárna" pro rodinu.

Ano, zamrzí to, ale ne každý se dostane hned po logování k počítači. Mě osobně se stalo, že jsem jednou logoval FTF taky o den později, protože jsem ho lovil těsně před odjezdem do práce. Zadařilo se mi ji najít na poslední chvíli, do práce jsem dojel takřka na vteřinu přesně (předpisovost jízdy bych radši nehodnotil) a pak už jsem se k počítači nedostal, protože nejdřív dvanáctihodinová směna v práci a pak rovnou odjezd na víkend pryč, bez toho abych se dostal ke kompu. A mobilní data jsem tehdy, ani teď, neměl.

Tak jak kde, to vubec neni tak jednoduchy. Mam FTF i tejdny nebo mesice po publikaci, mam FTF i nekolik dnu po publikaci na tradickach. To zalezi na okolnostech, tady to predem jasny nebylo.

 

Jinak ja to nechtel vytahovat protoze by me lidi utloukli tuplem. Ale kdyz uz jsi to nacal sam, tak proc to nerozvest. Zminil jsi predpisovost svoji jizdy. Ted si predstav ze bys byl v pozici toho druhyho a jeste bys cestou dostal flastr za rychlost. A nekdo kdo umyslne nezalogoval vcas FTF by ti jeste rekl ze ti to patri, protoze mas jezdit podle predpisu i na FTF, a ze ti jeste meli sebrat papiry. Svym zpusobem by mel pravdu. Ale ty bys asi ze zbytecnyho pruseru radost nemel. A ten co by ti rekl ze mas jezdit povolenou rychlosti by sam s vysokou pravdepodobnosti nekdy predpisy porusoval (jako temer kazdej), ale z tebe by mel srandu jakou mas pakarnu.

 

Takze asi tak. Proste nekdo ohledy na ostatni bere, nekdo ne.


  • 0

#11263 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 16:45

Ono to zpožděné logování může v některých případech být i součástí strategie. Tady se řešily spíš asi případy těžkých mysterek - tam zalogováním třeba jenom WN člověk nepřichází o konkurenční výhodu, ale pokud toho zároveň napípá víc v různých směrech, tak vyzrazením své polohy lze i o nějaké to další případné FTF přijít :-) 

 

To samé když člověk sdílí část revíru s někým, kdo neloguje ani nedává bookmark včas ze zásady. 


  • 1

#11264 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 17:14

Konečně po nekonečnejch debatách o tom, zda si vzít na nohy boty na podpadcích nebo růžovou kabelku pořádný téma :) .

Modráku, neztrácej svůj kredit, kterej tady máš, nesmyslnostma a opravdu se zamysli. Pro vás, kteří s těmito názory souhlasí jen toliko... 

Jsem obyčejnej dělník, kterej pro kešky jezdí pro zábavu. Například až teď jsem se dostal na PC, mobil přes den nemám moc čas sledovat. Domnívám se, že takovejch nás je víc. Jasně, FTF je velikej bonus, o tom žádná, ale abych kvůlivá tomu dělal nějaký změny proti tomu, kdy jsem začínal, proč??? U mě a znovu, domnívám se, že i u jinejch kačerů, nejde o zlomyslnost nebo dělat někomu pakárnu (to jsi fakt přehnal), ale jedou si ve svejch standardních kolejích. Páni, kolikrát já byl u krabky druhej nebo třetí :D? No to vůbec neřeším a nepamatuji, že bych z toho dělal...PAKÁRNU ;)


  • 13

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#11265 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 17:40

Jen mě ještě teď napadlo... s těma šílencema z okolí už prakticky nikam nejezdím, páč už ztrácím dech a nemám na to, ale ani tak na mě někteří nezapomněli, ví, jak to hraju a kupodivu s tím nemají problém :). Ahoj, Michale, v pátek ale s vámi jedu, dva roky jsme se neviděli, díky za pozvání ;)...

Tak asi tak... 

000324.png


Tento příspěvek byl upraven od dachmh: 13 květen 2020 - 17:51

  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#11266 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2020 - 10:35

Tak tohle mě dostalo. V širém poli povalený pomník. Leta tam mám tradičku. A někdo ukradl podstavec z něj a keš položil vedle pomníku, co tam leží.


  • 0

#11267 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2020 - 10:42

Tak tohle mě dostalo. V širém poli povalený pomník. Leta tam mám tradičku. A někdo ukradl podstavec z něj a keš položil vedle pomníku, co tam leží.

Smutné, ale nikoliv překvapivé.


  • 0

#11268 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2020 - 11:20

Co čech, to podvodník nebo zloděj.  ;)

Zkus se na svět dívat trochu optimisticky. Všichni přece nemusí být jako ty...


  • 4

#11269 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2020 - 11:35

Dont-feed-the-trolls.png?fit=350%2C350


  • 4

#11270 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2020 - 13:34

Tak jak kde, to vubec neni tak jednoduchy. Mam FTF i tejdny nebo mesice po publikaci, mam FTF i nekolik dnu po publikaci na tradickach. To zalezi na okolnostech, tady to predem jasny nebylo.

 

Jinak ja to nechtel vytahovat protoze by me lidi utloukli tuplem. Ale kdyz uz jsi to nacal sam, tak proc to nerozvest. Zminil jsi predpisovost svoji jizdy. Ted si predstav ze bys byl v pozici toho druhyho a jeste bys cestou dostal flastr za rychlost. A nekdo kdo umyslne nezalogoval vcas FTF by ti jeste rekl ze ti to patri, protoze mas jezdit podle predpisu i na FTF, a ze ti jeste meli sebrat papiry. Svym zpusobem by mel pravdu. Ale ty bys asi ze zbytecnyho pruseru radost nemel. A ten co by ti rekl ze mas jezdit povolenou rychlosti by sam s vysokou pravdepodobnosti nekdy predpisy porusoval (jako temer kazdej), ale z tebe by mel srandu jakou mas pakarnu.

 

Takze asi tak. Proste nekdo ohledy na ostatni bere, nekdo ne.

Tak něco podobnýho se mi stalo, sice ne v souvislosti s GC, a většinou to vyprávím já sám, a ostatní z toho maj prdel. Prostě si řeknu, že jsem blbec a dobře mi tak. A když se u toho ostatní pobaví? Proč ne. I ta trocha škodolibý radosti patří k životu (samozřejmě všeho s mírou). A při troše štěstí se pro příště poučím.


  • 0

#11271 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2020 - 4:49

Po dlouhé době jsem doma dostal propustku, tak jsem si naplánoval kešky, vyluštil některé mysterky, do cesty jsem zahrnul i letterbox a dvě wheriga a chtěl jsem vyrazit na koloběžce. V půl šesté mi zazvonil budík a ono leje jako z konve.  :o  Jak je to možné, když pět let pořádně neprší?


  • 1

#11272 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2020 - 5:59

Příprava na cestu alespoň u mě zahrnuje i sledování meteorologických předpovědí.
  • 4

#11273 Mejsnar

Mejsnar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2020 - 11:16

Já si taky často hlídám předpovědi, ale tenhle víkend zkrátka nevychází... Dnes jsem jedno CITO musel odříct, logisticky bych to nedal a jestli to zítra bude pokračovat tímhle tempem, tak budu mít opět smůlu...


  • 0

#11274 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2020 - 11:29

Po dlouhé době jsem doma dostal propustku, tak jsem si naplánoval kešky, vyluštil některé mysterky, do cesty jsem zahrnul i letterbox a dvě wheriga a chtěl jsem vyrazit na koloběžce. V půl šesté mi zazvonil budík a ono leje jako z konve. :o Jak je to možné, když pět let pořádně neprší?


Plne chapu :)
  • 0

#11275 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2020 - 11:31

Příprava na cestu alespoň u mě zahrnuje i sledování meteorologických předpovědí.


kdyz ony ty rodinne "propustky" se obvykle moc podle pocasi neplanuji ;)
  • 1

#11276 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2020 - 14:48

Po dlouhé době jsem doma dostal propustku, tak jsem si naplánoval kešky, vyluštil některé mysterky, do cesty jsem zahrnul i letterbox a dvě wheriga a chtěl jsem vyrazit na koloběžce. V půl šesté mi zazvonil budík a ono leje jako z konve. :o Jak je to možné, když pět let pořádně neprší?

Me to vyslo. 5:30 budik, 6:00 sedam na kolo, v 7:00 prvni keska. Nakonec dvě kesky a 62km v nohach. Par kapek jsem schytal, ale nic zasadniho.
  • 0

#11277 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2020 - 7:11

Včera jsem se vzbudila do deště, vyřídila nákupy, ale stejně jsem na oblíbenou Nevekloviádu vyrazila - jeden z top eventů, na další se vždycky těším, sotva jeden skončí. Takže ani počasí nemohlo způsobit depresi - měla jsem plné auto na případné převlékání a přezouvání. ;-) Mno, bylo jak v prádelně, ale odehráli jsme za sucha, chvilku i vykouklo sluníčko, owneři prostě umí. Navíc si mě našel skvělý spoluhráč, přestože bych mu mohla dělat náhradní babičku. :-) Místo depky z počasí fajn den. Po eventu jsem si déšť užila u keší v parku v Neveklově a při LABkách na Konopišti, ale zase bez depky - mudloprázdno bylo úžasné a sukni jsem vždycky sušila při přejezdech. Taktika nezůstat v džínách se vyplatila, v těch by mi bylo hůř. Jen se rychle ochladilo, takže závěrečnou procházku po LABkách při cestě domů v Táboře jsem nechala na jindy - už jsem byla docela uťapkaná. Za mě včera ani "dubexovské" počasí nevadilo, delší mokrou ofinu vyřešila jedna natáčka v autě. :-) Depku asi budu mít, až budou v létě všude davy a budu hledat, kam před nimi zmizet.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 24 květen 2020 - 7:14

  • 0

#11278 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2020 - 9:18

Jsi si spletla koutky :)
  • 1

#11279 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2020 - 9:46

Spíš jsem chtěla připomenout onu pověstnou sklenici - záleží jen na nás, jestli ji budeme vidět poloplnou nebo poloprázdnou. ;-)
  • 1

#11280 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2020 - 15:07

Jsi si spletla koutky :)

Pořád říkám, že by stačil jeden geoemotivní :) .


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama