Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11241 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 7:42

FTF je jiste adrenalinova zalezitost a i tim zustane. Ale porad u me je slusnost zalogovat co nejdriv to jde. Uz mi za vcasny log spousta lidi podekovala. Typicky se Zubrikem jsme to takhle meli, kdyz jsem byl rychlejsi, ocenil ze dostal notifikaci od logu jeste kdyz bezel k autu a mohl se v klidu vratitt a jit zas spat. Zrovna tak me nepotesilo kdyz jsem po slozity anabazi dorazil na Sumave kdesi v horach ke kesi a nasel tam log starej >24 hodin. Udelal jsem tim zbytecnym vyjezdem dost velkou pakarnu zbytku rodiny, zcela zbytecne. Pokud jsou lidi kteri usetreni pakarny ostatnim nepovazuji za slusnost, je to jejich vec. Ja to za slusnost povazuji. Ona je v zivote spousta veci ktere se udelat nemusi, nejsou na to zadne predpisy a zakony, ale je to proste slusnost. Treba pustit nekoho do dveri atd. Samozrejme jsou lidi co to nedelaji a nikdo si to na nich nemuze vynucovat. Ale muze si o nich myslet svoje. Proto pisu od kese FTF-vice pozdeji. A pokud zas nekomu vadi tohle, tak at reciprocne polibi pr... on me.

Konečně jasný teplý lidský slovo. Budu si to dělat jak jsem zvyklej a ostatní mi polibte pr....del. To není nějaká provokace nebo impertinence, ale vy už hrajete úplně jiný level geocachingu. Pro příklad Démony noci jsem lovil víc jak půl roku, Ursa major tak na finálce jsem byl cca 20x a zlomem byly růže pro Juditu tam to byly snad tři nebo 4 roky. Tady je problém, že lovím sám a občas mi pomáhá žena. Na Juditě to byly jen dvě stage, hlavně ta poslední, kdy mě jistila, neb jsem to neslaňoval, ale lezl. Nakonec si ani nelogovala FI, protože se o nález zasloužila málo. Co jsem se koukal, tak všechny zmíněné keše jsou lovené v týmech opravdu silných hráčů. A teď pro Modráka, slušnost je zalogovat keš v rozumném racionálním čase, tedy najdu dojedu domu a plnej zážitků napíšu log. Log pro ownera který tu keš udělal, čeká na nej a je to jediná odměna za jeho práci. Pro mě to byly logy Erika a ten taky nikdy nepsal FTF víc později. Speciálně ty jsi znalec pravidel GS, poukazuješ na různé nepravosti a tak se rád nechám poučit.


Tento příspěvek byl upraven od None: 13 květen 2020 - 7:46

  • 6

#11242 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 9:18

Konečně jasný teplý lidský slovo. Budu si to dělat jak jsem zvyklej a ostatní mi polibte pr....del. To není nějaká provokace nebo impertinence, ale vy už hrajete úplně jiný level geocachingu. Pro příklad Démony noci jsem lovil víc jak půl roku, Ursa major tak na finálce jsem byl cca 20x a zlomem byly růže pro Juditu tam to byly snad tři nebo 4 roky. Tady je problém, že lovím sám a občas mi pomáhá žena. Na Juditě to byly jen dvě stage, hlavně ta poslední, kdy mě jistila, neb jsem to neslaňoval, ale lezl. Nakonec si ani nelogovala FI, protože se o nález zasloužila málo. Co jsem se koukal, tak všechny zmíněné keše jsou lovené v týmech opravdu silných hráčů. A teď pro Modráka, slušnost je zalogovat keš v rozumném racionálním čase, tedy najdu dojedu domu a plnej zážitků napíšu log. Log pro ownera který tu keš udělal, čeká na nej a je to jediná odměna za jeho práci. Pro mě to byly logy Erika a ten taky nikdy nepsal FTF víc později. Speciálně ty jsi znalec pravidel GS, poukazuješ na různé nepravosti a tak se rád nechám poučit.

S tim ze si to budes delat jak chces a polibte mi pr... jsi zacal ty. Tak jsem ti odpovedel uplne stejne, abys videl i trochu jinej pohled na vec. Jak se lovej tezky kese mi nemusis moc vypravet, vim o tom dost. A to i o solovejch odlovech, nebo odlovech fakt va malym teamu (2-3 lidi, ve vetsi skupine me nepotkas). Zrovna tak o odlovech co trvaj nekolik let vim taky svoje, taktez o logach kdyz se z takovy akce vratim. Logy pisu obvykle dost nadstandartni, tedy pokud si to kes zaslouzi.

 

A co se tyka poucovani, tak se obavam ze ti nektere veci dost zasadne unikaji. Zejmena pokud zminujes Erikovy logy (ktery fakt i ja povazuju za spickovy), tak ti bohuzel naprosto unikla podstata o cem je tady ted aktualne diskuze. Prave ze trochu znalec jsem, tak narozdil od tebe vim o cem je rec. Zbytek mas v SZ.


  • 0

#11243 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 9:31

Zrovna tak me nepotesilo kdyz jsem po slozity anabazi dorazil na Sumave kdesi v horach ke kesi a nasel tam log starej >24 hodin. Udelal jsem tim zbytecnym vyjezdem dost velkou pakarnu zbytku rodiny, zcela zbytecne. Pokud jsou lidi kteri usetreni pakarny ostatnim nepovazuji za slusnost, je to jejich vec.

Ta pakárna pro rodinu (ať už je to cokoliv) byla z jejich pohledu stejná nezávisle na tom, kolikátý log jsi do logbooku napsal... ne? :)


  • 9

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#11244 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 9:38

Stalo se mi něco podobného, na Šumavě jsem šel pro keš několik hodin po archivním logu, krabička tam nebyla, ale ještě pár dní předtím měla FI. A pochopitelně chytrý telefon jsem tehdy neměl a signál tam stejně není, takže jsem to zjistil až doma. Nešel jsem tam jen kvůli tomu, takže jsem nikoho nezdržoval. Notifikace by ničemu nepomohla, ale kdybych si mohl na místě ověřit logy, ušetřilo by to zbytečné hledání. Předpokládám, že owner psal archivní log bezprostředně po nebo před odnesením.


  • 0

#11245 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 9:53

FTF je jiste adrenalinova zalezitost a i tim zustane. Ale porad u me je slusnost zalogovat co nejdriv to jde. Uz mi za vcasny log spousta lidi podekovala. Typicky se Zubrikem jsme to takhle meli, kdyz jsem byl rychlejsi, ocenil ze dostal notifikaci od logu jeste kdyz bezel k autu a mohl se v klidu vratitt a jit zas spat. Zrovna tak me nepotesilo kdyz jsem po slozity anabazi dorazil na Sumave kdesi v horach ke kesi a nasel tam log starej >24 hodin. Udelal jsem tim zbytecnym vyjezdem dost velkou pakarnu zbytku rodiny, zcela zbytecne. Pokud jsou lidi kteri usetreni pakarny ostatnim nepovazuji za slusnost, je to jejich vec. Ja to za slusnost povazuji. Ona je v zivote spousta veci ktere se udelat nemusi, nejsou na to zadne predpisy a zakony, ale je to proste slusnost. Treba pustit nekoho do dveri atd. Samozrejme jsou lidi co to nedelaji a nikdo si to na nich nemuze vynucovat. Ale muze si o nich myslet svoje. Proto pisu od kese FTF-vice pozdeji. A pokud zas nekomu vadi tohle, tak at reciprocne polibi pr... on me.

A samotná keš jim radost neudělala? :)

Pravda, FTF nelovím, takže si to ani moc nedokážu představit... být neustále v pozoru kdekoliv a kdykoliv (jde to vůbec s prací a ostatními povinnostmi dohromady?)...


  • 1

#11246 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 10:05

Ta pakárna pro rodinu (ať už je to cokoliv) byla z jejich pohledu stejná nezávisle na tom, kolikátý log jsi do logbooku napsal... ne? :)

Ty jsi asi v zivote nejel na FTF, co? Pakarna spociva v tom, ze na FTF jedes ne kdy chces, ale kdyz je ta kes publikovana a vsechno ostatni jde stranou. V tehle konkretni situaci to znamenalo, ze jsme jeli na navstevu ke tchyni do Klatov. A ja je akorat vysadil pred domem, sebral auto (ktery chteli pouzit na neco uplne jinyho) a jel jsem hodinu nekam do haje, tam bezel na kopec a na miste zjistil ze zbytecne. Kdyby neslo o FTF, ta bych tam bud nejel vubec, nebo bych tam jel nekdy az to ostatnim nenabori planovanej program. Tedy treba vecer at to auto nebudou potrebovat, nebo za pul roku az tam zas budeme, az pojedu kolem, nebo proste az to pujde. Takze ostatni by si toho v podstate ani nevsimli.


  • 0

#11247 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 10:12

A samotná keš jim radost neudělala? :)

Pravda, FTF nelovím, takže si to ani moc nedokážu představit... být neustále v pozoru kdekoliv a kdykoliv (jde to vůbec s prací a ostatními povinnostmi dohromady?)...

Ale oni na ni vubec nebyli. Pakarnu meli i tak chteli se jet nekam koupat nebo neco podobnyho a proste nejeli, protoze nemeli cim. To jeste kdybych je tam dotahnul taky, to by teprve bylo sileny. Ne, samozrejme ze by jim takova akce radost neudelala. To jako si myslis ze normalnimu cloveku by udelalo radost kdyz ho vyvezes nekam do haje kam vubec nemel v planu jet, tam ho zenes behem nekam na kopec na kterej ani nechtej, protoze kdyz uz by nekam chtel tak pujde na vedlejsi kopec kterej je hezci, a jako satisfakci za tohle jim nabidnes ze se muzou podepsat na nejakej kus papiru kterej vytahnes z parezu? To si fakt myslis ze normalni clovek (mudla)  z neceho takovyho muze nit radost :o


  • -1

#11248 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 10:25

Ty jsi asi v zivote nejel na FTF, co? Pakarna spociva v tom, ze na FTF jedes ne kdy chces, ale kdyz je ta kes publikovana a vsechno ostatni jde stranou. V tehle konkretni situaci to znamenalo, ze jsme jeli na navstevu ke tchyni do Klatov. A ja je akorat vysadil pred domem, sebral auto (ktery chteli pouzit na neco uplne jinyho) a jel jsem hodinu nekam do haje, tam bezel na kopec a na miste zjistil ze zbytecne. Kdyby neslo o FTF, ta bych tam bud nejel vubec, nebo bych tam jel nekdy az to ostatnim nenabori planovanej program. Tedy treba vecer at to auto nebudou potrebovat, nebo za pul roku az tam zas budeme, az pojedu kolem, nebo proste az to pujde. Takze ostatni by si toho v podstate ani nevsimli.

Ono to bylo nějak povinný, vyrazit na FTF?  :huh:


  • 11

#11249 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 11:09

Ale oni na ni vubec nebyli. Pakarnu meli i tak chteli se jet nekam koupat nebo neco podobnyho a proste nejeli, protoze nemeli cim. To jeste kdybych je tam dotahnul taky, to by teprve bylo sileny. Ne, samozrejme ze by jim takova akce radost neudelala. To jako si myslis ze normalnimu cloveku by udelalo radost kdyz ho vyvezes nekam do haje kam vubec nemel v planu jet, tam ho zenes behem nekam na kopec na kterej ani nechtej, protoze kdyz uz by nekam chtel tak pujde na vedlejsi kopec kterej je hezci, a jako satisfakci za tohle jim nabidnes ze se muzou podepsat na nejakej kus papiru kterej vytahnes z parezu? To si fakt myslis ze normalni clovek (mudla) z neceho takovyho muze nit radost :o


No... trochu to vidim z pohledu mudlu tak, ze pakarnu jsi jim udelal ty tou honbou za FTF :).
Jezdivali jsme na dovolene s partou kamaradu a hordou deti a tam kesky behem spolecnych vyletu neprichazely v uvahu, at je to sebekratsi, medly to zdrzuje a velmi otravuje... To same moje mudlodeti :(
  • 4

#11250 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 11:28

Ale oni na ni vubec nebyli. Pakarnu meli i tak chteli se jet nekam koupat nebo neco podobnyho a proste nejeli, protoze nemeli cim. To jeste kdybych je tam dotahnul taky, to by teprve bylo sileny. Ne, samozrejme ze by jim takova akce radost neudelala. To jako si myslis ze normalnimu cloveku by udelalo radost kdyz ho vyvezes nekam do haje kam vubec nemel v planu jet, tam ho zenes behem nekam na kopec na kterej ani nechtej, protoze kdyz uz by nekam chtel tak pujde na vedlejsi kopec kterej je hezci, a jako satisfakci za tohle jim nabidnes ze se muzou podepsat na nejakej kus papiru kterej vytahnes z parezu? To si fakt myslis ze normalni clovek (mudla)  z neceho takovyho muze nit radost :o

 

FTF stavíš nad svou rodinu a ještě tady vykřikuješ, že za to můžou jiní. Zamysli se nad sebou a ne nad tím, kdy se má logovat.


  • 9

misha_in.png


#11251 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 11:33

FTF lovím zřídka a když už, loguju rovnou od keše a ještě připíšu čas, aby další věděl, o kolik to nestihnul. Další místa loguju až doma u počítače.


  • 1

#11252 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 11:43

No... trochu to vidim z pohledu mudlu tak, ze pakarnu jsi jim udelal ty tou honbou za FTF :).
Jezdivali jsme na dovolene s partou kamaradu a hordou deti a tam kesky behem spolecnych vyletu neprichazely v uvahu, at je to sebekratsi, medly to zdrzuje a velmi otravuje... To same moje mudlodeti :(

Tak samozrejme, to je jasny ze beze me by zadnou pakarnu nemeli. Ale taky je jasny ze kdyby se dotycnej namahal zalogovat aspon v nejakym rozumnym case, tak k nicemu takovymu nedoslo. Nejde jen o to co jsem popsal, dalsi dusledek je zbytecne spalenejch 10 litru benzinu. A zas muze nekdo namitnout ze to je moje riziko a mejch 300 korun. Jenze ono to neni o tech trech stovkach, je to i o tom ze se zbytecne spotrebuje ropa a premeni na emise atd. Proste je to cely zbytecny. Tohle nema smysl nijak pitvat. Lidi co na ty FTF jezdej to proste ocenej, kdyz jim kolega da vcas vedet ze je po vsem. Takze ja povazuju za slusnost kdyz FTF dam, okamzite to dat vedet logem pokud je to technicky mozne abych eventuelne usetril komplikace ostatnim. A ostatni tohle ocenej a udelaj to taky. Vyjimka jsou nektery razovity lokality kde umyslne logujou FTF az po 24 hodinach aby si tu pakarnu delali. Nastesti to tak je malokde. No a pak jsou lidi kteri na FTF nejezdi a je jim to pochopitelne uplne jedno, ba dokonce vubec nechapou o co jde, protoze proste vubec netusej co vsechno je nekdy kvuli tomu FTF potreba udelat za silenosti :-)

 

Z myho pohledu ten terenni log nikomu neublizi, zrovna tak jako me neublizi kdyz v aute treba pustim nekoho z vedlejsi prestoze to nemusim udelat a muzu ho tam nechat vykysnout ctvrt hodiny, preci se kvuli nemu nebudu omezovat, zadny pravidlo me k tomu nenuti, tak at si trhne nohou. Jenze ja mu proste tu radost udelam, protoze muzu a protoze budu rad kdyz mi to priste vrati (nebo nekomu jinymu). Ten tereni log je podobnej favor. Kdyz je nekomu zatezko ho udelat pac mu je uplne jedno co se kolem deje, nema smysl to resit, je to jeho vec.


  • 1

#11253 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 11:47

FTF stavíš nad svou rodinu a ještě tady vykřikuješ, že za to můžou jiní. Zamysli se nad sebou a ne nad tím, kdy se má logovat.

Ne, nestavim. Samozrejme jde o domluvu. Kdyby to byla jak pises, zadnou rodinu bych davno nemel. Proste se omezili aby mi udelali radost, jindy se zas omezim ja. Slo o to ci zabava bude mit v danym momente prednost a proste jsme se domluvili ze ta moje, jindy je to opacne. Jde o to ze to bylo zbytecne. Takze bud tak laskav a podobny nesmyslny soudy si nech od cesty.


  • 3

#11254 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 12:01

Take loguji hned, ale logy rozepisuji az pozdeji. A nemam s tim nejmensi problem. A kdo ho ma, je to jeho problem. :-)
  • 0

#11255 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 12:05

Mno,ono u FTF fakt někteří mají rádi právě i to napětí, jestli už logbook nebude počmáraný, jak říkával Lakus. ;-)

FTF mě nijak nebere, takže ho obvykle v klidu nechám druhým - párkrát jsem zkusila, jednou se i těšila kousek od civilizace na sešlost na místě a byla tam hodinu sama.... Zažila jsem oba přístupy k logování FTF, osobně je mi bližší varianta opačná než se líbí Modrakovi. Zažila jsem dokonce na netu v logování dohady, kdy si jedna část komunity stěžovala, že druhá nedodržuje jejich pravidla - to už mi spíš něco řekne o lidech a jejich netolerantnosti.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 13 květen 2020 - 12:06

  • 3

#11256 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 12:16

"Z mýho pohledu terénní log nikomu neublíží ..."

 

Neublíží, ale také ne každý loví mobilem a je stále online, ale to v dnešní době chápe už málokdo.


  • 6

#11257 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 12:43

FTF mám dvě. To druhé dva dny po publikaci, vlakem a pěšky. Pochopitelně jsem ho logoval až večer a doma, jinak to tehdy nešlo. To první bylo kousek od baráku, o půlnoci, čekal jsem na minievent a ono nic. To jsem zalogoval hned, ale nevšiml jsem si coinu v FTF balíčku a ten jsem zalogoval až ráno. Už se někdo divil, že ho v keši nenašel.


  • 0

#11258 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 12:43

Ty jsi asi v zivote nejel na FTF, co? Pakarna spociva v tom, ze na FTF jedes ne kdy chces, ale kdyz je ta kes publikovana a vsechno ostatni jde stranou. ...

Ale no tak - čtrnáctkrát. A ještě víckrát jsem se rozhodl na FTF nejet, kdy to nebylo vhodné z jakéhokoliv důvodu a tedy jsem si žádnou pakárnu nevyráběl.

 

Jako já mám obecně rád tvé názory, protože to bývají logické závěry a rád přidávám palec nahoru. Ale tady už je to příliš o emocích a přesunu zodpovědnosti za své činy na jiné... :(


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 13 květen 2020 - 14:23

  • 5

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#11259 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 13:01

U nás probíhá FTF takto Alčo (filomena22) nepojedem na FTF? Jak je to daleko? Dvacet kiláků v lese. Kolik je hodin? Skoro půlnoc a publikovali to před 5 minutama a je to v německu a první vlčáci musej přes Petrovice. Tak tedy jó, dej to do navigace vezmi baterky a jdi nastartovat auto. O dvě hodiny později máme v ruce logbook a logujeme třetí místo. :-) I když kecám, v německu v noci a v lese a ve všední den to FTF je tak 90%. Od pátku odpoledne to nemá smysl, leda že by dojezdovka byla 2-3 kiláky. Ale je alspoň sranda.


  • 2

#11260 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 14:40

No ono jet na FTF po více než 24 hodinách je už docela o předpokládatelném riziku.

Kdyby jste se minuli třeba jen o půl hodiny, výsledek je stejný, i kdyby logoval v "rozumné době". Opět tvé rozhodnutí, tebou propálená nafta/benzín, opět stejná "pakárna" pro rodinu.

Ano, zamrzí to, ale ne každý se dostane hned po logování k počítači. Mě osobně se stalo, že jsem jednou logoval FTF taky o den později, protože jsem ho lovil těsně před odjezdem do práce. Zadařilo se mi ji najít na poslední chvíli, do práce jsem dojel takřka na vteřinu přesně (předpisovost jízdy bych radši nehodnotil) a pak už jsem se k počítači nedostal, protože nejdřív dvanáctihodinová směna v práci a pak rovnou odjezd na víkend pryč, bez toho abych se dostal ke kompu. A mobilní data jsem tehdy, ani teď, neměl.


  • 2




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama