Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#161 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 22:06

Smrk napsal/a:

Aviatik napsal/a:
Z poslední výpravy za cachemi mám lehkou depresi ze stavu logbooků.
Nevím proč ale plno lidí si neuvědomuje, že se na papír dá psát z obou stran. ...


Taky nevím, proč lidi píšou jen z jedné strany. Ale stejné je to s maxirazítky v mikrovkách, psaní přes celý list atd.


Razítko vlastním, ale vždy ho používám podle situace, když vidím, že se to nehodí, tak prostě loguji klasicky. Když je někdo marnej...
  • 0

#162 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 6:40

mpik napsal/a:
A vadí něčemu, když se píše z jedné strany? Když je popsáno, začne se psát na druhou stranu. Teprve až když není kam, přidávají se papírky. .

Nikolivěk. Papírky se přidávají už když je na těch předchozích popsaná jedna strana. Potom je cache zbytečně nacpaná a logbook se při tom opakovaném dolování a vracení mění na salát.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#163 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 6:48

S těma logbookama je to těžký, je pravda, že někteří logují zbytečně obří log na celou stránku ...

Na druhou stranu se mi kolikrát už stalo, že jsem otevřela mikrovku, z který jsem měla pocit, že ji owner založil a tím to hasne - žila si svým životem, nechutný papírky (nejlépe vlhký) napěchovaný až po okraj .... když keš založím, tak se o ní starám, kontroluju.
Já mám založenou jednu keš, napočítám si na kolik logů cca vydrží logbook a když se číslo blíží, jdu ho vyměnit. A mám radost, když je logbook v pěkným stavu, čistej, tuhle někdo psal, že z toho vypadl list a já už letěla na výměnu ...

A s tím logováním do nanovky, jak píše mpik mám stejnou zkušenost :D
  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#164 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 7:00

Logovat se do nanovky je občas problém. Nedávno se nám ani nepodařilo vytáhnout logbook z ní. Tak jsme ji vyfotili, stejně tak fotím, když je logbook plný a posílám jako důkaz nálezu ownerovi.
  • 0

#165 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 7:04

Mukina napsal/a:
Já mám založenou jednu keš, napočítám si na kolik logů cca vydrží logbook a když se číslo blíží, jdu ho vyměnit.

Dřív jsem se snažil na kruhákách dělato to samý. Jenže moji představu že jedno políčko = jeden kačer dodžuje málokdo, takže obvykle jsem přicházel ke keši v domění že tam jsou poslední tři místa a on logbook nebyl popsaný ještě ani z poloviny.
  • 0

#166 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 7:14

Možná bych to měla dát do radostného koutku, protože jak nanovky kvůli problematickému logování ( Petman02 má pravdu, někdy místo zápisu jen fotka keše v ruce s prstýnky - jde zkontrolovat, čí je )nemám ráda, tak zrovna 1.5. mi jedna udělala opravdu radost. Vracela jsem se z Vlašimi, sedla si na lavičku a byla překvapená, jak je nanovka pěkně udělaná a udržovaná - hned dostal autor bodík. Pro Tiskaře94 - když jdeme ve dvou a vejdeme se razítky do jednoho políčka, snažíme se šetřit místem. A jak píše Taddeo - ne vždycky je rozumné razítko použít nebo ho zapomenu v autě a už se pro něj nevracím.
  • 0

#167 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 7:22

Tiskar94 napsal/a:
... Jenže moji představu že jedno políčko = jeden kačer dodžuje málokdo ...


Já tam mám petku a v tom takovej pěknej (jak jinak ;)) vyrobenej logbook, kde mají napsáno přesně jméno, čas, datum ... a musím pochválit, že nemám problém - na mojí keš chodí asi jenom vzorní kačeři :P
  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#168 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 9:15

Včera jsem vyrazil na údržbu jedné své cache. Je schovaná v dutém stromě, natěsno zasunutá do dutiny. Postupem času se dutina "vyběhala" a cache občas propadla o pěkný kus níže. Dala se klackem prostrčeným dírou o patro níž zase vydloubat nahoru ale pro jistotu jsem ji zajistil ještě kouskem textilního popruhu visícího na háčku zatlučeném zevnitř do dutiny. Teď jsem tam vyrazil s menší krabičkou a počítal s tím, že popruh na místě přešiju tak, aby na něm krabička v dutině volně visela. Nepřešil jsem nic, protože popruh i s háčkem někam zmizel. Pochopil bych, kdyby se to někomu povedlo urvat a hodil to do cache nebo to nechal spadlé na dno dutiny ale ono tam to moje zajištění prostě vůbec nebylo! :o
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#169 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 10:41

Ani nevim, jestli to sem patří... yl jsem na údržbě. Složitejch keší. Dorazil jsem i na "rybníkovou" multinu, kterou na podzim někdo podruhý zničil a byla disable - stejně pod ledem nejde lovit. A co myslíš... všechno bylo kde mělo :o V listopádu final pryč, teď vše na místě... nevim, co si o tom myslet.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#170 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 10:48

Citecka napsal/a:
Ani nevim, jestli to sem patří...
yl jsem na údržbě. Složitejch keší. Dorazil jsem i na "rybníkovou" multinu, kterou na podzim někdo podruhý zničil a byla disable - stejně pod ledem nejde lovit.
A co myslíš... všechno bylo kde mělo :o V listopádu final pryč, teď vše na místě... nevim, co si o tom myslet.


Asi někdo potřeboval na chvíli krabičku na svačiny.
  • 0

#171 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 10:48

Citecka napsal/a:
Ani nevim, jestli to sem patří...
yl jsem na údržbě. Složitejch keší. Dorazil jsem i na "rybníkovou" multinu, kterou na podzim někdo podruhý zničil a byla disable - stejně pod ledem nejde lovit.
A co myslíš... všechno bylo kde mělo :o V listopádu final pryč, teď vše na místě... nevim, co si o tom myslet.

Já bych si myslela, že v listopadu to někdo omylem rozbil, a tak to na jaře kajícně spravil, ale protože se styděl, tak se k deliktu nepřiznal. Případně, že to rozbilo nějaký zvědavý mudloděcko, a svědomitá maminka mu řekla: to se nedělá, tak, teď to musíme spravit. A spravili, ale netušili, komu dát vědět.
  • -1

#172 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 11:46

Hele, krabička byla ta původní, v listopadu prostě zmizela... na místě jen díra a "kachní hnízdo" bez kačenky. teď je zpátky i s původníma kač-hračkama, figurkama, a na hnízdě sedí původní malá kačenka. Leda že bych už přestal rozlišovat mezi dojmem a skutečností a to "odcizení" si jen vymyslel, anebo si nepamatuju, že sem údržbu už udělal :( Rozhodně jsem tam ale táhnul další vyrobenou finálku s tím, že ji dám od rybníka a rybářů dál a na původní final dám jen stage-štítek. takže jsem navěšel hnízdo s kachnou na strom, zaměřil a šel na původní finalku položit falešný kachní vejce s napsanejma N+něco E-něco... a vono hele :o
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#173 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 14:45

To už na jedné nejmenované multině byly dvě krabičky v rouře nad sebou. Majitel dal novou a stará se vrátila. Překvapení to jsou, ale ta příjemnější. Spíš mě netěší, že někdo nenajde a nenapíše to a já se o chybějící krabičce dovím za měsíc, když už je mi dvné, že to nikdo nenachází.
  • 0

#174 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 15:47

mpik napsal/a:
To už na jedné nejmenované multině byly dvě krabičky v rouře nad sebou. Majitel dal novou a stará se vrátila. Překvapení to jsou, ale ta příjemnější. Spíš mě netěší, že někdo nenajde a nenapíše to a já se o chybějící krabičce dovím za měsíc, když už je mi dvné, že to nikdo nenachází.


Jo, to jsem tu zmiňoval na fórech mnohokrát... Ale třeba lidem křivdíme a je vše o "nájezdech" v určitých časech a jindy se na kešky "nechodí", takže pak je na nich třeba měsíc klid....
Příklad: bylo pro mě příjemným překvapením, když po 6-ti měsících někdo našel mou tradičku u silničky :-) Myslel jsem si, že ji spoustu lidí nenašlo a vykašlalo se na DNF-ka... Trochu jsem nechápal, že lehká tradička může být tak dlouho bez nálezu :-)
  • 0

#175 Fridolini

Fridolini

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 17:20

Chci si na zítra stáhnout pár keší a ta jejich debilní mapa zase nefunguje :@ Nechápu za co jim platíme premium, banda lůzrů z emeriky....
  • 0

#176 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 17:38

Fridolini napsal/a:
Chci si na zítra stáhnout pár keší a ta jejich debilní mapa zase nefunguje :@
Nechápu za co jim platíme premium, banda lůzrů z emeriky....


Dyť funguje...
  • 0

#177 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 17:51

Ještě k těm DNF. Chápal bych to, když mám jednu v polích, kam vede jen blátivá (ne)cesta. Ale druhou mám kousek za benzínovou pumpou. Ne kvůli té pumpě, ale kvůli malým zbytkům mostu, co zde byl dříve. A na obou se mi stalo, že byly měsíc bez nálezu a žádné DNF.
  • 0

#178 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2013 - 9:59

Tohle bude spíš do "Obecně depresívního koutku", ale budiž. Založil jsem keš-mysterku Hrob rudoarmějce GC483QZ, ale protože je umístěna dost vysoko v Krušných horách, tak jsem vyzval kačerskou veřejnost, že kdo mi pošle správné řešení úlohy z listingu, tak bude jeho jméno zveřejněno na "Tabuli cti" v listingu, i když ještě keš neodlovil. Musím však smutně konstatovat, že mě silně překvapil nepatrný počet úspěšných luštitelů - pouze 4 (ty další 2 zelené smajlíky v Geochecku jsou ode mne v rámci testování). Ale asi to není vina kačerské veřejnosti, nýbrž našeho školského systému, a to bez ohledu na tzv. reformy (spíš kotrmelce) v průběhu let. Současná i minulá školní výuka zřejmě dovede matematiku a fyziku pořádně a natrvalo znechutit, takže skoro každý je rád, když se příslušné vzorečky nabifluje – a po maturitě už bude mít od nějakých přiblblých rovnic nadosmrti pokoj... Tak jsem jako obvykle musel přidat návod. Ale nedělám si moc iluzí - dál než 1/4 hodiny od parkoviště a nadmořská výška 7700 dm je pro leckoho terén 6...
  • 0

#179 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2013 - 11:04

A není to spíš tím, že se o ní prostě neví? Já si luštím keše až když jedu do příslušné oblasti, a i u notifikací se kouknu jak je daleko, a když usoudím, že na závod o FTF to není,nechám to až na dobu, kdy budu mít cestu kolem.
  • 0

#180 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2013 - 17:48

ladislavappl napsal/a:
Tak jsem jako obvykle musel přidat návod.


Já bych měl spíš geodepresi z té verze bez návodu, za jeho přidání naopak i za další děkuji, i když vzdálenost do Krušných hor je pro mě onen terén 6.

EDIT: ten excel mě zaujal tolik, že i já odpůrce matematicko-fyzikálních keší jsem si na vojáka zahrál. Mě naopak přijde škoda, že mysterka není už od začátku založena na téhle hrátce, ale opravdu na výpočtu.
  • 0
Užívej života...




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama