Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#141 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:01

jsem z tech novyhc pravidel dost rozladen, když vidim, jak se delaji problémy s t5, je u nich skvela parta stejne uhozenych silencu
  • 0

#142 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:15

Mně se nelíbí věc úplně jiná, která zde ještě nebyla zmíněna.
Proč je to na jiných stránkách?
Když někdo napíše do vyhledávače "geocaching", vyjede mu na prvním místě tento web a zdejší wiki. Zde by měly být všechny potřebné informace. Aby lidé do políčka pro vyhledávání dali co chtějí najít, a to našli. A né, že kvůli mostovým keším se musí člověk nejdřív proklikat kamsi do Ameriky, kvůli komentovaným pravidlům na web reviewerů, a kvůli pravidlům pro earthkeše na web ČAGeo.
S napětím čekám, kdy vznikne vlastní wikipedie pro tradičky, následně pro putovní předměty, která však nebude navštěvovaná jelikož mezitím vzniknou další dvě wiki na geocoiny a travelbugy... :(
  • 0

#143 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:33

asi ptž zdejší wiki by moh někdo potichu přepsat k obrazu svému
  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#144 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:34

Tak to má být všechno na Wiki Groundspeaku a ne na nějakém soukromém webu našich revs.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#145 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:34

Tiskar94 napsal/a:
Mně se nelíbí věc úplně jiná, která zde ještě nebyla zmíněna.
Proč je to na jiných stránkách?
Když někdo napíše do vyhledávače "geocaching", vyjede mu na prvním místě tento web a zdejší wiki. Zde by měly být všechny potřebné informace. Aby lidé do políčka pro vyhledávání dali co chtějí najít, a to našli. A né, že kvůli mostovým keším se musí člověk nejdřív proklikat kamsi do Ameriky, kvůli komentovaným pravidlům na web reviewerů, a kvůli pravidlům pro earthkeše na web ČAGeo.
S napětím čekám, kdy vznikne vlastní wikipedie pro tradičky, následně pro putovní předměty, která však nebude navštěvovaná jelikož mezitím vzniknou další dvě wiki na geocoiny a travelbugy... :(


a proč by jako neměla Tiskaři ??
od toho je internet internetem a pokud je GEOCACHING.CZ ten správný rozcestník pro všechny tak tady najdeš odkazy na všechny tyto materiály a pokud sem si všiml tak to taky tak je :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#146 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:52

Arogant napsal/a:
Tak to má být všechno na Wiki Groundspeaku a ne na nějakém soukromém webu našich revs.


<ironie>
Mno fuj, co si ti revírníci dovolují. Ve svém volném čase si vytvořili web, pořídili za své peníze doménu.. a to jen proto, aby na jedno místo mohli dát jak pravidla, návody, tak vše potřebné při schvalování keší. Fuj, že se nestydí!
Já bych je normálně hnal!
</ironie>
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#147 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:54

Smogeo: Zamknout stránku na geowiki proti úpravám pro Pepu není problém. Nebo snad řekl něco jiného, když se jej na to někdo ptal? Řečnická, vím že se ho nikdo neptal.

DrakMrak: Rozcestník je zcela k ničemu, jeden odkaz ti nedokáže přidat do vyhledávání celý obsah odkazovaného webu. Příkladem:
Chceš založit keš na mostě, seš si vědom že to není standartní věc, tak najedeš na geowiki a napíšeš tam do vyhledávání slovo most. Postačí ti výsledky vyhledávání (nic)? Položím otázku ještě jinak: Pakliže budeš prvozakladatel, jenž na geowiki nenalezne o zákazu keší na mostních konstrukcích zhola nic, napadne tě hledat o tom informace ještě na nějakém jiném webu? Mně by to tedy nenapadlo.
  • 0

#148 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:57

Klidně jim na ten web přispěju, pokud na něj vyhlásí sbírku. Principiálně mi jde o to, že když chci oficiální pravidla, tak jdu na oficiální web. Když na Wiki-GS dokázali napsat body 1 - Mosty až 12 - Jeskyně, tak proč tam není všechno?
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#149 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:35

Tak ty kanálovky mě hodně mrzí, mám je rád. Chápu, že je obtížné publikovat něco, kde se někomu může něco stát, taky jsem byl na betatestu kanálovky, kde bylo tolik plynu, že jsem byl rád, že jsem se dostal ven.
  • 0

#150 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:59

Neboj, kanálovky budou, jen třeba na nějakým jiným serveru. A jestli ti to tam smrdí, můžu nabídnout gazmasku. Záleží jen, jestli pro tebe nejsou důležitější bodíky. To bys jsi si musel nechat zajít chuť.:D
  • 0

#151 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 23:06

Uz jsem to nekde psal, ale zkusim to znovu vysvetlit.

Regionalni pravidla na webu geocaching.com vychazeji z ruznych zakonu, vyhlasek a dohod s ochranari, platnych v nasi zemi. Podobna a vetsinou daleko prisnejsi regionalni pravidla, zde maji temer vsechny zeme.

Komentovana pravidla, jsou nase aktivita, kdy se snazime vyjadrit at uz k obecnym nebo regionalnim pravidlum, aby kaceri vedeli jak v ruznych pripadech rozhodujeme a aby nase rozhodovani bylo jednotne a transparentni. Tyto komentovana pravidla budeme prubezne doplnovat o dalsi vysvetleni k nejcastejim dotazum a problemum. Chceme tim pomoci zakladatelum kesi, aby predem vedeli, kde muze nastat problem pri schvalovani a podobne.

Vlastni web jsme zvolili zejmena proto, abychom ho meli plne pod kontrolou, aby nam nikdo neprepisoval texty, mohli mit vse na jednom miste a bylo jasne, ze jde o oficialni vyjadreni RW. Odkazy na nespoctu regionalnich serveru budou jiste brzy doplneny. Samozrejme se na nase stranky budem odkazovat i v nasich rw note atd.
  • 0

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#152 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 1:29

Já tedy nevím podle čeho se řídit. Předem děkuji povolaným za vysvětlení.


jezevcik napsal/a:


Oficiální překlad Pravidel GC.com zní:
X
nová CZ pravidla zní:

Kromě toho ani NEDOPORUČUJEME umísťovat geocache v blízkosti škol či vojenských základen
X
NEPOVOLUJE SE umístění keší na budovy a pozemky mateřských a základních škol a v jejich těsné blízkosti.

Cache je PROBLEMATICKÁ v blízkosti veřejných staveb, jako jsou například dálniční mosty, přehrady, vládní budovy, vojenské základny, školy, nemocnice, letiště a jiné podobné lokality.
X
NEPOVOLUJE SE umístění keše přímo na dálničním či silničním tělese, ať už je to vozovka, přemostění, propustky či svodidla v jeho těsné blízkosti.
NEPOVOLUJE SE umístění keší na vládní a soudní budovy, věznice, budovy bezpečnostních složek, vojenské objekty a v jejich těsné blízkosti.

nic
X
NEPOVOLUJE SE umístění keší na železničních mostech a propustcích pod tratí.

nic
X
NEPOVOLUJE SE umístění keší na komínech, vysílačích a provozovaných sloupech inženýrských sítí, pokud je nutné na ně lézt.

SOUHRN: světová pravidla max. NEDOPORUČUJÍ, či označují za PROBLEMATICKÁ či VŮBEC NEŘEŠÍ A NEZAKAZUJÍ X nová česká pravidla všechno komplexně předem NEPOVOLUJÍ = navždy zakazují.



Pěkně děkuju
Jezevčík


Tobias Reviewer napsal:
Podotýkám, že specifikace pravidel pro ČR vycházejí z obecných pravidel, takže se nemůže stát, že bychom vyžadovali něco, v čem nemáme oporu ve veřejných pravidlech.
Pokud máte pochybnosti, jestli bude vaše připravovaná keš schválena, raději vše nejprve konzultujte s reviewery.


viz.

Vložený obrázek



btw: omlouvám se Jezevčíkovi a RW že jsem si vypůjčil jejich posty.
  • 0

#153 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 1:31

Dnes jsem si říkal, že půjdu brzo spát, když mi na fejsbůku přistála noticka od Geomatika, že revírníci nám geo-urbexákům udělali čáru přes rozpočet. A naivní představa o posteli se pomalu rozplývala :@

Mám od začátku roku rozdělanou jednu vcelku rozsáhlou mysterku, jejíž stage budou mj. i v kanálech. Občas jsem si říkal, zdali to mám pořád pojmout jako keš, anebo už to je „stálá terénní hra s použitím gps“. Nicméně tradicionalistický duch ve mě doposud vítězil – vím že hodně kačerů má rádo kanálovky/urbexovky a přes gc.com je vyhledá snadněji nežli někde volně na webu. Ovšem když jsem se dozvěděl o nových pravidlech, která kanálovky explicitně zakazují, začalo mi šrotit, že za těch posledních pár let co jsem v Německu příliš nesledoval českou gc scénu, se asi hodně věcí změnilo.

Rád bych vás tedy, revírníci, požádal o podrobnější vyložení pravidel 4 a 5. Konkrétně mne zajímají tyto body:

bezpečnost
Osobně jsem toho názoru, že dospělý člověk si za svoji bezpečnost zodpovídá sám, v případě nezletilého dítěte nesou část zodpovědnosti rodiče. Nikdy nepřijmu tezi, že sdělením informace „na místě X je krabička“ přebírám byť jen nepatrnou část odpovědnosti za nebezpečí v místě X.
Mám to tedy chápat tak, že nebezpečnost místa je dostatečným důvodem pro neschválení kešky?

soukromý majetek
Pravidlo 5 nerozlišuje, zdali je komín/stožár/most/whatever používaný anebo opuštěný. Mám ho tedy chápat tak, že kešku neschválíte ani na zjevně opuštěném a nehlídaném objektu?

masová návštěvnost
Weri hájil nová pravidla tím, že geocaching se stal masovou záležitostí a na kešku, kam přijde 100 lidí za měsíc je nutno nahlížet přísněji nežli na kešku, kam přijde za měsíc jen jeden. Je to jen Weriho domněnka anebo i jeden ze skutečnách důvodů ke zpřísnění pravidel?
S Werim v zásadě souhlasím, proto jsem mj. Měsíční šachtu schoval za pár šifer a poté i nastavil jako PMO, aby tam nechodili davy. Z nových pravidel však mám dojem, že už skončila doba, kdy revírníci schvalovali „problematické“ kešky individuálně (mj. i s ohledem na očekávanou návštěvnost), a od nynějška jsou takové kešky plošně zakázané. Můžete mi prosím potvrdit či vyvrátit můj dojem?

Jestliže odpovědi na všechny otázky zní ano, pak se bohužel český geocaching se posunul někam, kde už se to rozchází s mým pojetím keší. Budu muset po osmi letech kačeření přesunout své kešky a plánované keškoidní hry na „trucserver“ opencaching.com, případně na svůj vlastní web. To nemyslím jako vyhrožování, sám s toho vůbec nejsem nadšený. Jen konstatuji suchý fakt, že když nesouhlasím s pravidly gc.com, pak tu nemám co pohledávat a musím se zařídit jinak.

Děkuji předem za všechny informace, které by mi v tomto dilematu udělaly jasno.
  • 0

#154 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 5:38

weri napsal/a:
Lidi, zamyslete se. Doba, kdy geocaching hrálo jen pár lidí, je dávno pryč. ...

Za mě tedy mají revírníci podporu, protože dali na papír něco, co stejně již nějakou dobu fungovalo a věřím, že to pomůže ke zmenšení třenic mezi námi kačery a nekačery.

A hlavně nepanikařte s tím, že se hned budou archivovat již dříve fungující kešky. Jasně je hned z kraje napsáno, že se týká nových publikací, tak nešiřte paniku.


...necetl jsem cele vlakno, ale duvod k panice je velky. Je evidentni, ze se retrivri rozhodli OKAMZITE archivovat vsechno, co neodpovida novym pravidlum. K tehle smutne disuzi jsem se dostal prave z logu jedne pekne prazske kese, kde je autor vyzvan k okamzite archivaci, protoze se zmenila pravidla pro shvalovani!!! Takze je jasne, proc vydani retrivrum trvalo dlouho = lustrovali kese a rovnou s vydanim "pravidel" vsechny vybocujici posilaji do archivu!

Zrusme i virtualky, webcamy, cokoliv, co je trochu vyjimecne, at je klid. Dneska verim, ze opencaching prestane byt mrtvy projekt.

Nejak moc pohrom najednou. :-((((
Jedina sila, kterou mame jako clenove je zrusit PM clenstvi. Na to by GS mohl slyset.
  • 0

#155 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 5:59

dostik7 napsal/a:

weri napsal/a:
Lidi, zamyslete se. Doba, kdy geocaching hrálo jen pár lidí, je dávno pryč. ...

Za mě tedy mají revírníci podporu, protože dali na papír něco, co stejně již nějakou dobu fungovalo a věřím, že to pomůže ke zmenšení třenic mezi námi kačery a nekačery.

A hlavně nepanikařte s tím, že se hned budou archivovat již dříve fungující kešky. Jasně je hned z kraje napsáno, že se týká nových publikací, tak nešiřte paniku.


...necetl jsem cele vlakno, ale duvod k panice je velky. Je evidentni, ze se retrivri rozhodli OKAMZITE archivovat vsechno, co neodpovida novym pravidlum. K tehle smutne disuzi jsem se dostal prave z logu jedne pekne prazske kese, kde je autor vyzvan k okamzite archivaci, protoze se zmenila pravidla pro shvalovani!!! Takze je jasne, proc vydani retrivrum trvalo dlouho = lustrovali kese a rovnou s vydanim "pravidel" vsechny vybocujici posilaji do archivu!

Zrusme i virtualky, webcamy, cokoliv, co je trochu vyjimecne, at je klid. Dneska verim, ze opencaching prestane byt mrtvy projekt.

Nejak moc pohrom najednou. :-((((
Jedina sila, kterou mame jako clenove je zrusit PM clenstvi. Na to by GS mohl slyset.


Prosím Tě, přečti si vše relevantní k tématu, než začneš panikařit! ;)
  • 0
Don't panic!

#156 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 6:25

je mi celkem jedno, o cem se plka v dlouhe diskuzi. Videl jsem kopii mailu od Skupce, ktery jasne rika - pryc s existujicimi keskami, ktere neodpovidaji novym pravidlum. Takze evidentne retroaktivni aplikace pravidel.... a je zbytecne diskutovat jestli to tak je nebo ne.... na SZ poslu vice, pokud neverite. Tady zakon 42 neplati, duvod k panice je, rucniky noste s sebou.
  • 0

#157 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 6:31

dostik7 napsal/a:
je mi celkem jedno, o cem se plka v dlouhe diskuzi. Videl jsem kopii mailu od Skupce, ktery jasne rika - pryc s existujicimi keskami, ktere neodpovidaji novym pravidlum. Takze evidentne retroaktivni aplikace pravidel.... a je zbytecne diskutovat jestli to tak je nebo ne.... na SZ poslu vice, pokud neverite.

Tady zakon 42 neplati, duvod k panice je, rucniky noste s sebou.


Přestaň vyšilovat a mrkni na stranu 6 tohoto vlákna, email byl podvrh a Maxinoha archivoval zbytečně...
  • 0

#158 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 6:34

dostik7 napsal/a:
je mi celkem jedno, o cem se plka v dlouhe diskuzi. Videl jsem kopii mailu od Skupce, ktery jasne rika - pryc s existujicimi keskami, ktere neodpovidaji novym pravidlum. Takze evidentne retroaktivni aplikace pravidel.... a je zbytecne diskutovat jestli to tak je nebo ne.... na SZ poslu vice, pokud neverite.

Tady zakon 42 neplati, duvod k panice je, rucniky noste s sebou.

¨
Kdyby sis to tu pořádně přečetl, tak bvy ses dočetl že ten mail co přišel Maxinohovi byl jen podvrh od někoho kdo si debilně hraje a vůbec to neposílal Skupec.
  • 0

#159 Lonos

Lonos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 6:34

Raraku napsal/a:

dostik7 napsal/a:
je mi celkem jedno, o cem se plka v dlouhe diskuzi. Videl jsem kopii mailu od Skupce, ktery jasne rika - pryc s existujicimi keskami, ktere neodpovidaji novym pravidlum. Takze evidentne retroaktivni aplikace pravidel.... a je zbytecne diskutovat jestli to tak je nebo ne.... na SZ poslu vice, pokud neverite.

Tady zakon 42 neplati, duvod k panice je, rucniky noste s sebou.


Přestaň vyšilovat a mrkni na stranu 6 tohoto vlákna, email byl podvrh a Maxinoha archivoval zbytečně...


Byla jsi rychlejsi... :D:D:D
  • 0

#160 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 6:47

dostik7 napsal/a:
je mi celkem jedno, o cem se plka v dlouhe diskuzi. Videl jsem kopii mailu od Skupce, ktery jasne rika - pryc s existujicimi keskami, ktere neodpovidaji novym pravidlum. Takze evidentne retroaktivni aplikace pravidel.... a je zbytecne diskutovat jestli to tak je nebo ne.... na SZ poslu vice, pokud neverite.

Tady zakon 42 neplati, duvod k panice je, rucniky noste s sebou.


Kdyz jsi liny si precist co se deje, tak to prosim nekomentuj. Pracovat s diskuznim forem tak ze do nej jen postuju kraviny, ale odmitam cist ostatni prispevky ktere oznacim za plky je skutecne myslenka hodna genia.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama