Přejít na obsah


Fotka

Proč se honit za body?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#41 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 0:26

No právě, proč se trmácet pouští, když je tam fůra zajímavejch míst.

 

 

"Tak jak bylo v Americe ? " 

"No paráda, jsem nadšenej, viděl jsem tisíc plastovejch krabiček od filmů, pár dní chroupal prach, prostě jsem si to užil. "


  • 5

#42 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 1:09

Uff! Od šesti ráno na nohou, po sedmé večerní zas doma a konečně už mám hotovo na zítra (hlavně, že mi to tu na stole leží víc jak tejden a zas to dělám na poslední chvíli :D ).
No, práce hotova, za pár hodin vstávám, tak proč si nezaskočit na oblíbené fórum.

Ale už k tématu, líbil se mi tu názor, že ta číslíčka vpravo nahoře nejsou body, ale nálezy - pravda! - a neměly by se tedy převádět na body. :-)
Já si někdy odlovím jednu kešku a někdy se mi jich připlete do cesty hned dvacet. No a? Prostě mám chuť najít toho víc, tak hledám. :)
Jediný smysl "honit body" je v tom, že to nutí být člověka venku a překonat tu lenost v sobě. :)

P.S. Chytraku, to s tím památným dubem a geodálnicí, protože je to po cestě na PWT, mě pobavilo :-D
  • 0

#43 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 8:03

O tom to právě je :D tady je to jedna velká idylka, ale kdyby ten PWT byl výsadou pár bláznů, tak člověk už z kilometru nevidí, kde je další škatule, podle nově vzniklých odpočívadel u rygolu a obdupaných jabloní :) ale tak zas lepší, než kdyby byl v normální situaci obdupanej ten dub no, to by zevšednělo. já sám se teď u svých škatulek zaměřuju na ty obtížněji dosažitelné a nemusí být pod ultra šifrou :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#44 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 8:07

to je taková ta idylka no, 200 keší za rok, kávička, vlastní škatulka u nedalekého památného dubu, kde jsem se poprvé políbil s maruškou a kterou najde 5 kačerů za měsíc..a pak najednou začne pípat mobil ve velkém, to totiž někdo naplánoval trasu PWT okolo dubu a sjelo se tam půl republiky, geodálnice 2metry široká :-D

"Udělal si kešulku, ale chodili mu do ní lidi logovat" :D   To nas...štve.


  • 0

#45 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 8:35

"Udělal si kešulku, ale chodili mu do ní lidi logovat" :D   To nas...štve.

 

Tímhle se tu hodně argumentuje no, zatím máš jednu multinu s 16 nálezy. Ono kdyby jsi měl 1 tradičku v Praze, kde by ti každý den přišlo na email desítky emailů s logem typu "díky" "TFTC" ":-)" apod a nebyla to tuctová zaokapovka, taky se za chvilku zamyslíš, jestli má tohle smysl a bud si jí vyhodíš z watchlistu, nebo se zachováš jako já :)


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 11 prosinec 2013 - 8:36

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#46 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 8:58

Tímhle se tu hodně argumentuje no, zatím máš jednu multinu s 16 nálezy. Ono kdyby jsi měl 1 tradičku v Praze, kde by ti každý den přišlo na email desítky emailů s logem typu "díky" "TFTC" ":-)" apod a nebyla to tuctová zaokapovka, taky se za chvilku zamyslíš, jestli má tohle smysl a bud si jí vyhodíš z watchlistu, nebo se zachováš jako já :)

No jo, ale vezmi si ownery jakéhokoli powertrailu. Taky jsou owneři co mají desítky krabiček na různých místech a ty maily dokonce čtou a je-li třeba, tak na ně odpovídají. S tím je prostě třeba počítat. A není problém si pro geokešing udělat extra mailovou schránku a mazat jí hromadně. Z watchlistu se vlastní krabička asi vyhodit nedá. A neber to tragicky, mělo to být jenom přátelské popíchnutí :)


  • 0

#47 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 9:04

No jo, ale vezmi si ownery jakéhokoli powertrailu. Taky jsou owneři co mají desítky krabiček na různých místech a ty maily dokonce čtou a je-li třeba, tak na ně odpovídají. S tím je prostě třeba počítat. A není problém si pro geokešing udělat extra mailovou schránku a mazat jí hromadně. Z watchlistu se vlastní krabička asi vyhodit nedá. A neber to tragicky, mělo to být jenom přátelské popíchnutí :)

 

Neboj, tragicky takové věci neberu :D myslím si, že ti co mají PWT na nich sledují jen NM logy, protože by to byl jinak docela masochismus :D já všechny logy čtu a samozřejmě větší koncentrace hezkých logů, je na škatulkách, kam chodí méně lidí, proto se na ně zaměřuju :)


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 11 prosinec 2013 - 9:04

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#48 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 9:07

Nechce se mi číst celé vlákno, na to nemám čas, takže nevím, jestli to už někdo třeba nenapsal, ale trochu mi to honění za body připomíná projevy jedné duševní poruchy - tuším obsedantně kompulzivní. V určitém stadiu prostě něco člověk dělat musí, protože jinak cítí napětí, nepohodu nebo ještě extrémnější nepříjemné psychické stavy. Někdo si k jejich eliminaci potřebuje umýt ruce, někdo počítá, někdo třeba musí ulovit keš ;) .


  • 3

#49 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 9:08

No jo, ale vezmi si ownery jakéhokoli powertrailu. Taky jsou owneři co mají desítky krabiček na různých místech a ty maily dokonce čtou a je-li třeba, tak na ně odpovídají. S tím je prostě třeba počítat. A není problém si pro geokešing udělat extra mailovou schránku a mazat jí hromadně. Z watchlistu se vlastní krabička asi vyhodit nedá. A neber to tragicky, mělo to být jenom přátelské popíchnutí :)

Tak ono asi jde spis o tom, ze owner ma s kesi nejaky zamer jak to ma vypadat a ten mu pak okolnosti zmeni. Kdyz bude zakladat powertrail, dela to vedome a vi do ceho jde. Kdyz zalozi normalni tradicku nekde na odlehlejsim miste u dubu, ma nejakou predstavu jak tam ty odlovy budou probihat a nedaleky trail mu to postavi na hlavu. Tak asi neni divny ze z toho neni nadsenej. To je jako kdybys udelal horolezeckou T5 na skale, tesil se na logy od horolezcu, a oni ti tam casem postavili lanovku. Misto par peknejch logu jak si lidi zalezli bys zacal dostavat desitky TFTC od lanovkaru. Co bys asi s takovou kesi udelal? Ja bych ji zaarchivoval.


  • 3

#50 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 9:25

Tak ono asi jde spis o tom, ze owner ma s kesi nejaky zamer jak to ma vypadat a ten mu pak okolnosti zmeni. Kdyz bude zakladat powertrail, dela to vedome a vi do ceho jde. Kdyz zalozi normalni tradicku nekde na odlehlejsim miste u dubu, ma nejakou predstavu jak tam ty odlovy budou probihat a nedaleky trail mu to postavi na hlavu. Tak asi neni divny ze z toho neni nadsenej. To je jako kdybys udelal horolezeckou T5 na skale, tesil se na logy od horolezcu, a oni ti tam casem postavili lanovku. Misto par peknejch logu jak si lidi zalezli bys zacal dostavat desitky TFTC od lanovkaru. Co bys asi s takovou kesi udelal? Ja bych ji zaarchivoval.

Nežijeme ve vzduchoprázdnu a se změnami člověk musí počítat, ty se dějou nejenom v geokešingu. Archivace je jedno z řešení, pak mě napadá třeba zvýšení obtížnosti nebo terénu, aby powertrailistům nestála za zdržení. Kam se nedá autem a musí se chvíli šlapat do kopce, tam je nálezů vždycky výrazně méně.


  • 0

#51 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 9:27

Nechce se mi číst celé vlákno, na to nemám čas, takže nevím, jestli to už někdo třeba nenapsal, ale trochu mi to honění za body připomíná projevy jedné duševní poruchy - tuším obsedantně kompulzivní. V určitém stadiu prostě něco člověk dělat musí, protože jinak cítí napětí, nepohodu nebo ještě extrémnější nepříjemné psychické stavy. Někdo si k jejich eliminaci potřebuje umýt ruce, někdo počítá, někdo třeba musí ulovit keš ;) .

To souhlasí - nebudu mít klid dokud v okolí bude jediná neodlovená keš :D


  • 0

#52 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 9:54

Já tedy momentálně hlavně počítám stupně pro challenge a koukám po dalších splněných podmínkách ....

 

Ty počty až zas tolik neřeším, ale hodil by se ještě nějaký PWT, abych měl více odlovů, než příspěvků na fórech :-)


  • -1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#53 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 10:35

Viz treba;

 

http://blog.aktualne...hp?itemid=18595

 

10. Sportujte pro radost. Nehoňte se. Stejně se nedohoníte.

 

 

Je to zavislost a lecime si tim deprivaci z kojeneckeho veku, kdy se nam nedostalo dost lasky, jidla, mazleni,...

Kazdej trochu citlivejsi clovek musel trepet tim, ze ho mama nenosila na tele 24 hodin denne a nemel kdykoliv k dispozici mliko!

 

Ale zase je dobre, kdyz se ta psychopatie projevuje jenom honem za FTF, bodama etc.

Chlast, drogy, etc. jsou daleko horsi.


  • 2

#54 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 10:48

Tímhle se tu hodně argumentuje no, zatím máš jednu multinu s 16 nálezy. Ono kdyby jsi měl 1 tradičku v Praze, kde by ti každý den přišlo na email desítky emailů s logem typu "díky" "TFTC" ":-)" apod a nebyla to tuctová zaokapovka, taky se za chvilku zamyslíš, jestli má tohle smysl a bud si jí vyhodíš z watchlistu, nebo se zachováš jako já :)

 

Nevím nevím, zda je rozumné argumentovat zrovna svými PMO kešemi. Stejnou věc jsem zrovna teď řešil po návratu z JTJPT, jehož odlov s přilehlými kešemi plánoval PM kolega. Pak přišlo na řadu logování a já zjistil, že u poloviny keší co jsme odlovili mimo trail nevidím listing (a to ani nebyly ty kešky nějak pěkně provedené, že by to měla být nějaká odměna pro hráče platící PM). A teď raď - která keš to byla? Vidím název, nějaký kostel, těch bylo na trase plno. To je vše. Žádný listing, fotky které by mi připomněly místo, hint co by mi připomněl uložení keše. Co jiného tedy do logu napsat, než "nevidím listing, tak díky za bod"?


  • 0

#55 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 11:02

Nevím nevím, zda je rozumné argumentovat zrovna svými PMO kešemi. Stejnou věc jsem zrovna teď řešil po návratu z JTJPT, jehož odlov s přilehlými kešemi plánoval PM kolega. Pak přišlo na řadu logování a já zjistil, že u poloviny keší co jsme odlovili mimo trail nevidím listing (a to ani nebyly ty kešky nějak pěkně provedené, že by to měla být nějaká odměna pro hráče platící PM). A teď raď - která keš to byla? Vidím název, nějaký kostel, těch bylo na trase plno. To je vše. Žádný listing, fotky které by mi připomněly místo, hint co by mi připomněl uložení keše. Co jiného tedy do logu napsat, než "nevidím listing, tak díky za bod"?

 

Vyzkoušel jsem si i variantu nePM tradičky, že by tolik lidí psalo TFTC, protože nevidí listing, tím to nebude :D


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#56 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 13:26

Ještě jsem od nikoho za těch 6 let, co kešuju, nikdy neslyšel, že by chtěl do první stovky. Pro mě to zpočátku bylo nahnat pár set bodů, abych nebyl za amatéra, dost se to jedno chvíli hrotilo, ale teď se spíš snažím udržovat se tak na 50-60 keších za měsíc, není to moc a zároveň člověk nezleniví. Asi by mě ale nebavilo denně jezdit na odlovy 30 a více keší, stejně tak by mě nebavilo lovit denně jednu keš do série, zkusil jsem před pár lety, vydržel jsem 3 týdny a stačilo.

 

A jak jsem psal jinde, značná část z první desítky až dvacítky svého výsledku dosáhla většími či menšími podvody a o to mi fakt nejde.

Ufff, já jsem po 4,5 letech geocachingu zjistila, že vůbec existuje nějaká tabulka :D kdo a kolik a čeho :D


  • 2

#57 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 13:27

Tak otazka by spiš mela byt - kdo se honi ?
Protoze, jsou i taci, co se treba honi tajne, jako ze boduji, ale neloguji.
A uplne nejhorsi jsou Ti, co se honi navzajem.
To je teda dost sobecke.

A kluci s klukama a holky s holkama, nebo je to i namíchané? :D


  • 0

#58 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 13:35

A není to vlastně úplně jedno?


  • 0

#59 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 14:07

Jedna lehce off-topic, ale související i s témetem. Pár zastánců Joney psalo, že není ani první v ČR, jenže to není pravda - svými podvody se dostal na první místo u netýmových nicků. On je totiž rozdíl sčítat nálezy jednoho člověka a třeba 3-4 lidí, kteří loví občas odděleně.


  • 0

#60 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 14:55

We

 

Jedna lehce off-topic, ale související i s témetem. Pár zastánců Joney psalo, že není ani první v ČR, jenže to není pravda - svými podvody se dostal na první místo u netýmových nicků. On je totiž rozdíl sčítat nálezy jednoho člověka a třeba 3-4 lidí, kteří loví občas odděleně.

 

Werg a Otasparta jsou taky individualni nicky a ja je aktualne vidim pred nim :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama