Přejít na obsah


Fotka

Proč se honit za body?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#61 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 15:23

Není to diagnóza, je to styl - když jsem tam byl já, tak jsem si za těch 14 dní odlovil celkem 3 keše, zbytek jsem si raději užil.

Já zase když někam jedu a nemůžu si tam ulovit několik keší, tak jsem si ten výlet neužil a jsem mrzutý. Takový příspěvek vypadá, jako by lov kešek vlastně kazil dovolenou.


  • 1

#62 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 15:28

top-cachers-2013.PNG


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 11 prosinec 2013 - 15:29

  • 0

#63 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 15:29

Werg a Otasparta jsou taky individualni nicky a ja je aktualne vidim pred nim :-)

 

Přesně tak, jsou to dva samostatní kačeři, i když většinou loví spolu.

Taky patří ke skvělým ukázkám toho, že i opravdu hodně bodů se dá udělat bez finálek a jiných podobných fixlů.


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#64 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 15:35

Přesně tak, jsou to dva samostatní kačeři, i když většinou loví spolu.

Taky patří ke skvělým ukázkám toho, že i opravdu hodně bodů se dá udělat bez finálek a jiných podobných fixlů.

 

Nojo, ale oni loví i PWT !!!
A dokonce pěšky, bez kola.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#65 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 15:35

We

 

 

Werg a Otasparta jsou taky individualni nicky a ja je aktualne vidim pred nim :-)

Individuální jsou jen na první pohled, viz jejich forum title v profilu "team otasparta&werg - hunters, not players".


  • 0

#66 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 15:43

Individuální jsou jen na první pohled, viz jejich forum title v profilu "team otasparta&werg - hunters, not players".

Nelogují na společný nick ale každý na svůj, co v tom vidíš neindividuálního? Že loví většinou spolu a někde ve fóru se označují jako team? simtě..


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 11 prosinec 2013 - 15:43

  • 4

#67 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 15:51

Nojo, ale oni loví i PWT !!!
A dokonce pěšky, bez kola.

 

Já vím, však jsem tu několikrát opakoval, že PWT sice opravdu hodně nemám rád ale že za to nikoho nesoudím a že to, jestli někdo loví nebo neloví PWT nemá vliv na to, jestli si jich vážím nebo ne a zrovna Werg a Otasparta si vážím velmi, protože jsou to velmi inteligentní a pohodoví kačeři, kteří by navíc mohli být vzorem ostatním v tom, že i hodně bodů se dá udělat bez různých švindlů.


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#68 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 15:52

Nelogují na společný nick ale každý na svůj, co v tom vidíš neindividuálního? Že loví většinou spolu a někde ve fóru se označují jako team? simtě..

Koukni se na jejich profil, úplně stejný, to asi náhoda nebude, dokonce v něm píší v množném čísle. Pokud jeden při lovu zapíše do logbooku i druhého (který se lovu vůbec neúčastní), tak je to jasný tým, nikoli individuální nicky.


Tento příspěvek byl upraven od hanska: 11 prosinec 2013 - 15:56

  • -12

#69 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 16:03

Koukni se na jejich profil, úplně stejný, to asi náhoda nebude, dokonce v něm píší v množném čísle. Pokud jeden při lovu zapíše do logbooku i druhého (který se lovu vůbec neúčastní), tak je to jasný tým, nikoli individuální nicky.

 

Ne, oba používají plural maiestaticus :D


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#70 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 16:20

Koukni se na jejich profil, úplně stejný, to asi náhoda nebude, dokonce v něm píší v množném čísle. Pokud jeden při lovu zapíše do logbooku i druhého (který se lovu vůbec neúčastní), tak je to jasný tým, nikoli individuální nicky.

 

Tak to buď v klidu, tohle oni rozhodně nedělají, prostě loví spolu ale každý na svůj účet.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#71 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 16:21

Otázka "Proč se honit za body?" má asi tak podobný smysl, jako "proč ti horolezci lezou pořád na nějaké další kopce?" (když tam většinou není ani ta krabice)

Proč se honit za body, když to jde i zadarmo?

A kolik bodů je potřeba k výměně žárovky?


  • 2

#72 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 16:38

Nojo, ale oni loví i PWT !!!
A dokonce pěšky, bez kola.

PWT se dá lovit i jinak než pěšky?
  • 1

#73 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 16:41

Já bych se tak rád honil za body.

Mám představu že se ráno vzbudím a řeknu si:"...tak kam se tenhle týden poženu za body... co třeba GC1ZRAZ  a když už tam budu tak přibrat i GC14Q8X plus samozřejmě i okolní krabičky"

Tam bych opravdu moc rád.

Chvílemi jsem i přemýšlel,estli si nepořídit nějakou cestovací práci,ale ono pak muset cestovat za každého počasí,taky nic moc.

Takže holt zůstanu svátečním kačerem a kešky budu sbírat,jen tam kde dojedu po vlastní ose/nohách.

Je pravda že georodinka občas brfle,zda je opravdu nutné,při každém výletu obrazit všechny kešky v okolí,případně, zda je opravdu nutné lézt v tom vedru/zimě na ten šílený kopec :)

Kopce mám vůbec rád,takže pokud se náhodou někdo chystáte do Bulharska,tak v Rile máme krabičku,založenou rukou a hlavně nohou společnou. (proč si nepřihřát vlastní polívčičku,že) :)

Ano,uznávám,jsem také na diagnóze,ale baví mě to.

 

 

K.


Tento příspěvek byl upraven od kulicka: 11 prosinec 2013 - 16:49

  • 0
Medvidek

#74 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 16:54

O tom to právě je :D tady je to jedna velká idylka, ale kdyby ten PWT byl výsadou pár bláznů, tak člověk už z kilometru nevidí, kde je další škatule, podle nově vzniklých odpočívadel u rygolu a obdupaných jabloní :) ale tak zas lepší, než kdyby byl v normální situaci obdupanej ten dub no, to by zevšednělo. já sám se teď u svých škatulek zaměřuju na ty obtížněji dosažitelné a nemusí být pod ultra šifrou :)

Tohle je jediný důvod, proč mě powertraily opravdu vadí. Kdyby nenarušovali řád věcí kolem, tak prosím, ať si na ně jezdí kdo chce a zakládá po desítkách. Ale ony u nás /v ČR/ prostě naruší široké okolí. Krom zmiňovaného příkladu tradičky, u které najednou vzroste návštěvnost o x-stovek procent, tak i další aspekty:

  • degradace kvality logů u okolních kešek (co taky napsat k dalšímu bodu na cestě, pokud to není vyloženě nějaká vychytaná keš, i kdyby bylo pěkné okolí, prostě v těch stovkách krabiček zanikne...)
  • znechucení ownerů přilehlých kešek (opotřebení krabičky, časté výměny logbooku) - za což mu je odměnou: Díky za keš, odloveno v rámci výpravy blablabla = stejný log jako na PWT. Za sebe říkám, né díky!) :(
  • s tím souvisí i další neduh - finálky či časté týmové odlovy. Ruku na srdce všichni, kdo zakládáte jakoukoli náročnější keš, ať už na luštění či hledání: neříkejte, že nechcete vědět, jak se s tím kdo popral, co zažil, co se mu líbilo a co by změnil... Někde jsem četl článek, že keš zakládá owner pro SEBE a Své potěšení, ne pro ostatní! A na tom něco je... Na co jsou jinak modré mašle, gcvote a projevy uznání za vymakanou skrýš, šifru, trasu atp...
  • no a v neposlední řadě i zavádění manýrů z PWT do "běžného" geocachingu - viz aféra Jonea a jeho obnovy krabiček, to že na PWT běžně vozí padesát, sto či tisíc náhradních mikrošek/pytlíků s cwg je ok, tam to tak prostě funguje. Ale proč takto řešit běžné krabičky? Snad každého potěší velikost regular oproti mikro, nebo ne? Mám za to děkovat? Pytlík pod šutrem, jé super ještě, že tam je alespoň něco... Normal?! Ne Ne a ještě jednou NE!

  • 14

#75 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 17:13

PWT se dá lovit i jinak než pěšky?

 

Jasně, třeba na kole :-)

http://coord.info/GL5N5Y43


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#76 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 17:21

A já zase tvrdím, že v geocachingu žádné body neexistují. To číslo, které se zobrazuje u jména, je počítadlo nálezů. Právě zaměňování nálezů za body je příčinou podobného dohadování se o nesmrtelnosti chrousta. A disputace o tom, že ty moje „body“ jsou hodnotnější a ty vaše „laciné“ (zatím jsem neviděli nikoho, kdo by se hádal o to, že jeho body jsou laciné a ty ostaních hodnotnější). 
---------
Leč lidé se rádi poměřují s druhými. Problém je v tom, že hodně lidí by se chtělo poměřovat nejradši v tom, v čem jsou dobří, co jim jde. A pak jsou naštvaní, když ostatní zrovna tohle jejich poměřování neakceptují, protože se jim tím „kazí“ ta jejich statistika. Ale to je jejich problém a ne můj. Nehodlám se nechat zatáhnout do této jejich hry. Hraju geocaching - hru na hledání skrytých krabiček. Ne soutěž o to, kdo bude mít někde největší číslo. Zároveň ale nebudu nikoho přesvědčovat, aby tu soutěž nehrál. Je to jeho věc.

Ono ale existuje ještě jedno "počítání" nálezů - takzvané mdCachingPoints.
 

Body se počítají jako faktor typu keše x obtížnost x terén (příklad D3/T4 multi cache: 3x4x2=24 bodov)

Viz http://project-gc.com/TopFinders/Topmdcachingpoints


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#77 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 18:20

Ono ale existuje ještě jedno "počítání" nálezů - takzvané mdCachingPoints.
 

Body se počítají jako faktor typu keše x obtížnost x terén (příklad D3/T4 multi cache: 3x4x2=24 bodov)

Viz http://project-gc.com/TopFinders/Topmdcachingpoints

 

Tak mě potěšilo, že v tomhle počítání jsem asi o 50 pozic lépe, než v normálním... Je vidět, že lovím spíše obtížnější keše ;-).

 

Ale jinak koukám, že ta křivka prvních se moc nemění, jen se vyměnilo druhé místo za šesté. Docela by mě zajímalo, jaké měly hodnocení některé ty PWT. Vypadá to, že často asi dost přehnané ;-).


  • 0

#78 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 19:21

Tak mě potěšilo, že v tomhle počítání jsem asi o 50 pozic lépe, než v normálním... Je vidět, že lovím spíše obtížnější keše ;-).

 

Ale jinak koukám, že ta křivka prvních se moc nemění, jen se vyměnilo druhé místo za šesté. Docela by mě zajímalo, jaké měly hodnocení některé ty PWT.

Vypadá to, že často asi dost přehnané ;-).

 

Super. To ja poskocim z 228 na 120 :-)

Asi proto, ze lovim hlavne v Praze, kde je velmi vysoke procento mysterek.


  • 1

#79 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 19:47

Protože nám je owneři nachystali.


  • 1
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#80 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 20:40

Tak mě potěšilo, že v tomhle počítání jsem asi o 50 pozic lépe, než v normálním... Je vidět, že lovím spíše obtížnější keše ;-).

 

Ale jinak koukám, že ta křivka prvních se moc nemění, jen se vyměnilo druhé místo za šesté. Docela by mě zajímalo, jaké měly hodnocení některé ty PWT. Vypadá to, že často asi dost přehnané ;-).

To já se posunul o více jak 200 míst, ze zhruba 1790 na 1580:). Udělal někdo větší skok v pořádí? :)


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama