Přejít na obsah


Fotka

Proč se honit za body?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#81 cacher Donald

cacher Donald

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 20:59

To já se posunul o více jak 200 míst, ze zhruba 1790 na 1580:). Udělal někdo větší skok v pořádí? :)

 

Třeba já. Z normálního 4959 místa na 4198 místo mdCachingPoints. Ale neřeším to  ;) 


  • 0

Není důležité být u keše první, ale užít si to!

cacher Donald, 2014


#82 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 21:11

Zajímavé je také pořadí podle sumy favoritních bodů na odlovených keších, které by mělo měřit právě ty zážitky získané při geocachingu.

 

http://project-gc.co...inders/FavTaken


  • 1

#83 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 21:18

Zajímavé je také pořadí podle sumy favoritních bodů na odlovených keších, které by mělo měřit právě ty zážitky získané při geocachingu.

 

http://project-gc.co...inders/FavTaken

 

Tohle je dost zavádějící kritérium. Kačer z Prahy či lovící v často navštěvovaných oblastech bude mít v tomto kritériu hodně velkou výhodu, protože odloví daleko více keší, které mají šanci získat FP. Absolutní počet FP je hodně daný i tím, zda se keš nachází v hodně navštěvované oblasti (viz. rozdíl Praha a okraj). Obejdeš 20 skvělých keší v okrajových částech republiky a nezískáš tolik FP co návštěvou jedné obyčejné kešky, která je třeba na konci (začátku) nějaké série, nebo na nějaké lepší kešce v Praze...

 

Třeba taková návštěva nějaké Alkeho série v tomto kritériu hned nastřádala tolik bodů za jeden den a neřekl bych, že krom pěkných krabiček to za ten jeden den zase přinese o tolik více zážitků, jako jedna keška na několik hodin, která má jen zlomek FP oproti celé této sérii, protože je sama někde dál od civilizace, takže ji neodloví tolik lidí...


  • 2

#84 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 21:26

Tohle je dost zavádějící kritérium. Kačer z Prahy či lovící v často navštěvovaných oblastech bude mít v tomto kritériu hodně velkou výhodu, protože odloví daleko více keší, které mají šanci získat FP. Absolutní počet FP je hodně daný i tím, zda se keš nachází v hodně navštěvované oblasti (viz. rozdíl Praha a okraj). Obejdeš 20 skvělých keší v okrajových částech republiky a nezískáš tolik FP co návštěvou jedné obyčejné kešky, která je třeba na konci (začátku) nějaké série, nebo na nějaké lepší kešce v Praze...

 

Třeba taková návštěva nějaké Alkeho série v tomto kritériu hned nastřádala tolik bodů za jeden den a neřekl bych, že krom pěkných krabiček to za ten jeden den zase přinese o tolik více zážitků, jako jedna keška na několik hodin, která má jen zlomek FP oproti celé této sérii, protože je sama někde dál od civilizace, takže ji neodloví tolik lidí...

Přesně tak, ono nejvíce FP mají logicky ty nejnavštěvovanější kešky. Vypovídací hodnotu by to mělo vyšší tehdy, pokud by se udělalo procento FP z celkového počtu nálezů. Ale to by zase brblali zastánců PWT... Člověk si nevybere, nic není zcela objektivního, jakákoli statistika zvýhodní vždy určitou skupinu a druhou znevýhodní.


  • 1

#85 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 21:41

A to jsme jeste nenarazili na to, ze FP muzou davat jenom PM. BM hodnotit timhle systemem nemuzou.


  • 0

#86 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 21:42

Zajímavá je i tahle statistika http://project-gc.co...submit=Filter.


Tento příspěvek byl upraven od hanska: 11 prosinec 2013 - 21:43

  • 0

#87 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 21:57

Zajímavá je i tahle statistika http://project-gc.co...submit=Filter.

 

To teda zírám, přes 2000 kačerů, kteří si dali aspoň 100krabičkový kombajn.


  • 0

#88 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 22:14

To já se posunul o více jak 200 míst, ze zhruba 1790 na 1580:). Udělal někdo větší skok v pořádí? :)

Jistě :-) 793->363 

 

Rozdíl 430 míst.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#89 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 22:27

Tohle je dost zavádějící kritérium...

 

Jasně, souhlas, ale dává to aspoň rámcovou představu, kdo se honí za absolutním počtem bodů a kdo se snaží si trochu vybírat kvalitu.

 

A to jsme jeste nenarazili na to, ze FP muzou davat jenom PM. BM hodnotit timhle systemem nemuzou.

 

To je pravda, ale jakou to má souvislost? Je to prostě součet FP, které ostatní PM nálezci rozdělili na nalezených keších. Jediné znevýhodnění BM jsou ty body, které by bývali mohli rozdělit sami, ale to je jen zlomek z celkového počtu.


  • 0

#90 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 22:33

To já se posunul o více jak 200 míst, ze zhruba 1790 na 1580:). Udělal někdo větší skok v pořádí? :)

630 :)


  • 0

#91 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 22:44

 

Třeba já. Z normálního 4959 místa na 4198 místo mdCachingPoints. Ale neřeším to  ;) 

 

Já se posunula z 6156 na 5377 - čili 779


  • 0

#92 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 23:24

Ono ale existuje ještě jedno "počítání" nálezů - takzvané mdCachingPoints.
 



Body se počítají jako faktor typu keše x obtížnost x terén (příklad D3/T4 multi cache: 3x4x2=24 bodov)

Viz http://project-gc.com/TopFinders/Topmdcachingpoints

 

Hm, každý si může vytvořit svoje vlastní počítání, když chce. A někdo jiný se tím může řídit, když chce. A někdo úplně jiný se tím zase řídit nemusí, když nechce. Podobně jako si někdo vymyslel počítání FTF, STF, TTF, vybarvování tabulek, BadgeGen apod. To, že si někdo vymyslí nějaký systém hodnocení, neznamená, že se tím musím začít řídit.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#93 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 23:30

Člověk si nevybere, nic není zcela objektivního, jakákoli statistika zvýhodní vždy určitou skupinu a druhou znevýhodní.

 

Proto je taky tolik různých statistických metod. Aby si každý mohl vybrat tu, která se mu právě hodí a ve které on sám vypadá nejlíp.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#94 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 23:45

... ale dává to aspoň rámcovou představu, kdo se honí za absolutním počtem bodů a kdo se snaží si trochu vybírat kvalitu.

 

Dávat rovnítko mezi FP a kvalitou je opravdu velmi nerozumné. Když už něco, tak FP je spíš měřítkem popularity než kvality. Nehledě na to, že neumím definovat pojem „kvalitní keš“. Tedy umím, ale určitě to nesouvisí s FP. Kvalitní keš je pro mě taková, která neodporuje pravidlům, je uložena na vhodném místě, ve vhodné krabičce a obsahuje vhodně řešený logbook.

 

Tak trochu mi tyhle debaty připomínají ankety o sledovanosti televize. Podle nich to vypadá, že každý kouká jenom na hodnotné dokumenty na ČT2. A pak stačí vidět oblíbené „koláče“ sledovanosti konkrétních programů a hned je jasno.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#95 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 0:20

Píše se tu o honibodech, ale celou dobu se poukazuje na rekordmany. Přitom jsem na naprostou většinu lidí z dejme tomu první 20 žádné velké kritiky nezaznamenal, šlo jen o pár jedinců. Jasně, někdo možná loví PWT poněkud "specifickým způsobem" (citace Hansmatt), ale to mi zas tak žíly netrhá. Beru PWT (v klasickém pojetí) jako netradiční disciplínu s určitými zvláštnostmi, myslím si o tom své a v Čechách je jeden na zkoušku až až. 
Pro mě je honibod ten, který buď rezignoval, nebo mazácky ignoruje, nebo prostě kašle na základní, i nepsaná pravidla a etiku. Ten, kdo už nedokáže odejít z přemudleného prostoru bez bodu, narve do krabky zmačkaný lb, nemá čas zalogovat TB, nemá čas ani snahu úkryt zamaskovat, natož se chovat nenápadně atd. Prostě po mě potopa, já musím dál. Pro koho se běžné, třeba malé prohřešky staly už dávno normou. A dovolím si tvrdit, že tady by jsme mohli jít tabulkou mnohem dál. Nejen k těm na první stránce, spíš k těm, co se jim snaží vyrovnat.
Děsivá je rychlost, jakou to nabralo. Není to tak dlouho, co tu "kraloval" PaBa s 10 000 a pokud si pamatuju, nikoho nenapadlo pochybovat.
Body nejsou zlo, stejně jako odznáčky, vybarvování map, suvenýry. Cíle, mety, klidně malé, které můžu překonávat. Jen tak, pro sebe, pro radost. Zlo z nich dělá ten, kdo je schopný kvůli tomu bezohledně překračovat rozumné meze. A je jedno, jestli se žene za první stovkou, nebo tisícem.

  • 22

#96 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 0:49

Body nejsou zlo, stejně jako odznáčky, vybarvování map, suvenýry. Cíle, mety, klidně malé, které můžu překonávat. Jen tak, pro sebe, pro radost. Zlo z nich dělá ten, kdo je schopný kvůli tomu bezohledně překračovat rozumné meze. A je jedno, jestli se žene za první stovkou, nebo tisícem.

 

Naprosto souhlasím. A dovolil jsem si zvýraznit to, co považuji za klíčové.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#97 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 8:10

Já se posunula z 6156 na 5377 - čili 779

 

Já nevím na kterém jsem "místě", ani na jaké bych se posunul a ani to vědět nechci ....  :)


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#98 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 9:21

A jeste k tomu,co ti vyplivl gc-projekt na dotaz pocet nalezenych kesi za den. Konkretne tvoje smazana poznamka, kde zminujes tusim ze 1000 kesi za den vychazi na 1,5 minuty na jednu. Tak pokud by si nahodou mel cestu na JTJPT, coz ti doporucuji vice nez drepet tady na foru a trolit, tak zjistis, ze autem se da zvladnout, kazda kes v casovem rozmezi 1-2 minuty. Navic pokud by si jel nekdy s geokolegy nejen do Ameriky na traily, tak zjistis, ze nekteri lovi specifickym zpusobem, aby takto vysokeho cisla dosahli. A to, ze kazdy odlovi danou cast trailu a zapise i ostatni. Muzete s tim nesouhlasit a muzete mavat pouckami ze slavne geowiki, ale vam to nic nepomuze, protoze se rozhodne nejedna o podvod.
Proto se zdrz negativnich komentaru, kdyz o tematu jako kacer-teoretik nic nevis.

K té první části tvého příspěvku - opravdu mě neláká jet 110 km autem a co 150 m zastavovat a vybíhat ke každé 4 keši, jak to mnozí u PWT dělají. To si raději zajedu na 25 km túru někam do hor a najdu tam třeba i jen jedinou kešku, ale opravdu u ní budu i fyzicky. Zajímalo by mě, kdo jě dle tebe kačer - praktik, když já jsem kačer-teoretik? A když někdo u keše není přítomem a zaloguje jej tam někdo jiný, tak to vždy byl, je  bude podvod! To mě pak může někdo zalogovat v keši 3 000 km daleko, zatímco já budu sedět doma. Z domů si můžu klidně zalogovat 90 % earthek, taky to dle tebe nebude podvod. Kdo obhajuje nebo dělá takové věci, ten je u mě podvodník!


  • 8

#99 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 11:07

to Hansmatt: nejprve jsem Tvým zatrpklým komentářům nerozuměl, ale po prohlédnutí Tvého profilu jsem pochopli, že bez holky to máš fakt těžké.

Promiň.


  • 0

*


#100 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 11:27

Já nevím na kterém jsem "místě", ani na jaké bych se posunul 

"Normálně" 1661

"MacDefender" 1855

Zajímavé....   :o


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 12 prosinec 2013 - 11:28

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama