Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4941 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 11:31

Tak já teď za poslední dva víkendy pořádně nevytáhl paty z domu (když nepočítám nákup nebo návštěvu s kluky u babičky)...

Kluci jsou nemocní, tak nikam nemůžeme... Jako naschvál, když je krásně a teplo. :(

 

Jinak u nás teď konečně po delší době něco napípalo... V okruhu asi 30 km 8 novinek, z toho 1 krabička, ostatní eventy...


  • 0

#4942 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 11:52

Jelikož jsem dost zimomřivý, vrhnul jsem se na neodlovené multiny a mysterky v Plzni a okolí.

Návštěva Čerchova byla výjimkou potvrzující pravidlo, tam se prostě nedá nejít :) .

 

Ale je tedy pravda, že jsem teď byl u  pár krabiček letošní první návštěvník.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 26 únor 2019 - 11:54

  • 0

#4943 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2019 - 9:09

Okolí mám už dost vylovené a na delší cyklovýpravu jsou dny přece jenom dost krátké ...


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#4944 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2019 - 18:49

Šolim mě opět rozesmál a tak si zaslouží odpověď.
Osobně přes zimu spíš vymetám eventy, s keškami je to slabší neboť je jich celá řada zamrzlá. Ale kupodivu i mně se teď v únoru stalo, že jsem byla na pár krabkách první letošní nálezce! Jedna keš se mi hodně líbila a přestože vypadá náročně, je pohodová a krátká - jde o multi od WildWesta u Bechyně v Černické oboře. Mno a občas, když keš náročná není, dovedu si ji udělat zábavnější - počtení si zvědavější osoby mohou najít na mém profilu u neděle. Krásný den, jednoduchá tradička a pro mě třetí nejbahnitejsi odlov za celá léta. Kdo mě zná, možná si pamatuje top bahňáka nebo druhý podobně povedený odlov. ;-)
Čili já se nenudim, přesto mám tendence spát jako medvěd. Teplé krajiny se zatím nekonaly, k Rudému moři bych ráda v době, kdy už se kačerstvo snad bude opět víc potulovat po našich lesích a loukách.
  • 1

#4945 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2019 - 9:24

Koukám, ctitel už se probudil :-)


  • 3

#4946 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2019 - 16:42

Romane, vypadá to, že sis zavařil! ;-) Zřejmě jsi byl přidán na seznam....

Ale pokud někomu vyhovuje léčení vlastních komplexů tímhle způsobem, je mu přáno. Pořád lepší než aby upadal do deprese nebo ničil keše - i takové story v naší hře pamatuji. Bohužel někdo v ní nehledá to hezké.

Osobně jdu ven a pravděpodobně i na další event, což doporučuji i našemu dálničnímu kamarádovi. :-)
  • 2

#4947 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2019 - 18:53

Nemáte někdy pocit, že se Kačeři ukládají k zimnímu spánku, či odlétají teplých krajin?  :rolleyes:  Já tedy jo, teď jsem byl na několika cache na České Sibiři a poslední log je z Vánoc či řijna.  :o  Tak teď přemýšlím kam na zimu Kačeři zalézají, zda si dělají zásoby na zimu, jak tvrdě spí, zda při tom chrápou a jak se budí když příjde jaro. Případně do kterých krajin odlétají, kudy letí a jak poznají že sa mají vrátit.

Máte s tím někdo zkušenost? :P

Já jsem se uložila na neschopenku, už začínám 5. týden, snad už poslední. Ale pár keší jsem odlovila, páč mám vycházky. A jinak čas využívám k luštění mysterek, tak snad to pak nějak zúročím.


  • 0

#4948 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2019 - 19:32

Nemáte někdy pocit, že se Kačeři ukládají k zimnímu spánku, či odlétají teplých krajin?  :rolleyes:

 

Někteří kačeři se přes zimu ukrývají v zákoutích podivných míst zvaných fakulty. :D


  • 1

#4949 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 14:13

Někteří kačeři se přes zimu ukrývají v zákoutích podivných míst zvaných fakulty. :D

Doufam, ze se tam ukryvaji fakultativne :D.

 

No jo ale to je jiste jen mala cast Kacerstva. Ale kde jsou zalezli ti ostatni? Asi budu muset pockat az vylezou, aby zdelili kde byli.

 

Zas jsem byl v lese kousek od silnice a posledni zapis z listopadu ach jo a potkal jsem jen zajice a srnky ale zadneho Kacera.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4950 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 15:25

Zas jsem byl v lese kousek od silnice a posledni zapis z listopadu ach jo a potkal jsem jen zajice a srnky ale zadneho Kacera.

 

Já byl taky v lese na geovýpravě, odlovil jsem 5 keší... dny od posledního logu: 6, 61, 146, 224 a 167. Všechno jednoduché vycházkové keše.


  • 0

#4951 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 19:39

Ve čtvrtek jsem si udělala radost a jako pátá odlovila novinku ze série "PET zábava", což je na Táborsku div. Šlo o PETgo a jako bonus jsem pozorovala dvojici, která byla nenápadně nenápadná. Samozřejmě jsem podle logu zpětně zjistila, že to byli kačeři, které kupodivu neznám. Je rozhodilo moje auto - ani je nenapadlo mrknout, jestli 33m od keše neparkuje kačer! ;-) Samozřejmě jsem jim poslala přátelský mail. :-)
  • 0

#4952 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 19:41

Šolime, když přijdeš na Kulíškův březnový event, můžeš udělat průzkum. :-)
Loni byla účast i přes nevlídné počasí dost velká.
  • 0

#4953 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 21:44

Ale kde jsou zalezli ti ostatni?

 

Že by doma v teple? Když se podívám na své statistiky, tak korelace s teplotou je velmi významná.


  • 3

#4954 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 21:53

No jo ale to je jiste jen mala cast Kacerstva. Ale kde jsou zalezli ti ostatni?

Podle wikipedie začínají od počátku března kachny divoké hnízdit a vydrží jim to až do července :) .


  • 1

#4955 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2019 - 6:49

Že by doma v teple? Když se podívám na své statistiky, tak korelace s teplotou je velmi významná.


Pod to se podepíšu. Mně to ještě ztěžuje zimní sezóna zimních sportů, na které čučím v televizi a které se běhají o víkendech...
  • 0

#4956 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2019 - 7:14

Kačer v zimě? Osobně se mi nelíbí, když někdo ignoruje atribut nelovit v zimě. Letošní zimu mi na Šumavě vykopali z pod sněhu již několik keší :-( 

edit:

Pokud už chci lovit keše i v zimě, tak se vypravím, tam kde není sníh nebo vyberu keše, které jsou vhodně uloženy a mají správný atribut. Vykopat keš a demaskovat tím úkryt 3-5m od turistické cesty není na pochvalu. Nehledě, že je možnost zničení úkrytu i keše při jejím dolování. 


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 05 březen 2019 - 8:18

  • 3

#4957 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2019 - 9:36

Tak byly doby, kdy jsem kešky lovil na výpravách se skauty tak, že jsem vybíhal ráno mezi 6-7, než se kluci probudili, klidně v -14°C :-). Na kešky jsme chodili i v zimě na horách. Prostě jen někdy nebyly úplně dostupné a při celodenní výpravě na lyžích jsme našli třeba jen jednu :-). A nebo taky v -10°C pět.

 

S malými dětmi to bohužel už tolik v těch mrazech nejde, tak jsem to na pár let, než trochu povyrostou musel omezit. Ale doufám, že až trochu vyrostou, tak už jim tolik mráz vadit nebude a my zase budeme vyrážet celý rok... V létě na kolech, v zimě na pěší či na běžky...

 

Není špatného počasí, je jen špatně oblečený / vybavený kačer :-).

 

PS.: I když v zimě je více pravděpodobné, že odejdeme neúspěšně kvůli zamrzlé schránce, to se nám stalo už i letos... Ale přece je důležitý i ten zážitek a cesta může být někdy cíl:-)


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 04 březen 2019 - 9:38

  • 0

#4958 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2019 - 10:01

Šolime, když přijdeš na Kulíškův březnový event, můžeš udělat průzkum. :-)
Loni byla účast i přes nevlídné počasí dost velká.

Jako průzkum, zda je dotyčný Kačer duchem přítomen a nehybernuje ? :rolleyes:


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4959 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2019 - 11:38

Podle wikipedie začínají od počátku března kachny divoké hnízdit a vydrží jim to až do července :) .

Hmm, to vypadá na gaučink :( .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4960 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2019 - 17:05

Jako průzkum, zda je dotyčný Kačer duchem přítomen a nehybernuje ? :rolleyes:


Neee. Průzkum, co kdo dělal v zimě.
Vím, že ty jsi byl např. i za kalamitní situace na Čerchově - owneři jsou přátelé, takže když nejedu, dívám se alespoň na fotky. Já se jim omlouvala už na Silvestra.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama