Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4961 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2019 - 17:11

Podle wikipedie začínají od počátku března kachny divoké hnízdit a vydrží jim to až do července :) .


Takže my jsme kachny jaké? ;-)
Kolega mi tedy říká podle kraje, kachna jihočeská. :-)
Divoká určitě nebudu, protože až do července bych doma zcela určitě nevydržela. Navíc " odhnizděno" už mám.... teď je řada na mladších a já mmohu klidně pobíhat s GPSkou!
  • 2

#4962 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2019 - 23:31

Nojo se zimnim casem neni moc nalada ani chut, navic byva brzo tma (to uz ted koncem zimy tolik neplati). Takze mame za tyto dva mesice taky jen par kesi, par eventu a par CITO, dohromady neco malo pres 20 bodu. A co hur, jsem linej i kdyz uz parkuji temer u kese. Protoze nastal cas a menim zamestnavatele, tak jsem jezdil na pohovory. Rikal jsme si, ze neco odlovim ale ono houby. Jasne jako kancelarska krysa nejezdim na pohovor v monterkach ale v necem slusnejsim, takze kese v terenu odpadaji. Mel jsem po ceste nejakou drive in kes u kaplicky, prijedu k ni, zastavim, saham po klici, ze vypnu zapalovani, ale pak si to rozmyslim a ruku dam zpet na fofrklacek a odjizidim. Proste lenost nejvetsi s tim, ze urcite bude prilezitost. No bude, nakonec od dubna budu kazdy pracovni den jezdit okolo ni, ale to jsem tehdy jeste nevedel. :)


  • 0

#4963 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 9:04

...
Vím, že ty jsi byl např. i za kalamitní situace na Čerchově ...

Jo ? :blink: to mne zas neco uniklo.

 

Fakt je ten, ze mne mnoho veci unika :unsure: . Jednou jsem byl vlakem na Brdech a ze je kalamita jsem si vsiml az vecer po navratu domu kdyz jsem zapnul televizi a teprve az tehdy mne doslo, ze vlastne na te odjezdove tabuli po ranu na Hlavnim nadrazi v Praze byly vsechny vlaky zruseny, krome toho jedinneho kterym jsem jel a ten byl navic hodinu zpozdeny a ja na to neprisel. A ja si celou dobu rikal proc byl u te odjezdove tabule takovy naval :rolleyes: . Ach jo.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4964 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2019 - 20:02

Tak jsem před chvílí zapsal do katalogu další dávku koleček povalujících se po stole, naházel je do krabice, a s údivem jsem zjistil, že jejich celkový počet překročil tisícovku. A to jsem je původně odmítal sbírat  :(  :o  :ph34r: .


  • 0

#4965 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 0:17

V noci na dnešek jsem měl trochu divný sen: byl jsem na nějakém velkém vícedenním eventu, ubytovaní jsme byli ve velkých místnostech na patrových železných postelích (jako na chmelu, vojně apod.). A najednou vše zmizelo a objevili se asi 4 sedící pánové a jedna dáma je rozpočítávala "lupy, seborhea, lupy, lupy seborhea" – zkrátka reklama z Novy na nějaký šampon (?) proti lupům...

Tvůrci reklam si tak můžou gratulovat. A ideologové konzumní společnosti taky.

Naštěstí jsem se probudil a šampon jsem nekoupil.

A tak se bojím dnes usnout...


  • 4
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#4966 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 10:47

S kamarádkou běžně hovoříme o našich snech. Upřímně? Někdy by bylo fajn mít ve snu reklamu namísto jiných věcí.


  • 0

#4967 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 22:21

S kamarádkou běžně hovoříme o našich snech. Upřímně? Někdy by bylo fajn mít ve snu reklamu namísto jiných věcí.

 

No, ze bych chtel mit ve snu treba Alzaka, to nevim :D Misto cehokoliv :D


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4968 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 23:00

V noci na dnešek jsem měl trochu divný sen: byl jsem na nějakém velkém vícedenním eventu, ubytovaní jsme byli ve velkých místnostech na patrových železných postelích (jako na chmelu, vojně apod.). A najednou vše zmizelo a objevili se asi 4 sedící pánové a jedna dáma je rozpočítávala "lupy, seborhea, lupy, lupy seborhea" – zkrátka reklama z Novy na nějaký šampon (?) proti lupům...

Tvůrci reklam si tak můžou gratulovat. A ideologové konzumní společnosti taky.

Naštěstí jsem se probudil a šampon jsem nekoupil.

A tak se bojím dnes usnout...

No ja mam sen alespon jednou tydne a obcas to vypravim kolegum a jeden kolega mi rikal at to radsi neprezentuju pred nejakym psychologem nebo psychyatrem. Ale ze by to melo neco spolecneho s reklamou to ani nahodou.

Ale v zadnem pripade se nebojim usnout, neb lehnu a dal uz ... no rano zas mam o cem vypravet.

 

Jen mne trapi jedna vec. Stale nemohu prijit na to zda jsou ty sny cernobile nebo barevne.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4969 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 23:15

Tak jestli jsou sny barevné, nebo černobílé, nad tím bádám už několik let. Nevím. Případ pro psychologa mám jiný. Mně se skoro pořád zdají sny, kdy vím,o kom, ale v tom snu, ten člověk vypadá úplě jinak, než ve skutečnosti.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#4970 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 11:25

No, ze bych chtel mit ve snu treba Alzaka, to nevim :D Misto cehokoliv :D


Averzi k tomu zelenému bezpohlavnímu želé budeme zřejmě sdílet. :D Nicméně, buď si jistej, že některé sny by i s Alzákem byly mnohem menší zlo.


  • 1

#4971 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 12:35

Tahle diskuse se mi zřejmě promítla i do snů této noci.

Určitě jsem měl barevný sen: bylo to na louce ozářené podzimním sluncem a na zemi ležely ulomené větve borovice. Jehlice byly rezavé a louka pěkně zelená s modrými a červenými kytkami. A někdo měl na sobě žlutou větrovku (tu jsem si opravdu koupil předevčírem). Ale za chvíli jsem šel skrz nějakou vesnici, bylo zataženo a vadilo mi, že jsem na turistické značce na sloupku nerozeznal její barvu. Takže ten druhý sen byl černobílý.

Zdají se vám někdy "sny 2. řádu"? Že se ve snu probudíte, ale ne do reality, ale do "mělčí vrstvy" snu? Mně se dřív často zdálo, že jsem utíkal (ne před někým nebo něčím, ale za něčím) a začaly mi tuhnout nohy, až jsem i přes veškerou snahu zůstal stát na místě. Pocit je to hrozný.  Probudil jsem se, ale obvykle jen do jiné dimenze (1. řádu) snu. Postupně jsem si v tom snu 2. řádu uvědomoval, že se mi to jen zdá - a klidně jsem se "probudil" do snu 1. řádu, v něm si oddychl, že se mi to jen zdálo  a pokračoval ve spaní...

A taky jsem dnes v noci ve snu jel na kole do prudkého zasněženého kopce (kam bych ani v létě nevyjel na nejlehčí převod). Trochu jsem to rozjel a čekal, kdy kvůli dechu nevydržím. Ale já jel do kopce bez zadýchání nějakou setrvačností (jako kdysi s Moskvičem, ten taky s rozjezdem vyjel všechno) až na kopec do vesnice. Ale divil jsem se, jak to, že mi to tak dobře šlapalo...

No nic, bude oběd. Snad se mi to nezdá!


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 09 březen 2019 - 12:37

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#4972 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 12:45

Zdají se vám někdy "sny 2. řádu"?


Ano, asi dva týdny nazpátek.


  • 0

#4973 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 12:59

Zdají se vám někdy "sny 2. řádu"?

 

Odvaž se trochu víc! Inception  ;)


  • 0

#4974 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 21:36

A taky jsem dnes v noci ve snu jel na kole do prudkého zasněženého kopce (kam bych ani v létě nevyjel na nejlehčí převod). Trochu jsem to rozjel a čekal, kdy kvůli dechu nevydržím. Ale já jel do kopce bez zadýchání nějakou setrvačností (jako kdysi s Moskvičem, ten taky s rozjezdem vyjel všechno) až na kopec do vesnice. Ale divil jsem se, jak to, že mi to tak dobře šlapalo...

Nebylo to elektrokolo ?


  • 0

#4975 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 21:58

Nojo se zimnim casem neni moc nalada ani chut, navic byva brzo tma (to uz ted koncem zimy tolik neplati). Takze mame za tyto dva mesice taky jen par kesi, par eventu a par CITO, dohromady neco malo pres 20 bodu. A co hur, jsem linej i kdyz uz parkuji temer u kese. Protoze nastal cas a menim zamestnavatele, tak jsem jezdil na pohovory. Rikal jsme si, ze neco odlovim ale ono houby. Jasne jako kancelarska krysa nejezdim na pohovor v monterkach ale v necem slusnejsim, takze kese v terenu odpadaji. Mel jsem po ceste nejakou drive in kes u kaplicky, prijedu k ni, zastavim, saham po klici, ze vypnu zapalovani, ale pak si to rozmyslim a ruku dam zpet na fofrklacek a odjizidim. Proste lenost nejvetsi s tim, ze urcite bude prilezitost. No bude, nakonec od dubna budu kazdy pracovni den jezdit okolo ni, ale to jsem tehdy jeste nevedel. :)

Taky jsem pár cestou z pohovoru (před časem) odlovila v sukni a kozačkách. Nebylo to nic moc, boty byly přejmenovány na klouzačky a už jim to zůstalo :)

 

 

Ad sny. Sny se mi zdají, celkem živé, problém je, že si je skoro nikdy nepamatuju. Ale ten poslední byl sice srandovní, za to ale nezveřejnitelný :ph34r:


  • 0

#4976 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 10:49

Nevím, kam s tímto dotazem, tak se zeptám tady - potřebovala bych vědět, od kdy se tak asi začaly používat zeměpisné souřadnice v podobě, v jaké je známe dnes.

Stačilo by mi století, zhruba. V osmáctém? Devatenáctém?  Jde mi v podstatě o to, v jak starém dokumentu by se mohly eventuelně nalézt souřadnice, podle kterých by se dalo uvedené místo nalézt i dnes.
Nemohu nic pořádného dohledat, asi se neumím vyhledavače.

Pokud byste někdo věděl, nebo našel relevantní odkaz, budu ráda.


  • 0

#4977 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 11:04

Jde taky o to konkrétně myslíš tím "zeměpisné souřadnice v podobě, v jaké je známe dnes".
Neboť systémů souřadnic je mnoho.....
Ten formát z geocachingu =  WGS84 překvapivě od roku 1984 . :-)

 

Začni třeba studiem tohoto..
https://kgm.zcu.cz/s...html/index.html


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 10 březen 2019 - 11:12

  • 1

#4978 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 11:15

Jde taky o to konkrétně myslíš tím "zeměpisné souřadnice v podobě, v jaké je známe dnes".
Neboť systémů souřadnic je mnoho.....
Ten formát z geocachingu =  WGS84 překvapivě od roku 1984 . :-)

 

díky, projdu si to. Šlo mi o to, od kdy se používaly termíny zeměpisná šířka, zeměpisná délka a dělení na stupně a zápis tak, jak to známe nyní.


  • 0

#4979 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 12:14

Pokud vím, používaly se stupně od Ferra, což je El Hierro na Kanárech, nejvzdálenější místo v Evropě, alespoň jak bylo chápáno. Takže ke Greenwichi připočítat 18 stupňů. Něco jiného používala Francie, něco Anglie, atd.Myslím že stupně se používaly dávno, ale jejich počátek co se týče délky byl dost odlišný.


  • 1

#4980 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 12:21

Rozdělení zeměkoule na 180 rovnoběžek a 360 poledníků provedl řecký matematik Hipparchos cca 150 let př.n.l. Zatímco nultou rovnoběžkou je rovník, tak nultý poledník nemá přirozenou polohu a v různých zemích a různých obdobích se používal různě. Celosvětově uznávaný nultý poledník v Greenwichi byl stanoven roku 1884.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama