Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5401 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 9:12

Dneska jsem tam byla a za test chtěli 377 Kč bez odběru krve (ten jsem platila v rámci té klíšťovky, byl za 63,-). Vyprdla jsem se na to. Dostala jsem od odběrové sestry radu, jakmile se nějak víc škrábnu, jít k doktorce a nahlásit, že to bylo o rezavej hřebík. Což v mém případě není problém, mám nohy dorvaný imrvére a prsty na rukách taky rozbitý každou chvíli. Tak jen vyčkám na vhodnou příležitost a jdu.


  • 0

#5402 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 9:47

Ja byl strasne prekvapenej kdyz jsem si o tetanovku rekl pri siti v nemocnici. Odpoved byla, mame tu jen tri a tohle jsou jen dva stehy. Zajdete si za obvodakem, ten by je mel mit. :D


  • 0

#5403 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 9:55

Protože (taky čerstvé info od sestry) na chirurgii je nemají proplácené pojišťovnou. Tady to prý řeší tak, že pacienta buď pošlou k obvoďákovi - který je proplácené v rámci prevence má - nebo s receptem do lékárny, kde si vakcínu pacient koupí za svoje a přinese a oni mu to píchnou.


  • 2

#5404 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 10:02

Aha, to je opravdu paradni  :)


  • 0

#5405 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 13:40

Očkování se v současné době řídí vyhláškou  č. 355/2017 Sb.

Cituji:

§ 4
Pravidelné očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B

(4) U osob očkovaných podle § 4 odst. 3 se přeočkování proti tetanu provede od dovršení dvacetipěti let do dovršení dvacetišesti let věku.

(5) Další přeočkování proti tetanu se provede u fyzických osob, které byly očkovány podle odstavců 1, 2 a 41 až 4 vždy po každých 10 až 15 letech. (konec citace)

 

 

Pokud ale v době platnosti očkování dojde k úrazu s nebezpečím zavlečení infekce tetanu do rány, pak platí (cituji):

§ 13
Očkování proti vzteklině nebo proti tetanu při úrazech, poraněních, nehojících se ranách a před některými léčebnými výkony

(1) Očkování proti tetanu se provede při úrazech, poraněních nebo nehojících se ranách, u nichž je nebezpečí onemocnění tetanem, a dále v indikovaných případech v předoperační přípravě, zejména před operacemi na konečníku nebo tlustém střevě. Očkování se provede očkovací látkou určenou k aktivní imunizaci podle souhrnu údajů o přípravku1) této očkovací látky.
(2) Očkování proti vzteklině se provede v případě pokousání nebo poranění zvířetem podezřelým z nákazy vzteklinou.

 

(konec citace). Tečka. Potud vyhláška.

 

Samozřejmě že existuje "lidová tvořivost". Lékařské společnosti vypracovaly podrobné pokyny, jak v těchto případech postupovat.

Viz např. http://appl.l.sweb.c...1404-0003-1.pdf   (Tabulka 2)  Je to pochopitelné, protože žádný lékař si nevezme "na triko" zanedbání péče. Přece jen senior s 12 lety od očkování je ohrožen víc než mladík, takže je to třeba zohlednit.

Ještě dodám, že se v současnosti vede diskuse o prodloužení intervalu mezi přeočkováváním na 15 - 20 let do věku 60 let a na 10 - 15 let u starších. (Dokonce v r. 2013 přechodně povolilo ministerstvo zdravotnictví ČR prodloužit interval přeočkování na 20 let kvůli nedostatku očkovací látky...)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 01 říjen 2019 - 14:07

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5406 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 7:06

V sobotu jsem logoval jeden letterbox ve Slovinsku a teď koukám, že dva dny po mně tam byl Jonea! Úplně se mi třesou ruce, když si uvědomím, že snad držel v ruce tu samou kešku, co já před dvěma dny. :-) A ještě jsem se od Alili dozvěděl, kde který den byli a jaké měli počasí. :-) Jak se jim líbila keška, tam ale nepíšou.


  • 6

#5407 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 8:28

Je to jen u mě, anebo se něco změnilo v notifikačních mailech obecně a jsou tam nové (úplně zbytečné) mezery?


  • 0

#5408 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 8:36

Jo, mám je tam taky.


  • 0

#5409 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 11:08

Není to první změna, už minulé byly horší než předchozí a teď tohle....No, tohle se někomu zase nepovedlo.
  • 0

#5410 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 12:48

No ono to GS nejak moc nejde cele. Treba tedka jsem koukal na statistiku u kese a ze 13 celkovych nalezu je 8FP podle GS mene nez 1% :D

Přiložené miniatury

  • kral.PNG

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 02 říjen 2019 - 12:49

  • 1

#5411 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 13:08

No ono to GS nejak moc nejde cele. Treba tedka jsem koukal na statistiku u kese a ze 13 celkovych nalezu je 8FP podle GS mene nez 1% :D


Já tam vidím 89%

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 02 říjen 2019 - 13:10

  • 0

#5412 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 13:53

Proto jsem ti sem hodil print screen. Abys videl jak to blbne :)
  • 0

#5413 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 16:12

Mě taky. Což notifikace, ale logy, tam je to naprosto na houby. Dřív jsem jen klikal a četl. Teď musím u každého sjet dolů, abych si ho mohl přečíst. Stokrát za sebou to bude dobrej vopruz.
  • 0

#5414 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 17:01

Měl jsem na mysli notifikační (=oznamovací, upozorňovací) maily obecně, tedy i logy. Nechápu důvot téhle změny, snad brzo vše zase vrátí do normálu.


  • 0

#5415 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 20:59

Hmm, vypadá to na nějaké špatné formátování :-( Řádka jedna, ale široká jak blázen...


  • 0

#5416 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2019 - 21:13

Logy po dnešní osmé večerní zase v normálu. Tak snad to bude v pořádku.


  • 0

#5417 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2019 - 20:39

Nedá mi to, abych se nezeptala tak trochu i
mimo gc. Celý život jsem zvyklá se REKREAČNĚ hýbat, od plavání přes oboje brusle třeba po badminton. Nebráním se vyzkoušení nových sportů od molkky po paddleboard. Ale všechno jen tak pro radost, nic na výkon a ne pouze jednostranně, mám ráda pestrost. No a mám trochu problém, že narážím buď na gaučáky a flegmouše, pro které je sport skoro sprosté slovo nebo naopak na jednostranně zaměřené borce, kteří jedou na výkon...Věk u parťáků na sport neřeším, ten je mi jedno - do doby než je po mě vyžadován výkon, který nedají ani o generaci mladší.... Momentálně třeba řeším vodu, pro mě je spojená s létem, teplem a pohodou viz. eventy soulodění. Rozhodně ne dneska v neoprenu a rychlou vodu s obtížností 3, přece jen jsem stará dáma.
Proto se ptám, jak to kdo máte se sportem vedle geocachingu a jak si hledáte přiměřenou společnost? Vychází mi, že generace 20-30 sportuje z většiny mnohem méně než my, dejme tomu 50+. Vidím to u dcery a jejích přátel, i mých bezdětných známých kolem třicítky. Dost mě to překvapuje, buď výkon nebo gauč?
  • 0

#5418 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2019 - 21:42

Já se snažím hýbat abych nezlenivěl. Jinak jsem nikdy žádný sport závodně nedělal.
Takže 1-2x týdne běh (10-15km), v létě sem t kolečkové brusle, sem tam kolo. Prostě se hýbat, žádné cíle nemám. Pravidelně jednou týdně badminton.

Když jdu běhat s lidmi v okolí, tak už se řeší závody, časy atd. Takže výkon. Jsou tam lidé jak 20-30, tak i 50.

Stejné tak, když si mé děti vybrali badminton, byl jsem rád, že se budou hýbat pravidelně. Jenže kluby jsou placené dle výsledků, takže turnaje, tlak na výkon, tlak na výsledky, cení se vlastně jen postupy na republikové turnaje a to už je na nás moc. Jiná varianta není. Buď výkon a tlak na výsledky nebo nic.
Jedině snad Sokol nebude tak náročný, tedy nějaké aktivity tam... Ale nevím.

Jo, patřím ke skupině 45-50.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 07 říjen 2019 - 14:15

  • 2

#5419 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2019 - 21:56

Proto se ptám, jak to kdo máte se sportem vedle geocachingu a jak si hledáte přiměřenou společnost?

Už nehledám. Už jsem to vzdala. Usoudila jsem, že jsem natolik specifický mix schopnosti a neschopnosti, že než i nadále ztrácet čím dál drahocennější čas hledáním někoho kompatibilního, budu si ho užívat beze ztrát sama se sebou.

 

Sporty výkonnostní jsem dělala kdysi jako dítě, pak mi to uťala vleklá nemoc a po ní už jen od kdečeho kousek a tak ňák mi to stačí i vyhovuje.

Akorát ty koně mi občas chybí.

 

(Teď čtu dejwa - tyvago, deset kiláků jsem v životě neuběhla. Dneska už ani kilák. Indiánská chůze můj kobylek, v nejlepším případě.)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 06 říjen 2019 - 21:58

  • 1

#5420 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2019 - 22:01

GC jako sport nemám.
Není pro mne ani hlavní aktivitou.
Výlet kvůli němu neplánuji.

Když naplánují výlet, až poté se podívám, co je poblíž. A jsou i výlety, kdy na GC kašlu a projdeme kolem krabiček bez mé reakce.
Někdy to totiž moc otravuje, zdržuje a ruší pohodu.
Takže tak.
  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama