Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5421 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2019 - 22:16

To není jen o sportovních aktivitách, ale i o ostatních zájmech, o podobném pohledu na život, o možnostech najít společný volný čas, způsobu jeho trávení a hlavně a především o osobních sympatiích. Těch podmínek je moc najednou a je zázrak, když se to sejde...


  • 5

#5422 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 7:10

(Teď čtu dejwa - tyvago, deset kiláků jsem v životě neuběhla. Dneska už ani kilák. Indiánská chůze můj kobylek, v nejlepším případě.)

Byly časy, kdy jsem pravidelně běhal svůj asi 7km okruh. Přednedávnem jsem byl vyhecován a zase jsem vyběhl. Běžím, běžím, jako cyklista to nemám problém udýchat a potom začínám cítit nějaké divné pocity ve stehnech. Uběhl jsem asi 3,5km a dva dny jsem chodil jak robot. Kolegům jsem řekl, že jestli po mne budou chtít ujet 100km na kole, tak klidně, ale běh opravdu ne... :)


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#5423 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 10:52

Je mi čtyřicet a něco, nikdy jsem se neviděl, jako gaučový typ. Ale vlastně asi jsem, v porovnání s ostatními zde, kdyč čtu ty příspěvky o pravidelném běhání 7 - 15 km, či 100 km na kole, badmintonu a dalších hrách...

 

Od mládí mě nebavilo něco dělat prostě závodně. Nikdy jsem v ničem moc nevynikal, a tak jsem měl rád sporty, které byly spíše prostředkem k objevování. Takže turistika, cykloturistika, vodáctví, v zimě běžky (sjezdovky jako dítě, pak už jsem na nich byl jen párkrát). Případně jsem si zahrál v oddíle fotbal, volejbal atp., když jsme si na táboře něco hráli.

 

Byly doby, kdy jsem jezdil na kole i přes 100 km denně při výletech a že jsme najeli i 1000 km za týden, pěšky jsme chodili většinou nad 30 km, občas i přes 50, ale po objevení geokešingu už počet kilometrů výrazně klesl. U kola to pak bylo tak 50-90 u pěších tak na 20-30 (vzhledem k časové náročnosti dohledávání keší).

A dnes vzhledem k tomu, že většinu těchto sportů provozuji max. s dětmi, ujdu denně tak max. 15 km (10 s dětmi a 5, když jsou někde "na hřišti a já si na hodinku odběhnu").

 

Ale doufám, že až kluci vyrostou, že se mnou třeba budou chodit na výlety, jako kdysi jsme chodili spolu s tátou :-).

 

Jinak s tím během - osobně bych tak uběhl max. 1 km indiánským během.


  • 2

#5424 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 12:20

Mně je něco málo nad 30 a sport jsem vždy dělal pro zábavu a pro pohyb. Ne pro výkon. Tedy když nepočítám, kdy jsem ještě na základce hrál tři roky fotbal a epizodně řecko-římský zápas a lodní modelářství :)

Na výšce jsem se dostal do skupiny, se kterou jsme hrávali volejbal, florbal, fotbal na pohodu. Jezdili jsme na vodu, na lyže. Ale po nástupu do pracovního procesu už na to nebylo moc času. Navíc jsem si poranil koleno a to se se mnou táhlo pár let až do operace. Po ní už si na fotbal radši netroufám. S jinou partičkou jsem chodil hrát volejbal každý týden. Líbilo se mi, že to bylo spíš o zábavě a když se někomu ten den nedařilo, tak jsme se tomu zasmáli. Jenže pak se obměnilo obsazení a začalo se víc jet na výkon. Radost vymizela a já radši přestal chodit. 

Zůstalo mi tak výletování a jízda na kole. Přes léto jezdím do práce a o víkendu občas nějaký výlet. Sem tam si zajdu zaplavat. Jednou jsem si zkusil závod a došlo mi asi tak v půlce. Nějak jsem to dojel, ale není to nic pro mě. Na vodu jsem jezdil od roku 1992 každý rok, ale poslední dobou mě to nebere. Na vodě se mi líbí, ale zástupy nevodáků mě spolehlivě odrazují.

 

Žena je o pár let mladší a když jsme se poznali, tak aktivně běhala, plavala. Se mnou začala jezdit na kole, já s ní na oplátku nezačal běhat :) Fakt mě to nebaví. Během těhotenství a prvního roku to moc nešlo, ale teď si občas zase zaběhne i nějaký ten závod. 

 

Jako rodina se teď dostaneme spíš jen občas na nějaký menší výlet (pěšmo, kolmo). Ale počítáme, že až budou děti větší, tak to budeme postupně natahovat :)


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#5425 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 12:49

Ru 67: Mně jde o parťáky ryze na sport, třeba zrovna na badminton a vodu. Jinak jsem spíš solitér, mám ráda individuální sporty, i když v gc tak nepůsobím. Přes léto ráda plavu, až při nějaké poznámce na pláži jsem si uvědomila, že kromě pár chlapíků, co dřív evidentně plavali závodně, patřím k pár podivínům, co plavání baví víc než kecání na břehu nebo v kroužku po kolena ve vodě .Když jsem orientačně počítala, což se díky GPS  dá, tak když se neflákám na paddleboardu, kolem 2,5 - 3 km za odpoledne naplavu. Je pravda, že třeba na inlajny nebo paddleboard bych společnost uvítala, ale kolektivní sporty mě stále neberou.  

S během musím vyslovit obdiv, sama mám nějaký blok a běhání samotné prostě ne, to mě nebaví plus dneska už bych asi neměla ani po zdravotní stránce - o to víc obdivuji pevnou vůli se vykopat a jít běhat. Když jsem se v létě dívala na pískovnách na závody pro veřejnost, časy na  plavání byly pomalu se svačinou, kolo by šlo, ale běh? Na tom bych ztroskotala po pár stech metrech.

Jasně, že i při sportu člověk dává přednost lidem, kteří jsou mu blízcí i názorově a sednou si. Jen mi došlo, že vedle času vidím dost problém právě v onom dnešním důrazu na výkon. Není to jen u sportu a v práci, ale všeobecně. Kolikrát si přijdu jako exot, že něco dělám jen pro radost. Asi k tomu člověk musí přijít věkem nebo nějakou negativní životní zkušeností. Co tak pozoruji, řada hodně výkoných lidí časem vyhoří, pokud rovnou nezkolabuje......


  • 1

#5426 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 13:59

On je problém sehnat i nějaký nevýkonnostní sport pro ne zrovna akční dítě, přesně jak říkáš, vše je na výkon, plus nutné závody a spol., tím se zaplácnou víkendy. Jedině, jak někdo zmiňoval, Sokol, případně domy dětí a mládeže.

 

Co se mne týče, kombinace práce na plný úvazek, dětí a dojíždění do Prahy je pro mne smrtelná, přes týden se nedostanu nikam :(. A pro mne je GC sport, turistika i jízda na kolobce a to všechno jde dělat i sólo. Děti moje zájmy vůbec nesdílí :)


  • 1

#5427 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 14:02

To není jen o sportovních aktivitách, ale i o ostatních zájmech, o podobném pohledu na život, o možnostech najít společný volný čas, způsobu jeho trávení a hlavně a především o osobních sympatiích. Těch podmínek je moc najednou a je zázrak, když se to sejde...

jj, přesně toto jsem řešila, když jsem hledala geopartu, možnost sladit kalendáře a styl lovu...

Vylezlo z toho 1x měsíčně... a během prázdnin ani toto nefunguje...


Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 07 říjen 2019 - 14:03

  • 1

#5428 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 14:14

Ještě že ses připomněla, mám pro tebe tip proč se vrátit do míst, kam jsi před časem mířila a nedojela: GC80MRJ :) .


  • 0

#5429 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 14:15

Já nikde nepsal, že ten čas, za který to zdolám je nějaký dobrý :-) :-)

 

(Teď čtu dejwa - tyvago, deset kiláků jsem v životě neuběhla. Dneska už ani kilák. Indiánská chůze můj kobylek, v nejlepším případě.)


  • 1

#5430 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 14:34

Ru 67: Mně jde o parťáky ryze na sport, třeba zrovna na badminton a vodu.

A nebo na GC, třeba na T5. Mně taky.

Jenže nejsou.

 

Když s sebou stáhnu někoho, kdo sportuje a jezdí na kole, brzdím ho a zdržuju a je v šoku z mého cyklovybavení (čti v uvozovkách), protože pro mě je jízda na kole relax a jen způsob o něco rychlejšího a k patní ostruze šetrnějšího přesunu mezi místy, kde se dá něčím kochat nebo něco sbírat a jíst (jichž je spousta).

Když s sebou přemluvím někoho, kdo jezdí jen svátečně a nesportuje, uštvu ho já, protože jezdím po turistických cestách necestách nebo i tlačím svoje kolo pořízené při narození mého staršího syna napříč lesem. A plavu ve studených rybníčcích a lezu po stromech a tak.

 

Zatím nikdo se mnou na hledání keší na kole už podruhé nejel.

 

Na sex by se našlo lidí sdostatek, o tom nepíšu. :-))

(Bohužel i z řad těch, co si mysleli, že když se mnou vydrží to jedno hledání keší, dočkají se za odměnu toho sexu.)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 07 říjen 2019 - 14:35

  • 1

#5431 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 14:36

Dejwy, nejde o čas, ale o to, že se pravidelně hýbeš. Nás, co by tvoji dávku neuběhli, je určitě dost. Máš můj obdiv, protože sama běh nemusím, ale o to víc oceňuji pevnou vůli u lidí, co pravidelně běhají. 


  • 0

#5432 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 14:40

Jinak k tomu "na výkon" mě ještě napadá - ono je to možná trochu i genderově dáno. Chlapy obecně víc baví, když si můžou "máknout" - rychle objet, udělat výkon, ne pro závodění, ale sami pro sebe. Zpotit se jak kůň, pak si dát sprchu a s pocitem správně zasloužené odměny hodit nohy na stůl vedle pivka nebo na zahradě škrtnout pod grilem.

 

Ženský jsou spíš typy "cesta je cíl". Kochat, přivoňovat, áchat, sbírat, radovat se z pitomostí, užívat si každou vteřinu...

 

A teď to slaďte.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 07 říjen 2019 - 14:42

  • 3

#5433 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 15:06

Ru67, téma sex bych radši vynechala, poslední dva roky přestávám rozumět pěkným mladým mužům před třicítkou, kteří zkouší u vody lovit baby ve věku svých matek. B) Njn, tam "nekupují zajíce v pytli". Navíc typově jsou jak přes kopírák a většinou se dají odhadnout pět tahů dopředu....No, ale bavím se, to zase jo - myslela jsem si, že ve svém věku trochu chápu mužské myšlení, ale stále se mám co učit.  :(  Tak si s nimi povídám o autech a sonduji, proč nechtějí vrstevnice, skoro bych mohla psát seminárku.

 

Očekávat sex za přetrpění geocachingu je dobrý vtip!  :D  Ty jo, kdyby koncert vážné hudby nebo divadlo, to je pro některé pány za trest, ale procházka?  

Nevím, mudlu jsem zatím na keše vzala jednoho, ten nás považuje za úchyly, ale keš při procházce jako správný alfa musel najít dřív než já, která se nejdřív kochala vyhlídkou na skále. Na druhou keš mě sám vysloveně honil - já si chtěla plavat a opalovat se, ale jak zjistil, že několik let ignoruji keš o pár set metrů dál, muselo se pro ni. Samozřejmě musel ukázat, že ji opět najde dřív, tak jsem ho nechala stejně jako jsem kdysi malou dceru nechala najít hříbek, o kterém jsme oba dospěláci věděli už pár minut.  ;)

 

Ono i s parťáky na sport je to ošemetné, ženám v mém věku se většinou do ničeho nechce ( někdy kvůli nadváze, nechtějí se prý ztrapňovat  ) a nemají čas, jenže někteří pánové si sport pletou se seznamkou. Dost dlouho mi trvá než mi to dojde, prostě když je cíl sport, nějak mě vedlejší úmysly ani nenapadnou, obzvlášť při věkovém rozdílu čtvrt století. :rolleyes:


  • 0

#5434 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 15:14

Ad první odstavec - to asi většina trochu zachovalých padesátek,

 

ad druhý odstavec - nejednalo se o mudly,

 

ad třetí odstavec - ano, ale já už jsem se odnaivněla, takže je informuju o svých neúmyslech předem a šetřím čas oběma zúčastěným stranám, (po této informaci většinou už nezúčastněným).


  • 0

#5435 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 15:40

Po pravdě jsem se těšila, že sporty pro dva si budu  užívat s dcerou, jenže ta na pozvání většinou zvedne oči s poznámkou "proč zrovna já musím mít akční matku".

Nevytáhla jsem ji ani na paddl, to se jen zeptala, kdy budu na řece, že se přijde s přítelem podívat. Žádné "my si ho půjčíme a zajezdíme si". O dalších sportech ani nemluvím a to ji zásadně zvu v době, kdy vidím "gaučink", rozhodně chápu, že v jejím věku má přednost přítel před matkou.


  • -1

#5436 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 15:42

Já budu mít 40 tento týden.

Až do minulého října (kdy jsem změnil zaměstnání) to bylo každý týden hodina tenisu a hodina badmintonu- obě čtyřhry.

Letošní rok už jenom badminton.

Pak se snažím vyjet na kole, a do toho i lovím kešky, nebo se projet na bruslích.

Od začátku září jsem začal i posilovat- kadžý týden asi 1,5 hoďky většinou se svým tělem- planky, sklapovačky, dřepy apod.

A v zimě sem tam běžky. Sjezdky už mě nebaví- drahé a malé kopce.


  • 1

#5437 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 16:52

Gratulace k příjemným kulatinám.


  • 0

#5438 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 17:07

Hm, jsem 55+, dlouhou dobu jsem hrála volejbal, tedy na úrovni tak max okresní ligy, ale bavilo mě to. Jinak jsme jezdívali na kole, na běžkách, na lyžích. Po úrazu mám v pr... koleno, takže lyže už ne, kolo bych mohla,ale přestěhovala jsem se do míst, kde je rovina jen kolem řeky a jinak kopce a to mně neba, takže zbývá chůze. Vzhledem k tomu přestěhování jsem taky ztratila původní partu, přišla o volejbal a další aktivity, nové kontakty v takové míře jsem už v novém bydlišti nenavázala... Díky chůzi jsem se dostala ke GC, protože jsem hledala něco, co by mi chození po přírodě zpestřilo. Naštěstí to mého muže začalo docela bavit, takže chodíme po keškách po většině ve dvou. Jen občas, když někam vyjedu sama, tak tam sem tam seberu keš, ale to už musí být. Takže vlastně skoro nesportuju, což mi docela vadí, protože jak éta jsou, plíživě nabývají kila a ty pak musím zas pracně shazovat...


  • 0

#5439 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 17:22

Já myslím, že chlapi si na sport vystačí sami nebo s kamarády, takže ke sportování s ženou většinou musí mít i další motiv (nemusí být přímo zmiňovaný sex). V rámci party je to trochu něco jiného.

Líbí se mi postřeh RU67 o výkonu kontra kochání, myslím, že to moc hezky vystihla.


  • 0

#5440 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 17:26

Já budu mít 40 tento týden.

 I já gratuluji!


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama