Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5461 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 11:13

A rozdil mezi rodinohodinama a manzelohodinama?? Co se tyka naplne??

 

Rodinohodiny cítím významově jako hodiny strávené společně s rodinou, tedy i s dětmi a pro děti, manželohodiny jen s manželem nebo pro obhospodaření manžela. Což může být součást rodinohodin, ale taky nemusí. :-)


  • 3

#5462 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 11:23

Rodinohodiny cítím významově jako hodiny strávené společně s rodinou, tedy i s dětmi a pro děti, manželohodiny jen s manželem nebo pro obhospodaření manžela. Což může být součást rodinohodin, ale taky nemusí. :-)

 

Obhospodařování manžela v rámci rodinohodin by asi neblyo úplně košer :)

 

Jinak, co se týče kešek, nejradši vyrážím sám nebo s rodinou. Nemusím se pak totiž ohlížet na ostatní a jedu si podle svého plánu. Případně jej operačně měním a nemusím nad tím s nikým diskutovat. Nemám rád, když mi do toho někdo kecá :D

Když vyrážím na výlet s mudlokamarády, tak si občas odskočím pro krabičku, ale jen tak, aby to neovlivnilo celkový plán výletu. 


  • 2

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#5463 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 11:36

Obhospodařování manžela v rámci rodinohodin by asi neblyo úplně košer :)

 

:-)))

 


Jinak, co se týče kešek, nejradši vyrážím sám nebo s rodinou. Nemusím se pak totiž ohlížet na ostatní a jedu si podle svého plánu. Případně jej operačně měním a nemusím nad tím s nikým diskutovat. Nemám rád, když mi do toho někdo kecá :D

 

Jo, to je značka ideál.

Ale s jiným kešerem to taky jde, pokud to není rapl, co se žene furt dopředu a na co největší počet. V tom jsem zas ženská, že nemám problém se domluvit, přizpůsobit, pokud to není něčím mně vysloveně napříč.

 

Když vyrážím na výlet s mudlokamarády, tak si občas odskočím pro krabičku, ale jen tak, aby to neovlivnilo celkový plán výletu.

 

 

Jo, to taky občas praktikuju, ale nemám z toho to potěšení. Furt mi v hlavě straší, že zdržuju a že musím chvátat, a třeba brácha do mě kvůli tomu reje taky furt a furt dělá okázalý ksichty "Jéžiš, už zas..", takže jsem z toho nesvá a neužiju si to.

Ale konec konců, někdy je i lepší se na celý keše vyprdnout a věnovat se jen tomu člověku či těm lidem, s nimiž zrovna na cestě jsem a kteří tam jsou se mnou kvůli mně.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 08 říjen 2019 - 16:37

  • 1

#5464 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 16:25

...

Ale konec konců, někdy je i lepší se na celý keše vyprdnout a věnovat se jen tomu člověku či těm lidem, s nimiž zrovna na cestě jsem a kteří tam jsou se mnou kvůli mně.

:P  To jsou pak asi "mudlohodiny" :D.


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5465 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 17:40

Definice hodin mě pobavila.  :)  

 

A co čas pro sebe, máš další terminus technicus?  ;)  


  • 0

#5466 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 19:38

Rodinohodiny jsou pro blaho celé rodiny a manželohodiny do nich nepatří :D.

Jen bych potřebovala chodit do práce tak na půl úvazek, abych to všechno stíhala :)


  • 1

#5467 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 20:34

no, ale co když nemáte děti a máte jen přítelkyni. :D  Mužeme ještě mluvit o rodinohodinách??


  • 0

#5468 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 20:47

no, ale co když nemáte děti a máte jen přítelkyni. :D  Mužeme ještě mluvit o rodinohodinách??

 

Ne :)

To jsou příjemné manželkohodiny :)

Rodinohodiny v tomto případě budou rodiče, sourozenci, strýcové, tetičky :) a tak... Prostě rodinné povinnosti.

(hm, trochu mi to teď připomnělo Slavnosti sněženek... "to je dost táto, žes nás někam vyvez")


  • 0

#5469 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 20:49

Horší varianta je manželka a přítelkyně nebo kamarádka s bonusem.(*_*)
Možných variant by bylo! :-)
Už vidím Japonce s jejich oblíbenou vizualizací - rozvrh jak do školy a různé barvy podle členů své "tlupy":-)
Není už něco podobného v kalendářích na mobilech? Stále mám pro jistotu papírový diář, i když uznávám, že ten na mě nezařve, že mám za hodinu schůzku. Sem tam něco do mobilu nacpu, ale diář bude možné vytáhnout i za deset let, zatímco mobil? Jojo.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 08 říjen 2019 - 20:51

  • 0

#5470 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2019 - 21:13

Úžasné, jak se to rozvinulo. Nicméně jdu spát, zítra holt zas robohodiny.


  • 0

#5471 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 5:33

Ne :)
To jsou příjemné manželkohodiny :)
Rodinohodiny v tomto případě budou rodiče, sourozenci, strýcové, tetičky :) a tak... Prostě rodinné povinnosti.
(hm, trochu mi to teď připomnělo Slavnosti sněženek... "to je dost táto, žes nás někam vyvez")

S tim se v dnesni dobe neda uplne souhlasit. Co nesezdane pary s nevlastnima detma? Rodinohodiny je podle meho mozne tocit i ve dvou. Kdyz u nekterych vidim tu redukci volneho casu.

P.S. to je tam moje nova druzka. Vymenil jsem jiza obraz Krajinka v zimnim havu :D

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 09 říjen 2019 - 5:34

  • 0

#5472 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 6:24

Pokud jsou děti, je to rodina, vlastní nevlastní, orazítkovaná neorazítkovaná.

Nejsou děti, není rodina.

Tres faciunt collegium. :-)


  • 0

#5473 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 6:56

Ja behavam maraton raz rocne zatial, niekolko polmaratónov a v ramci tréningu ale aj pretekovo kopu 10km pretekov. Rocne do teraz asi 2000km a stale to zvysujem. Zatial a si aj navzdy ale len amatersky, hoci cas na maraton uz zacina byt slusny, 3:32, polka pod 1:39, desiatka pod 44. Pomaly sa zlepsovat a bavit sa, to je moj ciel


  • 0

#5474 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 7:00

Tak můj cíl je přes zimu neztloustnout přes 68. :-))


  • 2

#5475 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 7:01

Definice hodin mě pobavila.  :)  

 

A co čas pro sebe, máš další terminus technicus?  ;)  

No to je velmi zajimavé a těžko definovatelné, určite to není čas který věnujeme hledání cache v osamocení, neb to je čas, který věnujeme právě těm krabičkám. Možná to je čas kterému se říká "Lovení lelků" nebo že by "Prokrastinace", ale to taky není ono, to se snažíme právě něčemu věnovat čas a nakonec věnujeme čas ničemu, ale ne sobě. Leda, že by jsme na to nahnaly množiny, to by čas pro sebe mohl být časem který zbyde z celkového času po odečtení všech času, které věnujeme někomu, či něčemu, ale to by mně v závěru vycházely minusové hodnoty, v lepším případě nula. Leda, že by se to vzalo trochu optimisticky a čas pro sebe bral jako součet času, který je pro mně přijemný, třeba čas na jídlo, nebo čas na čtení, neb čas na lelkování, čas na spaní, čas na ... Nojo ale to jsou zas časy věnované něčenu čí někomu a ne sobě. Tak tedy nevím. Pokud bych byl narcis, tak tam je jasné, ten má veškerý čas pro sebe, ale obyčejný člověk asi nemá čas pro sebe. Tak bych asi řekl, že soběčas neexistuje :P.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5476 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 7:05

Mně zas vyšlo, že ve finále soběčas je všechno, i ten čas, co zdánlivě vypadá jako obětovaný někomu/něčemu jinému. Všechno, co dělám, se vrací mně samé. Začíná a končí u mě samé.


  • 3

#5477 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 7:16

Horší varianta je manželka a přítelkyně nebo kamarádka s bonusem.(*_*)
Možných variant by bylo! :-)
Už vidím Japonce s jejich oblíbenou vizualizací - rozvrh jak do školy a různé barvy podle členů své "tlupy":-)
Není už něco podobného v kalendářích na mobilech? Stále mám pro jistotu papírový diář, i když uznávám, že ten na mě nezařve, že mám za hodinu schůzku. Sem tam něco do mobilu nacpu, ale diář bude možné vytáhnout i za deset let, zatímco mobil? Jojo.

No pokud vlastních chytrý mobil alespoň občas propojíš s internetem a používáš třeba kalendář od goo..., tak si ho můžeš taky prohlížet i několik let zpětně. Třeba v jiném (novém) mobilu, na tabletu, na PC či notebooku, kde jen budeš chtít.  ;)

Jo a barvičky atd si tam můžeš nastavit taky i jak dlouho dopředu chceš upozornit, třeba u narozenin někoho z rodiny týden dopředu, schůzky hodinu dopředu, naplánované akce den dopředu...  :rolleyes:


  • 0

#5478 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 7:44

Tak můj cíl je přes zimu neztloustnout přes 68. :-))

 

To chce spis ne vic nez 67 :D


  • 1

#5479 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 7:58

Tak si říkám, jak vlastně trávím denně čas.
Robohodiny - čas v práci (robotě)
Rodinohodiny - čas s kluky a manželkou (počítá se i na výletech za keškami? :-) )
Keškohodiny - čas, kdy už se klukům chce spíše na hřiště a já si tak odskočím někam na chvíli odlovit jednu či více keší, nebo po večerech logováním, přípravou výletů a luštěním kešek
Výletohodiny - vzhledem k tomu, že na výlety chodíme zároveň za keškami a v 99% s rodinou, tak splývá s předchozími dvěma body.
Zábavohodiny - to co mě baví (a vzhledem k tomu, že to jsou většinou věci spojené s výlety - cykloturistika, turistika, focení, kešky), tak vlastně už to je v předchozích dvou definicích zahrnuté. Snad jen občas nějaký ten koncert či kino, na které ovšem nyní s malými dětmi není vůbec čas. A pak to je vlastně stejně rodinohodina, protože bychom na to šli stejně s manželkou :-).
Internethodiny - prokrastinace zde apod., kdy se neovládnu a musím sem něco napsat
Zařizovacíhodiny - zařizuje se to, zařizuje se ono, po večerech u PC, zpracovávám fotky, hledám kam na dovolenou, co koupit dětem za dárky, jak nejlépe opravit tohle a ono na baráku...
 
A teď si ještě říkám, jak nazvat dobu, kterou strávím prací doma při rekonstrukci baráku nebo na zahradě. Taky rodinohodinami? :-).

Mně zas vyšlo, že ve finále soběčas je všechno, i ten čas, co zdánlivě vypadá jako obětovaný někomu/něčemu jinému. Všechno, co dělám, se vrací mně samé. Začíná a končí u mě samé.

 
Moc pěkně napsáno. Na druhou stranu z toho mého seznamu bych do toho počítal jen ty výleto-keško a rodinohodiny. Ty ostatní hodiny bych raději co nejvíce omezil. Škoda, že neexistuje robot, co by ty ostatní věci dělal za mě.
Ale i když kvůli klukům a rodině nestíhám 3/4 věcí, co jsem stíhal předtím, roční počet odlovených keší se nám snížil zhruba na třetinu, stejně bych neměnil. I když kluci zlobí co můžou a jsou často na zabití, jsou to naše zlatíčka.:-)
 
 

no, ale co když nemáte děti a máte jen přítelkyni. :D  Mužeme ještě mluvit o rodinohodinách??

 
To byly nejlepší časy. Nejvíc kešek na kontě (vlastně rekord v nasbíraných keškách za rok jsme měli až když jsme se vzali). Počkej až přijdou děti, to bude horší :-). I když někteří to zvládali i s malými dětmi být na čele žebříčků, ale tam už je to o tom, co máš raději a čemu dáváš více času, jestli těm dětem, nebo keškám...

I já se připojuju. Čtyřicet je ten nej věk pro chlapa. Tedy z pohledu ženy. :-))


Tedy nevím, ale z mého pohledu jsem jako čtyřicátník celkem uhnaný... Říkám si, jak krásně mi bylo, když mi bylo třicet.
  • 1

#5480 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 8:56

To chce spis ne vic nez 67 :D

Ajooo, nojooo, tak já to zkusím, ale teda nevím nevím. :-))


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama