Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5541 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2019 - 20:58

Také to tak mám a je to paráda. Synchronizuje mi to celou fotku se složkami na disk i se zachovanou strukturou. Zálohuje to i neobrázkové soubory, ale ty už se počítají do limitu. Fotky a videa samotná (pokud nechcete plnou velikost) limit nemají.
Fajn je i možnost vytváření alb a jejich libovolné sdílení. Takhle třeba mám vytvořeno album, kam házím fotky našeho bublíka a mám to nasdíleno babičkám a dalšímu příbuzenstvu. Všechny (vybrané) fotky tak mají rovnou a nemusím jim je posílat.

Google Fotky používám, resp. mám synchronizaci s telefonem. Ale ještě jsem pořádně nevyzkoumala, jestli když smažu fotku v telefonu, jestli zůstane na Googlu. Zůstane nebo taky zmizí?
  • 0

#5542 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 591 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2019 - 5:31

Smaže se z gůglu i ze všech synchronizovaných zařízení.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5543 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2019 - 6:05

Smaže se z gůglu i ze všech synchronizovaných zařízení.

Ne tak úplně, jestli je smazaná z google fotek, tak se smaže všude. Pokud se ale smaže jen z mobilu, tak v google fotkách zůstává stále, pokud už se nahrála... 

 

Já jen aby nedošlo k nějakému nedorozumění.  :rolleyes:   


  • 0

#5544 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2019 - 6:37

Google fotky používám kvůli přenosu z telefonu do PC. A můj telefon fotí tak blbě (fix focus, velká komprese), že kvalitu nemá cenu řešit. Je to tak na nouzovku, když zapomenu foťák, na fotky do virtuálek, nebo na základní informaci. O tyto fotky kdybych přišel, nic se nestane.

U cloudového úložiště bych chtěl, aby bylo jasně a jednoduše nastavitelné, co je zcela soukromé a co sdílené. Což u Googlu může být problém, ten ví o všem. Jako i jiné. Možná Mega, kde se ukládá šifrovaně a šifruje se už při odesílání, což je ale jeho ochrana, může tvrdit, že vůbec neví co tam je uloženo, neodpovídá za nelegální obsah.


  • 0

#5545 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2019 - 10:37

Pokud máte google účet (a tipuji, že většina jo), vyzkoušejte k zálohování jejich Fotky. Neomezené úložiště, do 16mpx bez redukce velikosti (i když trochu šíbrujou s kompresí), sdílení, vyhledávání... Používám leta a spokojenost.

 

Ovšem i fotky z Google Photos by to chtělo zálohovat. Dříve byl jejich obraz na Google Drive, odkud jsem si je automaticky zálohoval do svého NASu Synology. Ale to zrcadlo před nedávnem zrušili, tak jsem v háji. Nemáte někdo nějaký tip na automatické zálohování fotek z Google Photos?


  • 0

#5546 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2019 - 10:53

Neslouží k tomu tohle aplikace do pocitace? https://photos.google.com/apps
  • 0

#5547 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 591 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2019 - 12:34

Ne tak úplně, jestli je smazaná z google fotek, tak se smaže všude. Pokud se ale smaže jen z mobilu, tak v google fotkách zůstává stále, pokud už se nahrála... 

 

Já jen aby nedošlo k nějakému nedorozumění.  :rolleyes:   

 

Tady bacha. Pokud fotku vymažeš z menu tři tečky->Smazat ze zařízení, pak to všude jinde zůstává. Pokud dáš ale popelnici pod fotkou, mažeš to z účtu a všech zařízení.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5548 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2019 - 13:45

Tady bacha. Pokud fotku vymažeš z menu tři tečky->Smazat ze zařízení, pak to všude jinde zůstává. Pokud dáš ale popelnici pod fotkou, mažeš to z účtu a všech zařízení.

Hmm, tak tuhle možnost ani u třech teček nemám: Přidat do alba, Přenášet, Nastavit jako tapetu, Spustit prezentaci a Podrobnosti. Když dám popelnici, zeptá se mě tom, jestli chci odstarnit fotografii ze všech zařízení a Mi Cloudu. (Xiaomi 4X)


  • 0

#5549 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2019 - 13:59

Tady bacha. Pokud fotku vymažeš z menu tři tečky->Smazat ze zařízení, pak to všude jinde zůstává. Pokud dáš ale popelnici pod fotkou, mažeš to z účtu a všech zařízení.

 

Však jsem psal, že když to smažeš z mobilu (ne přes aplikaci google fotky v mobilu), tak se neztratí.

Když máš na prohlížení fotek ještě jinou aplikaci ve které promazáváš, nebo máš mobil připojený k počítači a smažeš fotky ze "složky" tak o fotky co máš uploadnuté přes google nepříjdeš...


  • 0

#5550 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 591 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2019 - 14:09

Však jsem psal, že když to smažeš z mobilu (ne přes aplikaci google fotky v mobilu), tak se neztratí.

Když máš na prohlížení fotek ještě jinou aplikaci ve které promazáváš, nebo máš mobil připojený k počítači a smažeš fotky ze "složky" tak o fotky co máš uploadnuté přes google nepříjdeš...

 

Tak to pak jo... Já ale fotky jinak než přes Foky neobhospodařuju, tak mě ta varianta nenapadla.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5551 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2019 - 10:08

Nejčastěji získané suvenýry. Překvapilo mě, že ty speciální suvenýrové akce nemá až tak moc lidí. Čekal bych, že to bude víc.

the-highest-awarded-geocaching-souvenirs/


  • 0

#5552 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2019 - 12:08

Jak se tu probíralo před nedávnem sportování, tak jsem se bavil s kamarádkou při procházce s dětmi ohledně tématu, co se tu probíralo. S manželem jezdí lézt na skály a posteskla si, že tam vůbec nevidí mladší ročníky (pod cca 30-35 let). Že tam jezdí už tak lidé s dětmi nebo starší. Tak jsme se o tom taky trochu pobavili. Potvrdila mi to, že dnes už se jede buď na výkon, nebo nic. Říkala, že i v jejím horolezeckém kroužku, který vede, nejdéle vydrží děti, které mají horolezení jen jako doplňkový sport na rozhýbání celého těla, k nějakému jinému sportu, který dělají vrcholově "na plný úvazek" - rozumněj třeba 3x týdně.

 

Ale potěšila mne. Když jsem si posteskl, že jsem nikdy nesportoval, tak mne opravila, že to není pravda, že jsem vždy jezdil na kole, chodil na tůry atp. Po zdejší diskuzi (kde všichni každý týden několikrát týdně uběhnou kolik kilometrů atp.), jsem si totiž říkal, jakej jsem byl hroznej lenoch, že jsem nikdy moc nesportoval...


  • 0

#5553 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2019 - 12:18

Neslouží k tomu tohle aplikace do pocitace? https://photos.google.com/apps

 

Nojo, ale já potřebuju: 1) zálohovat fotky z Google Photos, čili opačným směrem; 2) Zálohovat bez běžícího počítače přímo na NAS. Když ještě existovalo zrcadlo fotek v Google Drive, tak tohle přesně uměl Synology Cloud Sync, ale na fotky se mi nějak žádná utilita nedostane...


  • 0

#5554 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2019 - 16:50

Jak se tu probíralo před nedávnem sportování, tak jsem se bavil s kamarádkou při procházce s dětmi ohledně tématu, co se tu probíralo. S manželem jezdí lézt na skály a posteskla si, že tam vůbec nevidí mladší ročníky (pod cca 30-35 let). Že tam jezdí už tak lidé s dětmi nebo starší. Tak jsme se o tom taky trochu pobavili. Potvrdila mi to, že dnes už se jede buď na výkon, nebo nic. Říkala, že i v jejím horolezeckém kroužku, který vede, nejdéle vydrží děti, které mají horolezení jen jako doplňkový sport na rozhýbání celého těla, k nějakému jinému sportu, který dělají vrcholově "na plný úvazek" - rozumněj třeba 3x týdně.

 

Ale potěšila mne. Když jsem si posteskl, že jsem nikdy nesportoval, tak mne opravila, že to není pravda, že jsem vždy jezdil na kole, chodil na tůry atp. Po zdejší diskuzi (kde všichni každý týden několikrát týdně uběhnou kolik kilometrů atp.), jsem si totiž říkal, jakej jsem byl hroznej lenoch, že jsem nikdy moc nesportoval...

To si říkám i já, že jsem "lenoch", jenže objektivně, nepracovní čas ve všední den, jsou přesně 4 hodiny, tak musím vměstnat všechno, pokud možno i si sednout s kafem, uvařit, někdy nakoupit, nějaké ty děti obstarat, něco doma udělat :)... takže se to nějak nedá. Tak mi zbývá hýbat se o víkendu.


  • 0

#5555 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2019 - 18:05

Dneska jsme se byli s mladym vencit psa po poli redkvicek, ktere preorali pred nejakou dobou. Byl jsem uplne zaskocen velikosti toho co tam rostlo. Bude to asi nekaka odruda co nejde do kvetu, ale je orientovana jen na prirustek. Proste zrudne tvary velke jako lidske ruce. Vubec nevim co do te pudy davaj za smakulady, ze jsou z toho takovahle monstra. Jedno vim ale jiste. Ze v obchodaku si redkvicku pekne dlouho nekoupim.

Přiložené miniatury

  • 20191016_174950.jpg

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 17 říjen 2019 - 6:45

  • 0

#5556 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 7:11

To si říkám i já, že jsem "lenoch", jenže objektivně, nepracovní čas ve všední den, jsou přesně 4 hodiny, tak musím vměstnat všechno, pokud možno i si sednout s kafem, uvařit, někdy nakoupit, nějaké ty děti obstarat, něco doma udělat :)... takže se to nějak nedá. Tak mi zbývá hýbat se o víkendu.

 

Vypusť kávu a uděláš pro své zdraví stejně, jako kdybys každý den sportovala   ;)


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 17 říjen 2019 - 7:12

  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#5557 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 7:13

Dneska jsme se byli s mladym vencit psa po poli redkvicek, ktere preorali pred nejakou dobou. Byl jsem uplne zaskocen velikosti toho co tam rostlo. Bude to asi nekaka odruda co nejde do kvetu, ale je orientovana jen na prirustek. Proste zrudne tvary velke jako lidske ruce. Vubec nevim co do te pudy davaj za smakulady, ze jsou z toho takovahle monstra. Jedno vim ale jiste. Ze v obchodaku si redkvicku pekne dlouho nekoupim.

 

Není to nějaká krmná odrůda? V obchodě jsem vždy viděl jen ty klasicky velké ředkvičky. 

Tátovi se jednou podařilo vypěstovat takového obříka, ale fakt ji nechal růst dlouho a pořád ji musel přihrnovat hlínou, protože se už drala ven :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#5558 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 8:04

Není to nějaká krmná odrůda? V obchodě jsem vždy viděl jen ty klasicky velké ředkvičky. 

Tátovi se jednou podařilo vypěstovat takového obříka, ale fakt ji nechal růst dlouho a pořád ji musel přihrnovat hlínou, protože se už drala ven :)

 

Krmna odruda to asi neni, protoze to tam "kobylky" (rozuměj pracovnici z ciziny co se vždycky vyhrnou ve velkém počtu na pole)  sbíraly a vázaly, když to bylo ještě malé a davaly do přepravek. Jako vždycky když to jde do obchodu. Tohle jsou nějaké zbytky co  přežily i orbu. Je prave divne, ze vubec nerostou nahoru do kvetu.


  • 0

#5559 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 8:14

To chce nějakou konspirační teorii  :) .


  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#5560 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 8:18

Třeba že ředkvičky jdou do květu, když je dlouhej den, což teď na podzim neni? :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama