Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6001 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:24

Musela bys plavat jak pani radova :)
  • 0

#6002 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:30

Musela bys plavat jak pani radova :)

To bych asi plavala stejně, protože jet pak domů několik kilometrů na kole se zmáčenejma vlasama by se mi moc nechtělo. Nicméně při infarktózní temperatůře vody by se mi přes ten hadr blbě funělo.


  • 0

#6003 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:41

Vzhledem k tomu, že celoroční plavbu provozuju bez plavek (částečně v přírybniční sauně, což teď padlo), tak už sama tato skutečnost je podmíněna místy, kde není potřeba ani roušky. :-)  Ale i s plavkama se taková místa dají najít. Ideální jsou pak plavky dvojdílné, protože v nejhorším, přijde-li kdo znenadání a začne vyčítat absenci roušky, se dá horní díl přesunout o patro výš a výtky příchozího určitě ustanou. .:-)


  • 4

#6004 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:59

Vzhledem k tomu, že celoroční plavbu provozuju bez plavek (částečně v přírybniční sauně, což teď padlo), tak už sama tato skutečnost je podmíněna místy, kde není potřeba ani roušky. :-) Ale i s plavkama se taková místa dají najít. Ideální jsou pak plavky dvojdílné, protože v nejhorším, přijde-li kdo znenadání a začne vyčítat absenci roušky, se dá horní díl přesunout o patro výš a výtky příchozího určitě ustanou. .:-)


Skvele reseni!
  • 0

#6005 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 13:04

Skvele reseni!

Akorát si nejsem jistá, zda je nejvhodnější pro Hlavní město Praha :D :D :D


  • 0

#6006 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 13:15

Ja stejne nemam dvojdilne plavky...
  • 0

#6007 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 13:58

Na druhou stranu je takový optimista, že čekal, že eventy v květnu proběhnou, zatímco se uvádí, že v červnu krizový štáb možná povolí svatby o cca 10 lidech.

Určitě i větší, v červenci má svatbu Prymula :-)


  • 0

#6008 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:14

Stačí prý pár minut denně, a to dokonce jen na ruce a obličej. Bohužel od září do března není Slunce v poledne požadovaných 47° nad obzorem a tak nám Slunce nepomůže, i když se třeba spálíme.


Z čeho vychází těch požadovaných 47 stupňů?
  • 1

#6009 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 18:13

Z čeho vychází těch požadovaných 47 stupňů?

Přiznám se, že jsem toho na webu moc nenašel. Píše se tam o absorpci vzduchovým sloupcem (když Slunce zapadá nebo vychází, tak se odfiltruje velká část spektra nad červeným a určitě nad žlutým koncem. Tzn. i UVB záření). Pak se píše něco o odrazu při dopadu pod úhlem pod 47°. Mohlo by jít o mezní lom (totální odraz), ale k tomu je potřeba znát index lomu ionosféry v těch místech a vrstvy nad ní. Asi se to bude nějak kombinovat - viz útlum UVB při průchodu mraky.

To by objasnil někdo, kdo se věnuje fyzice atmosféry.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 07 duben 2020 - 19:05

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6010 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 18:18

když Slunce zapadá nebo vychází, tak se odfiltruje velká část spektra nad červeným a určitě nad žlutým koncem. Tzn. i UVB záření.

Žlutým koncem myslíš co? Nechtěl jsi říct fialovým?


  • 0

#6011 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 18:48

Asi jsem se nevyjádřil přesně. Když je vzduch vlhký, tak jím při východu/západu proniknou červené paprsky a co je ve spektru pod nimi (s kratší vlnovou délkou), to se absorbuje. Tedy oranžová, žlutá, ..., modrá, fialová, UV. Když je vzduch sušší, tak může proniknout vedle červené i oranžová.  A když je vzduch suchý (obvykle při vpádu studeného arktického vzduchu v zimě, nebo i jindy po bouřce), tak pronikne i žlutá (a pak víme, že bude hezky, i když chladněji). Ale už ne zelená ("zelený paprsek" je zvláštní úkaz), modrá, fialová a UV paprsky.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 06 duben 2020 - 18:50

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6012 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 21:07

Stačí prý pár minut denně, a to dokonce jen na ruce a obličej. Bohužel od  září do března není Slunce v poledne požadovaných 47° nad obzorem a tak nám Slunce nepomůže, i když se třeba spálíme.  Ale solárium produkuje i paprsky UVB. Rakovina kůže (zvl. melanoblastom) je jedno riziko a snadné lámání kostí (a špatná imunita) je zas další riziko. Vitaminu D je taky dost v rybách, vejcích a mléčných výrobcích a lze koupit i potravinové doplňky v lékárnách.

Super, tak jak jsem prohlédla tu tabulku, tak bez počítání všech možných odchylek způsobených jiným pásmem ap., mi stačí vylézt o polední pauze mezi 12,30-13, a to prakticky po celou dobu, co nás sluníčko takto zásobuje. Aspoň budu mít motivaci si trochu protáhnout nohy, jelikož si oběd do práce nosám z domova, jsem dost často líná na chvíli vyběhnout :ph34r:


  • 0

#6013 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 10:07

Tak nám povolili sportování a jízdu na kole, paní Müllerová! Ale chápete, jak to přesně vymysleli? Když pojedu na kole přes město nebo vesnici, lidé jsou dál než 2 metry, ale já nesportuji, protože pomalu jedu jen třeba do garáže. Musím mít nasazenou roušku? Kdybych měl závodní kolo, cyklodres věhlasné sportovní stáje a jel po trase Závodu míru, tak je to jasné, ale takhle?

A venku na silnici mimo obec?

Politici nám teď toho moc neřeknou, protože se hádají o datum konce světa nouzového stavu.


  • 3
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6014 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 10:11

Tak nám povolili sportování a jízdu na kole, paní Müllerová! Ale chápete, jak to přesně vymysleli? Když pojedu na kole přes město nebo vesnici, lidé jsou dál než 2 metry, ale já nesportuji, protože pomalu jedu jen třeba do garáže. Musím mít nasazenou roušku? Kdybych měl závodní kolo, cyklodres věhlasné sportovní stáje a jel po trase Závodu míru, tak je to jasné, ale takhle?

A venku na silnici mimo obec?

Politici nám teď toho moc neřeknou, protože se hádají o datum konce světa nouzového stavu.

Jdu po lesoparku, roušku na hubě. Proti mně funící běžec roušku mít nemusí... Jak rychle musím běžet, abych přešel z kategorie chodec do kategorie sportující individuum?


  • 3

Co nevidím, nahmatám . . .


#6015 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 10:50

Pokud jdeš po lesoparku ne jako chodec, ale jako turista  = sportovec (jdeš x km a neprocházíš se v parku), pak roušku asi mít nemusíš. Totéž na kole, když projíždíš na trase nějakou vsí, taky jí mít nemusíš. Pokud jedeš z krámu přes náves , tak asi nesportuješ => rouška na hubě. 

Vždy ale musíš mít minimálně 2 metry rozestup. Což se na úzkých pěšinách blbě realizuje. 


  • 0

#6016 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 10:58

Setkaní na povalovém chodníčku na blatech bude velmi zajímavé. :ph34r:


  • 0

#6017 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 13:01

Ale když budu plavat dost rychle, tak nemusim mít do rybníka roušku :D
 


  • 1

#6018 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 15:39

Mně se to líbí, hodím do auta inlajny a nikdo už mi sport nemůže vyčítat. :-)
Jen doufám, že mě nezastaví hlídka, když budu v šatičkách - nepřála bych jim uklízet mi auto, aby se propracovali k trekovým kalhotám a mikině!:-) Ale zase by se poučili, že kontrolovat bloncky je riziková činnost. Jj, už se na mě takhle jednou do auta hlídka podívala, a ustoupila ze silnice.:-) Manžel jel tehdy výjimečně se mnou a tvrdil, že prý viděli,že sebou mám dohled, zatímco já konstatovala,že jim bylo od pohledu jasné, že jsem zodpovědná osoba. No ale radši jsem nezastavila a nezeptala se, proč přede mnou v podstatě utekli. :-)

Kdyby někdo chtěl CITO bez bodu, nabízím rycí vidle a prostor. :-) Svačinu dodám.
Nějak mi to nejde od ruky, asi nefunguje zákon zachování hmoty - kompost přibývá, ale vyčištěná plocha moc ne. :-(
  • 0

#6019 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 16:10

No, nejsem si jistej jestli je to stastny reseni. Dneska pri vyletu do mokradu uz rousku skoro nikdo nemel. I skupina koupajicich lidi se nasla. Po silnici mracna cyklistu nemajice rousku vubec. Ani na krku a to projizdi vesnici. I lide na konich rousky nemeli. :(
  • 0

#6020 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 16:34

UFF.

 

Tak si tak klidně sedím u počítače nikam asi měsic nechodím (což mne se.e), seju semínka okurek, rajčat, paprik, jahod (ty potvory maji 100% klíčivost a tak misto 2 jahod mám 70 jahod) a ředkviček (což mne nese.e), ale mám už 3/4 roku dlouhou průpravu na nemocenské po bouračce na D1 a tak depka na mně nemůže a najednou e-mail z HQ. Tak jsem si ho přečetl, UFF, hned jsem se orosil neb jsem trochu plachý. Oni mne vybrali ! A přitom jsem o nic nežádal a nic jsem nechtěl a nikam jsem se nehlásil. A mám po šprdlíkách, ted mám čas do konce srpna a musím makat. To mne neměli dělat, ale když mne už hodily do vody, tak musím plavat. Ach jo.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama