Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6441 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2021 - 12:16

Tady musím souhlasit s phrktem. Přidal bych mezery mezi odstavci, pár obrázků, zvýraznil nadpisy a hned by to bylo veselejší. MR, nemáš špatné listingy co se obsahu týče, ale čtou se vážně špatně.


  • 0

#6442 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2021 - 12:50

Díky náčelníku, že ses mě zastal :) .

 

Ale vážně, není to žádná věda, stačí si osvojit pár HTML tagů, udělat si z prázdných kostru listingu a do ní pak doplňovat texty. Doporučuju pro začátek https://www.jakpsatweb.cz/ a když bys pak nevěděl, klidně poradím.


  • 0

#6443 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2021 - 21:21

A abych jenom nekritizoval, věnoval jsem tomu teď hoďku a půl a ten zmíněný listing jsem trochu naformátoval (bez změny obsahu). Když mi pošleš mailovou adresu, tak ti ten html soubor pošlu (mail v GC to neumí, message center povoluje jen některé extenze). Můžeš ho použít, můžeš se v něm inspirovat pro další listingy. Uvidíš jak je to jednoduché. Pro editaci listingů doporučuju stáhnout si PsPad. 


  • 4

#6444 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2021 - 22:26

Ses do toho chopil s pořádnou vervou, koukám. :) Za sebe ti posílám velký palec nahoru.

 

Měl bych si také někdy zkusit změřit, jak dlouho mi trvá udělat jeden listing. Trochu škoda, že si nevedu tenhle typ poznámek nějak dlouhodobě, jelikož by to bylo zajímavé i pro porovnání času stráveného nad jednotlivými kešemi, respektive jejich listingy. Nicméně, pořád by to byl neúplný údaj, protože jen vyhledávání zdrojů mi kolikrát spolkne násobně více času. A to ještě můžeme být dnes rádi, že je téměř všechno dostupné online. Archivní mapy, staré pohlednice, dobové fotografie, různé odborné publikace nebo třeba prezentace z přednášek a samozřemě texty spolu s články zpracovanými přímo na hledané téma. Jinak též doporučuji PSPad, jsem s ním velmi spokojený


  • 0

#6445 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2021 - 23:08

Mně to obvykle taky trvá déle, protože jsem narozen ve znamení puntičkářské Panny a dolaďuju vzhled i obsah do zblbnutí. Co jsem slovil pár tvých keší, jsi na tom, zdá se, podobně.

 

Tady jsem se zaměřil na jednoduchost a maximální pochopitelnost kódu a přitom aby to bylo funkční, použitelné a přiměřeně vzhledné.

 

Ještě mám ideu udělat takovou listingokuchařku v "Babicově stylu" a zveřejnit jí tady (nebo na geowiki ???), ať si to zájemci přeberou jak chtějí, případně ať mají nějaký základ k sebezdokonalení.

 

Konec konců nejenom krabičky, ale i listingy jsou vizitkou ownerů.


  • 2

#6446 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2021 - 23:45

Mohu potvrdit, že v otázce tvorby listingů jsme na tom vážně podobně. :) A stejně si v listingách nacházím po čase tu a tam nějaké drobnosti, které mi předtím unikly...
Z tých keší nemám sice nalezenu ani jednu, ale třeba listing ke tvému průvodcovskému wigu v Klatovech jsem si přečetl hned po publikaci. Nicméně, jednu poznámku ze své "dílny" bych ke tvým listingům měl, a to přidání prázdného řádku (bílého) za tag /div. Vypadá to pohledově lépe, když je před Additional Hints mezera.
Jinak i já mám jednu šablonu, kterou jsem za ta léta už snad dostatečně vyladil. Jasně, není to dokonalé, a ani bych se to nesnažil tvrdit. Mimochodem, už nějakou chvíli se přemlouvám k tomu, abych sjednotil vizuál u svých starších listingů (před polovinou roku 2014). Částečně jsem se v tom porůznu hrabal již před pár lety, ale chtělo by to nějakou kompletní generálku. Zejména u těch, které jsem zatím vůbec nepředělával. Nicméně při představě, kolik času nad tím strávím...prostě se pořád ne a ne dokopat si k tomu sednout. :ph34r:
Pokud plánuješ nějakou "kuchařku", doporučuji umístění na GeoWiki. S tamními články jsem také strávil nemálo času, takže s tvorbou mohu pomoci. Jen připomenu, že již existují dva články (1, 2) zabývající se přímo HTML v listingu. Aktualizace a rozšíření by však jistě uvítaly. Já se třeba už dříve podíval na zoubek článku o obrázcích v listingu, který při nějaké změně průběžně upravuji a doplňuji.

S tvou poslední větou pak rozhodně souhlasím. :)


  • 0

#6447 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 1:12

A abych jenom nekritizoval, věnoval jsem tomu teď hoďku a půl a ten zmíněný listing jsem trochu naformátoval (bez změny obsahu). Když mi pošleš mailovou adresu, tak ti ten html soubor pošlu (mail v GC to neumí, message center povoluje jen některé extenze). Můžeš ho použít, můžeš se v něm inspirovat pro další listingy. Uvidíš jak je to jednoduché. Pro editaci listingů doporučuju stáhnout si PsPad.

Teď jsi to dohnal tak daleko, že dělat nadále mrtvého brouka by byla už asi docela drzost :D
Ale ať po mně nikdo nechce, abych svých zbylých 298 živých listingů předělával :D
No dobře, zajímá mě, co jsi s tím udělal a o kolik líp to bude vypadat. Protože třeba rozdíl mezi <p> a </br> jsem dodnes nepochopil... Nebo ho spíš jaksi vizuálně nevidím.
Mail miroslavrouta@seznam.cz


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 20 leden 2021 - 11:24

  • 0

#6448 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 7:57

Teď jsi to dohnal tak daleko, že dělat nadále mrtvého brouka by byla už asi docela drzost :D


Ale povidali si pekne :)
  • 0

#6449 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 8:06

 Protože třeba rozdíl mezi <p> a </br> jsem dodnes nepochopil... ...

Konec odstavce vs. konec řádku je rozdíl.

Ale hlavně je to <br />.


  • 1

#6450 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 8:17

Ještě jsme neskončili :D .

 

MR: Rozdíl je dost podstatný: <p> je párový tag, který je třeba ukončit </p> a znamená to něco jako stránka (page) nebo odstavec a jak uvidíš v tom co jsem ti před chvílí poslal, dá se v něm nadefinovat jeho vzhled. Standardně je nad ním a pod ním vertikální mezera, proto nevidíš rozdíl.

<br /> (skutečně tak jak jsem napsal) je prosté odřádkování textu a někdy je třeba použít 2x za sebou. Podobně funguje <hr />, to zobrazí tenkou šedou vodorovnou čáru přes celou šířku textu nebo odstavce.

A ještě jsem téměř celý tvůj listing obalil tagem <div> a </div>, jehož kraťoučký parametr způsobí, že se text v něm zarovná do bloku na obě strany, pokud ve v něm vloženém bloku <p> a </p> není stanoveno jinak.

 

A samozřejmě si nepředstavuju, že bys všechno zpětně opravoval, při tom počtu keší bys měl do důchodu co dělat, spíš až pohodíš další pikslu, tak listingu věnuj pár minut navíc :) .


  • 0

#6451 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 8:19

Protože třeba rozdíl mezi <p> a </br> jsem dodnes nepochopil... Nebo ho spíš jaksi vizuálně nevidím.

Tag p je základní formátovací párový tag pro odstavec. Přidává za sebe vertikální mezeru o velikosti jednoho řádku. Umožňuje užití atributu style pro zarovnání textu odstavce (left, center, right, justify) nehledě na to, že je formátován okolní text (např. mám v div nastaveno zarovnání textu do bloku přes atribut text-align, ale jeden odstavec chci jinak, tak to mohu vyřešit přes atribut style u p).
Tag br je nepárový a jedná se o řádkový zlom. Nevytváří při svém použití vertikální mezeru o velikosti jednoho řádku, toho lze docílit jen jedno opakovaným použitím. Pokud jej použiješ v odstavci, začne text za ním na dalším řádku, ale pořád v rámci jednoho odstavce (nedojde tedy ke změně nastaveného zarovnání textu).

Lze zmínit i úsporu v kódu, neboť při použití tagu p je pro odstavec použito 7 znaků (<p></p>) a pro dosažení stejného efektu u br je potřeba znaků 10 (<br /><br />).

A přiznejme si, že text s odstavci bez mezer se čte špatně.

Blíže k tagům p a br zde: https://www.jakpsatw...html/bloky.html

EDIT: Koukám, že mě phrkt o chviličku předběhl s výkladem. :D

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 20 leden 2021 - 8:21

  • 3

#6452 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 8:31

Spousta prohlížečů si chyby domyslela, např. neuzavřený odstavec. Nevím jak teď. Ale v listingu se to automaticky opravuje, např <br> se opraví na <br /> (nepárový tag se formálně opraví na párový, tj. v jedné značce se otevře i uzavře.) Psát chybné tagy a spoléhat na to, že si s tím prohlížeč poradí je prasárna a může to pak vypadat na každém prohlížeči jinak. A automatické opravy často opraví jinak, než jak si to autor myslel. Jsou i jiné opravy. V listingu se třeba moc velký obrázek zmenší. Jeden autor dával nevím proč u obrázků width=300%. Vypadalo to normálně, ale třeba při uložení do PDF nebo při tisku se to nevešlo.


  • 0

#6453 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 8:32

Ja si to klidne prectu 2x :). Pred mnoha a mnoha lety jsem se zaklady html kodu taky ucila a bavilo mne to moc ale uz je to hoooodne davno a skoro vsechno jsem zapomnela...

Coz mi pripomina synovu pripominku, nekde v TV znela rustina, ze pry bych tomu mela rozumet, kdyz jsme rustinu meli. Nj, jenze na zakladce pred nekolika desetiletimi. Tak pry proc se ma cokoliv ucit, kdyz to zapomene???

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 20 leden 2021 - 8:34

  • 0

#6454 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 8:41

Z tých keší nemám sice nalezenu ani jednu, ale třeba listing ke tvému průvodcovskému wigu v Klatovech jsem si přečetl hned po publikaci. Nicméně, jednu poznámku ze své "dílny" bych ke tvým listingům měl, a to přidání prázdného řádku (bílého) za tag /div. Vypadá to pohledově lépe, když je před Additional Hints mezera.
Jen připomenu, že již existují dva články (1, 2) zabývající se přímo HTML v listingu. Aktualizace a rozšíření by však jistě uvítaly. Já se třeba už dříve podíval na zoubek článku o obrázcích v listingu, který při nějaké změně průběžně upravuji a doplňuji.

S tím prázdným řádkem máš pravdu, do budoucna použiju. Hotové listingy upravuju spíš když je třeba sáhnout do jejich obsahu, takže je na nich možno sledovat můj vývoj HTML programátora samouka :) .

Například jsem přestal používat tabulkové formátování, protože od jisté doby se něco změnilo a vedle sebe umístěné buňky se náhodně slévají, možná to způsobují reklamy.

Na uvedené články jsem koukal a přišlo mi, že by bylo dobré to právě doplnit o nějakou tu šablonu, kterou by si zájemce mohl zkopírovat a upravit k obrazu svému.

 

A konečně máš zásadní minus, protože námi propíraný MR zrovna teď o víkendu cestou od autobusové zastávky na vlakové nádraží navštívil mimo jiné moje tři klatovské krabičky :D .


  • 0

#6455 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 8:49

Ono je to vubec s domaci skolou neustale "proc?", bohuzel ne jako otazka zjistovaci ale jako otazka prudici...
  • 0

#6456 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 9:41

V listingu se třeba moc velký obrázek zmenší. Jeden autor dával nevím proč u obrázků width=300%.


U obrázku doporučuji zapisovat velikost (width, height) v px. Fajn je i používat atributy alt a title.

S tím prázdným řádkem máš pravdu, do budoucna použiju. Hotové listingy upravuju spíš když je třeba sáhnout do jejich obsahu, takže je na nich možno sledovat můj vývoj HTML programátora samouka :) .
Například jsem přestal používat tabulkové formátování, protože od jisté doby se něco změnilo a vedle sebe umístěné buňky se náhodně slévají, možná to způsobují reklamy.
Na uvedené články jsem koukal a přišlo mi, že by bylo dobré to právě doplnit o nějakou tu šablonu, kterou by si zájemce mohl zkopírovat a upravit k obrazu svému.

A konečně máš zásadní minus, protože námi propíraný MR zrovna teď o víkendu cestou od autobusové zastávky na vlakové nádraží navštívil mimo jiné moje tři klatovské krabičky :D .


S tím vývojem programátora samouka jsme na tom také podobně. :D Já se vlastně HTML začal učit až při tvorbě prvního listingu. Do té doby jsem jej nepotřeboval. Jen se pořád nemůžu dokopat k tomu, abych opustil jednoduché HTML, základy CSS a posunul se ve tvorbě webových stránek dále.
Tabulkové formátování využívám u svých listingů pravidelně, neboť potřebuji často vedle sebe umisťovat obrázky. Na "tabulkový freestyle problém", o němž píšeš, jsem zatím asi nenarazil.
U šablony bych si dal pozor na to, aby ji autor neznalý HTML neupravil tak, že by její použití nakonec bylo kontraproduktivní. U teď někdy zírám, co někdo dokáže jen s pár tagy, když neví, co činí.

A safra, mám minus, co budu dělat!? :D Přísahám, že si jej opravím (vždyť je teprve pololetí :D). Jen tedy nevím kdy, neb Klatovy a okolí je pro mne z ruky. Tímto směrem, tedy na jih/jihozápad, se v posledních letech vydávám jen zřídkakdy. Nejblíže jsem byl snad 2017 v Plzni.
  • 0

#6457 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 9:59

Naplánuj si dovču, Šumava je krásná :)  .


  • 1

#6458 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 11:50

Ještě jsme neskončili :D .

 

MR: Rozdíl je dost podstatný: <p> je párový tag, který je třeba ukončit </p> a znamená to něco jako stránka (page) nebo odstavec a jak uvidíš v tom co jsem ti před chvílí poslal, dá se v něm nadefinovat jeho vzhled. Standardně je nad ním a pod ním vertikální mezera, proto nevidíš rozdíl.

<br /> (skutečně tak jak jsem napsal) je prosté odřádkování textu a někdy je třeba použít 2x za sebou. Podobně funguje <hr />, to zobrazí tenkou šedou vodorovnou čáru přes celou šířku textu nebo odstavce.

A ještě jsem téměř celý tvůj listing obalil tagem <div> a </div>, jehož kraťoučký parametr způsobí, že se text v něm zarovná do bloku na obě strany, pokud ve v něm vloženém bloku <p> a </p> není stanoveno jinak.

 

A samozřejmě si nepředstavuju, že bys všechno zpětně opravoval, při tom počtu keší bys měl do důchodu co dělat, spíš až pohodíš další pikslu, tak listingu věnuj pár minut navíc :) .

Uf, já tě asi naštvu, ale já nevím, jestli se mi to líbí. Asi si s tím ještě budu muset pohrát. Možná mi pomůže jen změnit barvu. Ale teď mi ten listing teda sympatický není. Promiň :(
Zvýraznit mi A, B a C, to byla teda podpásovka :D Ty rozhodně nemají být vidět na první pohled.

Obrázek vily mi tam nechyběl proto, že se k ní kačeři beztak musí jít podívat, tudíž mi připadal lehce nadbytečný. Ale možná tam dám nějaký interiér, ať je dokreslen ten popis, protože on taky stojí za to (vůbec prohlídku vřele doporučuji!).
No, ještě tu změnu budu muset rozdýchat.

 

Tag p je základní formátovací párový tag pro odstavec. Přidává za sebe vertikální mezeru o velikosti jednoho řádku. Umožňuje užití atributu style pro zarovnání textu odstavce (left, center, right, justify) nehledě na to, že je formátován okolní text (např. mám v div nastaveno zarovnání textu do bloku přes atribut text-align, ale jeden odstavec chci jinak, tak to mohu vyřešit přes atribut style u p).
Tag br je nepárový a jedná se o řádkový zlom. Nevytváří při svém použití vertikální mezeru o velikosti jednoho řádku, toho lze docílit jen jedno opakovaným použitím. Pokud jej použiješ v odstavci, začne text za ním na dalším řádku, ale pořád v rámci jednoho odstavce (nedojde tedy ke změně nastaveného zarovnání textu).

Lze zmínit i úsporu v kódu, neboť při použití tagu p je pro odstavec použito 7 znaků (<p></p>) a pro dosažení stejného efektu u br je potřeba znaků 10 (<br /><br />).

A přiznejme si, že text s odstavci bez mezer se čte špatně.

Blíže k tagům p a br zde: https://www.jakpsatw...html/bloky.html

EDIT: Koukám, že mě phrkt o chviličku předběhl s výkladem. :D

Tak zarovnávat můžu i bez odstavců, na to nepotřebuji <p>, ne?
Stejně tak já pořád nemám pocit, že by se mi moje listingy, i když si je třeba po letech čtu, četly špatně. Může to být tím, že jsou moje? :D Já nevím...

 

A konečně máš zásadní minus, protože námi propíraný MR zrovna teď o víkendu cestou od autobusové zastávky na vlakové nádraží navštívil mimo jiné moje tři klatovské krabičky :D .

Tak já tam byl ve středu, ale možná jsem to o víkendu logoval, to je asi fakt. A na autobusovou zastávku jsem byl dovezen autem :D

Ještě se tam brzy zjevím jednou, minimálně ještě jedna tvá krabka je v plánu.

 

A safra, mám minus, co budu dělat!? :D Přísahám, že si jej opravím (vždyť je teprve pololetí :D). Jen tedy nevím kdy, neb Klatovy a okolí je pro mne z ruky. Tímto směrem, tedy na jih/jihozápad, se v posledních letech vydávám jen zřídkakdy. Nejblíže jsem byl snad 2017 v Plzni.

Autem, jestli máš, jsou to z Žatce prý dvě hodinky, to je krásný na jednodenní výlet. Veřejnou dopravou je to horší, ale když si přivstaneš, tak tam taky můžeš krásně strávit celý den. Tak se nevymlouvej :D ;) V rámci republiky se dá dostat skoro všude. Je teda fakt, že Praha je v tomto o poznání výhodnější než Žatec. Ale ty jsi občas i Pražák, ne?


  • 0

#6459 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 12:27

Obrázek vily mi tam nechyběl proto, že se k ní kačeři beztak musí jít podívat, tudíž mi připadal lehce nadbytečný. Ale možná tam dám nějaký interiér, ať je dokreslen ten popis, protože on taky stojí za to (vůbec prohlídku vřele doporučuji!).


Obrázky jsou základ. Moje poslední keš je věnována divadlu, k němuž musí kačeři přijít a stejně je hned v úvodu obrázek, protože když čteš listing, měl bys vidět, o čem si vlastně čteš (jde-li o nějaké místo jako je např. tvá vila). Samozřejmě, mám i keše, kde jsou v listingu jen dobové fotografie a mapy, ale jsou tam, není to jen holý text.

No, ještě tu změnu budu muset rozdýchat.


Nevím, co ti poslal, ale docela by mě to zajímalo. :D

Tak zarovnávat můžu i bez odstavců, na to nepotřebuji <p>, ne?



Psal si, že nevidíš rozdíl mezi tagy p a br, tak jsme jej tu rozebrali. Tag p by neměl sloužit primárně k zarovnání textu, je to jen upozornění na tu možnost a tedy rozdíl oproti br. Zarovnání textu v listingu dělám přes atribut div.

Stejně tak já pořád nemám pocit, že by se mi moje listingy, i když si je třeba po letech čtu, četly špatně. Může to být tím, že jsou moje? :D Já nevím...



Tobě nevadí dlouhé texty bez mezer mezi odstavci a nadpisy? Pro orientaci v textu je absence mezer špatná. Nota bene proč si myslíš, že se ve článcích dělají mezery? Aby se stránka prodloužila to není.
Mimochodem, já jsem někdy trochu narcis. Také si rád přečtu nějaký svůj starší listing a říkám si, jak hezky jsem to udělal. Přeci jen když už jsem si s tím dal jednou tu práci a vyhrál si se vším možným, tak se tím musím pokochat a ocenit svou práci. :D

Autem, jestli máš, jsou to z Žatce prý dvě hodinky, to je krásný na jednodenní výlet. Veřejnou dopravou je to horší, ale když si přivstaneš, tak tam taky můžeš krásně strávit celý den. Tak se nevymlouvej :D ;) V rámci republiky se dá dostat skoro všude. Je teda fakt, že Praha je v tomto o poznání výhodnější než Žatec. Ale ty jsi občas i Pražák, ne?


Tak ono i do Kodaně je to z Prahy cca hodina a půl cesty a jde tam podniknout jednodenní výlet. Samozřejmě myšleno letadlem. :D Motorizování je teprve v plánu, zatím to nebylo potřeba, neboť žijeme v zemi s velmi dobrou úrovni VHD. Nicméně okolnosti a různé změny donutily začít se rozhlížet po něčem vlastním.
Jasně, v rámci ČR se dostaneš pohodlně tam i zpět během jednoho dne téměř kamkoli (nejde-li o nějakou díru). Jenže takových míst, kam by se dalo zajet je... Asi jsem holt málo akční, nepotřebuji jezdit každý víkend po republice. V Klatovech jsem byl naposledy 2013 nebo 2014. Tak to třeba letos napravím spolu i s tou Šumavou.
A občasný Pražák...no, spíše už trvalý. Tedy pražská náplava, aby mě někdo nebral za slovo. :D

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 20 leden 2021 - 13:07

  • 1

#6460 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2021 - 12:29

Před chvílí jsem na to koukal, někam bych přidal řádku navíc, některé věci GS zobrazí trochu jinak než když se to  prskne rovnou do prohlížeče. Pokud chceš doplnit barvy, dá se to nadefinovat v tagu <div>, ale pak už to není až tak jednoduché. A ten listing je celkově hodně dlouhý, možná by pomohl menší font, jak to napsat se tam dá najít. Případně vyzkoušet rozdělení do víc odstavců, třeba ty podrobnosti o Sudkovi by mohly být menším písmem. Možná i zvážit co vyhodit a místo toho tam dát odkaz na originální zdroj. Tvrdí se, že dokument větší než formát A4 je toxický pro vedoucí pracovníky, tak proč by to měli číst kačeři? Jenom kvůli indiciím? Ale chápu, dal sis s textem práci, tak je ti líto se ho vzdát.

Nějaký obrázek to chce vždycky, při otevření to praští do očí a je to signál - aha, to bude lepší keš od lepšího ownera. Dal jsem tam ten první z galerie, aby bylo patrné, jak se tam vkládají. Mezi tagy <center> jich lze vložit víc, jen je třeba nadefinovat stejnou výšku (vlastnost height) tak aby celková výsledná šířka vyšla úhrnem menší než 800 pixelů.  To je právě to dopilovávání, jak jsme o něm s Kulíškem psali :) .

 

A to zvýraznění - v tak dlouhém listingu by se ztratilo.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama