Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6481 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 7:26

Taky se snažím jednodenní výlety dělat do cca hodiny cesty autem. (max. hodiny a půl). I když jinak mi cestování nevadí. Vždy se těším na to, že něco uvidíme. Ale delší trasy si většinou právě vycházkami na nějaké "výlety" za keškami a pěknými místy (právě většinou cestou na nějakou dovolenou, ono by to děti víc jako hodinu a půl či dvě moc v autě nevydrželi - nebo spíše my bychom to nevydrželi s nimi). A pak mi to ani nepřijde jako nějak úmorná cesta.

 

Vzdálenější výlety plánuji už na dovolenou, nebo vícedenní výlety. Ale to už je většinou akce pro rodinny s dětmi:-) (tak 2 ze tří dovolených). Ale i tak si na nich většinou keší pár odlovíme... Ono i ty ostatní děti často baví ty keše lovit (pokud jsou u cesty)...

 

A letět někam letadlem? Naposledy jsem letěl před 10 lety do Švédska (s kolem) na celý týden... Když nepočítám, že to dnes moc nejde, kvůli současné situaci, tak od nás by to znamenalo přes 2 hodiny jen na letiště v ideálním čase (většina spojů létá z Prahy) + odbavení apod., čekání na spoj, takže předpokládám, že čistá doba než se člověk dostane přímo do Kodaně by byla taky min. 4 hodiny. Ovšem proti 10 hodinám v autě je to stále polovina.

 

Osobně mám do 50 km odlovených jen 53%. A do 100 km mi vychází kolem 70%. Ale to je těmi dovolenými :-). Rád spojuji geokešing s poznáváními naší vlasti (a krásných koutů i zahraničí). Přitom nejsem zase takový cestovatel. Nejvzdálenější keš mám jen 2000 km a to je z jedné skautské expedice. Jinak se tak daleko většinou nevydáváme... To jsme tenkrát jeli auty až za severní polární kruh (tenkrát jsme jeli třeba 12 hodin v kuse). U nás (a našich blízkých sousedů) je tolik krásných míst, které ještě nemáme procestované... Když si vezmu, že třeba v Chebu jsem byl jen jedinkrát v životě. Člověk by potřeboval mít dovolenou 265 dní v roce, aby stihl procestovat vše, co by chtěl (zvlášť pokud by si chtěl poctivě vyluštit i mysterky pro své výpravy).

 

Přitom jsem si vždy chtěl vylovit do 20 (30) km od domovských souřadnic. Ale nechci to dělat stylem sedni do auta a jeď jen na keše, takže mi pomalu roste v okolí domovských souřadnic počet neodlovených keší...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 21 leden 2021 - 7:30

  • 0

#6482 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 11:04

Do 50km mám odlovených 72% cachí. Přesto mám průměrnou vzdálenost nalezených od domova 106km! To máte několik cyklovýletů po Rakousku, dvě dovolené na Gardě, týden v Bretani, lyžařské zájezdy do Alp, okolí trojbodu Slovinsko/Chorvatsko/Maďarsko, jeden kousek až v Nižním Novgorodě - to je hned!


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#6483 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 13:22

Z čeho tento údaj taháte?


  • 0

#6484 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 13:24

Řekl bych, že ze statistik na profilu.
  • 0

#6485 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 13:26

Z čeho tento údaj taháte?

https://www.geocachi...statistics.aspx
Úplně dole - vzdálenost ke keším.
  • 0

#6486 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 14:05

Zaujala mě diskuze o tom formátování listingů.  :) 

 

Když jsem začínala, ovládala jsem akorát pár HTML tagů na dělení odstavců a to bylo vesměs všechno. Dneska už dávám i trochu CSS a moje nové kešky vypadají už o dost líp. Krom toho mě dělání listingů začalo i dost bavit. ^_^ 

 

Souhlasím s chlapy, že základní formátování je potřeba, pokud vůbec owner chce, aby si text někdo přečetl, tím spíš, pokud si s ním dal práci. Aspoň odstavce a nadpisy to chce vždycky. (Jo, a palec nahoru pro phrkt za to, že věnoval čas úpravě listingu cizí kešky!) Ale na druhou stranu souhlasím s Mírou, že na výsledné hodnocení keše kačery má pěkně naformátovaný listing dost malý vliv. Stačí srovnat třeba dvě moje keše Zlatou stezku (ta má asi nejnevzhlednější listing ze všech mých keší) a třeba U Jáníčka. Jasně, obě keše jsou o něčem jiném, ale prostě jestli se keš líbí nebo ne nakonec kačeři hodnotí podle úplně jiných atributů, než je listing. A i za ten pochvalu owner obdrží spíš tehdy, když má zajímavý či užitečný obsah, než jen za pěknou fazónu. Protože listing mi lidi oceňují právě na té Zlaté stezce. Takže formátovat rozhodně jo, ale přehánět to vůbec není třeba.  ;)

 

Kdybys, Míro, chtěl, můžem dát někdy Geo-IT soustředění. Já Tě naučím nějaké základní CSS formátování listingu a Ty mě naučíš naprogramovat Wherigo, což?  B) Mám zase jedno v plánu, zaškolení by se mi hodilo.  ;) Kdybys teď něco chystal k publikaci, klidně napiš, pomůžu. 


  • 5

#6487 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 14:20

Řekl bych, že ze statistik na profilu.

Děkuji, ale BM to tam nemá (to neva, jen mě to trochu zaujalo, když to tu zveřejnilo víc lidí).


  • 0

#6488 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 14:39

Tuhle legendu jsem už také slyšel.. :D

Nicméně trochu vážněji. V knize ilustrace nevyžaduji, pokud se nebavíme o nějaké publikaci, kde to je potřeba. Nicméně v knížkách bývají většinou nadpisy kapitol řádně oddělené (a většinou i tučně nebo větším písmem) a i odstavce nebývají nalepené na sobě. Barevné prvky také nemusím.

Existují dokonce lidé (patřím mezi ně), kteří přečetli všechny díly "Autostopem kolem světa" od Jirky Svobody.

Používá odstavce - ano, ty jsou užitečné - jeden odstavec je jeden den. Ten jeden odstavec je prakticky jedna věta, tj. bez velkých písmen, psaná foneticky - kdo nezná.

Kvalitní obsah si čtenáře najde... ;)


  • 0

#6489 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 15:27

Řekl bych, že ze statistik na profilu.


Já ze statistik z GeoGetu. A to jsem to ještě ručně spočítal přímo z grafu vzdáleností:
(součet nálezů do 50 km / počet nálezů celkem) * 100 = %

Jestli je tam ten údaj s procenty někde explicitně uveden, to nevím, ale já počítám rád. :D
  • 1

#6490 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 15:34

Existují dokonce lidé (patřím mezi ně), kteří přečetli všechny díly "Autostopem kolem světa" od Jirky Svobody.

Používá odstavce - ano, ty jsou užitečné - jeden odstavec je jeden den. Ten jeden odstavec je prakticky jedna věta, tj. bez velkých písmen, psaná foneticky - kdo nezná.

Kvalitní obsah si čtenáře najde... ;)

Tak v populaci je jisté procento masochistů... ;-)


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6491 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 16:19

Do 50km mám odlovených 72% cachí. Přesto mám průměrnou vzdálenost nalezených od domova 106km! To máte několik cyklovýletů po Rakousku, dvě dovolené na Gardě, týden v Bretani, lyžařské zájezdy do Alp, okolí trojbodu Slovinsko/Chorvatsko/Maďarsko, jeden kousek až v Nižním Novgorodě - to je hned!


Ten prumer je odkud? Nepresne bych si to dokazala spocitat ze statistik, ale presne nevim?
  • 0

#6492 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 17:31

Souhlasím s chlapy, že základní formátování je potřeba, pokud vůbec owner chce, aby si text někdo přečetl, tím spíš, pokud si s ním dal práci. Aspoň odstavce a nadpisy to chce vždycky. (Jo, a palec nahoru pro phrkt za to, že věnoval čas úpravě listingu cizí kešky!) Ale na druhou stranu souhlasím s Mírou, že na výsledné hodnocení keše kačery má pěkně naformátovaný listing dost malý vliv. Stačí srovnat třeba dvě moje keše Zlatou stezku (ta má asi nejnevzhlednější listing ze všech mých keší) a třeba U Jáníčka. Jasně, obě keše jsou o něčem jiném, ale prostě jestli se keš líbí nebo ne nakonec kačeři hodnotí podle úplně jiných atributů, než je listing. A i za ten pochvalu owner obdrží spíš tehdy, když má zajímavý či užitečný obsah, než jen za pěknou fazónu. Protože listing mi lidi oceňují právě na té Zlaté stezce. Takže formátovat rozhodně jo, ale přehánět to vůbec není třeba.  ;)

Tohle je zajimava uvaha, ale naprosto se s tim ztotoznuji. Ani jednu z tech dvou kesi nemam odlovenou, ale myslim ze celkem mam i bez osobni navstevy dobrou predstavu o cem jsou. A kesi u Janicka bych v zivote FP nedal, prestoze formalne bych ji nemel naprosto co vytknout a listing ma udelanej moc pekne. Ale FP by nedostala, protoze proste tam neni vlastne nic navic, nez ze je to precizne udelana kes. Zato ta Zlata stezka je masakr kterej kdybych odlovil (v horsim pripade regulerne, v idelanim pripade nejakym vyhaluzenim aspon nekterych casti od stolu a podobne, coz ale tady asi moc nepujde), tak by FP temer jiste dostala a graficka uprava listingu je to posledni co bych na ni resil. Dostala by ho proste za tu silenost, pakarnu kterou by mi to udelalo, za namahu co jsi s tim mela, protoze mas v terenu mraky stitku, coz je u me hodnotnejsi nez mraky html formatovacich tagu atd. Listing je funkcni a vic nepotrebuju. Podobne mysterky, kdyz je dostatecne dabelska, nemusi mit listing zadnej.

 

Kesi kde bych dal FP za samotnej listing je strasne malo. Jsou takovy, ale to musi bejt jeste o ligu jinde nez jen v graficky uprave. Takze samozrejme peknej listing je lepsi nez hnusnej, ale na celkovej dojem z kese to u me ma vliv malej.


  • 3

#6493 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 17:47

Tak samozřejmě, že pěkný listing je málo, když je keš odfláknutá. Ale ve vymakaném listingu lze dobře ukrýt ďábelskou šifru :D .


  • 3

#6494 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 17:50

Souhlasim s Modrakem. Zlata stezka dostava FP za neco jineho nez je listing. I kdyz musim priznat, ze jako priprava na cestu je udelany naprosto precizne (to ostatne u vsech Ctyrhrancinych toulek). V tomto pripade urcite listing znatelne prispiva k prizitkum na ceste. A hlavne za ne, za tu praci s pripravou, precizni popisy, ... jsou ty FP.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6495 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 20:04

Ten prumer je odkud? Nepresne bych si to dokazala spocitat ze statistik, ale presne nevim?

https://project-gc.c...cs/ProfileStats


  • 0

#6496 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 20:24

Tak já mám do 50 km 54 % a průměr 180 km. Ale kdybych chtěl odhadovat jednodenní výlety přesněji, zejména pěší, tak bych musel posunout střed do Prahy a poloměr do 4. pásma PID.


  • 0

#6497 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 20:50

https://project-gc.c...cs/ProfileStats


Diky.
Prumerne 53 km.
  • 0

#6498 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2021 - 23:14

Kdybys, Míro, chtěl, můžem dát někdy Geo-IT soustředění. Já Tě naučím nějaké základní CSS formátování listingu a Ty mě naučíš naprogramovat Wherigo, což?  B) Mám zase jedno v plánu, zaškolení by se mi hodilo.  ;) Kdybys teď něco chystal k publikaci, klidně napiš, pomůžu.

Díky, ale teda nevím, nevím. Třeba se k zaškolení někdy rozhoupu... S wigem není problém, ale zase takový mág taky nejsem. Nevím, čeho všeho jsem schopen. Základů určitě ano. Divočin asi ale taky, jen jsem to ještě nezkusil, na to mi chybí pořádný nápad na to wigo.


Do 50 km 54 %, do 100 km 74 %. Čekal jsem ta procenta lehce nižší, ale ono v té Praze a okolí je těch keší hrozně moc a 100 km je už vlastně hodně velký kruh.

Já se tak nějak držím toho, že doba cesty nesmí přesáhnout dobu pobytu a to mi tak nějak stačí. Když jedu brzy ráno, beztak ve vlaku pospávám celou cestu tam. Nazpátek kolikrát taky. Navíc jakožto student to mám dost levné a to se taky hodně počítá. Jak jsem psal, baví mě to a republiku díky tomu poznávám pěkně :)
Řízení neřeším, autem tak daleko nejezdím, to třeba do těch dvou hodin od Prahy, dál se mi to obvykle nevyplatí. I když nějaké víkendové expedice plánuji. Taky jsem pojízdný teprve od dubna, tak jsem toho nenajezdil zatím zdaleka tolik, co vlakem (popř. autobusem).
A pak je to samozřejmě o tom, že jezdím z Prahy, to se člověk dostane skoro všude. Z Jaroměře by to asi bylo horší.
No a jasne
  • 0

#6499 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 9:04

Tak jsem se také podíval na ty kilometry. Do 50 km 20 %, do 100 km 61 %.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6500 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 10:05

Statistika je přesný součet nepřesných čísel, jak říká lidová definice, která také ale není moc přesná.

 

Porovnávat si tedy uvedená čísla nedává vůbec smysl. To by mělo v případě, že rozložení kešek by bylo rovnoměrné. Pak by se dalo usoudit, kdo je zápecník, lovící jen za humny, a kdo větroplach, který doma neposedí. A i to by bylo omezeno jen na nižší počet odlovených kešek, kdy při vylovení okolí je pak člověk nucen vyrážet dál.

 

Takže pokud bude ve vzdálenosti do těch inkriminovaných 50 km nějaké větší hnízdo s keškami, jako je třeba velké město, tak budou čísla vypadat jinak, než u někoho bydlícího v Sudetech. Obyvatel centra Prahy by klidně mohl mít hodně dlouho do 50 km třeba i 100%. Také zaléží na možnostech mobility. Už se tu někteří chlubili, že na kešky chodí jen pěšky nebo na kole, jiní preferují vláček, pro dalšího jsou všechny kešky pouze drive-in by car.

 

A podobné je to i s tou průměrnou vzdáleností. To je jako s tou průměrnou mzdou ve firmě, kde ředitel bere 500 tisíc a zaměstnanci mají minimální plat. Spíše by to tedy chtělo porovnávat medián.

 

PS: Abyste neřekli, tak do 50 km mám asi 42%, a to tam padne celé město velké jak Brno. A průměrnou vzdálenost 227 km.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama