Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6501 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 10:28

Statistika je přesný součet nepřesných čísel, jak říká lidová definice, která také ale není moc přesná.

 

Podle toho, co dnes a denně vidíme v souvislostí s Covidem je statistika nepřesný součet nepřesných čísel :unsure: .


  • 1

#6502 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 10:50

Statistika je přesný součet nepřesných čísel, jak říká lidová definice, která také ale není moc přesná.

 

Podle toho, co dnes a denně vidíme v souvislostí s Covidem je statistika nepřesný součet nepřesných čísel :unsure: .

 

Než se to tu zase rozjede - na tohle máte jiné vlákno  :unsure:


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 22 leden 2021 - 10:50

  • 3

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6503 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 11:09

Statistika je přesný součet nepřesných čísel, jak říká lidová definice, která také ale není moc přesná.

Porovnávat si tedy uvedená čísla nedává vůbec smysl. To by mělo v případě, že rozložení kešek by bylo rovnoměrné. Pak by se dalo usoudit, kdo je zápecník, lovící jen za humny, a kdo větroplach, který doma neposedí. A i to by bylo omezeno jen na nižší počet odlovených kešek, kdy při vylovení okolí je pak člověk nucen vyrážet dál.

Takže pokud bude ve vzdálenosti do těch inkriminovaných 50 km nějaké větší hnízdo s keškami, jako je třeba velké město, tak budou čísla vypadat jinak, než u někoho bydlícího v Sudetech. Obyvatel centra Prahy by klidně mohl mít hodně dlouho do 50 km třeba i 100%. Také zaléží na možnostech mobility. Už se tu někteří chlubili, že na kešky chodí jen pěšky nebo na kole, jiní preferují vláček, pro dalšího jsou všechny kešky pouze drive-in by car.

A podobné je to i s tou průměrnou vzdáleností. To je jako s tou průměrnou mzdou ve firmě, kde ředitel bere 500 tisíc a zaměstnanci mají minimální plat. Spíše by to tedy chtělo porovnávat medián.

PS: Abyste neřekli, tak do 50 km mám asi 42%, a to tam padne celé město velké jak Brno. A průměrnou vzdálenost 227 km.


Tak v ramci nekolikatisicu kesi ojedinely vypad 300 km asi moc ani ten prumer nezkresli? Aneb ředitel zkresli prumer vic u firmy s 10 zamestnanci nez s 1000. Ale souhlasim, je to proste zjednoduseny ukazatel :), ale nastin da a pak muze clovek dumat dal...
  • 0

#6504 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 12:28

Porovnávat si tedy uvedená čísla nedává vůbec smysl. To by mělo v případě, že rozložení kešek by bylo rovnoměrné.

Cílem bylo zjistit, kolik kešek člověk loví z domova a kolik na nějakých akcích mimo. A to ten poměr daný 50km poloměrem bude u většiny kačerů vystihovat poměrně dobře. Rovnoměrnost či nerovnoměrnost kešek na to nemá vůbec žádný vliv.


  • 0

#6505 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 18:33

Já tedy spíš než nějaká procenta raději občas kouknu na svoje Statorové statistiky a baví mě sledovat mapu z Geometrického středu nálezů. Už delší dobu se drží kolem 21 km od HC, jen se pomaličku posunuje k jihu. Ale pořád kolem 21 km
  • 0

#6506 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 19:17

Já tedy spíš než nějaká procenta raději občas kouknu na svoje Statorové statistiky a baví mě sledovat mapu z Geometrického středu nálezů. Už delší dobu se drží kolem 21 km od HC, jen se pomaličku posunuje k jihu. Ale pořád kolem 21 km

Mně se naopak pořád lehce vzdaluje směr jihozápad.
Nyní 58,9 km.
No jo no, jsem z Ostravska a tím je to dané.
  • 0

#6507 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 22:04

Mně se naopak pořád lehce vzdaluje směr jihozápad.
Nyní 58,9 km.
No jo no, jsem z Ostravska a tím je to dané.

 

Hele já jsem taky z Ostavy a mám střed (podle project-gc) 138km severozápadně od HC. Ale u mě asi budou hrát velkou roli časté služebky do Skandinávie.


  • 0

#6508 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 14:16

Pro mne je dlouhe cestovani hrozne umorne a kdyz pak mam po celem dni jeste ridit, tak jeste vic a vyrusi to pozitivni efekt kesi... Takze nejlip max kolem hodiny a ctvrt cesty. Pri cestach verejnou dopravou ty casy s kazdym prestupen hrozne naskakuji.


Zajímavé, já si u řízení odpočinu a pokud jedu po okreskách, i mě to baví a proberu se, zlepší se mi pozornost. Mám radši technické ježdění, zatáčky než jen na dálnici držet plyn nebo nastavit tempomat.
  • 0

#6509 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 14:21

Co se týká listingů a obecně IT poradenství, i já patřím k těm, kteří jsou rádi, že je phrkt "přítel na telefonu". Pomáhal mi i s výběrem posledního noťase. Jj, není nad správného poradce. Jen mám výčitky, že stále dlužím odvoz za taxi na Šumavě. Budu muset napravit nebo při další cestě do Klatov přivézt něco na zub. V gc by měl být fair trade. ;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 24 leden 2021 - 14:22

  • 0

#6510 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 15:05

Taxi neřeš :)


  • 0

#6511 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 15:19

Do Kodaně to hodinu a půl určitě není. K letadlu musíš připočítat i ten opruz okolo a hned se ti to hrozně protáhne.

 

Měl jsem na mysli samotnou cestu, tu hodinu a pů jsem střelil od boku. Když jsem tam předloni letěl, měl přistávali jsme o 20 minut dříve, neboť byl silný zadní vítr (samotý let už si přesně nevybavuji, kolem hodiny?). Jelikož létam jen s malým batůžkem a letenku mám v telefonu, je průchod letištěm vždy hodně rychlý. Navíc já často jedu na knop.  :D Ale budiž, tak když započítám cestu na letiště, tak ode mě "z postele" do centra Kodaně za nějaké 2,5-3 hodiny?

 

Pro mne je dlouhe cestovani hrozne umorne a kdyz pak mam po celem dni jeste ridit, tak jeste vic a vyrusi to pozitivni efekt kesi... Takze nejlip max kolem hodiny a ctvrt cesty. Pri cestach verejnou dopravou ty casy s kazdym prestupen hrozne naskakuji.

 

U mě je to s řízením jak kdy. Někdy si při něm odpočinu a někdy mě to ještě víc unaví. Třeba z poslední loňské služebky jsem se po zpáteční cestě vrátil úplně KO, a to se nejednalo o žádnou dlouhou cestu.

Pokud je při cestě VHD na přestupech nějaké delší čekání, tak je to úplně bez debat.

 

Já se tak nějak držím toho, že doba cesty nesmí přesáhnout dobu pobytu (...).

 

Mi to připomnělo mou cestu do Zlína. Čtyři hodiny cesty tam, po hodině a něco mi umřel telefon (základní deska), takže zpátky na nádraží a hurá na čtyřhodinovou cestu zpátky. :D

 

 

 

(...) už nějakou chvíli se přemlouvám k tomu, abych sjednotil vizuál u svých starších listingů (před polovinou roku 2014). Částečně jsem se v tom porůznu hrabal již před pár lety, ale chtělo by to nějakou kompletní generálku. Zejména u těch, které jsem zatím vůbec nepředělával. Nicméně při představě, kolik času nad tím strávím...prostě se pořád ne a ne dokopat si k tomu sednout. :ph34r:

 

Tak jsem si včera večer sedl a upravil první dva listingy. Oba sice už měly vizuál mé současné šablony, ale provedl jsem dílčí úpravy kódu, opravil některé odkazy a mimo jiné doplnil i nezlomitelné mezery. Tak a teď už projít a upravit jen něco přes 40 listingů... :lol: 


  • 2

#6512 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 15:58

Zajímavé, já si u řízení odpočinu a pokud jedu po okreskách, i mě to baví a proberu se, zlepší se mi pozornost. Mám radši technické ježdění, zatáčky než jen na dálnici držet plyn nebo nastavit tempomat.

Až takhle o tom nedumám, ale když sednu za volant a jedu někam za zábavou, tak mívám dobrý pocit, že už jsem zase "On the Road" :) .


  • 1

#6513 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 16:17

Hele já jsem taky z Ostavy a mám střed (podle project-gc) 138km severozápadně od HC. Ale u mě asi budou hrát velkou roli časté služebky do Skandinávie.

No hlavní je ten směr západ- zda je to jižněji či severněji záleží na okolnostech.
Ale asi existují i kačeři, co to budou mít třeba přímo na jih či lehce ne východ.
Ale přece jenom by se umístění Ostravy v rámci ČR mělo projevit.


  • 0

#6514 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 17:38

Ostrava se logicky projevit musí. Osobně mám kolem domova dost prostoru na všechny strany - mívala jsem úchylku směrem západním nebo SZ do Plzeňského kraje a resty směr východ. Časem se to poměrně srovnalo, jen směr Praha mě nějak nebaví. Jinak se v sousedních krajích vyskytuji podle nálady a okolností kdekoliv. Jen výprava na FM a severní Moravu loni připravená... se opět nekonala podobně jako okolí Pardubic, Teplic, Žatce.....jak je teplo, jsem u vody a gc jde stranou, Covid necovid.
  • 1

#6515 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 20:57

Měl jsem na mysli samotnou cestu, tu hodinu a pů jsem střelil od boku. Když jsem tam předloni letěl, měl přistávali jsme o 20 minut dříve, neboť byl silný zadní vítr (samotý let už si přesně nevybavuji, kolem hodiny?). Jelikož létam jen s malým batůžkem a letenku mám v telefonu, je průchod letištěm vždy hodně rychlý. Navíc já často jedu na knop. 

U mě je to s řízením jak kdy. Někdy si při něm odpočinu a někdy mě to ještě víc unaví. Třeba z poslední loňské služebky jsem se po zpáteční cestě vrátil úplně KO, a to se nejednalo o žádnou dlouhou cestu.
Pokud je při cestě VHD na přestupech nějaké delší čekání, tak je to úplně bez debat.
 
Mi to připomnělo mou cestu do Zlína. Čtyři hodiny cesty tam, po hodině a něco mi umřel telefon (základní deska), takže zpátky na nádraží a hurá na čtyřhodinovou cestu zpátky. :D

Tak to já jsem taky takovej - abych náhodou někde nečekal o minutu déle, než je nutné. Vůbec nechápu lidi, který všude musí mít 15 minut rezervu. To když někam jedu s mamkou, to bych vždycky vyrostl. Ale už se to zlepšilo :D

Kulíšku, nedráždi mě :D Vlakem jezdím na otočku dost daleko, chtěl bych i začít více zahraničí (ok, tam třeba i na víkendy), na Slovensko jsem se naučil jezdit přes noc, ale nad letadlem na otočku jsem zatím nepřemýšlel. A líbí se mi to :D Jen teda finančně je to pak s mými slevami kapku jinde.
Obecně jsem letěl jen dvakrát v životě (resp. 4x, ale v rámci dvou dovolených).

S řízením to mám podobně. Obecně mě docela baví, zatím řídím necelý rok. Připadám si takový hezky nezávislý, stejně jako třeba na kole.
Ale mám to třeba jako zvědavka. Jezdit teda úzkými točitými silničkami mě neba. Nicméně byl jsem autem zatím asi nejdál v Jihlavě (z Prahy) a ke konci, a to je to blbá hodina a něco, jsem vždy říkal, že už tam chci být, že už mě to neba. Stejně tak někdy kvetu při průjezdy Prahou. Samozřejmě prim hraje MHD, ale když člověk bydlí v Karlíně, vyhne se tomu těžko.

No hlavní je ten směr západ- zda je to jižněji či severněji záleží na okolnostech.
Ale asi existují i kačeři, co to budou mít třeba přímo na jih či lehce ne východ.
Ale přece jenom by se umístění Ostravy v rámci ČR mělo projevit.

U mě se třeba projevuje to cestování. Obecně Morava má velký potenciál, pak často jezdím na Slovensko, své určitě sehraje 200 keší v Bělorusku a Ukrajině (dohromady), takže přestože mám druhé bydliště od pražských HC 60 km na východ, a tedy tam taky mám vyloveno, tak střed mám 50 km daleko - kousek od Kolína.

jen směr Praha mě nějak nebaví.

Tssss, abychom si to někteří nevzali osobně :D :D
  • 1

#6516 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 22:36

Taky chodim na vlak a bus na posledni chvili, ale kdyby jel jen 2x do hodiny, taky bych radsi rezervu mela... Nedavno jsem to z prace neodhadla a na nadrazi dorazila minutu po casu odjezdu. Nastesti mel vlak 2 min. zpozdeni :), to potesi.
  • 0

#6517 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 7:40

Osobně chodím kamkoliv na poslední chvíli. Nerad čekám. A tak to občas dopadá tak, že nakonec pokud to není někde u doktora (kam většinou přijdu tak 1-2 minuty před), tak na mě někdo čeká...

 

S tou rezervou na autobus apod., já si často dával třeba po školení v Praze apod. rezervu naopak příliš dlouhou, třeba 2-3 hodiny. Abych si stihl odlovit pár keší. A většinou jsem pak s vyplaženým jazykem na vestě doběhl na autobus na poslední chvíli a stejně jsem nestihl 1/3 keší, co jsem chtěl navštívit:-).

A nebo když jsem někde v cizím městě, kde mám čekat, tak si místo čekání odběhnu na jebližší keše, takže stejně dobíhám na autobus (vlak) v největším spěchu :-(

 

Bohužel poslední dobou kvůli ceně, dostupnosti (a i pohodlnosti cestování s dětmi - tomu čekání apod.) v 99% cestovali autem. Už jsem chtěl začít víc cestovat vlakem (kluci to mají rádi), ale vzhledem k nynější situaci se tomu opět ještě asi letos budeme spíše vyhýbat... Bohužel už pro dva lidi vyjde prostě cestování ať už autobusem, tak vlakem na 90% dráž, alespoň pokud nejezdíte na hlavních trasách Praha - něco, kde jsou "akční slevy" a to my opravdu nejezdíme, vzhledem k našim domovským souřadnicím. Když jsem musel jet z dovolené domů kvůli zařizování pohřbu, tak jsem za vlak dal skoro 400 Kč (1 osoba). Autem to bylo asi 200 km. Tak si spočítejte, co a jak se vyplatí! :-(((


  • 0

#6518 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 7:42

Taky chodim na vlak a bus na posledni chvili, ale kdyby jel jen 2x do hodiny, taky bych radsi rezervu mela... Nedavno jsem to z prace neodhadla a na nadrazi dorazila minutu po casu odjezdu. Nastesti mel vlak 2 min. zpozdeni :), to potesi.

 

PS: Kde to jezdíš, že to jezdí takto často??? U nás rychlíky jednou za 2 hodiny a osobáky co hodina! :-) A na autobus bys musela běžet 2 km jinam a ten by možná jel taky za tu hodinu či dvě...
 


  • 0

#6519 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 8:14

PS: Kde to jezdíš, že to jezdí takto často??? U nás rychlíky jednou za 2 hodiny a osobáky co hodina! :-) A na autobus bys musela běžet 2 km jinam a ten by možná jel taky za tu hodinu či dvě...
 

Kladno :-)


  • 0

#6520 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 9:27

Tedy, to se máte. O takovéto frekvenci si u nás můžeme nechat jen zdát :-). (jinak nebydlím už v Jaroměři, tam to jezdilo maličko častěji, ale víc jak 2x za hodinu to tedy nebylo)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama