Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6521 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 9:49

Já byl v Kladně jednou a že by to tam nějak moc jezdilo...od nás... záleží asi taky na tom, z nebo do jakého směru. Ale jo, jezdí to víc. Když jsem jezdil do Prahy do školy, poslední vlak nazpět mi jel v 7 večer a jezdilo to po 2-3 hodinách. Teď každou hodinu a dokonce dvěma cestami - ale ta druhá je mnohem delší a dražší. Jen je pro výletníky blbý, že jezdí mnohem víc rychlíků než osobáků , hlavně o víkendech. Vyrážet na výlety z města není ono, hlavně když jsou malé staničky po cestě.


  • 0

#6522 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 11:41

 

.... tak jsem za vlak dal skoro 400 Kč (1 osoba). Autem to bylo asi 200 km. Tak si spočítejte, co a jak se vyplatí! :-(((

Jiný příklad ;-)  A to jsem nedoplnil, že kvůli úspoře 20Kč (tenkrát) bych jel o 5,5h déle.


  • 0

#6523 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 11:47

Tedy, to se máte. O takovéto frekvenci si u nás můžeme nechat jen zdát :-). (jinak nebydlím už v Jaroměři, tam to jezdilo maličko častěji, ale víc jak 2x za hodinu to tedy nebylo)


Jj. Schvalne jsem koukla na busy. Mezi 6.-7. rano v prac. den z "moji" zastavky jich jede 10.
  • 0

#6524 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 11:53

Jiný příklad ;-) A to jsem nedoplnil, že kvůli úspoře 20Kč (tenkrát) bych jel o 5,5h déle.


jj, tam odsud nam to trvalo vlaky pres 5 hod s krasnymi 4 prestupy :). Spat se nedalo, byla tma a hlidala jsem, kdeze to mam vystoupit a na jakem nastupisti na neznamem nadrazi bude nebo nebude dalsi vlak :)
  • 0

#6525 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 11:54

Jiný příklad ;-)  A to jsem nedoplnil, že kvůli úspoře 20Kč (tenkrát) bych jel o 5,5h déle.

Tak to já každý rok jezdil vlakem na jednodenní keškovací výlety. Až loni mi žádný nevyšel.

Byl jsem v Plzni (tam i s kolem), Teplice v Čechách + Ústí n.l., Trutnov (kolo), Tábor, Náchod, střední Čechy - odlovy okresů (Všetaty, Ml. Boleslav, Kutná hora), 
Protože používám aplikaci ČD, tak si i nasbírám body na jednodenní lístek zdarma.

Vyjíždím brzo nad ránem (ve vlaku si pospím) a zpátky se vracím kolem 22.
Pokud to vyjde, tak ve vlaku i jím teplé jídlo- v Pendolinu i jiných vlacích vaří celkem dobře https://www.jidelniv.../foodMenu/2.pdf. A jídlo mi nezabere čas na odlov.
A pak nepočítaně cest vlakem do bližšího okolí - Val. Mez., Hranice n.M., Opava, Brno atd.


  • 0

#6526 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 12:16

Když bohužel se to vyplatí někam blízko hlavních tratí, kam se nemusí moc přestupovat, nebo jen do větších měst (kvůli dostupnosti keší), aby se nemuselo od nádraží moc daleko k té zajímavosti, kam se člověk chystá. Jakmile je to někam "za roh", už narůstá náročnost jak na čas, tak na peníze. A bohužel pro dospělého, který moc vlakem necestuje (protože pracuje v místě bydliště, takže do práce jezdí na kole, takže nemusí nikam daleko), je to prostě i neekonomické.

 

Sice to má své výhody - dá se tam vyspat apod., taky jsem využíval různé slevové akce (Lidlenku apod.), ale bohužel ta už dlouho nebyla a zatím na to jsou kluci ještě malí, aby vydrželi několikahodinovou cestu a pak lítat několik hodin po nějakém městě. A tak je pro nás bohužel stále daleko výhodnější to auto :-( Co do rozpočtu tak vyjde na skoro poloviční cenu a neriskujeme to, že při návratu nám ujede, protože kluci už nemohou nebo nechtějí jít dál. Zatím jsme používali hromadné dopravní prostředky většinou jen na krátké přibližování a to ještě vždy raději na první cestu, abychom nemuseli stíhat nějaký odjezd... (píšu používali, protože loni jsme je nepoužili ani jednou, ale to z jiného důvodu).


  • 0

#6527 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 15:36

Když bohužel se to vyplatí někam blízko hlavních tratí, kam se nemusí moc přestupovat, nebo jen do větších měst (kvůli dostupnosti keší), aby se nemuselo od nádraží moc daleko k té zajímavosti, kam se člověk chystá. Jakmile je to někam "za roh", už narůstá náročnost jak na čas, tak na peníze. A bohužel pro dospělého, který moc vlakem necestuje (protože pracuje v místě bydliště, takže do práce jezdí na kole, takže nemusí nikam daleko), je to prostě i neekonomické.

 

Sice to má své výhody - dá se tam vyspat apod., taky jsem využíval různé slevové akce (Lidlenku apod.), ale bohužel ta už dlouho nebyla a zatím na to jsou kluci ještě malí, aby vydrželi několikahodinovou cestu a pak lítat několik hodin po nějakém městě. A tak je pro nás bohužel stále daleko výhodnější to auto :-( Co do rozpočtu tak vyjde na skoro poloviční cenu a neriskujeme to, že při návratu nám ujede, protože kluci už nemohou nebo nechtějí jít dál. Zatím jsme používali hromadné dopravní prostředky většinou jen na krátké přibližování a to ještě vždy raději na první cestu, abychom nemuseli stíhat nějaký odjezd... (píšu používali, protože loni jsme je nepoužili ani jednou, ale to z jiného důvodu).

Naprosto chápu všechny argumenty.

Já jezdím sám, ano kolem hlavních tratí. Někdy to bylo "o chlup" hlavně moje akce Ostrava - Kolín - Všetaty - Ml. Boleslav - Kutná Hora - Ostrava.
Jezdím pro vybarvování krajů a okresů. (Tady jde vidět co jsem ještě neobjel, protože to na jednodenní není - http://david.bohm.sw...Statistics.html v sekci Mapy.)
Někdy v minulosti se tady řešilo odlov všech krajů vlakem za 24 hodin - což je hlavně kvůli Libereckému a Vysočině skoro (už si nepamatuju) nereálné.

Lidlenky už dlouho nebyly, škoda. Ale i když nejezdím vlakem do práce, tak sem tam jsem ty body nasbíral. Třeba jen 1x za dva roky.


PS: Trochu větší kluci budou mít z vlaků radost ne? A od vás jednodenní výlet třeba LIberec, Praha, Kutná hora, Olomouc se dají, ne?
 


  • 0

#6528 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 16:14


Někdy v minulosti se tady řešilo odlov všech krajů vlakem za 24 hodin - což je hlavně kvůli Libereckému a Vysočině skoro (už si nepamatuju) nereálné.

 

 

Alex Honnold bral jako výzvu sólo 3 velké stěny Yosemit za 24h, u nás jsou to všechny kraje vlakem ;)

 

(No nic, je to plkací vlákno...).
 


  • 1

#6529 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 16:26

Žabaři :D Já už byl letos na keších vlakem třikrát :D A počtvrté na praxi - to nebyly čistě keše, ale taky jich padlo asi 8.

Ale naprosto chápu argumenty. Kdybych nejezdil za čtvrtinu, tak to beru taky jinak. Nicméně teď si ještě dva roky můžu užívat výrazné slevy.
Každopádně ale auto používám taky a taky ním jezdím, teď možná i častěji než veřejnou dopravou. Člověk si na něj zvykne strašně rychle.

Jo a slevy se pořád sehnat dají, ale jak píše Roman, asi to platí spíš pro dálkové spoje. Známý jel nedávno za 19 korun do Ostravy. Z Prahy.

Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 25 leden 2021 - 16:28

  • 1

#6530 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 16:46

Alex Honnold bral jako výzvu sólo 3 velké stěny Yosemit za 24h, u nás jsou to všechny kraje vlakem ;)

 

(No nic, je to plkací vlákno...).
 

Výzev za 24 hodin bylo!

Třeba http://www.geocachin...mí-za-24-hodin/


  • 1

#6531 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 20:48

Lidlenky už dlouho nebyly, škoda.

Místo lidlenek jsou každoročně slevové akce na celodenní jízdenku od O2 nebo ČSOB (k prvnímu potřebujete někoho, kdo má telefon u O2, to druhé je pro každého). A kdo cestuje pravidelně, tak si může celodenní jízdenku pořídit "zdarma" za bonusové body. Pravidelně o tom informuji v příslušném vlákně.


  • 0

#6532 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 21:11

Výzev za 24 hodin bylo!

 

Ta vlaková je speciální v tom, že jenom vymyslet harmonogram je na 6* mysterku. Jediné známé řešení začíná o půlnoci v lese na rozhraní tří krajů. (Úlohou je od půlnoci do půlnoci v každém kraji jedna keška, a to vše pouze pěšky a vlakem.)

Navštívit vlakem za 24h všechny kraje a v každém zastavit se nejspíš nedá. Bez podmínky zastavení to asi jde. (Ono to může být každý rok jinak.)
 


  • 0

#6533 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 21:14

Žabaři :D Já už byl letos na keších vlakem třikrát :D A počtvrté na praxi - to nebyly čistě keše, ale taky jich padlo asi 8.

 

To já jsem ještě nestihl letos odlovit ani jednu keš :-). Natož abych měl 4 výpravy na kešky, ještě k tomu vlakem...


  • 0

#6534 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2021 - 21:51

Alex Honnold bral jako výzvu sólo 3 velké stěny Yosemit za 24h, u nás jsou to všechny kraje vlakem ;)

 

(No nic, je to plkací vlákno...).
 

V Yosemitech nezajišťují dopravu České dráhy  :D .


  • 0

#6535 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 1:31

Mno, přiznám se, že jak jsem dřív vlak občas použila, tak s věkem a cestami mimo civilizaci jasně zvítězilo auto. Nejpodstatnější je naprostá časová flexibilita a možnost operativně měnit plány - ať už podle počasí nebo nálady. Pro blondýnu i možnost mít sebou v podstatě téměř druhou domácnost od inlajnů přes desatery boty a ještě víc oblečení po kanystry s vodou na vodní keše. Sem tam sednout jako spolujezdec do cizího auta jen s kabelou mi přijde divné a to jsem kdysi byla schopná vzít v pidstate jen klíče, penize a plavky a vyrazit kdykoliv kamkoliv....Jojo, pohodlíčko a to, že řídím ráda a jsem ráda nezávislá. Navíc současná situace.
Byly časy, kdy jsem pro dceru plánovala výlet z Prahy Pendolinem do Ostravy ( hm, jenže tam být bez auta a možnosti navštívit FM a Kozlovice? ), bohužel na něj nedošlo, dcera už je nějaký rok dospělá....Tak nevím, momentálně mě vlaky jako " ohroženou kategorii" fakt nelákají.
  • 0

#6536 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 7:44

Místo lidlenek jsou každoročně slevové akce na celodenní jízdenku od O2 nebo ČSOB (k prvnímu potřebujete někoho, kdo má telefon u O2, to druhé je pro každého). A kdo cestuje pravidelně, tak si může celodenní jízdenku pořídit "zdarma" za bonusové body. Pravidelně o tom informuji v příslušném vlákně.

O O2 vím, bohužel teď nemá nikdo blízký jejich tarif. ČSOB neznám, zjistím. A to poslední dělám, postupně sbírám ČD body a sem tam vyjde víkendovka nebo jednodenní zdarma.

 

Ta vlaková je speciální v tom, že jenom vymyslet harmonogram je na 6* mysterku. Jediné známé řešení začíná o půlnoci v lese na rozhraní tří krajů. (Úlohou je od půlnoci do půlnoci v každém kraji jedna keška, a to vše pouze pěšky a vlakem.)

Navštívit vlakem za 24h všechny kraje a v každém zastavit se nejspíš nedá. Bez podmínky zastavení to asi jde. (Ono to může být každý rok jinak.)
 

Tak to, že by se začalo na rozhraní 3 krajů mě teda fakt nenapadlo. I když kde je takové rozhraní blízko nádraží? Ani by to nemuselo být od 00:00 di 24:00. Klidně jakýchkoli 24 hodin. 
Vím, že se to tady někde kdysi probíralo. A bohužel máme pár krajů bokem, ne na okružní hlavní trase a pak pomalé vlaky přes Vysočinu a Liberecký kraj. 

 

Mno, přiznám se, že jak jsem dřív vlak občas použila, tak s věkem a cestami mimo civilizaci jasně zvítězilo auto. Nejpodstatnější je naprostá časová flexibilita a možnost operativně měnit plány - ať už podle počasí nebo nálady. Pro blondýnu i možnost mít sebou v podstatě téměř druhou domácnost od inlajnů přes desatery boty a ještě víc oblečení po kanystry s vodou na vodní keše. Sem tam sednout jako spolujezdec do cizího auta jen s kabelou mi přijde divné a to jsem kdysi byla schopná vzít v pidstate jen klíče, penize a plavky a vyrazit kdykoliv kamkoliv....Jojo, pohodlíčko a to, že řídím ráda a jsem ráda nezávislá. Navíc současná situace.
Byly časy, kdy jsem pro dceru plánovala výlet z Prahy Pendolinem do Ostravy ( hm, jenže tam být bez auta a možnosti navštívit FM a Kozlovice? ), bohužel na něj nedošlo, dcera už je nějaký rok dospělá....Tak nevím, momentálně mě vlaky jako " ohroženou kategorii" fakt nelákají.

Já považuji vlak za ekonomičtější. Pokud jedu sám z Ostravy do Plzně, Ústí i Prahy. Celodenní lístek stál kolem 600.

A ten FM je z Ostravy velmi dobře a rychle dostupný. Jak vlakem tak busem. A Kozlovice z FM taky v pohodě. Ale asi by to nebyla cesta na jeden den tam a zpět.


  • 1

#6537 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 8:04

V Yosemitech nezajišťují dopravu České dráhy  :D .

Ne, on šel pěšky (a někde si pomáhal rukama).


  • 0

#6538 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 8:16

No však. První zpoždění by mu zhatilo plány :) .


  • 0

#6539 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 9:05

Tak auto je predevsim o pohodli a te flexibilite...
  • 3

#6540 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 9:26

Tak auto je predevsim o pohodli a te flexibilite...

 

Potíž je v tom, že potom člověk musí dělat okruh aby se vrátil na stejné místo, což může být notně limitující faktor. Poslední dobou se snažím plánovat výpravy spíš bez auta. I když já tedy moc daleko nejezdím.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama