Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
351 odpovědí na toto téma

#181 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 17:45

na to staci export pro novy garminy v GG, ten ti to dokaze napasovat jeste pred zacatek listingu do toho prehledu. dokonce je i editor, kde si muzes presne navolit do sablony, co tam chces mit.
  • 0

#182 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 19:16

petulinka1 napsal/a:
na to staci export pro novy garminy v GG, ten ti to dokaze napasovat jeste pred zacatek listingu do toho prehledu. dokonce je i editor, kde si muzes presne navolit do sablony, co tam chces mit.

Ale jestli se nemýlím, to se týká jen poznámky zadané v GG, ne? Nebo se už i poznámka z GC.com dostává do PQ nebo GClive?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#183 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 19:22

Vis, ze nevim? :DPoznamky nepouzivam, ale muzu to bud zkusit nebo, coz bude snazsi, zeptat se "tech nahore"
  • 0

#184 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 19:23

plavcik napsal/a:
Ale jestli se nemýlím, to se týká jen poznámky zadané v GG, ne? Nebo se už i poznámka z GC.com dostává do PQ nebo GClive?


Poznámky z GC.com se ukládají, pokud správně vidím, do tagu cachenote, takže pokud jde dostat hodnota tagu do toho templatu pro export (nezkoušel jsem to, takže najisto nevím), tak tam poznámku mít můžeš.. :)

edit: Tak koukám na template a hodnota tagu tam dostat jde.. (přes %IFTAG a %TAG) ;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#185 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 19:40

do toho template jde dostat jakejkoliv udaj od kese ;)
  • 0

#186 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 19:50

Petulinko, jen tak soukrome te opravim: nejde. Jde tam vlozit jen vybrane udaje. Jejich seznam je v tom formulari pro upravu sablony.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#187 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2013 - 7:41

Po delší odmlce se vracím k téměř již uzavřenému tématu. Problém se skoky jsem vyřešil (jak bylo prosté podívat se na nastavení kalibrace), nicméně ještě jednou se mi na dovolené výše zmiňovaný skok podařil (hluboké skalnaté údolí, dočasné vypnutí GPS a po něm výškový skok, který se následně sám urovnal po pár km). Poradil by mi prosím někdo jak v Geosettru opravit gpx? Já zatím nalezl jen práci s fotografiemi, do gpx jsem cestičku nenašel.
  • 0

#188 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2013 - 7:47

Geosetter je program pro práci s fotografiemi. GPX používá jen jako zdroj polohové informace. Pokud bych chtěl měnit GPX, udělal bych to v mapsource. Ovšem jestli by se mi to chtělo klikat bod po bodu, nevím. Není tam někde přiřazení výšky podle modelu terénu?
  • 0

#189 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2013 - 8:10

Nahradiť GPS výškové údaje v GPX súbore tracku údajmi SRTM je možné napr. v programe OziExplorer v PC alebo v programe Locus v telefóne s Androidom. Je to na pár klikov.
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#190 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2013 - 8:19

Tedy, vy jste ale rychlí! Dobrá, zkusím OziExplorer. Ještě mě napadlo, že kdyby bylo úplně nejhůř, tak "připlácnout" trasu k povrchu umí GoogleEarth. Jen bych pak musel nějak dostat .klm do .gpx. Každopádně děkuji, večer vyzkouším.
  • 0

#191 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2013 - 9:31

K Oziexploreru je potrebné doinštalovať aj nadstavbu OziExplorer 3D a potom stiahnuť SRTM dáta pre dané územie.
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#192 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 18:29

Do nedavna jsem mel za to, ze pocet ulozenych WIG na Oregonu je limitovan pouze jeho pameti. Stare nemazu, vzdycky jen nahraju nove. V soucastnosti tam mam 29 polozek a zjistil jsem , ze nove nahrane uz Oregon vubec nedetekuje. Proste se v jeho nabidce vubec nezobrazi, i kdyz tam fyzicky jsou. Nevite teda nekdo, jaky je maximalni pocet WIG, ktere Oregon 450 jeste zvladne?


  • 0

#193 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 18:42

Abych pravdu řekl, nevím, kde jsem to četl, nebo slyšel, ale v Oregonu je možné mít současně 20 (nebo jen 19, teď nevím přesně, ale rozhodně to není více než 20) wherigo cartridge. Snažím se, abych tenhle počet nepřekročil, tj, odehrané hry co nejdříve z Oregonu odstraním,a nahrávám jen ty hry, na které se chystám. A tak se mi zatím nestalo, že by se mi nějaká cartridge "ztratila". Zkus to tedy promazat, ono nejde jen o paměť přístroje, ale i fyzický počet


  • 0

#194 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 19:04

Uz jsem to promazal, jen me zajimal ten limit ;) Dik


  • 0

#195 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 21:17

Já jsem teda přesvědčen, že limit je 25, ale přiznám se, že už si nepamatuju, kde jsem to sebral. Nicméně jsem to na mém Oregonu 450 vyzkoušel a asi to tak opravdu je ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#196 XaoS

XaoS

    XaoS.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 3:11

Jojo, taky jsem to nedávno nemile zjistil, když jsem byl na výletě v Řezně. Nejdřív mě napadlo, že jsem hloupej a zapomněl si cartridge nahrát do GPS. Ale doma jsem pak zjistil, že ji tam mám a z těch asi 40 se zobrazuje jen 25.


  • 0

#197 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 8:15

Tech 25 by sedelo vic. Posledni dobou to nahravam i do mobilu,takže jsem je nakonec zvladl, ale stejne to ted musim hlidat. Nechavam je tam,protože mne dycky strasne trva,nez cartridge odemknu (pokud vubec:) Ted to budu muset delat rovnou a pak mazat.
  • 0

#198 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2014 - 21:36

Už něco přes rok mám Oregon 450, ale za celou tu dobu jsem nepřišel na několik věcí.

 

1) vyhledávání adresy (podle čísla popisného)

Pokud se chci dostat třeba na adresu Hostivice 222, tak musím zadat město, číslo popisné a pak i jméno ulice (v tomto případě Janderova). Jméno ulice bych chápal u větších měst, ale je to povinný údaj i u malých vesnic. Pokud obec ulice pojmenované nemá, tak se místo toho musí zadat jméno obce, což ale nefunguje, pokud ulice pojmenované jsou.

Otázka tedy je - dá se na Oregonu 450/550 najít adresa bez znalosti jména ulice?

 

2) pořadí překreslování objektů na mapě

Dá se toto nějak nastavit? Přišlo by mi logické, aby se napřed vykreslila mapa a pak POI a GPX. Bohužel se to tak neděje a texty v mapě mi při některých přiblíženích zakryjí body uložené jako POI nebo GPX. Je to prostě vlastnost (všechno se vykresluje najednou), nebo se to dá nějak ovlivnit (třeba úpravou TYP nebo IMG souboru s mapou)?


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 11 leden 2014 - 21:37

  • 0

#199 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2014 - 22:52

Nechci kecat, ale pořadí vykreslování asi nijak neovlivníš. Jediné co má nějaké nastavování pořadí vykreslování jsou mapy jako takové. Viz klasická mapa a k ní jnx snímky.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#200 Sm@jlik

Sm@jlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 13:55

Ahoj, mam Oregona 450 a stava se mi, ze se sam od sebe vypne. Hral jsem Wherigo a tam se to vypinalo casto. U jedne hry asi petkrat. Ted naposled mi to udelalo jedno a to s jednou carkou na baterce. Je pravda, ze jsem jednou promazaval nejaky slozky a mozna spatne. Divne mi taky je, ze kdyz dam hard reset (drzet tlacitko a horni roh), ze mi dava vybrat ze dvou (mozna trech cestin). Nedela to nekomu taky? To vypinani? Mam ho jeste rok v zaruce. Taky jsem pozoroval rozdil v nadmorske vysce 100m. Taky mi to prislo dost.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama